Všetky jemnosti lumbago

ústrel
Pyloric alebo pulsatilla Je kvet spojená s mnohými legendami a legendami. Pravdepodobne medzi nami nie je ten, kto by ako dieťa nepriniesol doma kytice týchto nádherných kvetov, ktoré sme nazývali snežienky alebo primrosy. Vzťahuje sa na rodinu rodiny Lyutik a rastie takmer vo všetkých krajinách Európy, ako aj v Kanade, severných štátoch USA a strednej časti Ázie.

Kvetina sa každoročne stáva obľúbenejším medzi krajinnými dizajnérmi a pestovateľmi kvetov. A to nie je náhoda, pretože všetky lumbago majú jednu spoločnú črtu: nie je možné nájsť jedinú rastlinu tohto druhu s obyčajne vyzerajúcim kvetom. Kvety sú jasné, farebné a šikovné, čo predstavuje vysokú dekoratívnu hodnotu. Pokročilí pestovatelia kvetov nazývajú túto rastlinu “teplou”, pretože keď kvitnúca komora prináša pocit tepla, dáva pozitívnu náladu a uzdravuje sa od zimnej depresie.

Dôležité! Bezohľadné používanie predajcov kvetín na trhu je veľmi populárne. Vykopávajú dospelé rastliny rastúce vo voľnej prírode a predávajú na trhoch. Neskúsení pestovatelia často získavajú kvety a nevedia, že nebudú prežiť a zomrieť. Shoots majú dlhý koreň kmeňa, ktorý je často poškodený pri kopaní, takže táto sadenica je odsúdená na smrť.

Pestovanie výhonkov

Celkovo je známe viac ako 40 druhov lumbago alebo spacieho trávnika, v našich zemepisných šírkach rastie asi 20. Môžete ich pestovať na vašom mieste iba metódou osiva. Semená lumbago majú charakteristickú vlastnosť: prítomnosť “hríbky” – chlpaté chrbtice. Vykonávajú funkciu reprodukcie a pomáhajú semenám dozrieť na dlhé vzdialenosti po dozretí.
Sadenice lumbago
Semená lumbága prechádzajú prirodzenou stratifikáciou na povrchu pôdy a sušia sa a navlhčujú. V tom čase sa osivo osiva namočí, potom sa vysychá, robí kruhové pohyby a teda semeno “zaskrutkuje” do zeme. Pláva osiva postupne zmäkčuje a pre mladú stopku nie je ťažké sa ho zbaviť.

Najlepší čas na výsev semien pre sadenice

Zasadenie osiva lumbago na sadenice by malo byť vykonané na začiatku jari, v marci. Môžete použiť semená zbierané na jeseň alebo zakúpené v špecializovanom obchode. Semená sa vykonáva aj na jeseň, ale nie všetky exempláre v tomto prípade prenesú zimovanie.

Výber pôdy

Na klíčenie lumbága na sadenice je lepšie zakúpiť si ľahký základný náter, napríklad drevenú (listovú) zeminu a miešať ho s hrubým pieskom v rovnakých častiach. Podklad na deň pred zasiatím by mal byť dobre navlhčený.

Zasievanie sadeníc

Semená lumbagoPre čerstvé semená sa ošetrenie pred sejbou nevyžaduje. Ak sú semená staršie ako jeden rok, je najlepšie ich držať 2-3 hodiny v roztoku stimulantov, ako je “Epine” alebo kyselina jantárová, aby sa zlepšila klíčivosť. Kŕmenie semien sa skutočne vyskytuje vo svetle a závisí od hĺbky, ktorá saje osivo lumbago.

Keď sú semená pochované, semená sa nezvyšujú dobre, takže je potrebné zasiať na mokrom povrchu pôdy, mierne posypať pieskom. Každé osivo je možné samostatne pestovať v hrnci oddelene a zakopávať ho do zeme o polovicu výšky.

Semená lumbága si zachovajú životaschopnosť až do dvoch rokov. Po zasiatí sú hrnce pokryté skleneným alebo polyetylénovým filmom.

Podmienky na klíčenie semien

Plodie lumbago vyžadujú opatrné a pravidelné vysúvanie, keď sú vypestované zo semien. Optimálna teplota by mala byť aspoň + 22-25 stupňov. Je tiež potrebné monitorovať vlhkosť pôdy, aby nedošlo k vyschnutiu.

Starostlivosť o sadenice

Prvé výhonky v takýchto podmienkach sa objavia do troch týždňov. Ak sa klíčky počas tejto doby neobjavili, musíte prestať zalievať dva týždne a potom pokračovať. Tak dochádza k imitácii prirodzených rastových podmienok, ktoré pomáhajú klíčeniu semien.

šerm Keď sa na semenáči objavia dva alebo viac listov, sú pohltí. Zberné nádrže sú vyberané dostatočne hlboko, aby umožnili rozvoj koreňového systému bez prekážok. Plastové polotónové sklá s dobrým nasadením, ktorých objem je dostatočný na pestovanie sadeníc počas celého roka.

Vysádzanie sadeníc na otvorenom teréne

Sadenice sú pripravené na pestovanie v otvorenom teréne jeden rok po klíčení.

Voľba času a miesta

Výsadenie sadeníc je najlepšie v mierne zatienených miestach, Napriek tomu, že lumbago rastie dostatočne dobre na otvorených miestach. Vhodné miesta na južnom mieste s miernym skreslením, ktoré umožnia, aby dažďová voda nestala, pretože lumbago nemôže odolávať vlhkosti. Ideálnym miestom je alpský tobogán, kvetinová záhrada s nízkymi celoročnými rastlinami alebo skalky. Vysádzanie sa vykonáva od jari do jesene, pričom sa používajú sadenice mladšie ako jeden rok.

Vysádzanie sadeníc na mieste

Pôda na transplantáciu lumbága by mala byť ľahká, dobre vysušená. Alkalické, hlinité piesčito-štrkové pôdy sú uprednostňované. Lumbago miluje plodné pôdy, preto pred jeho výsadbou nie je nadbytočné vyrábať malé množstvo piesku, rašeliny, minerálnych hnojív. Rastliny rastliny vo vzdialenosti 40-50 cm od seba, mierne zapečené sadenice s pôdou. Dekoratívny účinok možno očakávať od lumbagu pri 3-4 rokoch života rastlín.
sadenice

Výsev semien lumbago na otvorenom teréne

Pôda musí byť pripravená, rovnako ako na výsev na sadenice: robiť piesok, rašelina a minerálne hnojivá. Väčšina druhov lumbago sa odporúča zasiať leobjem – v júni alebo júli. Optimálna teplota na klíčenie semien v otvorenom teréne je + 22-25 stupňov. Vysoko nadmorské typy lumbago potrebujú stratifikáciu semien, takže ich výsev je žiaduci na jeseň.

Zasiať semená lumbago do hĺbky 1,5 cm hrubá vrstva, a tak rýchlo klesli. Odporúča sa pokryť výsadbu slamou, aby sa predišlo prechladnutiu alebo naopak prehriatiu z horúcej plochy. Prvé výhonky sa objavia za 20 až 30 dní. Metóda výsevu semien ihneď v otvorenom teréne sa ospravedlňuje, keď máte veľa semien, pretože nie všetky klíčky budú klíčiť. Preto, ak sú semená malé, je lepšie sadiť ich na sadenice.

Použitie lumbago v krajinných kompozíciách

Použitie lumbago v dizajne krajiny je rozšírené medzi moderné kvetinárstvo a záhradníkov. Vďaka svojej atraktívnej farbe, lumbago vyzerá skvele v akýchkoľvek kvetinových kompozíciách.
Lumbago v krajine

Rastlina kvitne na jar alebo na začiatku leta so samostatnými zvonovitými, pivňovými kvetmi fialovej, fialovej, zlatožltej, červenej, burgundskej alebo bielej. Všetky farby tejto rastliny vyzerá veľmi pôsobivé v záhradách (vrátane kamenisté), otvorené trávnaté plochy, skalky, výsadbu v skupine na okraji borovice a listnatých lesných parkov. Lumbago vyzerá elegantne a v kombinácii s inými rastlinami, napríklad s krokusmi, primula, scylla, tulipány.

Viete? Známe v ľudových legendách “sen-tráva” – je to komora čierna. Druh, ktorý je na pokraji vyhynutia, pretože neustále prechádza vykorisťovaním nečestnými kvetinovými obchodníkmi. Tento názov lumbago má staré korene. Pred mnohými rokmi ho predviedli čarodejníci a herbalisti. Veria, že medveďy dúfajú z lumbago, a ak lovec zaspí na tieto kvety, bude spať až do konca jari. Tiež kvety lumbago už dlho prijímajú magické sily, používajú sa v genialite a na vystrašenie zlých duchov.

Ako sa starať o rastúci proces

Keďže je možné pestovať kvalitnú a zdravú komoru iba v mieste výsadby, neodporúča sa jej transplantovať. Navyše, ak chcete získať krásne, jasné kvety v lete, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých odporúčaní pre starostlivosť o rastlinu.

Dôležité! Lumbago je uvedené v červenej knihe, takže nemôžete kopať ani roztrhnúť kvety vo voľnej prírode.

Režim zavlažovania

Zalievanie lumbago
Lumbago vyžaduje pravidelnú starostlivosť, ktorá zabezpečuje včasné zalievanie a ničenie buriny. V horúcom letnom suchu, dospelí výsadba lumbago musí byť napojená starostlivo, nie zaplavenie kvety, pretože netolerujú stagnáciu vody.

Na vodu je potrebné presne toľko, aby sa zabránilo vysychaniu pôdy. Mladé sadenice (až do dvoch rokov) si vyžadujú hojnejšie týždenné zavlažovanie. Weeding sa odporúča ručne, Aby sa zabránilo poškodeniu jemných kvetov a koreňového systému so záhradným náradím.

Hnojenie a hnojenie

Lumbago je lepšie vyvinutý na úrodných, výživných pôdach, preto musí byť pravidelne kŕmený. Na jeseň je potrebné urobiť zarastený humus. Na jar, dvakrát ročne, sa rastlina oplodňuje vápnom a malými dávkami hnojív obsahujúcich dusík. V lete sa používajú hnojivá draslíka a fosforu niekoľkokrát.

Mulčovanie pôdy

V prvých dvoch rokoch po výsadbe lumbago vyžaduje povinné mulčovanie na zimu. Mulčovka z rašeliny a humus sa blíži, bude chrániť korene pred horiacimi slnečnými lúčmi a poskytne pôdu živinami.
mulčovanie

Choroby a škodcovia lumbago, ako s nimi zaobchádzať

Rastlina je často vystavená ochoreniu “čiernej nohy”. Pre prevenciu pomôže fungicíd pôdnej úpravy pred výsadbou semien. Škodcovia škodcov sú napadnutí hlodavcami v zime a slimáci v lete. Hlodavce môžu byť zničené pomocou jedovatých tornádo jedov, amus, dikes a slimákov s drogami “Sliznade” a “Groza”.

So všetkými odporúčaniami pre starostlivosť, táto úžasná a tajomná kvetina bude skutočnou dekoráciou každého záhradného miesta po mnoho rokov. V čase rastu nie je komora nižšia než iné, menej ozdobné trvalky a rastie na jednom mieste od 10 do 20 rokov.


Loading...