Vytvorte topiary s vlastnými rukami

topiary
Počas celej existencie bolo ľudstvo priťahované k krásnym: dôkaz o materiálnej a duchovnej kultúre je nesporným dôkazom toho. Ľudia zdobili svoj spôsob života kresbami, maľbami, štukovým liatím, vyšívaním a mnohými inými dostupnými prostriedkami s magickým účelom.

Zvyk zdobenia stromov, vrátane ich konkrétnej formy, prelínania pobočiek osobitným spôsobom, vznikol ako kultová prax. Na sviatkoch venovaných prírodným silám a ich životným cyklom zohrávali významnú úlohu stromy.

Transformácia rituálneho akcie do umenia záhradnej architektúry sa datuje do starovekého Ríma. Medzi výskumníkmi existuje názor, že Rím zase vzal zo starého Egypta. Stredoveká Európa, nástupca Rímskej ríše, nezanedbala umenie topiary a súčasne sa vyvíjala na východe. V Rusku prenikla záhradná architektúra a začala sa neustále šíriť v petrských dobách.

Strom šťastia

topiary

V dnešnej dobe sa umenie topiari dostalo ešte ďalšieho stvárnenia – umelých remesiel malej veľkosti vo forme stromu. Tento smer sa nazýva ručné topiary.

Topiary je navrhnutý tak, aby vyzdoboval interiér, slúžil ako darčeková výzdoba, darček, nosil sémantické a dekoratívne zaťaženie a potešil oko. V závislosti od účelu a materiálu, z ktorého sa vyrába, môže byť stále nazývaný “strom šťastia” alebo “strom stromov”.

Viete? Pôvod slova “topiar” má grécke aj rímske korene, použitie tohto umenia už v staroveku nie je spochybnené, najmä vzhľadom na odkazy v rímskych písomných prameňoch.

Strom šťastie musieť robiť nutne vlastnými rukami, je žiaduce, aby proporcie, v prípade, že koncepcia nezahŕňa akékoľvek iné materiály je povolené používať čokoľvek, jediným obmedzením je vaša fantázia a chuti.

Keď sa pozrieme na východné tradície a módny systém feng shui, vidíme, že v dome je potrebný strom. A ako inak? V skutočnosti je to zjednotenie jednoty svetov, model všetkých foriem bytosti a vlastne vesmíru. Podľa východnej výučby by mala byť umiestnená vo východnej časti domu, aby prilákala zdravie a na severovýchode – materiálne blaho.
topiary

Dôležité! Je žiaduce vytvoriť ručné topiary s výškou nie viac ako pol metra pre pohodlie jeho umiestnenia v interiéri.

topiary – tento ručne vyrobený strom, zachránený zo stromu, možno len jeho časti: koruna, kmeň a kontajner, do ktorého je “zasadený”. Nie je potrebné dodržiavať ich prirodzený pomer, je žiaduce venovať pozornosť stabilite štruktúry.

Crown Topiary – jeho hlavná časť, ktorá má sémantické a dekoratívne zaťaženie a priťahuje hlavnú pozornosť. Najčastejšie sa vykonáva v základnom tvare gule, čo je materiál pre peny, papierová hmota, pokrčený do klbka novinový papier, alebo čokoľvek iné, čo môže splniť požiadavky remesiel. Môže byť vytvorený v podobe srdca, geometrického tvaru alebo iného objektu v súlade s plánom.
Topiary vo forme srdca

Korunka “srdca” sa odporúča vyrobiť z lepenky pokrytej bavlnou alebo papierom.
Kufor topiary je vyrobený z akéhokoľvek vhodného predmetu, ktorý ho môže zobrazovať v súlade s pomermi, technickými schopnosťami a konceptom plavidla. Môže byť vyrobená z tyčinky, vetvičky, ceruzky, drôtu, kusu rúrky, prepojených drevených špajdrov a tak ďalej. Častejšie je kmeň zdobený papierom, farbou, stuhami, povrazom a inými materiálmi.

Dôležité! Kufor by mal byť vyrobený tak, aby vydržal zaťaženie plavidla, pretože to je spojenie medzi korunou a základňou.

Samozrejme, kmeň by nemal byť príliš hustý alebo tenký, drsný alebo krehký, mal by harmonicky zapadnúť do kompozície.

Horná doska môže byť vyrobená z penového alebo penového kaučuku s dodatočným vážením, tmelom, sadrom alebo iným materiálom, ktorý spĺňa požiadavky. Jeho cieľom je udržať celú štruktúru v stabilnej polohe a nie odvrátiť pozornosť od koruny. Stánok je spravidla vždy zdobený, aby bol neviditeľný. Je umiestnená v hrnci, pohári, skle alebo inom kontajneri, ktorý je vyzdobený vo všeobecnom konštrukčnom rámci.
topiary

Ručné topiary – je to vynikajúci darček alebo suvenír, nesie teplo rúk, ktoré ho vytvorili, a zároveň je štýlovým prvkom dekorácie.

Takmer nikdy nevykoná umelecké dielo v súlade s pôvodným dizajnom. Topiary, ako každá tvorivá práca, diktuje svoje podmienky v procese tvorby. Výsledkom je, že po dokončení práce nemusí byť vôbec to, čo si myslel. To robí prácu živou, ako sa hovorí, “s dušou”.

Viete? Na východe, umenie záhradnej architektúry, rovnako ako ostatné východné tradície, nasledovalo svoju vlastnú cestu vývoja a premenilo sa na umenie bonsai.

Hlavné materiály na výrobu vlastných rúk

Pri výrobe topiacich materiálov sa používajú:

 • papiera;
 • rôzne tkaniny a pásky;
 • prírodné materiály: škrupiny, orechy, listy, kvety a podobne;
 • Káva, fazuľa, obilniny, cestoviny;
 • peňazí;
 • Špeciálne zakúpené alebo tematické dekorácie (napríklad vianočné dekorácie);
 • lepidlo, sadra, stavebné zmesi.

pásky

Niektoré materiály môžu musieť kúpiť všetky dostupné zadarmo počas výletu k moru, prechádzky v lese alebo parku, niektoré z nich môžu byť už vo vašej domácnosti, niečo, čo je ľahké vyrobiť s jeho vlastnou.

Predtým, ako urobíte topiary, je dobré vykonať audit doma. Možno, že objavené objekty len inšpirovajú konkrétny dizajn. To je výborný spôsob, ako dať slušný život slúžili, ale nestratil príťažlivosť vecí, rovnako ako nájsť uplatnenie materiály zostávajúce po oprave, šitie alebo akékoľvek vyšívanie.

Produkcia topiary navyše prináša potešenie, rozvíja tvorivý princíp a dáva príležitosť povedať ešte jednu cestu.

Napriek skutočnosti, že tento druh ručnej práce nevyžaduje špeciálne zručnosti, ako začnete robiť Topiary vlastných rúk, pre začiatočníkov to bude žiaduce, aby naučiť sa techniky vzoru hlavnej triede, alebo aspoň vidieť, krok za krokom výroby fotografií.
topiary

papier

Papier je najdostupnejší materiál, ktorý nájdete v každom dome. Tento alebo ten druh papiera v remeselnej výrobe na použitie je s najväčšou pravdepodobnosťou potrebné.

Viete? Na vytvorenie základne sa môže použiť novinový papier a z neho môžete tiež tkať košík.

Farebný papier často zdobí nádobu, do ktorej je výrobok umiestnený, vyhotovené dekorácie pre korunu alebo základňa je prilepená na následnú dekoráciu a hlavne je tiež obalené.

Populárny a lacný materiál na výrobu dekoratívneho stromu je vlnitý papier. Vďaka svojim plastovým vlastnostiam sú kvety, ktoré sú z nej vyrobené, veľmi uveriteľné.
Vlnitý papier

Rozhodnutím o vydaní kríkov z krepového papiera kvetináča podľa svojich rúk, môžete použiť krok za krokom fotografií sa naučiť, ako vytvoriť niekoľko druhov kvetín: ruža, maky, sedmokrásky, chryzantémy, klinčeky, pivónie, tulipány, kosatce a ďalšie.

Ornamenty sú pripevnené na základňu pomocou lepiacej pištole pevne k sebe, takže nie sú žiadne medzery.

obrúsky

Moderné papierové obrúsky majú vysoké dekoratívne vlastnosti. Používajú sa v mnohých typoch ručne vyrobených, vrátane výroby topiary. Byť relatívne lacný a šetrný k životnému prostrediu, oni ohromujú s rôznymi farbami, vzory, textúry.

Urobíte topiary utierok, môžete:

 • na výrobu kvetov najrozličnejších foriem a odtieňov, ktorých zloženie neskôr zdobí korunu;
 • na princípe decoupage, vložte základy, aby ste získali správnu farbu a vzhľad, čo nebude mať za následok poškodenie dokončenej kompozície pri náhodnom svetle;
 • ozdobte kmeň svojho stromu pomocou obrúskov vhodnej farby a textúry;
 • ozdobte nádobu, v ktorej je topiary umiestnené, harmonicky vložte ju do celkovej kompozície, napríklad pomocou techník oddeľovania.

Topiary obrúskov

Viete? Obzvlášť dobré sú vianočné stromčeky z utierok v tematických novoročných topiarias.

plátno

Veľmi zaujímavé remeslá s použitím tkaniny. Používajú sa plste, bavlna, hodváb a iné klapky vhodných farieb. Saténové stuhy sú celkom obľúbené ako prvok dekorácie. Tkaninové prvky v korune sú doplnené korálkami, gombíkmi, korálkami, hotovými figúrkami a prírodnými materiálmi.

Saténové stuhy sa používajú v ktorejkoľvek časti plavidla. Farby a luky vyrobené z nich sú vyzdobené korunou, vetrujú kmeň a zdobia stánok.

Potom, čo sa rozhodli ozdobiť Topiary produktov saténové stuhy, pozrite sa na hlavnej triede s krok za krokom fotky z ich výroby, pretože existuje mnoho techník, ktoré vytvárajú rôzne druhy kvetov.
Topiary z tkaniny

Viete? Roztomilé dekorácie vyzerajú ako tyl, veľmi jemné a poslušné v práci tkaniny. Sú pripevnené k základni pomocou bezpečnostného kolíka.

káva

Veľmi obľúbené topiary s použitím kávových zŕn. Ako veľmi dekoračný materiál, zrná vytvárajú vôňu, ktorú väčšina ľudí páči a spája s komfortom. Kávový topiár tak kombinuje niekoľko zásluh, posudzovaných zásluhou.

Kávový topiár sa vyrába ako strom s geometrickým tvarom koruny a vo forme “plávajúceho šálky”, z ktorého sa rozlieva káva. K dispozícii je tiež “kávový gentleman” – strom zdobený valec, motýlik a tak ďalej.

Hrniec na kávu môže slúžiť šálka kávy.

Základom sa odporúča prefarbenie alebo papier nad farbou kávy tak, aby medzery neboli nápadné. Samotné zrná sú vložené chaoticky alebo v určitom poradí, napríklad zobrazením vzoru. Môžu byť natreté farbou rozprašovaním v hotovom výrobku.
Topiary vyrobené z kávy

Dôležité! Ako doplnok k topiary na kávu sú čokoláda, škorica, baden, vanilka a ďalšie korenie vynikajúce.

peniaze

Na získanie menovej prosperity je strom šťastia z peňazí, mincí alebo z kombinácie oboch. Označenia používajú suvenír, čo ich robia kvety, motýle, rolky a podobne. Brilantné mince sú vynikajúcou výzdobou, ktorá symbolizuje zlato a priťahuje prosperitu do domu.
Topiary peňazí

Dôležité! Takýto strom je vhodný na doplnenie darom vo forme sumy peňazí, napríklad na svadbu alebo domácnosť.

kvety

Niekedy je topiary vyrobené z čerstvých kvetov, aby sa ako neobvyklé kytice. Bohužiaľ, táto možnosť je krátkodobá, ale je účinná a bude nezabudnuteľným darom.

V dlhšej dobe sa buket skladuje, ak je vyrobený zo sušených kvetov alebo taký, že po vysušení nezostane zrak. Napríklad imortelle.

Tieto kvety, ako je Gaillardia, klinček Chabot, Feverfew, milkweed, ibištek, ruže, Rudbeckia, Cosmo karafiáty, plamienok, Gazania, Dicentra, sedmokrásky a astry môžu byť použité na výrobu topiary s rukami nad hlavou.

Topiary z kvetov

olistenie

Jesenné lístie, ozdobené sviežimi farbami, sú vynikajúcim dekoratívnym materiálom, ktorý sa používa v ručne vyrábaných remeslách. Efektívne ruže vyrobené z viacfarebných listov. Topiary s ich používaním budú vyzerať zaujímavé a výhodné.

Nie menej atraktívne v plavidlách sú listy tak, ako sú, zodpovedajúce chuti vo farbe a veľkosti, sušené správne a zložené v krásnom zložení. Takýto produkt je vhodný pre tematické jesenné prázdniny, rovnako ako kytice pre tých, ktorí sa narodili na jeseň.
Topiary z jesenných listov

Slávnostná možnosť

Strom šťastia je vhodné urobiť ako darček alebo výzdobu svojho domu pre akúkoľvek dovolenku.

Novoročné topiary v podobe stromu zdobeného novoročnými pozlátkami a vianočnými stromčekmi alebo vo forme vianočných stromčekov zdobia akúkoľvek izbu. Farby výzdoby pre tento prípad by mali byť vhodné: kombinácia červenej a zelenej, bielej, modrej, modrej, striebornej, všeobecne, používať farby nového roka.

Zasvätený sv Valentína v tvare srdca stromy v ružovej a červenej a bielej a doplnené sladkostí potešiť ľudí s najnáročnejšie chuti.

Veľkonočné stromčeky môžu byť zdobené kvetmi, maľovanými vajcami, figúrkami králikov a kurčiat a iným tematickým dekorom. Vyzerajú originálne ako na slávnostnom stole, tak iv interiéri.
Veľká noc Topiary

Viete? Strom šťastia sa môže venovať ľubovoľnej dovolenke s využitím tematickej alebo sezónnej dekorácie.

Jednoduché toady s vlastnými rukami: krok za krokom inštrukcie s fotografiou

Ako urobiť topiary sami, môžete zistiť pri pohľade na majstrovskú triedu, ktorá krok za krokom preukazuje postupnosť jednotlivých etáp.

Algoritmus pre vytvorenie tohto plavidla je jednoduchý:

 • kúpte si v obchode na vyšívanie peny alebo si urobte papier zo základne na topiary vo forme gule;
 • zadekorirovat základ požadovanej farby papiera, fix ho na kmeň s lepidlom;
 • Vytvorte pupen alebo kvet z pásky spojením okrajov so skrytým ševom pre pevnosť;
 • Vytvorte požadovaný počet farieb.
 • zafixujte ich pomocou horúceho lepidla na základe, pre silu môžete dodatočne nalepiť pinom alebo čapom;

Výroba topiary

 • lúmeny môžu byť skryté umenie;

Výroba topiary

 • lúmeny môžu byť maskované umelými listami, umiestňovať ich v rozloženom poradí pre čistý vzhľad;

Výroba topiary
Výroba topiary
Výroba topiary

 • ozdobte kmeň s vlnitým papierom zelenej farby;

Výroba topiary
Výroba topiary

 • banka bude slúžiť ako plastový pohár, maľovaný zlatou farbou;
 • z tej istej stuhy, z ktorej boli ruže vyrobené, by ste mali pripevniť luk na základňu kufra tesne pod korunou;

Výroba topiary

 • váhovej štruktúry pre dne šálky musí dať kamene, opraviť hlaveň vo vzpriamenej polohe, krycie sklo zriedený na konzistenciu kyslou smotanou a zladiť okraje sadry;

Výroba topiary

 • Po omietka vyschne horná musí byť uzavretý s ozdobnými kameňmi v tóne zložení, lepením horúcim lepidlom pridať korálky, flitre, kvapôčok laku podľa vlastného uváženia;

Výroba topiary

 • po vysušení môže byť krásna kompozícia daná alebo zdobená interiérom.

Výroba topiary

Tipy a triky pre výrobu

Tam sú niekoľko odporúčaní, na ktoré je potrebné počúvať, aby sa vaše vlastné topiary, najmä začiatočníci, nezažili v otázkach ručne vyrobených.

 • Všeobecné odporúčania pre akýkoľvek interiér: použite farby, ktoré harmonicky zapadajú do prostredia, rovnako ako veľkosť, proporcie a štýl plavidla.
 • Viac ako tri farby bude ťažké kombinovať v jednej práci, vyhýbajúc sa zalyapovatosti.
 • Základom pre korunu je žiaduce namaľovať alebo prilepiť požadovanú farbu, peeping korunkový materiál môže poskytnúť nerozvinutý hotový výrobok.
 • Proporcie – to prináša eleganciu produktu, mali by ste sa vyhnúť ťažkostiam a naopak, nadmernému zužovaniu konštrukcie.
 • Ozdoby, okrem lepenia, je potrebné dodatočne zabezpečiť niečím iným: zošívačka, kolík, klinček, nit a podobne, v závislosti od použitých materiálov.


Napriek veľkému počtu odporúčaní a odporúčaní pri výrobe topiary Neexistujú žiadne obmedzenia a pokyny vôbec, Každý robí svoju prácu, ako mu to hovorí duša. Nie je potrebné zobraziť nejaký skutočný strom, hack je fantastické stvorenie, ktoré nesie význam, ktorý je v ňom vložený pánom.