Yasmennik: liečebné vlastnosti a kontraindikácie, predpisy na použitie v medicíne

Chubby voňavé
Chubby voňavé alebo zlatíčko miláčik Je vytrvalá bylinná rastlina, ktorá sa bežne používa v neoficiálnej medicíne. Má množstvo užitočných liečivých vlastností a súčasne dostatočne závažné kontraindikácie.

V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako správne a bezpečne používať túto rastlinu na liečbu.

popis

Voňavé vonné látky patria do rodiny madderov. Má štvorhranný nahý kmeň s kudrnatým odrodom v základni. Listy natiahnuté na dĺžku, usporiadané okolo kmeňa krúžku v niekoľkých vrstvách, majú hroty na hroty pozdĺž okrajov. Zvyčajne rastie malá kolónia, ktorá kvôli curlingovej štruktúre koreňov tvorí koberec, ktorý pokrýva pôdu. Kvety cítia veľmi korenistý silný zápach. Distribuované hlavne v stredomorských regiónoch a v Eurázii.

Viete? V starovekej Číne sa verilo, že ak spálite vetvy a lisované tyčinky z drvených liečivých rastlín, pomôže to vyhnúť zlým duchom.

Chubby voňavé

štruktúra

Yasmennik kombinuje množstvo užitočných prvkov:

 • kyselina (šťaveľová, katecholová, vínna, kremičitá, jablčná);
 • kumarín;
 • flavonoidy;
 • laktón asperulozid;
 • kyselina askorbová (vitamín C);
 • opaľovanie a horké látky;
 • mastný olej;
 • éterický olej.
Najbližší príbuzní dúka sú voňavé: mäkká matraca, skutočná matraca, severná podložia.

Chubby voňavé

Užitočné a farmakologické vlastnosti

 • Taníny v bylinke majú účinok na hojenie rán a pomáhajú zastaviť krvácanie. Vďaka tejto zložke sa woodruff používa na liečbu rôznych kožných ochorení.
 • Laktón má protizápalové vlastnosti a spoločne s kumarínom majú tieto zložky spazmolytické vlastnosti na hladkých svaloch. Preto sa rastlina používa na syndrómy bolesti a na neurologické choroby.
 • Infúzia popolčeka na vode je schopná rozšíriť kapiláry a zlepšiť krvný obeh bez akéhokoľvek ovplyvnenia viskozity.
 • Rastlina je bohatá na esenciálne oleje a je široko používaná vo fytoterapii, pomáha utišovať kašeľ a posilňovať expektoráciu.
 • Okrem antiseptických vlastností je táto rastlina dobrá diuretika, preto je vynikajúca na liečbu ochorení obličiek a močového mechúra.

Aplikácia v medicíne

Táto liečivá rastlina sa nepoužíva v úradnej medicíne a na jej základe neexistuje žiadna oficiálna príprava. V netradičnom lekárstve má tŕň drevo vnútornú a vonkajšiu aplikáciu a môže byť kombinovaný s inými liečivými rastlinami. Chubby voňavé

Z arytmie, zvýšená srdcová frekvencia

Z porúch srdcového svalu používajte infúziu suchého bylinného dreva. V uzavretej nádobe (termosky, termohrnku) naplňte 10-15 gramov suchého trávy a nalejte 1 liter vriacej vody. Trvať 3-4 hodiny a piť 100 ml 20 minút pred jedlom 3-4 krát denne. Trvanie liečby sa môže líšiť v závislosti od charakteristík organizmu od 2 týždňov až po mesiac.

Tinktura môže byť aj na vodke, pretože alkohol zlepšuje nasiakavosť. Vodka by mala byť zriedená vodou v pomere 1: 2, nalejte 15 gramov byliniek do pol litra a trvať 2 dni. Vezmite si až 5 dní 10-15 minút pred jedlom, jednu lyžičku trikrát denne. Potom vykonajte 10-dňovú prestávku a postup opakujte 10 dní.

Dôležité! Pred použitím ľudových receptov s lesom, stojí za to konzultovať s lekárom!

Chubby voňavé z metabolických patológií

S množstvom metabolických porúch, musíte urobiť odvar z suchých byliniek na brehu na vode, rovnako ako pre poruchy srdcového rytmu. Priebeh liečby môže byť 2-3 týždne.
Chubby voňavé

Psoriáza psoriáza

Z psoriázy sa odporúča miešať túto rastlinu s inými bylinami, ktoré sú vhodné na indikáciu, napríklad lípou a líškami. Na štipku každej rastliny (15 g) sa vloží do nádoby a naleje sa s strmou vriacou vodou (350 ml), potom trvá 3-4 hodiny. Vo filtrovanom a chladenom roztoku sú obväzy alebo bandáže ponorené a aplikované na postihnuté miesta. Priebeh liečby je až do zlepšenia stavu.

Vnútri môžete paralelne urobiť roztok zriedený vodou 1 až 1 na sklo pred raňajkami, priebeh liečby – 2 týždne.

Pri liečbe psoriázy ľudových prostriedkov používaných svetlice farbiarsky, juka, ligurček, Mahonia aquifolium, prvosienka, zádušník obyčajný, lopúch list, bergamot, jedľa, kešu, lastovičník, Larkspur.

Z kvapky

Vezmite 30 g trávy Woodruff, naplniť dve šálky studenej vody (400 g) a trvajú na tom, noc na chladnom mieste, potom je potrebné pridať 50 ml vodky a naliať viac deň. Potom namnožte a vezmite si vo vnútri 50 ml 4-krát denne počas jedného týždňa.

liečivé vlastnosti bôbov používaných vodnateľnosť Daphne, slez, Saponaria officinalis, Globe, Thalictrum mínus, Barbarea vulgaris, burinu, Asclepias Syriac.

Yasmennik voňavý z epilepsie

Woodruff neodporúča miešať s niekoľkými ďalšími bylinami s podobnými vlastnosťami, ako zvýšiť účinok: chmeľových hlávok, korene Oman, lístky mäty, medovky listy. Zmiešajte zmes s horúcou vodou v množstve 200 g pre 15-20 g zberu, 400 gramov denne. Kurz závisí od frekvencie záchvatov, ale od týždňa. Chubby voňavé

Potrat z dysmenorey

Je potrebné znížiť 10 g trávy v 200 ml studenej vody a nechať ju stáť 24 hodín. Kmeň a pijte celé sklo v malých dávkach počas dňa. Opakujte 4-5 dní na začiatku menštruačného cyklu.

Pre nádory prsníka

Zelené stonky a listy je potrebné brúsiť, a tak nechať šťavu. Potom platí to jedlo na hruď a stlačil obväz, aby ako 2:00. Kurz je približne 10 dní.

Aplikácia na varenie

Vzhľadom na jeho voňavé vôňu používané vo varení ako príchuť, ale ako bobkový list – nepoužívané vo vnútri.
Pri príprave ovocných riadov a limonády sa listy byliniek umiestnia počas varenia a potom sa vyberú. V Nemecku a Francúzsku, koňak a víno sú trvalé na listy woodruff. Medúza je dokonale kombinovaná s mäsom a sušenými jedlami, môže sa pri fajčení a kalení mäsa pridávať aj spôsobom bobkového listu. Chubby voňavé

Viete? Vo Francúzsku, pretože táto bylina make octu, ktorý je poverený šalát z hlávkového šalátu a listy púpavy, to je veril, že to pomôže odhaliť neobvyklý horkú chuť.

Škody a kontraindikácie

Voňavka voňavá je jedovatá rastlina a napriek svojim liečebným vlastnostiam môže telo spôsobiť veľkú ujmu, ak sa zneužíva. Kumarín v zložení trávy – hlavné látky, ktoré v malých množstvách upokojuje nervový systém a svaly, ale vo veľkých dávkach môže spôsobiť nevoľnosť, vracanie, závraty alebo dokonca smrť.

Prísne kontraindikované u gravidných žien, žien počas laktácie a malých detí do 6 rokov. Počas obdobia liečby nemôžete konzumovať mäso, ryby a úplne vylúčiť soľ a všetky slané potraviny z diéty. Chubby voňavé

Zber a obstarávanie

Zbierajte voňavé bylinky, ktoré potrebujete, keď kvitnú alebo už kvitnú. Spravidla vrchol tohto obdobia je v auguste. Rastlina sa rozkladá na horských svahoch, hojne rastie v lúkach a lesoch.

Dôležité! Jasmín je mimoriadne jedovatý počas vlhkého počasia, preto ho treba zbierať iba v suchu!

Horná časť sa rozrezáva v nadmorskej výške asi 3 až 5 cm a tráva sa trávi v sušičke (sušička sa môže používať pri teplote 50 ° C). Správne vyschnutá tráva by mala začierno. Uchovávajte predvalky až na dva roky, nie viac.

Voňavka voňavá je bylinka z rodu, ktorá má 200 druhov a niekedy sa veľmi ľahko zamieňa s ostatnými bratmi. Ak dodržiavate všetky pokyny, prínosy tejto liečivej rastliny sa dajú cítiť v plnom rozsahu, hlavná vec – buďte opatrní.