Zoznámime sa s osobitosťami paradajok “Siberian vyrážka”

Paradajka «Sibírske skoré dozrievanie»
Nie všetky druhy paradajok môžu rásť a dobre rastú v chladnom podnebí, navyše v takých zemepisných šírkach rastliny potrebujú osobitnú starostlivosť, musia mať špeciálne vlastnosti. Jedným z takýchto rastlín je rajčiak «Sibírske predčasné dozrievanie».

História chovu paradajok “Sibírska dozrievanie”

Na Západnej Sibíri experimentálnej stanici zeleniny, zaoberajúcej sa výberom a hľadaním nových odrôd kultivovaných rastlín, sa v roku 1959 získala nová odolná voči studenej odrode paradajok, «Sibírske predčasné dozrievanie».
Paradajka «Sibírske skoré dozrievanie»
“Rodičia” odrody boli hybridné 114 a hybridné 534/1, po individuálnom výbere boli semená uvedené do predaja na všeobecnú spotrebu.

Odroda bola rozdelená do rovnakého roka 1959. Po mnoho rokov sa považuje za jedného z najlepších, napriek ctihodnému veku.

Viete? Späť v 19. storočí, rajčiaky v európskych krajinách boli pestované na parapete ako vnútorné rastliny. V Anglicku boli susedmi s kvetmi v skleníkoch a vo Francúzsku, často obklopených ozdobnými altánmi.

Charakteristiky paradajok “Sibírska dozrievanie”

Tomato “Sibírske predčasné dozrievanie má všeobecne pozitívnu charakteristiku.

Táto záhradnícka kultúra je krátka a zrelá, skoré ovocie sa spieva a vyvíja dobre, nevytvára sa, keď sa dosiahne zrelosť.

Priemerný čas od výsadby až po zber 125 dní. Odroda je odolná voči poveternostným podmienkam, má odolnosť voči chorobám, je nenáročná v starostlivosti.

Tiež, čoskoro paradajky sú tieto odrody: “Katya”, “Marina Grove”, “Budenovka”, “Tretyakov”, “Honey kvapka”, metóda cherry paradajky Terekhin.

Popis puzdier

Hrušky paradajok rastú nie viac ako 90 cm, stonky sú tenké, ale silné, husto sivé. Na otvorenom teréne sa začne tvoriť kvetenstvo kultúry po výskyte šiestich listov.
Sibírsky skorý zrejúci paradajok
Pri pestovaní paradajok v skleníku – po ôsmich. Priemerný výnos jedného kríža je od jedného kilogramu a viac.

Opis plodu

Paradajka “Sibírske dozrievanie” sa vyznačuje veľkými zaoblenými, mierne sploštenými plodmi, chuť je vlastná popisu sladkej a kyslé s jasnou nasýtenou chuťou.

Kôra ovocia je hustá, lesklá, farba je červená. Plody sú niekedy rebrované, hmotnosť jednej rajčiny sa mení 65 až 115 gramov. Plody dokonale prepravujú prepravu, v prípade potreby sa zhromažďujú pred úplnou zrelosťou.
Sibírsky skorý zrejúci paradajok

Výhody a nevýhody

hlavná cnosti rozmanitosti:

  • mrazuvzdornosť (nebojte sa chladného a daždivého leta),
  • skoré plody,
  • dobré chuťové vlastnosti,
  • veľké ovocie, ktoré nevytvárajú, keď sú zrelé, dobre znášajú dopravu,
  • odolnosť proti vírusovým a plesňovým ochoreniam.

Na plusy rajčiak “Siberian zrenie” možno pripísať a výnos: v skleníkových podmienkach do 10 kg od štvorcového metra; na otvorenom pozemku – do 8 kg.

K očividným mínusom zahŕňa vek hybridu, jeho neschopnosť súťažiť s novými výberovými plodmi. Toto stanovisko je však subjektívne, neexistujú žiadne objektívne nedostatky, ktoré by nás odvrátili od tejto odrody.

Vlastnosti a techniky pestovania

Tomato “Sibírske dozrievanie” agrotechnika umožňuje pestovať v podmienkach skleníka av otvorenom teréne. A v tom, a v inom prípade na sezónu stráviť 3-4 ďalšie hnojenie.
Sibírsky skorý zrejúci paradajok
Ako hnojivo používajte organické (infúzie mulleinov), nitrofosfátov a minerálnych komplexov. Keď pasynkovaniya stonky prestávok, ale nie rezané: takže môžete infikovať rastlín.

Pestovanie v uzavretom priestore

Pristátie v skleníku sa koná koncom marca. Pre-tvrdené a dekontaminácii rozmnožovacie materiál je zasadený v hĺbke 1 cm za použitia “fitosporin M” prípravok na ošetrenie osiva, pôdy pre siatie sadeníc lepšie, aby sa trávnik, teploty klíčenie v skleníku. – 22-24 ° C.

Ak sa výsev osiva uskutočnil doma, pri transplantácii do skleníka je potrebné zabezpečiť rovnakú teplotu počas prvého týždňa adaptácie.
Sibírsky skorý zrejúci paradajok
Ďalej po zasiatí sa vykonáva bežná starostlivosť: zalievanie, kŕmenie. Paradajka “Sibírske dozrievanie” rastie na meter, keď sa pestuje v skleníku, takže v určitej fáze rastu je potrebný podväzok.
Po napájaní je potrebné vetrať skleník, aby sa zabránilo vzniku hniloby v dôsledku skleníkového efektu.

V boji proti škodcom v skleníku je nežiaduce používať chemické prostriedky na vykonávanie spracovanie lepšie biologické látky ( “Agravertin”) alebo “staromódny” metódy: palina infúznej alebo zemiakový vňate.

Dôležité! Ak sa sadenice v skleníku nezačnú rozťahovať, musí zabezpečiť osvetlenie zo všetkých strán.

Vonkajšia kultivácia

Na otvorenej pôde sa sadenice rajčiakov vysádzajú v máji, na konci mesiaca. Pôda na výsadbu je potrebná s slabo kyslými reakciami. Pri výsadbe v jamke vložte 10 g superfosfátu, hydratujte jamku. Vzdialenosť medzi jamkami nie je menšia ako pol metra, vzdialenosť je až 30 cm.
Sibírsky skorý zrejúci paradajok
Paradajky “Siberian vlnky” potrebujú v bežnej starostlivosti: napájanie, hnojenie, vždy uvoľňovanie pôdy v prvých štádiách rastu; tvoria tieto paradajky v troch stonkoch.

Dôležité! Je žiaduce, aby ste strávili zalievanie vo večerných hodinách, keď slnko nie je aktívne, voda používa teplo, stacionárne alebo dážď.

Paradajky sú viazané na podporu len pod pobočkou s ovocím a zároveň zabezpečujú, aby sa dno ovocia nedotýkalo zeme – a preto budú lepšie chránené pred chorobami a hmyzom.

Podväzok na podperu podporuje stonku a pomáha zariadeniu prijímať svetlo rovnomernejšie.
Sibírsky skorý zrejúci paradajok
Na prevenciu chorôb sa rastliny začnú sprevádzať po transplantácii do pôdy. Vykonajte procedúry v týždňových intervaloch, používajte kvapalinu Bordeaux a infúzie bylín (nechtík, zemiakov, cibule). Na ochranu kultúry pred bakteriálnymi ochoreniami pomáhajú aj fosfátové a draselné hnojivá.

Na liečbu chorôb s použitím liekov “Anthraxol”, “Bariéra”.

Od vrakov pomáhajú “Confidor”, “Carbophos”, “Fitoverm”.

Ako používať paradajky “Sibírsky predčasný dozrievanie”

Mnohí pestovatelia rastlín na fórach poľnohospodárov na paradajkách “sibírskej predčasného dozrievania” dovolenky kladná spätná väzba.

Najväčšou výhodou je spočiatku zrelosť kultúry a súčasné dozrievanie plodov, ako aj skutočnosť, že na okennom parapele sa dosahuje už roztrhané ovocie. To umožňuje rýchle spracovanie rajčiakov: solenie, konzervovanie na zimu.
paradajky
Tieto paradajky sú milované a oceňované pre ich dobrú chuť a vôňu. Ovocie sa používa čerstvé v šalátoch a sendviči, z nich sa získavajú bohaté a husté omáčky, adžika, džús.

Na zimu sú ovocie solené, konzervované, pripravené šaláty a lecho. Čerstvé paradajky sa pridávajú do polievok (borsch, polievka kharcho), kastrolov, otvorených a uzatvorených koláčov, mäsových a rybích pokrmov, dokonca aj pripraviť džem.

Viete? Paradajka obsahuje ako súčasť serotonín – hormón šťastia: jedené ovocie je schopné povzbudiť a neustále používanie, ako tvrdí vedci, výrazne znižuje riziko onkológie.

Hybridný výber sibírskej – dobrá voľba pre zemepisné šírky s chladným podnebím, s chladným a daždivým letom. On je nenáročný v pestovaní a ošetrovateľstve, je odolný voči mnohým chorobám a prináša dobrú úrodu.


Loading...