Vlastnosti trávy sú napoly padlé, opis a čo je užitočné


Ľudia, ktorí dodržiavajú tradičnú medicínu, tvrdia, že pomocou bylín môžu vyliečiť akúkoľvek chorobu.

V tomto článku budeme uvažovať o vlastnostiach a výhodách exotickej trávy, ktorá v našich zemepisných šírkach nerastie.

Ako to ovplyvňuje telo z polovice padlého miesta, kde narastá, ako aj možné poškodenie a kontraindikácie – bližšie uvažujeme.

popis

Táto liečivá rastlina sa k nám dostala z Ceylonu – táto južná ázijská bylina sa tiež nazýva Erva vlnená. Erva – dvojročná rastlina, rastie na 130 cm na výšku.

Vonkajšie sa jasné údaje nelíšia od rastlín, skôr to vyzerá ako burina: listy tradičnej zelenkavej farby, mierne spadnuté nadol, kvety sú malé a bledé. Napriek takej klamlivej vonkajšej jednoduchosti sú jej užitočné vlastnosti a chemické zložky veľmi rozsiahle.

Liečivé rastliny obsahujú, ako trávy repíka, sibírskej plamienok, séria, istoda Grass, peniažtek roľný, Kuril čaj, paliny, štiavu, Pstroček dvojlistý, divoký reďkovky officinalis, močiar nátržník, plazivý dúhové ružové.

Dnes je táto rastlina rozšírená na Madagaskare, v Indii, Austrálii a niektorých krajinách Ázie – erva je tepelne láskyplná rastlina.

Tradične sa na kopcoch pestujú polovice padlých stromov, ale to nie je predpoklad – môže rásť rovnako dobre v stepiach, na rovinách a na vysočinách.

štruktúra

Aktívne zložky sú už dlho populárne – aktívne sa používali na liečbu starých Indiánov (hlavne z hadího kúska).

Erwa woolly obsahuje:

 • alkaloidy sú indol (kvôli nim má rastlina slabý zápach kapusty);
 • flavonoidy (pigmentové zložky);
 • polysacharidy;
 • kyselina kremičitá;
 • hlien;
 • rôzne organické kyseliny;
 • taníny (nerozpúšťajú sa vo vode);
 • saponín;
 • aminokyseliny;
 • anorganické soli;
 • pektíny;
 • fenolové kyseliny;
 • kumarín atď.


Taníny sú vo všeobecnosti zodpovedné za komplexné čistenie tela: je to zriedenie krvi a čistenie cév a odstránenie prebytočného hlienu zo steny žalúdka; majú tiež protizápalové a antimikrobiálne účinky.

Flavonoidy znižujú úmrtnosť a predlžujú život tým, že zlepšujú činnosť srdca. Disacharidy poskytujú energiu tela. Alkaloidy majú posilňujúci účinok na receptory nervového systému, stimulujú mentálnu aktivitu.

Pozitívne je nervový systém ovplyvnený nechtíkmi, čírymi výčnelkami, persimmons, rozmarínom, obyčajným znásilňovaním, nolínom.

Saponíny a kumarín pôsobia na úrovni buniek a zodpovedajú za správny proces delenia. Pektíny znižujú hladinu cholesterolu a normalizujú metabolické procesy a fenolové kyseliny znižujú bolesť.

Takže každá zložka erva má svoju vlastnú prácu, funkciu, ktorú realizuje v ľudskom tele.

Užitočné vlastnosti

Vďaka takej bohatej sade zložiek táto bylina:

 • zlepšuje funkciu pečene;
Zlepšiť prácu pečene repy, figy, chokeberry, čerešňa, špenát, cibuľa.
 • uzdravuje z rôznych porúch žalúdka;
 • je antitoxická látka – môže dokonca produkovať žiarenie a ťažké kovy;
 • zodpovedný za normálny priebeh menštruačného cyklu;
 • posilňuje nervový a imunitný systém;
 • regeneruje a obnovuje pokožku na bunkovej úrovni;
 • prispieva k posilneniu pamäťových a neurónových tubulov;
 • je výborným liekom proti nachladnutiu a vírusovým infekciám;
 • komplexný účinok na posilnenie kostí – je prevencia osteochondrózy, artritídy atď .;
 • perfektne zriedi krv, odstraňuje trombusové zátky;
 • pozitívne ovplyvňuje pankreasu;
 • zlepšuje metabolizmus.
Dôležité! Treba mať na pamäti, že ERWA schopné brúsiť kamene a výstup, ktoré sú vytvorené iba kyseliny močovej (tj urartnye ..) – proti fosforečnej alebo šťaveľovej kameňmi je bezmocná.


Hlavnou oblasťou aplikácie ervy je liečba rôznych lézií obličkových kameňov: táto rastlina má zázračný účinok, ktorý produkuje aj veľké kamenné z obličiek.

prihláška

V oblasti tradičnej medicíny použitia Palu podlažie na liečbu poškodenia obličiek, pečene a močového mechúra – tráva má veľmi mierny laxatívny účinok, ktoré sa ľahko výstupmi toxíny a prebytočné tekutiny bez dehydratácie tela.

Mäkký preháňací účinok sa vyznačuje trávou, šupinkou, sušenou riasou, tekvicovým medom, listom repy, obyčajným vasilistnikom.

Mnohé lieky na liečbu obličkových kameňov a zlyhanie obličiek obsahujú polovicu paliet v ich zložení – odstraňujú takmer úplne zápalové procesy v obličkách a obličkových kanáloch.

Táto bylina je jednou zo zložiek liekov na žalúdok, rôzne vitamínové komplexy, tablety z vysokého krvného tlaku, rôzne kardiopreparácie.

Najväčšie využitie pol-paly však bolo prijaté v rámci tradičnej medicíny – u ľudí to bolo dokonca nazývané “chirurg bez nôžka”.

Vďaka svojmu jedinečnému komplexnému účinku na takmer všetky ľudské orgány môže použitie erva ušetriť aj tie najťažšie ochorenia.

Táto bylina je skutočne univerzálny liečiteľ – môže vyliečiť všetky hlavné ochorenia, ktoré človek môže mať (až do zničenia rakovinových buniek).

Viete? Half-zrútil – a to nielen trávna terapeutické účinky: všetky jeho komponenty (listy, korene, rezne) – úplne jedlé a sú používané v tradičnej austrálskej kuchyne: šaláty, polievky. Okrem toho táto bylinka dychtivo jesť dobytok.

Pre komplexné čistenie z trosiek a toxínov ľudová medicína používa:

 1. čaj z ervenej – 2 lyžičky. Suchá tráva naliať pohár vriacej vody a nechajte variť až 20 minút. Pijte čaj v teplom stave (môžete pridať cukor alebo med). Tento čaj nielen zvyšuje imunitu, ale aj vyčistí dýchacie cesty, zmierňuje zápal a vylučuje hlien z pľúc. Priebeh liečby trvá až 2 týždne.
 2. varenie – 2 lyžičky Polovicu palety, ktorá zaspala v kanvičke, pridajte 250 ml čistej vody. Varte do 7 minút. Potom by infúzia mala trvať 2-3 hodiny. Potom sa musí filtrovať a piť 50 ml trikrát denne (najlepšie pred jedlom). Tento odvar môžete uložiť do chladničky maximálne 2 dni. Taký vývar môže rozdrviť kamene v obličkách a stiahnuť ich. Priebeh liečby závisí od závažnosti ochorenia – zvyčajne 1 až 3 mesiace (potom prestávka).
 3. infúzie – je výborným diuretikom. 1 polievková lyžica. l. čerstvé bylinky naliať pohár vriacej vody a zohriať vo vodnom kúpeli po dobu 10 minút. Po tom, vychladnúť, vyčerpať, napnúť a užite 50 ml 3 krát denne (ak bolestivý stav je veľmi zanedbávaný) pol hodiny pred jedlom. Pre prevenciu môžete piť 1 krát denne.
 4. obklady – používa sa na liečbu vredov, abscesov a rôznych zápalov kože.

Dôležité! Lisovaná bylina, ktorá zostala po tinktúre, sa dokonale hodí ako externý liek – eliminuje hnisavé furunkle a akné.

Tehotné ženy a tí, ktorí dojčia materským mliekom, používať polovicu pala alebo lieky s ich obsahom by sa mali vykonávať iba podľa svedectva lekára!

Ženský organizmus počas tehotenstva sa rekonštruuje na prácu v inom režime a použitie lieku v nesprávnej dávke môže negatívne ovplyvniť zdravie matky a dieťaťa.

Zvyčajne mamičky problémy genitourinálního povahu predpísaného piť odvar (dvakrát denne po dobu 50 ml), ale samo je prísne zakázaný – iba lekár, posúdenie potreby nominálnej týchto liekov môže dať odporúčania na použitie. Vzhľadom k tomu, napoly zrútila má silný účinok na telo, to je predpísané pre gravidné a dojčiace matky len na odporúčanie lekára.

Škody a kontraindikácie

Toto univerzálne zaobchádzanie má však svoje obmedzenia.

Neodporúča sa (alebo ho kategoricky zakazuje) používať ho pre ľudí nasledujúcich kategórií:

 • pacientov s osteoporózou;
Osteoporóza je ošetrená mastným, fazuľovým, bôbom.
 • ktorí trpia nedostatkom vápnika alebo ľudia, ktorí majú zvýšené vylučovanie vápnika z tela;
 • gravidné alebo dojčiace matky (použitie – iba podľa indikačných pokynov lekára);
 • deti do 12 rokov;
 • ak existuje alergia alebo individuálna intolerancia ktorejkoľvek zložky;
 • s obličkovými kameňmi, ktoré prekračujú veľkosť močovodu.

Viete? Na Srí Lanke, ročný poplatok podlahových popáleniny asi 100 ton – relatívne malé množstvo (napríklad čaj Ceylon produkovať 12krát viac) vytvára obrovskú dopyt, takže Ervy kolekcia vlna je vzácne a drahé lieky.

Okrem toho, pretože sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky:

 • nevoľnosť, mierny závrat;
 • malé opuchnutie tváre;
 • alergické reakcie (s individuálnou intoleranciou).

V prípade alergickej vyrážky alebo opuchu tváre v dôsledku užívania takejto rastliny je potrebné liečbu zastaviť a konzultovať s lekárom na vyšetrenie.

ubytovať

Na liečivé účely sa používajú úplne všetky časti tejto bylinky – listy, korene a semená. Zhromažďovanie a zber tejto závodu je nasledovné:

 • optimálny čas na zber koreňov trávy je v jesenných mesiacoch (september – október), kedy mráz ešte neprišiel (koreň zabije pri mínusových teplotách). Koreň dosahuje dĺžku až 18 cm – v špeciálnych sušičkách je vyhĺbený, drvený a dôkladne vysušený pri teplote +40 … + 50 ° C – nedá sa vysušiť pod slnkom. Ďalej sa skladá buď v suchom lepenkovom boxe, alebo v špeciálnych bielizňových vreckách, v ktorých sú potom transportované korene;
 • priamo burinu rezané počas leta 2-3 krát (keď rastú na 30 cm) – zbierať spolu so semenami a listami. Sušenie trávy sa uskutočňuje v dobre vetranej miestnosti, nie pod priamym slnečným žiarením (inak sa tráva bude vyčerpať) – tak použite ochranný kryt. Vysušená tráva je rozdrvená do homogénneho stavu a balená do kartónových škatúľ.

Táto rastlina je pomerne nenáročná – môže sa pestovať v prímestskej oblasti alebo dokonca ako rastlina.

Nedávno boli mnohé bylinné zbierky bylín nízkej kvality (do nich sa často pridávajú zbytočné stopy bylín), pestovanie polopaletu môže byť oveľa účelnejšie.

Ako uchovávať

Väčšina vlnenej vlny sa obáva vlhkosti a vlhkosti – okamžite sa začne zhoršovať. Suchá tráva by mala byť skladovaná na dobre vetranom mieste, mimo vlhkosti a zdrojom otvoreného ohňa. Optimálna teplota skladovania je teplota miestnosti, ale nie vyššia ako + 28 ° С.

Je potrebné dodať, že polovica pala má veľmi príjemnú chuť a tinktúra tejto zázračnej bylinky môže úplne nahradiť čaj. Ako prevencia môžete piť šálku tohto nápoja denne – nebude to spôsobovať žiadne škody alebo vedľajšie účinky.

Komplexne zlepšiť telo, zlepšujú imunitný systém a zlepšiť fungovanie hlavných funkčných systémov pomocou tejto neobvyklej krmovín, ako je rúbať podlaží – exotického hosťa, ktorý je schopný vyliečiť z takmer akéhokoľvek ochorenia.