Výsev vločiek

Vlašová rastlina je jedným z najlepších krmovín a medových rastlínVäčšina ľudí nepozná názov tejto kultúry. Vlašová rastlina je jedným z najlepších krmovín a medových rastlín. Esparset sa vyznačuje liečebnými vlastnosťami. Medzi vidieckymi obyvateľmi sa táto plodina nazýva zajac.

Rastlina patrí medzi viacročné plodiny, výška rastie na jeden meter. Esparset je kultúra strukoviny. Semená medveďa obsahuje množstvo užitočných vitamínov a aminokyselín. V tomto článku budete čítať a naučiť sa veľa zaujímavých o tejto kultúre.

Trochu o kultúre sainfoin

Existujú tri druhy vtákov, ktoré sa dajú pestovať: piesočné, siatie a Zakaukazsko.

 • Fen-tree sainfoinO piesočných sainfoin možno povedať, že dobre znáša časté zmeny v poveternostných podmienkach. Je charakterizovaná zimnou odolnosťou, odolnosťou voči suchu, menej náchylnou na choroby a škodcami než iné druhy kultúry.
 • O výseve sa môžete vyjadriť, že toto je najbežnejšia forma tejto kultúry. V posledných rokoch však jeho výnos klesá v porovnaní s vtáčikmi.
 • O transkaukáde je možné povedať, že tento druh je viac chránený. Transkaukaziánka sainfoin rýchlo vyrastie asi 7-10 dní a rastie. Tento druh má však nevýhodu – je to malá zimná odolnosť.

Príprava semien na siatie

Pred zasadením musia byť semená vopred pripravené. Musia byť vyleptané a ošetrené molybdénom.

Pred vysadením musí byť osivo pripravenéPred zasiatím semien sa naočkujú nitragínom. Všetko toto musí byť vykonané priamo v deň vysadenia a deň pred tým, ako sa pestuje roztok nitragínu, v množstve 0,5 litra na 10 kilogramov semien. Potom, neumožňujúcim usadzovaniu roztoku, do nej sa naleje semeno a zmieša sa veľmi dobre. Potom sa trochu vyschne semená.

Ak nemáte továrenský nitragín, môžete ho pripraviť z uzlíkov zo stromčekov. Na 1 potrebuje približne 100-200 suchých koreňov s hľuzami, ktoré boli od jesene zozbierané. Rovnako je možné aplikovať korene s hľuzami starých rastových výsevov, alebo odoberať pôdu s hľuzami a malými koreňmi.

Zvolený deň siatie semená sa musí zaobchádzať Boritanové, je nevyhnutné pre dobro metabolizmu cukrov, zlepšiť schopnosť žiť peľ pre hnojenie a lepšieho vzdelania fazule a semien. Molybdén zvyšuje schopnosť baktérií uzlíka fixovať dusík a následne zvyšuje produktivitu semien.
Boritá kyselina sa používa v množstve 40 až 50 g / c semien, a molybdénu od 300 do 400 g / c semien.

Podmienky výsadby palice

Táto rastlina je takmer vždy zasiate na jarných rastlinách obilnínTáto rastlina je takmer vždy zasiate na jarných rastlinách obilnín. Kvôli rozdielu v semenách od ich veľkosti od ostatných trvalých tráv, je možné zasiať veniec medveďa spolu so skoršími obilninami. V neskoršom období výsevu sa môže vysiať vetvička s prosí. V letnom období nechráneného obdobia bude optimálnym variantom vysielať vločkovku v poslednom desaťročí júla alebo začiatkom augusta.

Za niekoľko rokov môžete použiť čerstvé semená na zasiatím plodín, pretože majú dosť 8-10 dní ohrevu vzduchu. Pri výseve piesok vosku by mala byť spotreba 50-60 kg / ha, a výsev sainfoin bude potrebovať 60-75 kg / ha. Pri výseve trávnych zmesí sa počet semien znižuje na 35-40 kg / ha.

Ak plánujete zasiať vetvičku len v dospelom páre po dobu jedného roka, mali by sa použiť jednorodové plodiny. Na poliach alebo na svahoch stojí za to vysadiť escat spolu s travnatými trávami, ako je vykostená vykostená mäsožravá kobylka a iné bylinky. Hĺbka, na ktorej stojí za zasiatím plodiny, je 3 až 6 centimetrov, v závislosti od pôdnej vlhkosti.

Je dôležité vedieť, že v čase zbere rastlín by malo byť ponechané strnisko nie je menšia ako 20 cm. Dostatočná výška strniska chráni vičenec z horúceho spaľujúcim slnkom v lete a zime zvyšuje množstvo snehu, čo zvyšuje šancu na dobré kultúry a prezimovanie istochiku ďalšie zvýšenie vlhkosti v pôde.

Výsev úrody

V závislosti od spôsobov výsevu plodiny sa vyskytujú rôzne sadzby semenných semien, ktoré sa dozviete nižšie:

 • – Pri bežnej metóde výsevu sainfoin potrebujete 50-60 kg / ha semien.
 • – Vďaka širokému spôsobu výsevu plodiny budete potrebovať 20-30 kg / ha semien.
 • – Pri výseve tvavosmesi budete potrebovať 15-20 kg / ha vičenec, asi šesť kilogramov na hektár lucerny a ďateliny, alebo asi 10 kg / ha kostravy lúčnej.
Po výseve kultúru treba nutne vykonať zhutnenie pochvy.Takoe udalosť prispeje k zlepšeniu pôdnej vlhkosti kontaktu s semena, ale to zvýši percento klíčenie semien, ako aj skrátenie doby od výsevu do klíčenie, spôsobí rýchlejšie prijatie plodiny.

Príprava pôdy pre vločkovú sieť

Predchádzajúce kultúry

Ako prekurzormi sainfoínu môžu byť rôzne plodinyAko vičenca prekurzory môžu byť rôzne kultúry, pretože sa pestuje v tejto oblasti, krmovín a pôdne rotáciou ochrany (napríklad, akékoľvek plodiny, okopaniny, a ďalšie plodiny).

Najlepšou možnosťou je pestovať sainfoin v rotáciách kŕmnych plodín. Vynikajúce prekurzorové plodiny sú tie, pre ktoré sa použilo od 60 do 80 ton / ha organického hnojiva.

Vlaštovka samotná je tiež vynikajúcim predchodcom pre zimnú pšenicu, cukrovú repu a mnoho ďalších plodín.

Rovnako ako ostatné strukoviny, veniec veniec reaguje na zvýšenie hĺbky ornej vrstvy na 25 centimetrov. Jesenné spracovanie pôdy sa musí vykonať v závislosti od jej kontaminácie.

Spracovanie pôdy pod vlečnou sieťou

Vičenec nepotrebuje úrodnú, avšak pri výbere plot vičenec môžu chudobné pôdy a stanovenie: piesok a piesčitá hlina, na pôdach, ktoré majú morénových íl, vápno na pôdach erodovaných a štrkovým štrku, vo všeobecnosti tie, pôda, u ktorej iných kultúr nie dobrá úroda.

Ale stále najvhodnejšou krajinou pre korytnačku sú stredné a ľahké pôdy v textúre – pôvabné svetlo a stredná, plytká piesčitá pôda. Dobrá úroda vlečnice sa dá dosiahnuť na pozemkoch s normálnym vlhkým režimom. Kultúra sa nemôže vysievať na vlhkých, zle odvodnených a priepustných pôdach, na kyslých krajinách a tiež na slaných pôdach dobrej plodiny nebude fungovať. Normálna kyslosť by sa mala pohybovať medzi 6,5 a 7,0 pH.

Najdôležitejšou požiadavkou pre Zem je to, že reakcia prostredia musí byť neutrálna alebo blízko k neutra. Preto práve kvôli tejto vlastnosti je potrebné vápnenie pôdy s veľkými dávkami vápnitého materiálu (približne 6 až 12 t / ha dolomitovej múky, jeho kodifikácia závisí od kyslosti).

Pestovanie pôdy pre plodiny závisí od kultúry predchodcu, ako sú pôdy, znečistenie pôdy a poveternostné podmienky. Povinné agrotechnické opatrenia sú: vyrovnanie pôdy, balenie ako predsetie a po výseve. Pred vysadením semenných semien musí byť pôda očistená od burinovej vegetácie dokonca aj bez akýchkoľvek hrudiek a v hĺbke očkovania musí byť aj husté lôžko.

Aké hnojivá sú potrebné pre kultúru?

Aby sa v budúcnosti dosiahla dobrá úroda vtáčikov, je potrebné použiť organické hnojivá na plodiny prekurzorovMnožstvo použitých minerálnych hnojív závisí od budúceho výnosu plodiny a od živín obsiahnutých v pôde.

Aby sa v budúcnosti dosiahla dobrá úroda lanovky, predchodcovia musia pod plodiny použiť organické hnojivá v množstve od 60 do 80 ton / ha.
Zavedenie dusíkatých hnojív závisí od plodín a aplikovaná dávka hnojiva by nemala spôsobiť ukladanie plodiny.

Iba vznikajúce sadenice a klíčiace semená sú vysoko odolné voči amoniakovemu dusíku. Aby sa zabránilo vzniku situácie vzniku rastliny, kvapalný dusík sa nedá v žiadnom prípade priviesť.

Hnojivá s obsahom fosforu a draslíka sú hlavným krmivom plodiny a po zavretí sa taktiež prinesú. Fossy hnojivá v hlavnom kŕmení sa aplikujú v množstve 45 až 90 kg / ha a 45 až 60 kg / ha dV. po čistení. Potashové hnojivá v hlavnom tankovaní 90-120 kg / ha ai av hornom obväzu 60-90 kg / ha dV.

Je potrebné vedieť, že je to povinné pri výseve od 10 do 15 kg / ha ai. fosfor vo forme superfosfátu.

Boričové hnojivá by sa mali aplikovať v množstve do 2 kg / ha kyseliny bórom alebo pri príprave listov do 500 g / ha. Amóniový molybdenát sa aplikuje s oblúkom na listy až do 200 g / ha.

Pred zasiatím kultúry je potrebné určiť kyslosť zvoleného miesta a v prípade potreby použiť vápenaté hnojivá v množstve 0,75 – 1,0 hydrolytickej kyslosti.
Pri pestovaní sainfoinov na kyslých pôdach je povinnosť vápnenia. V kyslých krajinách táto kultúra rastie veľmi zle a niekedy vôbec nevyrastie. V kyslom prostredí sa baktérie nodulov vyvíjajú zle a vzduchový dusík je nedostatočne absorbovaný kultúrami.

Ak je pH nižšie ako 5,4, potom by sa mali vápnenie vykonať 1-2 roky pred výsevom vločiek a ak je táto hodnota vyššia ako vápnenie počas predbežnej kultivácie.
Po aplikácii vápenatých hnojív sa musia pridávať bórové hnojivá, pretože po štekaní prechádza bór do ťažko dostupnej formy.

Metódy odlupovania sainfoin

Existujú dva spôsoby výsevu sainfoin:

 • – Širokopásmová metóda.
 • – Bežná metóda.

Ak vybrané pole nie je príliš upchaté burinami, je možné vybrať nechránené plodiny.

Semená plodiny sú dostatočne ostré, takže pri výseve môžete použiť sejačky na zrno.

Hĺbka, do ktorej by sa mali vysievať semená, je približne 2 až 4 centimetre, v závislosti od typu pôdy. Zem musí byť vyrovnaná a zvinutá.

Starostlivosť o sainfoins

Hlavnou agrotechnickou činnosťou je boj proti pôdnej kôreHlavným agrotechnickým opatrením je boj proti pôdnej kôre. Pred vznikom sa musí výsledná kôra odstrániť pomocou ľahkých brán alebo rotačnej sondy. Rebrované valčeky by sa mali používať, keď sa vysadené sadenice nemôžu preraziť cez kôru. Druhýkrát sa búranie uskutočňuje počas tvorby ružice listov. V prvom roku pestovania byliniek nemôžete pasťovať dobytok, pretože to môže byť pre kultúru veľmi zlé.

V prvom roku výsevu, ako aj v nasledujúcich rokoch, vetvička potrebuje veľa vlhkosti, takže rastlina musí byť vybavená vodou. V prvom roku života rastliny robia tri zalievanie. Spočiatku sa vločkovica napája malými dávkami vody približne 400-500 m3 na 1 hektár, takže problém zaplavenia plodiny nevzniká. V nasledujúcich rokoch starostlivosť o vahačku zahrňuje obťažovanie s ťažkými bránami na dvoch tratiach. Aby sa udržala vlhkosť v pôde a aby sa zabezpečil prístup kyslíka k koreňom, je potrebné uvoľniť pôdu.

Pri pestovaní plodín na seno je vlhkosť považovaná za približne 70% PV. Udržiavať ho, pre budúci rok je nutné vykonať tri zavlažovania: prvá zavlažovanie pri jarnom obrastanie, druhý zálievku počas tvorby pukov, tretí závlahové jeden týždeň pred izoláciou kultúry.

V druhom kosenie, zalievanie je nutné vykonať dva: prvý zavlažovanie po odrezaní, druhý zálievku pri pučania. Miera zavlažovania by nemala byť vyššia ako 500-600 m3 na 1 ha. Počas celej použitia byliny času je nutné vykonať vlhkosť hromadí jeseň zálievku vo výške 800-1000 m3 na 1 ha, bude táto udalosť vičenec dobrú zimu.

Ak sa rozhodnete odstrániť kefku na seno, musíte to urobiť počas formovania pukov alebo na začiatku kvitnutia. Ak sa čistenie vykoná neskôr, obsah bielkovín klesá o 20%, seno zberá, a preto zvieratá menej konzumujú. Ak kosíte v priebehu kvitnutia, potom otawa prakticky chýba.

Zvláštnosti rozmnožovania sainfoínu na získanie semien

Ak sa zvlhčenie uskutočnilo počas semenníkov, potom je možné ho prevziať z celkového výsevu. Ak by došlo k suchu, najlepšou možnosťou by bolo, keby sa v lete ležali semená nechráneným spôsobom. Je známe, že v letných plodinách v podmienkach TSCH je výnos zo semien vyšší v porovnaní s rannými jarnými subkraniálnymi.

Ak chcete získať semená, sainová vetva sa najlepšie osije bežným spôsobom. Aby bolo možné získať šírenie populárne odrody je možné vysievať v širokej a vzhľadom k tejto spotrebe uieshshaetsya semien až na trojnásobok. Bežné opeľovanie ovplyvňuje nárast výnosu.

Aké škodcovia a choroby sú nebezpečné pre vločkovku

Boj proti škodcom a chorobám by sa mal vykonávať na osivách. Najnebezpečnejšími škodcami kultúry sú semená. Fazuľa a semená sú poškodené zrnami. Tu sú novo objavené larvy okamžite vyčistiť múru z fazule a jesť obsah semien.

Semená sú poškodené až do výšky 50%. Espartsetovach evritoma kladie vajíčka v drti semien, kedy sa larvy sa objavia, okamžite jesť celý obsah. Ventilátor strojov na čistenie zŕn môže oddeliť poškodené semená od zdravých, zdravých semien ťažších ako nezdravých. Všetky nezdravé semená sa musia spáliť.

Najnebezpečnejšími škodcami kultúry sú semenáTestes kultúry poškodzujú Esparchet flower flower komár, Esparth cvethopod, Esparcete thrips. Boj proti nim je povolený viesť chemickými prípravkami. Boj proti nim je povolený viesť chemickými prípravkami. Aby sa znížil vplyv weevils nuzhnl používajú nasledujúce metódy: liečbe semená molybdénu a nitroginom, a potom pozorovať izoláciu medzi starým a novým plodín.

Najznámejšie ochorenia sainfoin sú:

 • – Múčnatka – listy, stonky a fazuľa trpia. Táto choroba môže znížiť výťažok semien na 50-70%.
 • – Rust – listy, stonky, fazuľa a stopky trpia. Najčastejšie postihnuté sú rastliny staršieho rastu. Táto choroba je veľmi nebezpečná pre rannú fázu kultúry.
 • – Fusarium – trpia terestriálnym fytomasom a koreňmi. Pri veľkom vývoji choroby rastlina úplne zomrie.

Aké opatrenia treba prijať v boji proti chorobám?

Uvádzame zoznam niektorých opatrení na boj proti chorobám:

 • – Správne otáčanie plodín
 • – Odrôd odolných odrôd kultúry.
 • – Nové plodiny by mali byť umiestnené mimo starých.
 • – Pri výseve je potrebné použiť menej ovplyvnené semená.
 • – Ovplyvnené oblasti je potrebné kosiť skôr ako zdravé.
 • – Pozostatky po zbere musia byť zničené.

Proces rozkvetu a dozrievania v lanovke sa roztiahne. Už zrelé plody sa môžu rozpadnúť. Na ochranu plodín pred stratami je potrebné samostatné čistenie. Je potrebné vedieť, že nezrelé ovocie dokonale dozrieva na stromoch. Ale v daždi sa semená v nich ľahko klíčia. Optimálny čas na priame spojenie sa považuje za 80-85% plodov.

Samostatné čistenie alebo priame spojenie sa používa v závislosti od počasia, dostupnosti strojov a prítomnosti burinovej vegetácie.


Loading...