Zoznam súčasných krížových krížencov

Kríž kríky Charkov
Mnohí radi morčacie mäso, pretože jeho chuť, obsah živín a nízkokalorická nutričnú hodnotu, a to stimuluje hydinárne štart v jeho domácnosti niektoré druhy moriek, ktoré budú poskytovať užitočné rodinu a diétne mäso. Existujú druhy moriek s vysokou úrovňou produkcie vajec, má zmysel dostať tých ľudí, ktorí chcú dostávať čerstvé vajcia denne. Po nádejnej hydiny chovateľ rozhodol chovať túto veľkú hydinu mala vyvstáva prirodzená otázka – ako si vybrať moriaka s najlepšími vlastnosťami a podmienkami zadržania, pretože všetci vieme, že Turecko je veľmi náročné na starostlivosť.

Selektívna práca na zlepšenie konkrétneho typu moriek zahŕňa rozdelenie mladých línií na určité charakteristiky – vysokú hmotnosť jatočného tela, produkciu vajec, vitalitu jed- ného i niekoľkých plemien. potom chovatelia prechádzajú niekoľkými líniami rodičov a ich potomkov, ako aj úspešnými hybridmi, čo má za následok, že kríž má svoje vlastné charakteristické znaky.

V tomto článku vás budeme oboznámiť s najobľúbenejšími morskými kríkmi, ktorých znalosti pomôžu určiť výber hydiny pre domáce alebo priemyselné chovy.

Viete? Krížový kríž kombinuje najlepšie vlastnosti rodičovských línií.

Krížové morky “Charkov-56”

Turecko-morka “Charkov-56” sa vzťahuje na stredný typ, je založený na Inštitúte chovu hydiny Národnej akadémie vied Arménskej republiky, ktorý v súčasnosti pokračuje v práci s kmeňovým stádom. Vták tohto kríža je prispôsobený na prechádzky a je relatívne dobre prispôsobený bezproblémovému obsahu a miestnemu krmive. Vo veku 13 týždňov je živá hmotnosť vtáka 2-2,5 kg, v 17 týždňoch – 2,5-2,7 kg, po 20 týždňoch – 2,8 – 3,2 kg, pričom podiel porážky môže dosiahnuť 85 %.

Muž morka Charkov 56
Dospelí samci môžu vážiť asi 20 kg, samica – 10. morky spustí Kladélko na cca 8 mesiacov, do 6 mesiacov veku by mali zvoliť vtáky, z ktorých kvalita by radi videli vo svojich potomkov – hmotnosť, zloženie tela a ďalšie. Od veku 4 mesiacov sa odporúča oddeliť samce od samíc, aby sa predišlo ich obťažovaniu a traume. Morky kríž “Charkov-56” počas párenia potrebujú pomoc – je potrebné, naklonil moriaka, držať samicu pod krídlami, kým proces nebude dokončený.

Krížové morky “BIG-5”

Kríž krídel “BIG-5” pochádza z Anglicka, odkiaľ sa začal šíriť všade. toto rôzne morky stredného typu s dobrými vlastnosťami mäsa úradne zaregistrovaný v roku 2008. Vtáky tohto kríža s dlhým hlbokým kmeňom, širokou konvexnou hruďou, mäsitým chrbtom a vyvinutými krídlami a nohami. Plum je biely. Hmotnosť žien je približne 10-11 kg, muži – 17-19 kg. Hmotnosť veku 16 týždňov môže dosiahnuť 7 kg so zvýšenou výživou.

Krížové morky “BIG-6”

Krížové kríky “BIG-6” sa vzťahujú na ťažký typ, je jedným z najpopulárnejších chovateľov domácich vtákov pre ich vynikajúce reprodukcie a charakteristiky mäsa.

Tento druh vyšiel v roku 2008 anglickí chovatelia. Turecka “BIG-6” sa vyznačuje hustou postavou so silnými kosťami, mäsitým konvexným losom. Perie je bielo s niekoľkými čiernymi škvrnami na hrudi. Samica môže nosiť 110-120 vajec za jeden rok. Dospelý morský krík “BIG-6” váži 20-23 kg, samica – 10-13 kg. Podiel jatočného výnosu môže dosiahnuť 80-85%.

Hmotnosť dieťaťa starého 12 týždňov môže dosiahnuť 13-15 kg. Tento druh vtákov je pri pestovaní pomerne nenáročný a tiež sa líši intenzívnym súborom hmotnosti s relatívne malými nákladmi na krmivo, pretože tento “BIG-6” je veľmi bežný u chovateľov hydiny.
Big-6

Krížové morky “BIG-9”

Krížik moriek “BIG-9” sa vzťahuje na ťažký typ, ktorého obsah nie je veľmi ťažký. Táto odroda dáva dobrý nárast živej hmotnosti v porovnaní s jedlom stráveným na moriaku. Kríž je obľúbený pre vytrvalosť vtákov, dobrý výkon a vynikajúce charakteristiky mäsa.

Big-9 Telo tohto druhu morky je hustá, nohy sú krátke, hrudník je konvexný, relatívne malá hlava je na strednej dĺžke krku. Plum je biely. Hmotnosť dospelého muža je približne 18-21 kg, ženy 10-11 kg. Počas 26 týždňov môže žena zbúrať približne 120 vajíčok, ktorých liahnutie je 85%, čo umožňuje úspešne rozmnožiť tento kríž v domácnosti. Je to z “BIG-9”, že existuje niekoľko moriek, ktoré chovatelia odvodzujú.

Dôležité! Optimálny čas na pestovanie akéhokoľvek kríža je 20-22 týždňov, ďalšia údržba si bude vyžadovať zvýšené náklady na kŕmenie a prírastok hmotnosti po tomto veku sa stáva nevýznamným.

Krížové morky “BYUT-8”

Turecko-morka “BYUT-8” je stredne ťažký typ, ktorého charakteristika je charakterizovaná precocitou a pomerne veľkou sadou živej hmotnosti. “BYT-8” bol stiahnutý v Anglicku, dátum registrácie krížového roku 2007.

Vzhľad je špecifický – telo je pomerne veľké, okrúhle, hlava je veľká, predĺžená. Výkonné stredne dlhé nohy sú široko rozmiestnené, hrudník je dobre vyvinutý. Krk je mierne klenutý, stredne dlhý. Perie je biele, rast na hlave je jasne červený. 20-týždňová morka váži asi 17 kg, morčacie-9 kg. Je zmysluplné zabiť vtáka, ktorého vek je 14-17 týždňov, náklady na ďalšiu údržbu výrazne prevyšujú nárast živej hmotnosti.
ALE-8

Kríživé morky “Universal”

Krížik “Univerzálny” označuje jednoduchý typ. Kríž bol stiahnutý ruskými chovateľmi, ktorí ho oficiálne zaregistrovali v roku 2003. Hmotnosť dospelého muža dosahuje 16 kg, ženy – 9 kg.

touring Vták tohto druhu má husté telo, dlho vyvinuté nohy a krídla, konvexné a svalnaté hrudník. Hrubé perie bielej farby. Baklažán – asi 65 vajec ročne, až 90% z nich je oplodnené. Produkcia mladých zvierat na úrovni 95%. “Univerzálny” je populárny v domácom chove kvôli vitalite a nenáročnému krmivu napriek malej hmotnosti dospelých vtákov a nízkemu rastu živej hmotnosti.

Kríža “Khidon”

Kríž moriek “Khidon” sa vzťahuje na ťažké typy. Tento druh sa choval v Holandsku, kde sa rozšírenie do iných krajín začalo v 80. rokoch minulého storočia. Kríž je charakterizovaný dobrým stupňom predčasnej splatnosti. Hmotnosť dospelého muža vo veku 30 týždňov je 19-20 kg, ženy 10-11 kg.

Yaytsenoskost na úrovni 100-110 kusov za rok. Podiel jatočného výnosu je až 80%. K nevýhodám patrí zložitosť kríženia a chovu, ktorý netoleruje vlhkosti, prievanu, teplotné extrémy, a vyžaduje špeciálnu stálu starostlivosť a zložitosť prírodného hnojenie a potrebu umelých. Tento kríž sa neodporúča na chov začínajúcich chovateľov hydiny.
Headon

Viete? Krmivá v paddockingu môžu ušetriť až polovicu nákladov na krmivo.

Krížové morky “Victoria”

Victoria turkey je ľahký typ vhodný na pestovanie v domácnostiach a klietkach chovov hydiny. Hmotnosť dospelého muža dosahuje 12 kg, ženy – 7-8 kg. Kmeň je dobre vybudovaný, pomerne široký hrudník je dobre svalnatý, má pomerne rýchly rast.
Cross Victoria
Lahôdka – asi 80-90 vajec s dobrým oplodnením, výnos mladých zvierat pomocou inkubátora je až 75%. Mladé morky “Victoria” majú dobrú mieru prežitia, stratu moriek môže dosiahnuť 10%. Výhodou tohto druhu vtákov je aj ich vytrvalosť, nenáročná výživa a podmienky zadržania.