Zvláštnosti pestovania a charakterizácie odrody rajčiaka Mazarin

Tomato Mazarini
Tomat Mazarin z rodiny Nightshade je jedným z najpopulárnejších výtvorov chovateľov, ktorý sa vyznačuje veľkými voňavými plodmi s neprekonanými chuťovými vlastnosťami. Je odolný voči závažným ochoreniam, ale vyžaduje si starostlivosť. Podrobnejší popis a popis rajčiakových odrôd Mazarin ďalej.

Popis odrody

Rozmanitosť ovocných paradajok Mazarin podľa popisu sa môže pestovať ako v skleníkových podmienkach, tak v otvorenom teréne s podporou alebo pod filmom. Je to deterministický hybrid predčasnej zrelosti. Najvhodnejšie prostredie pre neho je mierne. Paradajky potrebujú starostlivú starostlivosť a tvorbu kríkov.

Pre hybridné odrody paradajok sú tiež považované za “Tretyakov,” “Evpator”, “Spasskaya Tower”, “Pink Paradise”, “Verlioka Plus”, “Marina Grove”, “prezident”, “Diva”, “Verlioka”, “Samara” , “Openwork F1”.

Rajčiaky odrody Mazarin

krovia

Neurčitá stredne vrstvená rastlina dosahuje výšku 1,5 až 1,8 m pri pestovaní skleníka. Vysoko výnosná šalátová kefa so širokými jednoduchými listami, ktoré majú dvojitú špicatú pitvu. Stonka rastúca nahor tvorí postranné výhonky a kvetinové kefy.

Kefa má 5-6 ovocie. Prvá kefa je nad 8-9 listami, ostatné – každé 2-3 listy. Doba plodenia začína na konci júla a trvá až do samotného mrazu.

ovocný

Dlhé guľaté ovocie s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami má dobrú hustotu. Brilantná a hladká kôra chráni ovocie pred praskaním. Plody prvej kefy vážia asi 700 g, zvyšok – 300-400 g. Zredukujú 110-120 dní po zasiatí, dobre skladované a prepravované.
ovocný

vlastnosť

Hlavnou charakteristikou rajčiakov odrody Mazarin je dobrý výnos a skladovanie. Sladkovodná rastlina má silný kmeň a jednoduché kvetenstvo, čo prispieva k skorému dozrievaniu. Veľké červené karmínové ovocie má tvar srdca a výraznú chuť. Maso sa vyznačuje týmito vlastnosťami: jemnosť, šťavnatosť, obsah cukru a mužnosť.

Rajčiaky sa vyznačujú skorším dozrievaním: Od okamihu objavenia prvých výhonkov až po začiatok plodovej doby prechádza okolo 110 dní. Rastlina je odolná voči suchu, môže tolerovať teplo 40 ° С. Zvyčajne toleruje kolísanie teploty a dokáže odolávať aj mrazu. Tesnenie je odolné voči ochoreniu spôsobenému phytophthorou.

Viete? Plody divých paradajok vážia menej ako 1 g.

Mazarin
Charakteristika rajčiakov Mazarin možno pripísať odrôd šalátov. Plody – to nie je najlepšia možnosť pre konzervovanie, pretože majú nízky obsah kyselín, takže je lepšie jesť čerstvé. Rajčiaky tejto odrody sú okrem toho vynikajúce na vyprážanie, dusenie, vyprážanie alebo výrobu šťavy.

Výhody a nevýhody

Hlavné výhody Odrôd Mazarinu sú:

 • šťavnaté ovocie so sladkou chuťou;
 • vysoká produktivita;
 • veľkoplodých;
 • vysoká schopnosť skladovať a prepravovať;
 • odolnosť voči menším zmenám počasia, teplu, malému suchu a chorobe čeľade Nightshade;
 • dlhé obdobie ovocia.

Mazarin
Okrem mnohých výhod má značka niektoré nevýhody:

 • potreba podväzkov a pasynkovaniya vysokých rastlín;
 • nedostatok semien;
 • závislosť výťažnosti na poveternostných podmienkach, najmä teplotný režim.

Vlastnosti výsadby a starostlivosti o sadenice

Rajčiaky Mazarinu, na rozdiel od iných odrôd, sa pestujú zo semien kúpených od dôveryhodných výrobcov, napríklad “Biotechnika”, kvôli nízkej osivosti.

Časovanie a príprava osiva

Semená rastlín pre sadenice vo februári, ku koncu mesiaca. Sadenice sú vhodné ako štandardný základ pre sadenice a rašelinové hrnce.

Dôležité! Výsev musí byť plytký, posypané tenkou vrstvou zeminy.

Sadenice paradajok
Sadenice musia vytvoriť skleníkové podmienky – hydratovať a zakryť film. Po 5 dňoch sa objavia prvé snímky. Približne mesiac, akonáhle sa objaví tretí list, poskytnite dodatočné osvetlenie. Od polovice mája sa paradajky začínajú ostrieľať s pobytom sadeníc na ulici za slnečného počasia počas 10-15 minút.

Schéma výsevu

Výsevný sadivový materiál je potrebný 45-55 dní pred okamihom, keď sa sadenice vysadia v zemi. Keď sú 2 listy, vykoná sa výber. Potom sa každých 14 dní dodatočné kŕmenie uskutočňuje špeciálnymi prípravkami a organickými.

Pred sadením sadeníc v zemi použite zmes superfosfátu a síranu vápenatého. Na 1 m² rastie 2-3 rajčiaky.

Dôležité! Pred vysadením sa sadenice ponechajú cez noc na ulici.

Vylodenie sadeníc

Podväzkové podväzok Sadenice sú transplantované na trvalé miesto v skleníku v máji, na otvorenom priestranstve – v júni, ktorý sa zakrýva filmom. Pred vysadením by sa mala pôda uvoľniť a oplodniť superfosfátom a síranom vápenatým. Optimálne umiestnenie pre veľké ovocné odrody – 3 krovy na 1 m². Po výsadbe sa sadenice zavlažujú a viažu s podporou.

Starostlivosť o paradajky

Oni sa starajú o paradajky odrody Mazarin, rovnako ako o akékoľvek iné, prostredníctvom zalievanie, kŕmenie, pletie a pasynkovaniya. Po 10-12 dňoch po výsadbe rastlina vyžaduje veľké zavlažovanie. Medzi zalievanie hornej vrstvy pôdy by mali byť schopné vyschnúť.

Používajte teplú vodu. Počas aktívneho rastu je zavlažovanie nevyhnutné iba v období sucha. Okamžite po zavlažovaní by mal byť skleník vetraný.

Pravidelné odstraňovanie výhonkov prispieva k tvorbe hlavného stonky, ktorý necháva menej ako 4 kefy na veľké ovocie. V horných úpravách používajte síran horečnatý. 2-3 razy sezóny rajčiaky potrebujú podväzok, a každých 10 dní – pasynkovanie.
pasynkovanie
Opeľte rastlinu za teplého počasia poklepaním na stonku a pretrepávaním kvety. Ak chcete vyvolať pyl, potrebujete zalievanie alebo postrekovanie kvety.

Choroby a škodcovia

Hlavné choroby, ktoré sú náchylné na paradajky Mazarin:

 • pleseň – vzdelávanie na listoch, stonkoch a plodoch tmavých škvŕn;
 • hnedá škvrna – vzhľad hnedo-hnedých škvŕn v spodnej časti listov;
 • čierna noha – hnojenie kože;
 • mozaika – výskyt žltých škvŕn na listoch rastliny, po ktorých sa zakrútia a vysušia;
 • šedá hniloba – škvrny malých rozmerov, ktoré sa objavujú na plodoch a spôsobujú ich vodnatosť, ako aj tvarovanie listov a stoniek;
 • gangréna gangréna – tvorba hnedej škvrny okolo stonky.
Viete? Paradajky sú bohaté na vlákninu a vitamíny A a C, zatiaľ čo neobsahujú cholesterol.

Phytophthora
S týmito ochoreniami sa dá ľahko vyrovnať pomocou špeciálnych liekov a ľudových prostriedkov. Aby ste sa im vôbec vyhli, postupujte podľa malého zoznamu odporúčaní:

 1. Nemôžete naplniť rastlinu.
 2. Často vetrajte skleník.
 3. Mierne a včasné oplodnenie pôdy.

Okrem chorôb by sme nemali zabúdať ani na škodcov odrody: medveď, roztoče, vošky a múčnatka. Boj proti medveďu sa uskutočňuje pomocou takých chemických prostriedkov: “Medotoks”, “Grizzly” a tak ďalej. Roztoče, vošky, bielka sú zničené biologickými prípravkami “Aktofit”, “Verticilin” a “Boverin”.
Roztoče na rajčiakoch

O dvojčatách

Rozmanitosť Mazarin sa často stretáva a pod iným menom – kapitán Mazarin. Nie je medzi nimi žiadny rozdiel.

Tieto veľkoplodé paradajky majú vynikajúcu chuť a vysoký výnos. Sú mierne kvitnúce a malosemyannye (pestované len z kúpených semien). Dodržiavanie základných pravidiel pestovania a starostlivosti robí odrodu k dispozícii aj pre začínajúcich záhradníkov.


Loading...