Vlastnosti a tipy pre morenie húb

huby
Konzervované huby na zimu doma … Existuje viac receptov na varenie tejto báječný ako dosť. A s jednou pamäťou tohto úžasného jemného slinného toku v každom gurmánovi. Koniec koncov, takéto lahodné jedlo kvalitatívne doplní a diverzifikuje menu akéhokoľvek oslavy. Ale pripraviť dary lesa, budete musieť pracovať trochu.

Zjavia sa niektoré tajomstvá umenia varenia tejto pochúťky a naučia sa nakladať s hubami doma.

Základné tipy pre marinovanie húb

Každá milenka ráda prekvapí svojich príbuzných a hostí so špeciálnym jedlom vlastného varenia. V tejto súvislosti mnohí odmietajú kupovať výrobky v supermarketoch, tie, ktoré možno vykonať osobne, a to najmä v prípade, že hostiteľka poznať hlavné tajomstvo kúziel v kuchyni.
Konzervované huby
Odhaliame hlavné tajomstvá a recepty na prípravu majstrovských marinovaných húb na zimu, pretože takéto jedlo je neprekonateľnou pochúťkou.

Viete? Po dlhú dobu sa diskutovalo o tom, ktoré kráľovstvo zahŕňa tento výrobok: rastliny alebo zvieratá. A nakoniec v roku 1960 izolovalo oddelené kráľovstvo – kráľovstvo húb. Jeho zástupcovia pozostávajú z bielkovín (ktoré ich priblížia k zvieratám), sacharidov a minerálov (tieto zložky sú vlastné rastlinám).
 1. Miska na tento proces by mali byť vybrané len smaltované alebo konzervované, pretože tento obal nie je korodovaný ocotom.
 2. Pokiaľ ide o ocot na marinádu, potom je najlepšie, aby ste sa zastavili na chlebe alebo ovocí. Najlepšou možnosťou je Rýn (hniezdenie) a aromatický ocot.
 3. Malé huby sú úplne marinované, rezajú len spodnú časť nohy. To pridá k miske a bezkonkurenčný vzhľad.
 4. Ak sa však počas “pokojného lovu” stretnete len s veľkými lesnými darčekmi, odporúčame ich rezať na 3-4 diely.
 5. Odporúča sa chrániť viečka bielych húb a húb oddelene od koreňov.
 6. Je potrebné zachovať olej bez kože.
 7. Príprava dodávky na varenie je niekoľko hodín nasiaknutá.

Marinované huby

Ktoré huby sú vhodné na morenie?

Pre marinovanie húb na zimu v bankách, akékoľvek predstavitelia tohto rozmanitého kráľovstva, s výnimkou jedovatých, samozrejme urobia.

Viete? Huby sú považované za najrozmanitejších obyvateľov zeme. Existuje asi dva milióny odrôd, z ktorých sa iba 100 000 učia a ešte menej klasifikujú.

Pri hľadaní druhu uchovanie by mala byť voľba zastavil na Hríby Greenfinch, líšok, hríb, huby, mossiness blewits Ryzhikov, osika, hríbiky, Kozlyakov, Russula, BBW, huby a ďalšie.

Spôsoby morenia

Recepty na varenie marinovaných húb na zimu viac ako dosť. Ale sú len dva, ku ktorým sa všetci hostesky určite uchýlia.

Prečítajte si o spôsobe zberu húb, masla a húb na zimu.

Huba varená v marinade

Táto metóda je veľmi potrebná, pretože obľúbená pochúťka v procese varenia je nasýtená všetkými zložkami marinády a získava osobitne chutné chuťové vlastnosti. Na implementáciu tejto metódy budete potrebovať:

 • 1 kg húb;
 • 0,5 lyžičky. voda;
 • tretina pohára octu;
 • 1 polievková lyžica. soľ;
 • 1 lyžička cukor;
 • 5-6 kusov parfému;
 • klinčeky, bobkový list podľa chuti;
 • kyselina citrónová (na špičke noža).

V smaltovaných nádobách nalejte vodu, pridajte ocot a soľ a zmeňte zmesi hubami. Všetko toto musí byť privedené do varu a varte pri nízkej teplote.

Dôležité! Doba pečenia závisí od typu hlavné zložky: biela čiapka húb a osiky huby a líšok huby a varíme 20-25 minút, ich nohy – 15-20 minút huby – 25-30 minút. Počas varenia je potrebné zozbierať penu, aby marináda nebola zakalená.

Ak sú vaše huby spadnuté na dno panvy a pena nevystupuje počas varu, môžete ich odstrániť z ohňa. Na takmer pripravenú pochúťku je možné pridať sladkú papriku, cukor, klinček, kyselinu citrónovú a bobkový list. Chladená miska by mala byť umiestnená v plechovkách, naliať sa voňavou kvapalinou až na vrch a tesne uzavrieť viečkami.

Huba varená okrem marinády

Tento recept na konzerváciu húb na zimu spočíva v tom, že lesné produkty sú varené oddelene od marinády v mierne nasolenej vode. Samotný spôsob varenia sa podobá procesu označenému v predchádzajúcej metóde.
Varenie húb
Huby sa umiestni do nádoby naplnenej slanou vodou (30 až 40 g soli na 1 liter vody) a varené až do okamihu, kedy je produkt nie je usadiť na jednom, a voda je zrejmé, bez toho aby sa zabudlo strieľať peny. Potom variť varenú pochúťku do cedidlá, aby ste sa zbavili prebytočnej vlhkosti. Počas tejto doby musíte pripraviť marinádu paralelne, pre ktorú budete potrebovať nasledujúce zložky (dávky uvedené na 1 liter):

 • 80% octová esencia: 3 čajové lyžičky alebo 9% octu (1 fazetové sklo);
 • granulovaný cukor – 2 lyžice;
 • soľ – 1 lyžička;
 • vavrínové listy – 4-5 kusov;
 • čierna paprika – 10 hrách;
 • sladká paprika – 6 hrách;
 • klinčeky – 2-3 puky;
 • suchý fenikel – 2-3 g.

Všetky zložky musia byť zmiešané a varené. Potom vylejte výslednú kvapalinu do zmrazených húb v pohároch a zakryte plastovými krytmi.

Dôležité! Niektoré ženy v domácnosti pridať kyselinu citrónovú do marinády (doslova na špičke noža). Táto zložka je druh očkovania proti botulizmu. Na ten istý účel sa bankám neodporúča pokrývať kovové kryty.

Aký spôsob, ako nakladať

Obe recepty nakladaných húb na zimu sú ekvivalentné, pretože nakoniec dostanete neprekonateľnú jedlo. Ak však nakreslíme rozdelenie, potom sa dá najprv nazvať prvou metódou lahodnejšou a druhou – reprezentatívnou.
Marinovanie húb
Faktom je, že marináda, v ktorej sa vajcia vyrábajú, bude časom stmavovať a zmizne, stane sa lepkavým. Ale chuť lesných pochúťok bude obzvlášť voňavá a záludná pre chuťové poháriky.

Druhým spôsobom bude marináda transparentná a ľahká. Preto sa rozhodli, ako naložiť húb na zimu v bankách, treba formulovať jasný cieľ pre seba v tomto procese: pripraviť majstrovské pokrm pre domáce počítače, alebo kopírovať pre “zvláštne príležitosti”.

Príprava húb na morenie

Úspešný lov pre lesné darčeky – to je len polovica bitky, aj keď tam je potrebné zvlášť obozretne, pretože rozmanitosť druhov húb môže viesť na scestie aj tie skúsených hubárov. Mali by ste venovať osobitnú pozornosť každému hubu, takže kôš nie je jedovatý.

Po zbere musia byť huby pripravené na konzerváciu doma.

triedenie

Zozbierané dary lesa sa musia triediť podľa druhov, pretože každý druh má svoje vlastné vlastnosti (chuť, vôňa, čas a správanie počas varenia). Druhy sú tiež odporúčané rozdeliť podľa veľkosti. V tomto prípade ide o estetické kritérium: na slávnostnom stole huby, približne rovnakej veľkosti, vyzerajú oveľa atraktívnejšie.
Triedenie húb

Dôležité! Ak chcete vytvoriť hubový sortiment, treba mať na pamäti, že napriek informáciám uvedeným v receptoch na nakladané huby na zimu by niektoré druhy nemali byť varené dohromady. Takže mastné tmavne, ak sú umiestnené v tej istej nádrži s hríbikom. Varenie v jednej nádobe bielych, boletus a podborozovikov končí tým, že podberezoviki sú strávené, a biely s hríbikom nie sú varené.

Namočenie a namáčanie

Tieto procesy sú relevantné pre druhy, ako sú medové agary, valou, ošípané, a sú pôvodné metódy čistenia. Napríklad medové huby sa odporúčajú, aby sa ponorili na hodinu do osolenej vody a potom ich opláchnuť pod energickým vodným lúčom. Táto metóda vám ušetrí veľa času, čo by bolo potrebné na ručné čistenie.
Umývanie húb
Pokiaľ ide o údolie a ošípané, pred nakladaním, musia byť namočené dva dni v solené studenej vode. Voda sa musí meniť každých 10-12 hodín.

Zvyšné odrody (biele, hríbovité, mulčové, pereberezovické atď.) Sa neodporúča namočiť, pretože absorbujú prebytočnú vlhkosť. Potrebné je len umývať v tečúcej vode.

čistenie


Takmer každá hubová jednotka potrebuje individuálnu kontrolu a čistenie.
Pre huby a maslové huby je preto potrebné odstrániť kožu z klobúkov, ktoré sa odporúča znížiť na 1 minútu vo vriacej vode, aby sa tento proces uľahčil. V bielom, boletus, podberezovikov, russula atď. Nohy sú oddelené od klobúkov, lišty sú starostlivo očistené od špiny a nečistôt pod tečúcou vodou.
Čistenie húb

Dôležité! Prečistenie huby sa odporúča umiestniť do roztoku vody, soli a kyseliny citrónovej v pomere 1 liter vody / 1 hl. soľ / 2 g kyseliny, aby sa zabránilo ich stmaveniu.

Všeobecný recept na morenie

Okrem toho je doma aj univerzálny recept na nakladané huby.

Aby sa to dosiahlo, zhromaždené lesné darčeky by mali byť dôkladne očistené od kontaminácie, trosiek, červov a oplachov. Dokončené a čisté huby varíme 15-20 minút, paralelne pripravíme sterilizované poháre, pokrievky a pokrmy, ktoré budú potrebné v procese.

Huby sú nielen lahodné, ale aj užitočné. Získajte informácie o výhodách šampiňónov, masla, korenia, húb, cév.


Sterilizujte doporučené plechy v rúre a viečka je potrebné varte spolu s lyžicou na miešanie.

Na určenie množstva marinády sa huby umiestnia do misky a do nej sa nalejú poháre vodou. Tekutina by mala byť nalievaná, kým produkt nekryje asi o 3 cm, a zároveň zvážte: koľko vody sa strávilo, toľko a potrebná marináda.
Huby sa umiestnia do misky
Na prípravu špeciálnej kvapaliny potrebujete soľ, korenie a ocot, ktoré sa pridajú k požadovanému množstvu vriacej vody. Táto soľanka by mala variť asi 5 minút, po ktorom sa pridajú huby. Všetky prísady sa varia ďalších 5 minút.
Príprava marinády
Hotová pochúťka by mala byť umiestnená v pohároch, vylejte soľanku a nalijte ju. Výsledok “pokojného lovu” položte na chladnom mieste a čakajte na dobrý dôvod na jedenie.
Tekutinu umiestnime do plechoviek
Recepty ako vyberanie húb, veľa a každá hostiteľka má svoj vlastný tajný arzenál. Ale hlavným pravidlom každého z nich nie je jesť lákavé pochúťky, dokonca aj počas varenia. Zváranie plechoviek
Taktiež pri akomkoľvek spôsobe ochrany je potrebné prísne dodržiavať všetky pokyny a rady, aby ste sa zodpovedne zaoberali prípravou a varením húb, pretože táto pochúťka je skôr rozmarná. Ale ak je varené v súlade so všetkými pravidlami, chutný výsledok bude odmenený za všetky práce.


Loading...