Vyrábame vytrvalú lávu na otvorenom teréne

lavatera
Lavaetera (alebo, ako sa často nazýva ľudia, hathma) – krásna vysoká kvetina, ktorú si môžete vyzdobiť v záhrade alebo terase. V tomto prípade starostlivosť o záchrannú službu nevyžaduje osobitné úsilie – je dokonca nazývaná “kvetinou pre lenivých”. Pozrime sa podrobnejšie, aký je tento kvet, aké sú jeho kultivácia a aké užitočné je to.

Botanický popis

Lauterovský Durynský Ide o trvalú bylinu z rodiny Malviv. Má silné stonky až do výšky 2 metre. Listy sú pubesentné, šedozelené farby, tvar môže byť zaoblený alebo v tvare srdca. Kvetiny ružové, v priemere dosahujú až 10 cm, koruna päťkruhová. Lavatera má veľkú oddenku, ktorá ide na zem na meter a pol.

Kvitnúce obdobie laurínskych durynských období je od júla do jesene. Rastlina rozmnožuje semená. Distribuované na Ukrajine, na Sibíri, na Kaukaze, v celej strednej a východnej Ázii, Austrálii, Severnej Amerike a Európe.

Viete? Lavater bol pomenovaný podľa bratov Lavaeter, švajčiarskych prírodovedcov zo Zürichu.

Populárne odrody

Trvalka lavatera je od 16. storočia známa svetu. Túto pôvodne nepredstaviteľnú kvetinu chovatelia ignorovali – existovali zaujímavé a dokonca veľkolepé odrody. Niektoré z najobľúbenejších:

  • Lailak Lady, kvety, ktoré majú lilac farbu a zriedka sa nachádza okvetné lístky.

Lailac Lady

  • “Ai Catcher” s ružovou farbou, má veľmi atraktívny a jemný vzhľad.

Ai Ketcher

  • Barnsley Baby, pravdepodobne najviac rafinované a jemné z celého zoznamu odrôd. Okvetné lístky sú sotva pokryté rozetou.

Barnsley Baby

  • “Mystic Merlin” má kvety jasných fialových odtieňov. Takáto láva poteší oko so svojou jasnou a odvážnou krásou.

Mystic Merlin

Vlastnosti pristátia

Aby rastlina rástla zdravá a krásna a tiež kvôli rastlinným rastlinám príliš úzko alebo veľmi zriedkavo, stojí za to len držať sa niektorých tipov a pravidiel.

Ak chcete rastúcu lavici, pomocou sadeníc, potom časom sa musíte zamerať na koniec apríla a začiatkom mája.

Dôležité! V závislosti od toho, či žijete v teplom alebo chladnom prostredí, pristátie môže nastať skôr alebo neskôr. Lavaeter môže byť vysadený, keď sa úplne ustúpi.

Pôda pre viacročné záchody

Pre výsadbu je najlepšie zvoliť slnečné stanovište, na ktoré bude možné poskytovať podporu a uloženie požadovaného počtu farieb v určitej vzdialenosti od seba v 20-30 cm. Výborná fit lavatera v záhrade, a v oblastiach, v prednej časti dvora.

Pôda na výsadbu

Rastlina rastlín v dobre odvodnenej pôde. Mal by byť voľný a ľahký. Predbežná pôda je dobre oplodnená fosfátovými a draselnými hnojivami. Lavatera po výsadbe a zavádza podporu v starostlivosti potrebuje už po dostane silnejší v otvorenom poli – potom to bude potrebné vyčistiť pôdu od buriny a re-aplikovať hnojivo pre vašu krásu rástol rovnako ako na fotke na Internete. lavatera

Spôsoby reprodukcie

Ako už bolo spomenuté, lavatera rozmnožuje semená. Ale pokiaľ ide o výsadbu, existuje možnosť voľby: rastlina lavateru priame osievanie alebo rast (a možno kúpiť) sadenice. Zvážte, ako a kedy sa budú Tauringa lavatera pestovať.

Susedia pozdĺž kvetinového lôžka sú vybrané podľa ich farby, nie je to zlé v kombinácii s kosatcami, šalvia, verbena, delfínia.

Semená (priamy výsev)

Začnite zhromažďovať semená zvyčajne s nástupom jesene. Potom krabice na kvetoch zmení farbu na hnedú. Aby sa uistil, že semená sú zrelé, otvoriť jednu z krabíc a pozerať sa na farbu: v prípade, že semená majú sivasto hnedú farbu, potom môžete začať zbierať.

Krabica musí byť starostlivo vyrezaná, semená sušené a uložené na suchom mieste v papieri alebo vrecku z handričky.

Lavaeter môže byť pestovaný so semenami, na rovnakom princípe ako sadenice – keď sú prechladnutia už presne preč (počnúc koncom apríla), potom môžete sadiť. Ak plánujete pestovať lavateru so semenami, potom by mala byť oplodnená oblasť, kde budú kvetiny vysadené. Hnojte s kompostom, humusom, zatiaľ čo pridáte nitrofosfát (2 lyžice do kompostovacieho vedra).
semeno
Ďalej by mala byť krajina vyrovnaná a drážky približne 1 cm hlboké. Je potrebné vodu posypať vodou (je dôležité, aby voda bola teplá). Semená zaspávajú suché. Nad lôžkami sú zakryté záhradnou zeminou, zmiešané s humusom. Posledným krokom je pokrytie lôžka filmom.

Prvé výhonky sa objavia za týždeň a keď rastú na 5 cm, film sa môže odstrániť. Po odstránení fólie by mala byť zem jemne uvoľnená.

sadenice

Najprv musíte získať krabicu na sadenice a špeciálny základný náter. V spodnej časti zásuvky vypustite drenáž, doplňte pôdu. Zem sa musí nalievať teplou vodou. Osivo osiva by malo byť suché. Sú ponorené do zeme približne o centimeter.

Sadenice by mali byť umiestnené na slnečnom mieste a zakryté fóliou (môžete sklo). Pravidelne odstráňte kondenzát. Pôda by mala byť vždy mierne vlhká.
Keď sa semená klíčia, odstránime film.

Starostlivosť o sadenice je veľmi jednoduchá – je potrebné iba pravidelne pôda.
Rastliny rastú rovnomerne, je niekedy užitočné otočiť škatuľu. Časový rozvrh je tiež dôležitý: ak chcete v máji nechať vysadiť lávu na otvorenom teréne, musia sa sadenice v marci pripravovať.
sadenice

Viete? Podľa svojho chemického zloženia je láva vhodná ako potravina pre hovädzí dobytok.

Charakteristiky starostlivosti o durynskú lavateru

Lavaetera je absolútne nenáročná, takže aj začiatočník v záhradníctve sa bude môcť vyrovnať s jej starostlivosťou. Dobre rastie ako na slnku, tak v tieni, perfektne toleruje chladnú a dlhú chýbajúcu vlhkosť. Ale ak chcete, aby rastlina bola silná, potom pri dlhšej neprítomnosti dažďov je lepšie vodné lavadlo. Jedno zalievanie za týždeň túto krásu stačí.

Kvety düringských toaliet sú vysoké, takže hneď po výsadbe si vyžadujú starostlivosť. Vytvorte podporu pre rastlinu (pozri fotografiu), aby sa stonky nerozlomili. Netrvá to veľa času, ale určite to bude fungovať.

Pred kvitnutím je vhodné poskytnúť hnojenie minerálnymi hnojivami. Pôda sa musí pravidelne uvoľňovať.
Nezabudnite odstrániť poškodené listy alebo kvety, ktoré sú po daždi včas zablokované.

Dôležité! Namiesto toho, aby ste vytvorili kvet s podporou, môžete ju jednoducho pustiť do blízkosti plotu.

podpora

Choroby a škodcovia

Pre všetku jednoduchosť starostlivosti o záchranu a táto rastlina môže mať problémy, aj keď sa to stane veľmi zriedkavo. To je jeden z mála kvetov, ktoré môžu získať hrdzu. Listy sú pokryté charakteristickými hnedastými škvrnami.

Ak spozorujete také škvrny na rastline, postihnuté listy by mali byť odstránené čo najskôr. Ak je infekcia hlboká, potom je rastlina úplne odstránená a na nej niekedy nemôžete nič zasadiť.

Tiež láva môže trpieť inváziou vošiek. V tomto prípade je potrebné spracovať rastliny so špeciálnymi prípravkami, napríklad “Aktara” alebo “Biotlin”.

Užitočné zloženie a použitie rastliny

V tradičnej medicíne hrá lavatera dôležitú úlohu. Má veľa vitamínu C a odvar z koreňa pomáha pri ochorení pľúc a prechladnutí, ako aj pri abnormalitách tráviaceho traktu.

Tinktúra z koreňa lavera ošetruje rôzne kožné lézie. Suché listy sa používajú v boji proti reumatizmu. Zbierajte korene a lístie v rôznych obdobiach. To je veril, že počas kvitnutia v listoch, najväčšie množstvo živín. A korene sa zhromažďujú na jeseň.

Lavatera – ľahko sa stará, krásna a užitočná rastlina. Ak sa rozhodnete prepadnúť na vašu záhradu, nebudete na chvíľu ľutovať, a ak nie, potom stojí za to premýšľať.