Vyberte najlepšie známky čínskych sliviek

Čínska slivka
Čínska slivka v našich záhradách je vzácna. Je však odolný proti mrazu, plodí rýchlejšie ako ostatné a prináša vysoký výnos. Všetky odrody sú celkom originálne a predstavíme vám zoznam najznámejších odrôd sliviek.

Alyonushka

Alenushku odroda bola získaná prechodom odrôd Red Ball a Číňan.

Strom rastie na 2,5 m a je považovaný za stredne veľký strom. Koruna je vyvýšená a vyzerá ako pyramída. Zábery majú hnedo-červenú farbu. Ledviny na strome sú stredné a mierne sa odchyľujú od rovných výhonkov. Listy majú tvar predĺženého vajca. Ich povrch je matný a hladký. Strom má kvetenstvo, ktoré obsahuje asi 2-3 kvety. Koruna je vždy otvorená, s priemerom 12 mm. Plátky kvetu sú biele a tvar kalichu je zvonovitý.

Samotná slivka je čínska Alyonushka s guľatým tvarom a váži iba 35 g. Priemer a výška plodu je 40 mm. Farba slivky je červená a krycia vrstva má tmavo červenú farbu. Telo je oranžové, šťavnaté a chrupavé. Chuť je sladká a kyslá.

Plody tejto odrody sú odolné voči praskaniu. Obsahujú cukor (9%), suché látky (11%) a kyseliny (1%). Jedinou nevýhodou tejto odrody je porážka listov a mladých výhonkov vošiek.
Alyonushka

Viete? Slivka obsahuje viac vitamínu E ako v pomarančoch alebo mandarinkách.

Zlatý ples

Čínska slivka Golden Ball je jednou z najstarších odrôd. Tento ovocný strom rastie až 4 metre v porovnaní s inými odrodami čínskej slivky, je veľmi vysoká. Koruna rastliny sa rozprestiera, pyramídovitá.

Plody slivky pripomínajú guľu a majú žiarivo žltú farbu. Majú hmotnosť až 60 g. Telo ovocia je zlaté. Chuť sa podobá na ananás – sladkú a šťavnatú, s kyslou chuťou. Husto sa držia úniku, ako rakytník. Výťažok slivky je vysoký. To sa prejavuje už tretí rok po výsadbe.
Zlatý ples

Orlovského krása

Čínska slivková odroda Krasa Orlovschiny získaná v dôsledku prechodu odrôd čínskeho a skoroplodnaya.

Strom rastie na tri metre na výšku a má sférickú korunu strednej hustoty. Slivka má jednu vlastnosť – kôra na stonke a vetvách je hladká. Zábery sú stredne hnedé farby. Obličky sú malé a tesne zatlačené na výhonky.

Listy majú tvar predĺženého vajca svetlozelenej farby. V kvetenstve sú štyri kvety a koruna má priemer 12 mm. Okvetné lístky sú v tesnom kontakte, biele farby.

Slivky dosahujú až 30 gramov, majú zaoblený tvar. Priemer plodu je 30 mm. Farba ovocia je žltá. Buničina je krémová a pomerne suchá. Plody tejto odrody sú odolné voči praskaniu a sú určené na prepravu a predaj.

Táto odroda je vynikajúcim opeľovačom odrody Scopular a poskytuje najvyšší výnos.

Nevýhodou je nízka zimná odolnosť kvitnúcich púčikov.
Orlovského krása

Červená guľa

Plumová odroda Červená guľa podľa popisu sa podobá triede Golden Ball. Strom rastie na výšku 2,5 m. Crown klesajúci, okrúhly tvar. Ovocné vaječníky sa tvoria na každoročných výhonkoch. Koruna je zelená a matná. Listy sú stredne veľké, oválne.

Plody slivky sú veľké a okrúhle a ich hmotnosť je 35 g. Farba je žltozelená. Koža je silná a hustá. Buničina je šťavnatá a vláknitá a chuť je sladká a aromatická.

Odroda je tabuľka a je určená na čerstvú spotrebu. Plodina dozrieva 2-3 roky po výsadbe v záhrade.

bohužiaľ, slivková odroda Červená guľa sa nedá opeľovať, ale opeľovače ruskej a čínskej slivky sa používajú ako opeľovače. Zariadenie je mrazuvzdorné a odoláva teplotám pod 35 ° C.

Slivka tejto odrody má veľké nádherné ovocie a je vhodná na prepravu.
Červená guľa

Manchu krása

Rozmanitosť čínskej slivky Manchurian krása je trpaslík ovocný strom so zosilnenou okrúhlou korunou. Tvorba ovocia – vo forme kyticovej vetvy. Medzi odrodami čínskej slivky má táto odroda veľa jasných šošoviek. Zábery majú hnedošedú farbu. Listy sú malé a dosahujú až 5 cm na šírku a 11 cm na dĺžku. Tvar listov je elipsou tmavozelenej farby. V kvetenstve troch kvetov, a kvitnú pred listami.

Plody tejto odrody sú okrúhle, ich priemerná hmotnosť je 15 g. Farba je žlto-oranžová s tmavo-burgundovou červenou farbou. Mäso je žltozelená a šťavnatá. Chuť je sladká a kyslá s miernou arómou. V jednej slivke sa nachádzajú suché látky (20%), cukor (15%), titrované kyseliny (1,5%), taníny (0,4%), kyselina askorbová (9 mg / 100 g) 340 mg / 100 g).

Táto odroda sa používa ako na predaj, tak aj na čerstvú spotrebu. Pre zimnú odolnosť je ovocný strom podradený väčšine odrôd. Je odolný proti ružienke a je náchylný k monilióze.
Manchu krása

padavka

Strom čínskej švestky typu Neshenka rastie na 2,5 metra. Koruna vo forme gule. Klíčky rovné, hnedo-hnedé. Šošovky sú umiestnené na povrchu výhonkov a obličky sú podobné tvaru vajíčka. List má tvar predĺženého vajca svetlo zelenej farby. V kvetenstve päť kvetov a koruna dosahuje až 14 mm v priemere. Okvetné lístky sú biele.

Plody odrody Nezhenka vážia až 30 gramov, majú okrúhly tvar. Farba červená. Telo je žlté a jemné. Chuť je veľmi šťavnatá a topí sa. Odroda má stôl a odolnosť proti praskaniu. Plody obsahujú suché látky (13%), cukor (8%) a kyseliny (2%).

Zo zásluh tejto odrody by som chcel poznamenať vysoký výnos a zimná odolnosť. Existuje však nevýhoda: ovocie sa rozpadne, keď je zrelé.

Orel sen

Čínska slivka odrody Orel sen sa získava z voľného opeľovania odrody Alyonushka. Strom rastie na 2,5 metra a má pyramídovú korunu. Výhonky stromu sú stredné, rovné hnedo-hnedej farbe. Chechevics na výhonky veľa. Sú malé a biele. Obličky majú tvar oválneho tvaru a od strelnutia sú mierne odklonené. Listy sú vajcovité v svetlozelenej farbe. V kvetenstve sú tri kvety a koruna rastie na priemer 13 mm. Okvetné lístky sú biele.

Plody dosahujú až 40 g. Farba slivky je červená a dužina je žltá a vláknitá. Ovocie má jednu nevýhodu: kosť je slabo oddelená od buničiny. Chuť slivky je šťavnatá a sladká. Odroda má účel tabuľky. Obsahuje suché látky (13%), cukor (10%) a kyseliny (1%).

Rastlina sa vyznačuje vysokou zimnou odolnosťou a výnosom. Existuje tiež nevýhoda: pri vysokom výťažku sa plody znižujú.
Orel sen

Orel suvenír

Orlovský stromový suvenír rastie na tri metre na výšku a má rozprestierajúcu sa korunu strednej hustoty. Kôra na vetvách je šupinatá a hnedá. Striekačky sú stredne hnedasto sfarbené. Šošovky sú stredné a úzke. Obličky sú priemerné a odchyľujú sa od úniku. Tmavo zelené listy majú tvar vajíčka. V kvetenstve sú tri kvety a koruna dosahuje priemer 13 mm.

Plody do 35 gramov, okrúhly tvar. Farba ovocia je hnedá. Mäso žltohnedé, pomerne suché. Kosť z mäsa sa ľahko oddelí. Slivky obsahujú suché látky (14%), cukor (8%) a kyseliny (2%). Chuť ovocia je sladká.

Ovocný strom je zimovzdorný a má vysoký výnos. Jediná nevýhoda: suchosť mäsa plodu.

Viete? Slivky sú nízkokalorické, preto sa odporúča pridať k diéte.

skorý vzhľad

Plum Chinensis je stredne veľká rastlina. Koruna sa podobá ventilátoru a má priemernú hustotu. Výhonky sú červeno-hnedé a holé. Obličky sa od stredu odchyľujú a veľmi malé. Listy pripomínajú predĺžené vajce svetlej zelenej farby. Hrúbka je stredná s hlbokým vrcholom. Okvetné lístky kvetu sú mierne zatvorené.

Plody sú zaoblené a vážia až 20 g. Farba je žltá, krytka je červená. Mäso žlté, vonné a husté. Chuť slivky je šťavnatá a sladká. V jednom ovocí obsahuje suché látky (14%), voľné kyseliny (2%), cukor (9%), vitamín C (10 mg / 100 g).
skorý vzhľad
Je lepšie nepreniesť ovocie. Vo farme má odroda dezertný účel. Výnos – 9 kg z jedného stromu. Intenzívna záhradkárska odroda nie je vhodná.

Výhody tejto odrody sú: zimná odolnosť, dobrá kvalita ovocia, skorá fertilita a relatívna odolnosť voči chorobám.

Nevýhody: zle za kosťou z buničiny, horí v stromoch a samobesplodie.

Viete? Slivu pôsobí ako antipyretikum.

nadriadený

Plum grade Superior sa objavila ako výsledok japonského výberu. Strom vyrastie na výšku 2,5 metra. Odroda je samozhášaná a najlepším opeľovačom bude čerešňa alebo čínska slivka rôznych odrôd. Rast je mierny.

Výnos ovocného stromu je vysoký a ročný. Hmotnosť ovocia dosahuje až 75 g. Buničina je hustá a šťavnatá. Plody majú jasne oranžovú farbu. Kosť z buničiny je zle oddelená. Plody dozrievajú začiatkom augusta.

nadriadený
Plum Superior čínština má vysokú zimnú odolnosť. Odroda je stredne odolná voči chorobám a plody nie sú ovplyvnené žralokom. Z parazitov je odroda niekedy ovplyvnená slivkami. Môžete použiť pesticídy, ale v prípade potreby.

Výhody odrody sú nasledovné: ovocie je veľké a dlho sa skladuje v chladničke. Odroda Superior má dezertný účel.

Viete? Plum vo voľnej prírode sa vôbec nevyskytuje.

Teraz si môžete vybrať určitý druh ovocného stromu a pestovať ho v záhrade. Ak máte veľkú rodinu, potom bude veľmi spokojná s obrovským plodom.


Loading...