Vlastnosti postreku stromov a kríkov na jar z škodcov

Striekanie kríkov
Ak si niekto myslí, že zasadil jablko na chalupu, zaručil si, že si po zvyšok svojho života poskytne bohatú úrodu jabĺk, potom môžete byť veľmi sklamaní.

Výsadba stromu (ako napríklad narodenie syna) je len prvým malým krokom na dlhej ceste, ktorú musíte prejsť skôr, ako sú známe prvé výsledky vašich prác. O stromoch, rovnako ako o dieťati, je potrebné neustále starať, inak choroby a vraky môžu spôsobiť nenapraviteľné škody na vaše potomstvo.

Za to, čo potrebujete sprejovať stromy a kríky na jar

Začiatok sezóny, teda obdobie, kedy sa záhradné stromy a kríky, prebudenie po zime studenej jazyku vybudovať silu pre tvorbu hmotnosti ovocia – to je doba, kedy je potrebné maximálnu opatrnosť chrániť. Preto ošetrenie stromov na jar od škodcov a chorôb je dôležitou etapou v záhradníctve.

V skutočnosti, na jar – zradný čas. Na jednej strane, strom potrebuje čas na zotavenie po dlhom pobyte v extrémnych podmienkach silného mrazu, na druhej strane – rôznym škodcom, len prebudení zo zimného spánku, začínajú jesť s potešením osopují pri sotva nádejné listov a kvetov. Niet divu, že stromy na jar starostlivosť zahŕňa povinné ošetrenie proti škodcom, pretože ak nechcete zasahovať do procesu zberu nemôže čakať. Samozrejme, že sa to nepodarí, aj keď túto úlohu a nie dať na záhrade zničiť všetky škodlivého hmyzu. Oveľa dôležitejšie odraziť votrelcov zo záhrady, aby sa vaše stromy a kríky sú najviac neatraktívne týchto škodcov, a to ako pokiaľ ide o potraviny, az hľadiska “bydliska”.

Strom na jar
Ďalším dôležitým argumentom v prospech záhradné ošetrenie jarného proti škodcom a chorobám, je, že toto obdobie vylučuje priamy vplyv pesticídov na vaječníkoch a zeleniny (jednoducho preto, že doteraz tvoril), takže boj proti záhradných škodcov na jar, aby sa minimalizovalo riziko následnej otrava týmito látkami v dôsledku konzumácie spracovaného ovocia a bobule.

Týmto spôsobom, Hlavnou úlohou jarnej záhradnej postreku je zabrániť škodcom a chorobám, ktoré budú pasca váš web v priebehu celej sezóny, vrátane prípadov, keď je použitie fungicídov a insekticídov mať negatívny vplyv na ekologické čistoty úrody.

Samozrejme, v ideálnom prípade, všetci chceme predviesť plody a bobule pestuje “bez chémie”. Avšak, to je veľmi dôležité udržiavať zdravú rovnováhu a zmysel pre proporcie. Chovatelia na celom svete sa stretávajú s vytvorením odolné voči niektorým chorobám odrôd rastlín, ale odstúpiť úplne odolný proti škodlivým výhľadom vonkajším vplyvom stále zlyhal potom, a sotva možné vôbec, pretože samotná povaha zamýšľaného systému, v ktorom “sa všetci jesť všetko “. Z tohto dôvodu by sme mali očakávať, že ovocie zo stromu, ktorý nezasiahne žiadny škodca bude nepožívateľné pre človeka, pretože sme tiež súčasťou živočíšnej ríši.

Škrabanie jabĺk
Navyše, aj keď vás výrobca uistil, že táto konkrétna odroda (napríklad jabloňové) nemá úplne vplyv na chrastavu, mali by ste takéto tvrdenia zaobchádzať so zdravým skepticizmom. A to neznamená, že ste boli oklamaní. Faktom je, že vývoj niektorých chorôb, ako aj šírenie rôznych škodcov, do veľkej miery závisí od špecifických vonkajších podmienok, ktoré sa neustále menia. Navyše, hmyz a obchodníci s infekčnými chorobami majú schopnosť mutovať a prispôsobovať sa novým skutočnostiam. Niet divu, že hovoria, že v záhrade nemôžete používať ten istý fungicíd, – lieky musia byť neustále menené, aby sa zabezpečil najlepší výsledok.

Hlavnými nepriateľmi ovocných stromov, proti ktorým smeruje jarné postrekovanie, sú húsenice, motýle, rôzne brouky a vošky. Takže, ak nechcete postrek jabloní na začiatku sezóny, vošky začne aktívne sať miazgu z rastlín a kvetov, rovnako ako kôra stromu deformuje, tvoriaci jej škaredé výrastky, ktoré sa potom praskať a zase do zející rany. Výsledkom je, že strom môže stagnovať a zomrieť. Rovnaké nebezpečenstvo číha hrušky, slivky, marhule, slivky a ďalšie ovocné stromy.

Môže chrobák veľmi rád jesť listy a vaječníky, a jeho obľúbenou pochúťkou je slivka. Zatiaľ čo dospelý je nekontrolovateľný na povrchu, jeho početné larvy ovplyvňujú koreňový systém stromov, čo je obzvlášť nebezpečné pre mladé sadenice. Včasné postrekovanie môže pomôcť zachrániť záhradu pred takouto pohromou.

Caterpillar na jablone
Háďatkári a motýle tiež jedia s potešením zeleň a plody jablka, hrušky, slivky a čerešní, takže ochrana týchto stromov na jar zachráni budúcu úrody.

Vyššie uvedené sa plne vzťahuje na spracovanie kríkov (čierne a červených ríbezlí, egrešov, malín, atď), pretože na jar by mali byť vykonávané hlavné činnosti zamerané na ochranu rastlín proti chorobám a škodcom.

Čo striekať stromy na jar z chorôb a škodcov

V súčasnosti existuje mnoho možností, ako pestovať ovocné stromy pred škodcami na jar. Podmienečne je možné ich rozdeliť do troch skupín:

  • biologické prípravky;
  • chemické prípravky;
  • “Improvizované” fondy, ktoré sú zvyčajne používané horlivými odporcami prvých dvoch možností, považujúc túto metódu za bezpečnejšiu pre zdravie (a samozrejme aj pre ekonomiku).

To znamená, že voľba ochranného prostriedku je závislá na osobných preferenciách záhradníka, ale aj zo záhrady, a stať (existujú prípady, kedy je použitie radikálnych liečebných metód je veľmi dôležité pre ochranu záhrady od blížiacej sa skazy).

Biologické prostriedky

Biologické výrobky na spracovanie záhrad sa stávajú čoraz obľúbenejšími ako priama alternatíva k chémii.

Ich účinok na škodlivý hmyz a šírenie chorôb nie je umelo syntetizovaná jedovatá látka, ale živé organizmy (baktérie, bakteriálne vírusy, antagonisty a dokonca aj hmyz). Tiež ako alternatíva nie je to samotná živá bytosť, ale toxín (biotoxín), ktorý uvoľňuje.

Viete? Živé organizmy, ktoré ničia hmyz škodcu, sa nazývajú “entomofage”. Oddelene robia akarfy – zabijaky kliešťov. Akariphage môžu konať rôznymi spôsobmi: sú pohŕdané predátormi, ako sú vážky, triky, chyby, muchy, rôzne brouky. Na rozdiel od predátorov, do organizmu prenikajú iné organizmy (parazity), živia sa na vlastné náklady, čo nakoniec vedie k smrti “obete”.

Trichoderma
Takéto biologické činidlá môžu byť “zasadené” na mieste samostatne, vytvárať podmienky, ktoré priťahujú užitočný hmyz. Táto úloha môže byť splnená, povedzme, horčica, pohánka, kôpru a iné meliférne rastliny vysadené v krajine. Na spoľahlivú ochranu záhrady však takéto preventívne opatrenia zvyčajne nestačia, takže vedci vyvinuli početné lieky založené na účinkoch prospešných organizmov. Pozrime sa na niektoré z nich.

“Trihodermin” je vynikajúcim antagonistom množstva patogénnych húb (vrátane patogénov z chrobákov, rôznych druhov hniloby, neskorých plesní a iných nepríjemných ochorení). Samotná rastlina nepoškodzuje pôsobenie trichodermy, naopak táto huba vylučuje látky, ktoré robia rastlinu odolnejšou voči zodpovedajúcim ochoreniam. Liečba liekom sa môže uskutočňovať od okamihu rozkvitania pukov a pokračovať počas celej sezóny.

“Planriz” Jedná sa o zem baktérie záhradný chráni pred múčnatke, koreň a bazálnej hniloba, hrdza Septoria (často škodlivé malinami), rovnako ako škodcom radu motýľov.


“Pentafag”
– Osvedčený spôsob prevencie ochorení ovocných plodín s bakteriálnou rakovinou, lézie perforovaného skvrnového kamene. Okrem toho je to dobrá prevencia proti múčnatke a múčnatke.

“Phytodoctor” potláča vývoj patogénnych húb a baktérií, najmä chráni ovocné stromy zo plesni, bakteriálnych zápalov, koreň alebo ovocie hniloby, rast plesní, plesní Fusarium vädnutie, atď.

Fitosporin M
“Fitosporin-M” poskytuje ochranu záhrady pred plesňovými a bakteriálnymi ochoreniami, ako sú chrastavitosť, vädnutie, neskorá blata, koreňová hniloba, múčnatka, hnedá hrdza a ďalšie.

“Mikosan” chráni ovocné stromy pred hubovými, bakteriálnymi a vírusovými ochoreniami. Jeho pôsobenie je založené na pokrytí rastlinných orgánov ochranným filmom, ktorý neumožňuje patogénu zasiahnuť. Liečivo posilňuje imunitu stromu a pomáha mu zvládnuť samotnú chorobu. Tento liek by sa mal používať oddelene od akýchkoľvek iných liekov pri výpočte 0,1 kg látky pre 4-8 litrov vody.

“Gaupsin” ukázal sa ako účinný prostriedok proti vošiek, jablkový mol, listové valčeky, čerešne a slivky. Z ochorení je oblasťou vplyvu prípravku prášková múka, neskorá šupka a iné. Taktiež činidlo nasýti rastlinu potrebným dusíkom.

“Bitoksibatsillin” tiež dobre chráni záhradu pred hnilobou a škodlivými škodcami (roztoče, kapustové mory, hloh, bource morušového a iné). Jeho pôsobenie je založené na porušení intestinálnej funkcie v hmyzu, v dôsledku čoho larva umiera.

“Aktofit” zničí húsenice, roztoče, múčnatka a vošky.

River
“River” poskytuje ochranu pred rôznymi plesňovými ochoreniami a ako haupsin vylučuje molekuly dusíka zo vzduchu. Charakteristickým znakom lieku je jeho veľmi rýchly, v porovnaní s inými biologickými prostriedkami ochrany, účinok (koreňového systému stromu, účinná látka dosahuje menej ako pol hodinu po postreku).

“Zdravá záhrada” – ďalší prostriedok na ochranu stromov pred voškami, múmi múky, múčnatkou a inými škodcami a chorobami.

Z kliešťov a mora môže pomôcť zbaviť sa drogy “Fitoverm”, od húseníc priadky morušovej, listových valcov, lyžičiek, mory, kapusty atď. – “Lepidocid”.

“Nemabakt” Jedná sa o malé guľaté červy, ktoré prenikajú do larvy a zničia ju bleskovou rýchlosťou. Títo malí paraziti sú schopní úplne vyčistiť vašu záhradu škodcov počas leta, zimovať a pokračovať vo svojej užitočnej “činnosti” od jari.

Biologické prostriedky majú niekoľko nesporných výhod: nemajú sa hromadí v pôde, nepoškodzujú rastliny a ich spotreba je oveľa nižšia ako u iných drog. Existujú však určité nevýhody. V zásade takéto prípravky potrebujú oveľa viac času na dosiahnutie priaznivého účinku, zatiaľ čo chemický jed sa správa oveľa rýchlejšie.

Dôležité! Použitie biologických činidiel môže začať len vtedy, keď je priemerná denná teplota najmenej +10°C. V súčasnosti sa patogénne baktérie a škodcovia, ktoré sú potravou organizmov prítomných v biopreparácii, prebúdzajú a začínajú rozvíjať. V opačnom prípade takéto biologické zbrane sú bezmocné, takže najskoršie spracovanie záhrady môže byť vykonané iba pomocou chémie.

chemické činidlá

Ošetrenie záhrady s chemickými prípravkami (pesticídy) sa považuje za najefektívnejší spôsob ochrany stromov a kríkov pred chorobami a škodcami.
Záhradná liečba

Viete? Slovo “pesticíd” pochádza z dvoch latinských slov: pestis (infekcia) a kaedere (zabiť). Pojem “pesticídy” zahŕňa nasledujúce skupiny: Herbicídy jedy – pôsobí proti burinám, insekticídy – proti škodlivému hmyzu, fungicídy – proti pôvodcu hubových ochorení, rodenticíd – proti teplokrvných živočíchov (napríklad hlodavce). Najčastejšie pesticídy ako navrhol ich mená, zabiť určité škodcu, ale sú tu aj sterilizátory, ktoré spôsobujú neplodnosť, rovnako ako rastové inhibítory, ktoré inhibujú vývoj hmyzu.

Moderné pesticídy sú veľmi rýchle a udržať vplyv na dlhú dobu, ale na rozdiel od biologické produkty môžu byť návykové v škodcami.

Ako bolo uvedené vyššie, spracovanie rastlín na začiatku jari nepredstavuje hrozbu pre ľudské zdravie alebo domáce zvieratá, pretože po určitej dobe po aplikácii sa väčšina pesticídov úplne rozloží.

Ďalšou výhodou chemických produktov je to, že sa dobre rozpúšťajú vo vode a vo všeobecnosti sa predávajú vo vhodných obaloch na rýchlu aplikáciu.

Avšak, na rozdiel od biologických produktov, správna dávka pesticídu je rozhodujúce: prekročenie odporúčaných dávok môže dôjsť k poškodeniu rastliny (horieť, čím sa znižuje životaschopnosť peľu, zničenie piestiky) a spôsobuje poškodenie životného prostredia, zatiaľ čo “nedostatok” stimuluje vývoj malware imunitných organizmov voči zodpovedajúcemu jedu.

Dôležité! Práca s chemickými výrobkami je potrebná iba v záujme dodržiavania bezpečnostných pravidiel, pretože toxín môže spôsobiť ujmu ľuďom a domácim zvieratám nielen prehltnutím, ale aj pokožkou a dýchacím traktom.

To je najlepší vykonávať spôsob výroby pružiny stromov a kríkov špeciálne komplexné prípravky, ktoré sú zmesou fungicíd a insekticíd. V tomto prípade je rastlina súčasne chránená pred chorobami aj škodcami.

močovina
Možným nahradením takého komplexného prípravku je konvenčná močovina. Prvá úprava záhrady na začiatku jari sa odporúča vykonať vyššiu koncentráciu močoviny (močoviny), pridávajúc do zmesi trochu síranu meďnatého. Ďalšou výhodou takejto kompozície je jej schopnosť spomaliť prebudenie stromu stručne (týždeň alebo dva) a v dôsledku toho je chránený pred neočakávanými mrazmi počas kvitnutia (najmä to platí pre slivky).

Po kvitnutí by sa stromy mali postriekať menej koncentrovaným roztokom karbamidu. Takéto ošetrenie zachráni záhradu od vošiek, listových valení, cvethopodových jabĺk, sódov.

močovina Predávkovanie môže viesť k popáleniu na plechom však riedenie močoviny vodu, musí byť veľmi starostlivo.

Tiež je populárne jarné postrekovanie ovocných rastlín síranom medi. Postup sa uskutočňuje na začiatku marca pred objavením sa prvých obličiek, pretože tento pesticíd v koncentrácii potrebnej na dosiahnutie účinku spôsobuje horúčku v mladých listoch. Výnimkou je situácia, keď je potrebné dezinfikovať ranu prítomnú v strome.

Medený vitriol škodí príčinným činidlám, monilióze, kokomikóze a klyasterosporóze, fyllosticóze, škrabke a iným ochoreniam. Liečivo sa odporúča manipulovať so slivkami, hruškami a jabloňami.

Dôležité! Medený vitriol je veľmi jedovatý! Preto je potrebné vylúčiť príjem drogy alebo jej zvyškov vo vodných útvaroch alebo iných zdrojoch zásobovania vodou, pretože to môže viesť k smrti rýb a zvierat a spôsobiť vážne zdravotné problémy pre ľudí.

Najčastejšie sa síran meďnatý mieša v rovnakých častiach s vápnom. Výsledná zmes sa nazýva kvapalina Bordeaux a chráni záhradu pred väčšinou chorôb a škodcov, zatiaľ čo je relatívne neškodná.

oksihom
Tieto a ďalšie prípravky obsahujúce meď, ako napr “HOME” (oxychlorid meďnatý), “Oksihom” (oxychlorid meďnatý a oxadisil) a podobne. chráni stromy a kríky pred hubovými chorobami, ale nemali by sa používať častejšie ako raz za rok. Ak by sa takýto postrek uskutočnil na jar, na jar by sa mal vybrať iný typ úpravy.

Kým kvitnú púčiky na stromoch, môžu byť ošetrené síranom železa. Okrem ochrany proti škodcom má tento prípravok ďalšiu funkciu – nasýtilo rastliny železom, potrebné pre ich správny rozvoj, najmä je dôležité pre takéto stromy s železnými plodmi, ako je jablko, hruška a slivka.

“Príprava 30 V” s ranným jarným postrekom je zameraný na zničenie škodcov, ktorí spánkujú na kôre ovocných stromov. V prvom rade ide o listový valec, chert, vošku, biele, scutellum a falošný tón, mol, medinu, roztoče ovocia. Prípravky tvoria na kôre film, ktorý zabíja “skrytie” vo vnútri lariev a ničí vajcia hmyzu. Nevýhodou pesticídu je veľmi dlhé obdobie rozpadu, a preto výrobca varuje pred používaním pesticídu častejšie ako raz za tri roky.

Niektorí letní obyvatelia zaobchádzajú so záhradou s motorovou naftou, ale tento olej má veľmi škodlivý vplyv na ekosystém. Preto, ak nepracujete v motorovom sklade, kde je “gutalita len pochovaná” – na záhrade používajte menej agresívne chemikálie. Ale ak sú všetky rovnaké sa rozhodli riskovať, liek na prvom mieste, je možné použiť veľmi skoro (pred bud opuch), a za druhé, jeho koncentrácia by mala byť minimalizovaná, a zvýšiť účinok je lepšie, aby proste riediť s vodou, ale tiež miešať s inými chemikáliami. Existuje však jedna výnimka: motorová nafta môže naozaj pomôcť udržať jablko alebo slivky od hniloby, napríklad v prípade zlomeniny formácie.

Ľudové opravné prostriedky

Ľudové prostriedky na spracovanie záhrad
Pre oponentov chémie môžeme odporučiť rad ľudových prostriedkov na jarné spracovanie záhrady. Tu je však potrebné spomenúť, že veľa škodcom na rastlinách, ktoré tvoria základ pre postrek je fyzicky nemožné sa dostať na jar. V tomto prípade môžete niekedy použiť sušené zásoby z minulého roka, ale v prípade, že “recept” predpokladá existenciu čerstvých byliniek – môže byť použitý v neskoršej fáze, a skoro na jar na ochranu stromov za pomoci chémie. V skutočnosti, tento prístup sa zdá celkom logické: dosiaľ rozkvitol bud, použite “ťažký” a nebezpečný pre ochranu stromu a po odlupovanie, kvitnutia a vzhľad vaječníkov – používať “light-version” ako “kontrolná výstrel”.

Spray záhradné použitie rastlín ako neznesiteľné škodcov, ako sú: Mlieč roľný (odporúča sa, aby sa čerstvo zozbieraný), paprika feferónkou (môžete mať sušený), orech (suché lístie), sladké a horké baklažán (potrebujú čerstvé vrcholy stoniek s listami, púčiky a kvety), Tansy (sušené súkvetia), palina (môžete sa sušený), harmanček, dolmatskaya, kaukazská (môže mať sušené) sarsazan (môže trvať sušené výhonky) Tomato dosky (je možné použiť sušené alebo je prevzatý z posledného kompostu), cesnak (vo forme prášku klinček), ihličie, čerešne (môže trvať suché vetvy listy), Sophora listohvostnaya alebo tolstoplodnaya (sušené byliny zhromaždené v čase kvitnutia), tabak (súlož) a mnoho ďalších.

Soľný roztok
Princíp prípravy roztoku je približne rovnaký: suroviny sú rozdrvené, naplnené vodou, infúzia a filtrovanie. Proporcie, ak chcete, môžete v sieti spytať.

Okrem rastlinných prípravkov sa striekanie uskutočňuje aj so soľným roztokom alebo roztokom superfosfátu a chloridu draselného (tento pomáha zbaviť sa vošiek a húseníkov pestujúcich listy).

Vošky a zelenáč taktiež vylúčený vykurovaní ovocných stromov, tabakového prachu (to sa naleje do slamy, ktoré zapálili do záhrady).

Vo všeobecnosti možno povedať, že ľudové prostriedky na spracovanie záhrad určite nie sú tak škodlivé pre životné prostredie ako pesticídy (hoci niektoré koncentráty môžu byť spálené drevom), ale ich účinnosť je nekompromisne nižšia.

Preto pri výbere jedného alebo druhého spôsobu ochrany musíte začať od mnohých faktorov: od počasia až po stav záhrady, vek stromov, prevalenciu v regióne a konkrétnu oblasť postihnutú škodcom atď. Je tiež dôležité zvoliť správny čas, kedy presne spracujete ovocné stromy pred škodcami: skoro na jar, na začiatku kvitnutia alebo po nej.

Keď je potrebné spracovať záhradu z chorôb a škodcov

Načasovanie ovocných stromov pred škodcami na jar môže byť inak, ako sme už pochopili. Niektoré lieky by sa mali používať čo najskôr, kvôli ich konkrétnej agresii, iné sa môžu použiť aj počas kvitnutia a po vzniku vaječníkov.

V každom prípade príslušné spracovanie záhrady v jarnom období zahŕňa štyri etapy:

  • Postrek ovocných stromov
    Prvý postrek sa vykonáva predtým, ako sa puky začnú napučiavať ovocnými stromami a kríkmi.
  • Druhá sa vykonáva v čase, keď sa obličky aktívne opútia.
  • Tretie postrekovanie sa odporúča pred kvitnutím, ale keď sa vytvoria kvetnatky a chcú sa otvoriť.
  • Štvrtá (konečná úprava) sa uskutočňuje ihneď po vyblednutí rastliny.

Iba takýto komplexný práce umožňuje maximálnu ochranu záhrady, ako keby sa skoro na jar sme sa prvýkrát zničiť mikroorganizmy, v apríli Hlavným účelom sprej – chráni bunky proti hubovým chorobám, chrastavitosť, múčnatka, list, chrobáky, Apple Blossom Weevil a ďalších chrobákov a môže – zachrániť vaječník z neskorších škodcami.

Vlastnosti spracovania záhrady začiatkom jari

Úplne prvý spracovanie záhrada je možno najdôležitejšie. Chorobám a škodcom tulák, overwintered v kôre kmene stromov a zem, je lepšie zničiť preventívne, zatiaľ čo oni stále ešte prísť po spánku a začal svoju špinavú prácu.

Sneh zostúpil, teplota prešla nulovou značkou smerom hore, objavil sa bezvetrný deň – a práca!

Ako postriekať stromy na jar pred budovou budov, už vieme: používame pesticídy, ktorých agresivita pre strom ešte nie je strašná, ale je to škodca pre škodcov.

Bordeaux zmes
Bordeauxová tekutina na prvé postrekovanie sa používa v koncentráciách do 3%. Môžete si kúpiť hotovú sadu s vhodne vybranými zložkami a môžete si ju vyrobiť sami, miešaním v kbelíku s vodou (10 litrov), 0,45 kg vápna a 0,3 kg síranu medi.

Môžete tiež postriekať stromy pomocou “nitrofenu” alebo zmesi močoviny a síranu meďnatého (0,7 kg a 0,05 kg na vodu). Namiesto močoviny používajú niektorí záhradníci dusíkaté alebo draselné hnojivá, ale nie hnojivá s obsahom chlóru. V každom prípade by hnojivo malo byť použité ihneď po jeho riedení, inak stratí všetku svoju účinnosť.

Spracovanie stromov a kríkov by malo byť úplne – od kmeňa (najmä v miestach trhlín) a kruhu v blízkosti kmeňov až po špičky vetví. Pred začatím striekania dôkladne vyčistite hlaveň kefou.

Okrem toho je potrebné mať na pamäti, že rôzne rastliny sa zobudia až po zime nie súčasne, takže ak sprísníte s prvou úpravou, obzvlášť skoré stromy a kríky môžu byť spálené. Napríklad, ak jablká, hrušky a slivky sú postrekované v polovici marca, potom, povedzme, čierne ríbezle, vegetačné obdobie môže začať skôr. Preto je lepšie rozdeliť postup na niekoľko stupňov, ako sa pokúsiť mať čas v jeden deň av dôsledku toho vypláchnuť mláďatá jedou.

Poskodenie stromov a kríkov pred kvitnutím

Ako už bolo povedané skôr kvitnutia, po opuchu obličiek, rovnako ako priamo na púčiky (predtým, než boli prepustení), opakovacie spracovanie do záhrady. Ak sa postrek vykonáva s pesticídmi, použitie slabší koncentráciou (napr., Ak je prvý spracovateľské zmes Bordeaux, sme sa zriedi na 3% roztoku, ale teraz s použitím 1%).

Je však lepšie používať v tejto fáze modernejšie prípravy, ktoré je možné zakúpiť v špecializovaných predajniach. Napríklad zmiešaním fungicídu “Horus” a insekticídu “Aktar” zároveň ochraňujete záhradu pred hubovými chorobami a škodcami spôsobenými hmyzom. Tá istá zmes sa môže opätovne použiť po kvitnutí stromov. Osvedčené drogy ako “Fufanon”, “Decis” a ďalšie.

Nuansy záhrady počas obdobia kvitnutia

Otázka “Je možné kvitnúť stromy počas kvitnutia?”, Je dosť kontroverzné. Mnohí záhradníci to kategoricky neodporúčajú, pretože môžu poškodiť kvetenstvo a narušiť celý následný proces ovocia.

Všeobecne platí, že nie je pochýb o tom, že v priebehu obdobia kvitnutia nemôže byť presne aplikovaná silné toxické chemikálie, ktoré môžu poškodiť nielen farbu, ale aj včely aktívne “pracovať” v bujnej záhrade.

Spracovanie kvitnúcich stromov
Ak ste z nejakého dôvodu nemali čas na spracovanie záhrady pred objavením sa kvetov, potom je to lepšie neskôr ako nikdy. Spracovanie Garden v tomto okamihu bude chrániť drevo pred voškami, roztočov, lístie, výhonok, vijačke a iných škodcov, rovnako ako mnoho zákernú chorobu. Môžete použiť organické prípravky obsahujúce fosfor, napríklad “Fufanon” alebo “Actellik”. V teplejšom období použitie “Fitoverm”, “Akarin”, “Spark Bio”, “Entobakterin” a iných biologických produktov, pretože sme si uvedomiť, že sú bezpečné pre drevo, ale fatálne patogénov a hmyzích škodcov.

Ošetrenie stromov a kríkov po kvete

Postrek ovocných stromov a kríkov po odkvitnutí – posledná fáza jarnej ochrany záhrady pred chorobami a škodcami. Jeho hlavným cieľom je zničiť húsenice listového valčeka, jablka, moruška, mora, vošky, roztoče a zabrániť možným ochoreniam na záhrade.

Liečba by sa mala vykonať najneskôr tri týždne po tom, ako stromy a kríky ottsvet.

Existuje veľa moderných liečiv pre liečbu záhrady v tej dobe, takže by nemalo dôjsť k problémom s výberom najvhodnejšej. Ale potom, čo nie je potrebné postriekať stromy po kvitnutí, tak to sú pesticídy vo vysokej koncentrácii. V tomto štádiu je lepšie uprednostňovať biologických alebo jemnejších chemických látok. Za máj postrek ovocných stromov, napríklad možné použiť také lieky, “púčiky”, “Modrá Červený” “Theta”, “robiť”, “saprolite”, “Fury” “Fastak” “Talstar” “Fufanon” Decis, Karate, Confidor, Aperkot, Koragen.

Fungicídne skóre
Účinným a nízko toxickým je aj fungicíd “Skor”, ktorý sa v tejto fáze odporúča používať. Voľba závisí od mnohých faktorov, najmä z toho, že každá droga je zameraná na boj proti určitým škodcom, ktoré majú zase svoje vlastné preferencie medzi ovocnými stromami. Prečítajte si preto pokyny a vyberte optimálnu zmes.

Napríklad, pre marhule je najväčším nebezpečenstvom perforovaná škvrna a moniliálna horúčka, škodcovia – vošky, listové valce, mory.

Rozkvitnutá broskyňa je často ohromená vlnami listov a klysterosporiózy a často ju napadá aj mol.
Slivky sú náchylné na monolitózu, klyasterosporiózu, polystigmózu, medzi hmyzom ich hlavnými nepriateľmi sú roztoče, vošky, tortellaria, mol. Čerešňové a čerešňové sady po kvitnutí môžu ovplyvniť klyasterosporiózu a kokombikózu. Čerešňové muchy majú veľmi rád kladenie vajec pod kožu ovocia v čase ich viazania, aj tieto stromy sú ovplyvnené vošky a tortillistom.

Jablká a hrušky trpia škrobom a múčnatkou, papierenskými výrobkami, roztočmi, voškami, pichliačkami sú pre nich nebezpečné.

Dôležité! V tejto fáze je lepšie vykonávať postrek so záhradou vo večerných hodinách: skrýva v lístie gusenichka do noci jesť vybranej vaječníky a zelenej hmoty, ktorá je už čaká na ich jed. V prípade, že liek konal, v dopoludňajších hodinách budete mať možnosť pozorovať masový jav: obrovské množstvo mŕtvych húseníc visiace z vetvy na tenkých hodvábnych nití.

Ako správne zvládnuť stromy a kríky z chorôb a škodcov

Celkovo môžete konať podľa vlastného uváženia, ale pre bezpečnosť (sami a ostatnými) a dosiahnuť maximálny účinok, je lepšie dodržiavať určité pravidlá a odporúčania.

Spustite postrek z korunky, postupne sa pohybujte nadol. Poslednou etapou je liečba kruhu v blízkosti kmeňov (je veľmi dôležité nezabudnúť na túto stránku).

S výnimkou posledného postreku, ktorý sa vykonáva počas aktívnej “práce” húseníc, je lepšie ošetrovať stromy skoro ráno.

Pre tento postup si musíte vybrať suchý a suchý deň. Zoberte záujem o predpoveď počasia a ak sa očakáva dážď v nasledujúci deň, odložte postup na niekoľko dní. Pri minimálnej vlhkosti účinná látka absorbuje rýchlejšie a spôsobí menšie poškodenie rastliny. Výnimkou môžu byť niektoré biopreparáty, ktoré naopak vyžadujú prítomnosť vlhkosti, takže pred ich použitím si prečítajte pokyny.

Je tiež dôležité správne vypočítať požadované množstvo lieku, pretože jeho opätovné použitie po chvíli je absolútne neprijateľné: musíte riediť presne toľko, koľko potrebujete pre dnešnú liečbu.
Pokračovať z toho vyplýva z týchto výpočtov: na dospelý strom “necháva” asi 5-6 litrov roztoku, pre kríky a mladé stromy – od 0,5 do 1,5 litra, v závislosti na ich veľkosti.

A konečne, v práci to bolo výhodné, nie je nutné znížiť metlu v vedre a streknúť to na strome – kúpte ten najlepší moderný postrekovač. V súčasnej dobe výrobcovia ponúkajú širokú škálu modelov, ktoré vám umožní vybrať najlepšia voľba v závislosti na veľkosti vašej záhrade (oni sa líšia ako z hľadiska objemu a výkonu, dobre, a, v uvedenom poradí, v cene). Zakrpatené stromčeky a mladé stromčeky môžu byť liečené s bežným plastovým rozprašovačom, ale aj pre veľké záhrady, možno budete musieť kupovať drahé, ale veľmi spoľahlivé elektrické čerpadlo.

Nezabudnite na techniku ​​osobnej bezpečnosti. Je potrebné jasne pochopiť, ako toxický je liek, s ktorým pracujete, a v závislosti od toho už upravujete svoje správanie. V každom prípade by mala byť tvár pokrytá respirátorom alebo gázovým obväzom, vlasy by mali byť pokryté šatkou alebo šatkou a oči by mali byť chránené okuliarmi. Pracujte v rukaviciach a vo všeobecnosti je najlepšie nechať vystavenú pokožku. Domáci ľudia (najmä deti) a domáce zvieratá by sa mali držať ďalej.

Jarné spracovanie záhrady je náročný proces, ktorý si vyžaduje značné pracovné a finančné náklady, ako aj dostatočne hlboké vedomosti o poľnohospodárskej technológii. Aj napriek tomu nemôžete bez neho samozrejme urobiť, ak sa spoliehate na dlhú životnosť stromov alebo kríkov, ktoré ste vysadili a chcú každoročne z nich získať slušnú úrody.


Loading...