Zbavíme sa holubov drogami a jedeme vlastnými rukami

holubica
Dove je vták na svete. Niekedy sa však stáva, že sa tieto roztomilé vtáky stanú zdrojom mnohých problémov a nútia človeka bojovať proti svojmu obyvateľstvu prostredníctvom obťažovania. V našom materiáli sa budeme zaoberať najčastejšie používanými jedovatými agentmi a ako sa tento proces deje.

Dôvody pre leptanie

Zvedavé roztomilé vtáky často spôsobujú šírenie mnohých chorôb, pretože často sa živia skládkami a dostanú sa do koša.

Ako kontrolu nad ich populácie je dôležité zachovať estetický vzhľad budov a pamiatok, ktoré často trpia invázie vtákov a stopy svojej činnosti.
holuby
Starostlivosť a konštantný kŕmenie vtákov, rovnako ako malé množstvo ich prirodzených predátorov (mačky, vrany a potkanov) viedli k tomu, že riadenie populácie holubov môže byť iba tak nehumánnej spôsob, ako otravy.

Viete? V XVIII. Storočí sa cena držiteľa rekordných športových holubov približne rovnala cene čistokrvného arabského koňa.

Jed, pre holuby

Otrava je snáď najefektívnejším mechanizmom boja proti populácii týchto vtákov.

lieky

Na leptanie môžete použiť pripravené prípravky aj autá vyrobené.

“Diazinon”

Tento liek sa používa na zabíjanie hmyzu u hovädzieho dobytka. Na boj proti vtákom pridajte 3 ml lieku na kilogram obilia. Jed sa pripravuje zmiešaním zrna s roztokom “Diazinon”, pripraveným podľa pokynov.
diazinón

Pri výrobe jedu dodržiavajte bezpečnostnú techniku: chráňte ruky rukavicami, nožičkami – gumovými čižmy, dýchacími cestami – respirátorom. Je pozoruhodné, že táto toxická chemická látka nepriťahuje iných vtákov a z toho v krátkom čase zahynú holuby.

Prečítajte si opis druhov a plemien holubov. Tiež dozvedieť o funkciách obsahu v dome skalných holubov je Armavir, obavy, Nikolaev, turecký masaker Baku bitúnkov Slaughterhouse Turkménov, Uzbek.

Potkanový jed

V boji proti vtákom je tiež možné uchýliť sa k takým overeným prostriedkom, ako je potkanový jed. Použitie jedov impregnovaných jedom pre hlodavce v kŕmení holubov podľa pokynov.
Potkanový jed

Takýto jed sa dá zakúpiť v špecializovaných predajniach.

Dôležité! Nebezpečné pre holuby môžu byť bežné lieky pre vtáky vo vysokých koncentráciách.

S vlastnými rukami

Okrem použitia hotových výrobkov môžete znížiť populáciu vtákov pomocou otra, varené vlastnými rukami.

olovo

Zvláštnosťou tohto jedu je jeho schopnosť akumulovať sa v tele. To znamená, že týmto spôsobom môžete bojovať s kŕdľami holubov, keď nie ste časovo obmedzený.
Jed, pre holuby

Pre otravu je potrebné pridať niekoľko guličiek olova do vody, ktorú vtáky pijú, alebo zmiešať niekoľko olova s ​​obilím. Kúpiť tento kov môže byť na trhu alebo v obchode, niekedy sa extrahuje zo starých batérií.

piliny

Miešanie pilín do krmiva nemožno nazvať humánnym spôsobom boja proti vtákom. Drevené piliny, ktoré padli do burticíka holuba, napučia a vták jednoducho zomrie hladom a smädom.
Výhodou tejto metódy je, že piliny sú pre človeka neškodné a ich použitie nevyžaduje použitie špeciálnych ochranných prostriedkov.
piliny

Ak chcete realizovať túto metódu otravy, stačí miešať potraviny a mokré piliny v rovnakom množstve a rozložiť na prístupné miesta pre holuby.

Viete? Holub je vták, ktorý po celom svete postavil okolo 30 pamiatok.

Jedlá soľ

Ak chcete spôsobiť poruchu fungovania vtáčieho tela, môže to byť zmiešaním stravy bežnej stolovej soli v pomere 1: 1. Vysoká koncentrácia solí kryštálov spôsobí vážne poruchy v práci orgánov a systémov vtákov, čo povedie k jeho smrti.
Jedlá soľ

kyselina manganistý

Silný roztok manganistanu draselného (5 g manganistanu draselného, ​​rozpusteného v 100 ml vody) bol pridaný do krmiva alebo používať ako nápoj, tiež zaisťuje rýchle Feathered smrti.

Dôležitým bodom v boji proti holubom je využitie mŕtvych vtákov, pretože aj po smrti zostávajú vo svojom tele jedovaté látky. Sú nebezpečné pre domáce zvieratá, napríklad pre mačky a psy, ktoré môžu jesť mŕtve vtáky a pre ľudí.
kyselina manganistý

Preto, po otravách, mŕtvoly vtákov musia byť nevyhnutne spálené.

Dôležité! Kŕmenie vtákov na balkóne môže viesť k rýchlemu nárastu ich počtu.

Ako sa zbaviť holubov na balkóne: jemné metódy

Otrava je extrémne opatrenie. Nemalo by sa to uchýliť, ak existuje možnosť jednoducho vydesiť vtáky, napríklad z balkóna. Koneckonců, tieto perá zbožňujú priestranné neleskané lodžie a balkóny.
Holuby na balkóne

Aby ste vystrašili, použite:

  • rezané pásy fólie alebo staré CD disky. Rázivosť a oslnenie sa nebudú páčiť ako perní hostia;
  • špeciálne odpudzovače zvuku, ktoré je možné zakúpiť v obchode;
  • plnené vrany. Kúpiť a umiestniť ho na balkón nie je ťažké, ale efekt bude úžasný – holuby sa veľmi bojí vran.
Ďalšie informácie o tom, ako sa zbaviť holubov na balkóne.

Ak chcete bojovať proti populácii holubov, existuje veľa spôsobov – od šetrenia až po úplne nehumánne. Ktorý z nich si vyberiete závisí od počtu vtákov a škody, ktoré môžu priniesť, ako aj od toho, ako veľmi milujete týchto krásnych vtákov.