Výsadba a starostlivosť o syrský ibištek

Ibištek syrský
Akonáhle sa ochladí a prvé jarné dni prídu, záhradné strediská a záhradnícke obchody začnú ponúkať všetky druhy sadeníc bobuľových plodín, odrodových ruží a iných okrasných rastlín. Niekedy predajcovia ponúkajú obyčajne vyzerajúce sadenice s nezvyčajným a nezabudnuteľným názvom “Hibiscus”.

Kupujúci sú zmätení a pochybovať o tom, či si kúpiť takúto sadenicu, pretože je známe, že ibištek je domáci rastlina známa pestovateľom pod druhým názvom “čínska ruža”. Navrhovaná rastlina je skutočne ibištek, ale je to ibištek záhrada, ulica a jej prvavilnoe meno – ibištek Syrský. V tomto článku sa budeme snažiť dať čitateľovi poznatky o tom, ako pestovať ibištek, ako mu poskytnúť náležitú starostlivosť a umožniť pestovanie odrody.

Botanický popis

Hibiscus syriacus je tropická rastlina, absolútne nevhodná pre prežitie v chladných zimných podmienkach. V prírodnom biotopu je viac ako 200 druhov tejto rastliny. Doma je ibištek krovinnatá trvalka, kde rastlina kvitne počas teplého obdobia.
ibištek
V našom klimatickom regióne ibištek kvitne celé leto, kvitnutie začína v júli a trvá do konca septembra. Kvetnaté pupeny na rastline sú veľmi tvorené, takže krátka životnosť každej kvetiny neznižuje všeobecnú ornamentálnosť rastliny. V priebehu dvoch dní prechádza kvetina fáza od kvitnutia až po postupné odvlhčovanie a preliatie.

Hibiscus patrí do rodiny Malviv. Tento druh patrí aj do láva, bavlny a abutilonu.

Kvety ibišteka sú veľmi veľké, takmer obrie – odhalila priemer kvet 20-25 cm Farba kvetov môže byť biela, ružová, tmavo karmínovej, šarlátovej, fialovej, -. Ich farba závisí na odrode ibišteka.

Výška kvetinového kríža dosiahne na jeseň 1,5-2 metrov.

Viete? Hibiscus nielen prekvapený a šťastné záhradníci príjemné kvetinové aróma a veľkolepé, svetlé kvety – okvetné lístky jej kvetov sú základom pre varenie veľmi chutné nápoj známy ako čaj Hibiscus.

Kde je možné pestovať kefu

Ibištek Sýrie je záhradný kvet, jeho miesto na záhrade, skalnatú záhradu a kvetinové záhony. Je perfektne susedia s ružovými kríkmi a levanduľovými húštinami, ktoré obklopujú ibištekové kríky jemným zápachom. Vôňa levandule zdobí teplý letný večer a nedovolí malému škodcu usadiť sa na listoch ibišteka – vošky a iného škodlivého hmyzu.
Ibištek syrský
A samozrejme, získanie takejto krásnej rastliny, je lepšie ju skryť v ďalekom rohu záhrady, pretože také veľkolepé kvetinové potreby obdivujú divákov. Najlepšie je nájsť útulné miesto pre ibištek na centrálnom kvetinovom lôžku alebo na verande domu, pretože každé ráno na trávnatom strome sa rozvinú desiatky čerstvých obrovských tropických kvetov.

Miesto a osvetlenie

Ak sa pre pestovanie v kvetinovej záhrade tropického hosť Kvetinárstvo ochotný poskytnúť mu najpohodlnejších podmienkach, budete musieť vybrať dobrý slnečné miesto, pokryté bezpečne zo severu, studeným vetrom a prievanom akýmkoľvek konštrukcie či múru, ktorá má poskytovať spoľahlivé zázemie exotických rastlín.
ibištek
Ak môžete ibišku ponúknuť len svetlo, novorodenec vás bude potešovať krásnym kvetom. Absolútna neznášanlivosť bylinného stromu len na tmavé, chudobné miesta so slnečným svetlom.

Dôležité! Keď zakúpite odrodový ibištek na otvorenom teréne, vyberte v prospech rastliny s froté (viacvrstvové) kvety. Jedná sa o odrody s froté kvety, ktoré sú menej náchylné k mrazu v chladnej sezóne.

Pôda na pestovanie

Rovnako ako akékoľvek aktívne rastúce rastliny, tropický pekný muž potrebuje úrodnú pôdu. Kvetina má rád pôdu s dobrou prevzdušnenie a odvodnenie, pretože keď ílovité pôdy stojatá voda na hlavné príčiny hnilobe a inhibícia rastu kvetín a prípadne jeho smrť. Ak je pôda vo vašom kvetinovom lôžku chudá, dlho neoplodnená, potom pred zasadením ibišteka ju musíte priviesť do požadovaného stavu.
Pôda na pestovanie
Ak je vo vašej kvetinovej záhrade pôda s hlinkou, môže to byť korigovaná pridaním polovice kôstky zemného rašeliny na každý štvorcový meter povrchu. Súčasne s obohatením voľnej zložky pôdy sa môže pridať doplnok (hnoj, hnoj, minerálne hnojivá). Všetko, čo chceme urobiť v pôde našej kvetinovej záhrady, je rovnomerne rozložené na pôde a prekope lopatou s bajonetovým oblúkom.

Vykopajte hladinu pôdy a hnojte ju. Pôda je pripravená na pristávanie tropických nových osadníkov. Takáto pôda je tiež vynikajúca pre kladenie ruženca.

Ak máte piesočnatú pôdu, potom namiesto rašeliny je potrebné pridať pol kbelík z obyčajnej zeleninovej záhradnej pôdy a vykopať budúcu kvetinovú záhradu.
ibištek

Pravidlá pre výsadbu sadeníc

Ak chcete kúpiť úspešné sadenice úspešne root, je potrebné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel pri transplantácii do otvoreného terénu:

 • keď ste priniesli sadenicu domov v kontajneri, nemusíte ju vodiť – pred transplantáciou kvetu jej koreňová hromada by mala zostať úplne suchá;
 • Pred prekladísk rastliny potrebujú variť (DIG) pre kvetinové výsadby diery. Ak je povrch posteli nie je vopred hnojenej sa doskočisko vykopaná 20-25 smglubzhe, ako je potrebné na pestovanie, a to sa hodí lopata je naplnený humusu alebo dusičnan (škatuľka zápaliek). Hnojivo sa zmieša s pôdou. Pred pristátím hĺbky doskočisko by mala byť rovná hĺbke nádoby s sadenice;
 • kontajner, kde sa nachádza sadenica, musíte jemne zaklapnúť na steny nožom, čím pomôžete suchému radikálu, s ktorým sa oddelíte od hrnca z hrnca. Sklopením kontajnera môže záhradník odstrániť hlinený hrudník a opatrne ho umiestniť do pripravenej jamy;
 • Keď je ibištek inštalovaný v jamke na výsadbu, zvyšné dutiny priehlbiny sú naplnené pôdou;
 • pamätajúc si, že pred výsadbou kvetu potrebovalo zalievanie, je dobre napojené.
Dôležité! Takáto opatrná transplantácia sa nazýva prekládka a poskytuje takmer sto percent prežitia rastlín na novom mieste (vo veľkom hrnci alebo v novom kvetinovom lôžku). Táto metóda môže byť použitá pre každú cennú rastlinu.


Malo by sa pamätať na to, že výsadba syrského ibišteka si vyžaduje určitý priestor, aby záhradník mohol poskytnúť kvetinu so zalievaním a starostlivosťou na otvorenom teréne. Dospelá rastlina vysoká a dostatočne široká – Bush môže vytočiť hlasitosť až 70 cm v priemere – takže výsadbe otvor pre výsadbu ibištek by mali byť oddelené aspoň jeden a pol metra.

Starostlivosť v otvorenom teréne za kvetinou uľahčí podporu, ktorej bude bylinka zachytiť, keď rastú. Nie viazané kvety môžu byť pokácané silným vetrom alebo lijákmi.

Ako sa násobí rastlina?

Reprodukcia ibišteka je možná dvoma spôsobmi:

 • semená;
 • zelené odrezky.

semená

Semená ibišteka na sadenice sa môžu vysievať v kvetináči alebo záhradnom chlapcovi. Ak výsadby budú zaliate v dome, môžete zasiať semená na začiatku marca, kedy sa pestovateľ zaseje v ulici skleníku, výsadba dáta budú pohybovať až do druhej polovice mája alebo začiatkom júna.
Vznik semien
Semená ibišteka sú položené v pripravených pristávacích brázkach (hĺbka nepresahuje 1 cm), pokryté pôdou a napojená. Pred prvým výhonom je sadenica pokrytá polyetylénom, ktorý sa odstráni iba vzhľadom na prvé výhonky. Uličný skleník sa tiež udržiava v uzavretom priestore a otvára ho len pre mierne zavlažovanie a vetranie.

Ďalšia starostlivosť o sadenice južného hosťa spočíva v uvoľnení vrások medzi riadkami, včasnom zavlažovaní, ošetrení insekticídmi z vošiek a zriedením výhonkov. Určite, či je čas na tenké sadenice v škôlke, môžete podľa vzhľadu prvých dvoch skutočných listov v rastlinách.
Hibiscus zo semien
Keď sa kvety objavia 5-6 reálne listy a výška mladých rastlín dosiahne 15-25 cm – môžu byť ponorené do kvetinového záhonu, v kvetináčoch alebo v objemnejšom kvetináči.

výstrižky

Ak chcete rozmnožiť ibištek rastúci v záhrade, musíte počkať až do konca júla, kedy Bush získa dostatok na šírenie listovej hmoty. Pri výrobe sadiva sa odrežú zelené odrezky. Dĺžka takéhoto rezu by nemala mať dĺžku menšiu ako 12-15 cm, na ktorej by mali byť prítomné 2-3 vpusty. Rezy sú namočené na 10-15 minút v špeciálnom riešení pre rast koreňov.

K tomu môžeme použiť store-ready príprava “Kornevin” namočiť alebo množiteľského materiálu v roztoku vody a medu (10: 1,5) alebo roztokom vody a aloe šťavy (10: 1), čo sú vynikajúce prírodné rastové stimulátory.

Po odrezaní sa ošetria prípravkami tvoriacimi koreň, sú umiestnené v malých nádobách a napojené. Potom je hrniec s odrezanými odrezkami pokrytý plastovým vreckom, ktorý zabraňuje odparovaniu vlhkosti z pôdy a zvyšuje tvorbu mladých koreňov na odrezkoch. Ukázalo sa, že je to mini-skleníko.
Reprodukcia pomocou odrezkov
Balenia so sadenicami by sa mali denne odstraňovať z dôvodu vetrania a trepaním kondenzátu, ktorý sa tvorí. Po dvoch týždňoch sa ohniská otvoria (odstránia polyetylén). Ďalšou starostlivosťou o mladé ibišky je zalievanie a uvoľňovanie pôdy. V prípade napadnutia rastúcich odrezkov škodlivého hmyzu môžu byť ošetrené akýmkoľvek insekticídom.

Po 40 až 50 dňoch sa odrezky so zarastenými koreňmi vysadia v samostatných hrncoch s kapacitou najmenej 3-5 litrov. V priebehu tohto obdobia môže byť rastlina vytvorená pomocou štipky kmeňových konárov, ktoré dodajú kvetu tlak na ďalšie rozvetvenie. Propagácia ibišteka Syrské odrezky – jednoduchý proces a cenovo dostupné aj pre začínajúceho kvetinárstva.

Dôležité! Mladý ibištek získaný zo semien bude kvitnúť až v treťom alebo štvrtom roku po zasiatí, takže záhradník potrebuje trpezlivosť.

Na zaraďovanie odrezkov použite zmes pôdy:

 • 1 časť listovej pôdy;
 • 1 časť pozemku;
 • 1 časť humusu;
 • 1 časť hrubého piesku riečneho;
 • hrsť kostnej múčky;
 • hrsť popola.

Ako sa starať o pohľad

Hibiscus záhrada – nenáročná rastlina, ale aj po jej výsadbe účasť pestovateľa kvetov pri pestovaní kvetinového stromu nekončí. Potrebujete pravidelnú starostlivosť a pozornosť.
ibištek
Ak chcete pestovať dospelého hosťa z trópy, záhradník si potešil svieži a nezvyčajný kvitnutie po dobu 15-16 rokov, potrebuje pletie, napájanie, tvarovanie, kŕmenie rastlín a ochranu pred škodcami. Kvetináč potrebuje odtrhnúť vyblednuté a zvlnené kvety na bush, čo pomôže peknému mužovi predĺžiť obdobie kvitnutia. Južan musí byť pripevnený k pevnej podpore.

Zalievanie a vrchný obväz

Počas leta musia byť dospelé kríky ibišteka kŕmené dvakrát mesačne. To sa môže dosiahnuť rozširovaním hotových minerálnych hnojív v koreňovej vrstve (cez pôdu), ktorá sa dostane do koreňov kvetu spolu s vlhkosťou počas zavlažovania. Môžete ho oplodniť kvapalným kvasným kŕmením na vtáčieho podstierača alebo fermentovaných zvyškov rastlín. Toto zavlažovanie sa vykonáva iba v koreňovej oblasti. Oba typy hnojenia sú najdôležitejším dodávateľom dusíka a iných základných prvkov v ľahko dostupnej forme na asimiláciu rastlín.
Ďalšie hnojenie
Zmrazené koncentrované kŕmenie na vrhu vtákov:

 • polievkovité vtáky (kuracie, holubové, husacie, kačacie);
 • Nalejte nádobu s vrhom na vrchnú stranu vodou, zatvorte veko a nainštalujte ju na miesto prístupné slnku;
 • zmiešajte obsah nádoby 1-2 krát týždenne.

Po 14 dňoch je koncentrované hnojivo pripravené. Musia používať veľmi opatrne, aby nespálili citlivé korene kvety. Pre horný obväz sa naleje pol litrová nádoba koncentrátu do vedra s čistou studenou vodou, miešajte a nalejte rastliny pod koreň.

Zhoršený vrchný obväz založený na rastlinných surovinách:

 • Vezmite akúkoľvek veľkú kapacitu (vedro, sud) a naplňte až polovicu objemu s akýmikoľvek rastlinnými pozostatkami (buriny, žihľavy, púpavy);
 • potom je kapacita naplnená vodou, pokrytá viečkom a ponechaná na slnečnom mieste kvasenia;
 • Obsah nádoby sa zmieša dvakrát týždenne.

Po 20 dňoch je kŕmny koncentrát pripravený. Pred hnojením sa koncentrované hnojivo zriedi vodou (pridajte 7 litrov studenej vody na 3 litre koncentrátu).
Ibiškový obväz
Hibiscus nie je veľký “vodohlob”, preto ak je leto mierne daždivé, nemôžete ho ručne vodiť. Ak dôjde k dlhšiemu suchu pri teplote vzduchu nad 28 ° C, je potrebné poskytnúť rastliny vlhkosť 10 litrov na jeden dospelý ker týždenne.

Kvitnúce rastliny nie sú vhodné na vodu na listoch, pretože vlhkosť padá na jemné okvetné lístky a stráca dekorativitu. Najprijateľnejšou možnosťou na napájanie ibišteka je radikálne zavlažovanie.

Dážď a časté zalievanie vniká do pôdy v blízkosti pahýle rastliny, čo znižuje prístup kyslíka k koreňom. Buriny pravidelne rastie a rastú na dobre oplodnenom území vedľa kvetov. Že buriny neodoberajú živiny z kvetov, musíte pravidelne odstraňovať (raz za 10 dní) kvetinovú zástavu, na ktorej rastú ibištek.

Viete? Šarlátové kvetinové girlandy ibišteka slúžia ako obetný dar od veriacich v hinduistických chrámoch venovaných bohyni Kali.

prerezávanie

Do závodu je spokojný s bujným kvitnutím – musí byť správne vytvorený. Ak záhradník nezasahuje do vytvorenia kvetu, potom bude kvitnúť menej, škaredo sa rozťahuje nahor. Niektorí remeselníci s pomocou záhradného odšťavovača nielen zvyšujú počet kvetov na rastline, ale vytvárajú aj samotné kríky vo forme geometrických tvarov.

Kvetné puky ibišteka sú položené na mladé vetvy. Na stimuláciu rastu takýchto vetví pomocou kvetnatých pukov položených na nich, musí byť kvetina niekoľkokrát rezaná počas leta. Vetvy, na ktorých kvetiny už kvitnú a uschne, sú skrátené na polovicu, po 2-3 týždňoch sa na nich objavia nové kvetnatky. Rastlina nie je utláčaná prerezávanie, po prischipyvaniya dospelých pobočiek Bush sa stáva viac veľkolepé. A čo je najdôležitejšie – jej kvitnutie bude niekoľkonásobne prekrásnejšia a bohatšia.

Po ulici ibištek ukončí letnú vegetáciu, jej stonka začne vyschnúť – to znamená, že rastlina potrebuje úplné prerezávanie (so zemou). Je to zimné prerezávanie, po ktorom je celá bazálna vrstva krajiny v blízkosti ibišteka s nástupom prvých mrazov pokrytá mulčovaním (rašelina, piliny, hobliny, slama). Na jar sa vrstva mulčovania odstráni z kvetinového záhonu.

Viete?
Ženy na havajských ostrovoch sa počas sviatkov zdobia kvetmi stromu ibišteka, z nich tknú vence, sú pripevnené k vlasom. Tento oslnivo jasný kvet na Havaji sa nazýva kvetina lásky.

Choroby a škodcovia

Hibiscus záhrada (ulica) môže byť vystavená invázii škodcami. Rovnako ako ružové kríky, ibištek je veľmi rád vošky.

V boji proti tejto pohromy zasadenej radom rastlín repelenty (levanduľa, nechtíka) alebo farebné ošetrenie insekticídmi pomôže.
Vtáky na ibištek
V prípade, že rastlina nie je dostatok dusíka alebo železa – jej listy sa môžu rozjasniť a budú mať ešte ľahšie, zreteľne viditeľné žily. Tento problém sa nazýva chloróza, čo znamená, že rastlina signalizuje kvetinárstvu, že potrebuje ďalšie hnojenie.

Ak kvapka kvapka listy, potom je pravdepodobne dôvodom, že prebieha hniloba koreňa. To sa môže stať s častým, nadmerne bohatým zalievaním, ktoré sa vôbec nepáči rastline, alebo sa do koreňov kvety mohli dostať škodcovia (larvy kvetnatého chrobáka, drôt).

Na listových platniach sa objavili suché škvrny: môžu to byť spóry húb alebo bakteriálne choroby. Takéto listy sú odrezané a spálené. Chorá kvetina je postriekaná fungicídmi.

V južných regiónoch sa ibištek používa ako živé kvetinové živé ploty, na tento účel môže byť rastlina nasmerovaná pomocou orezávania. Ibištek v krajine
Výsledkom je plot, ktorý kvitne so šarlátovými a ružovými kvetmi. Po zasadení v záhrade krásna trvalka rastliny s jasnými tropickými obrovskými kvetmi môže kvetinárka obdivovať mimoriadny, očarujúci kvitnutie po dlhé, dlhé roky. Stačí stačiť trochu trpezlivosti, lásky, starostlivosti – a všetka táto nádhera bude pre vás každý rok vyfúkaná.