Vegetatívne metódy chovu akácie

agát
Všetci zástupcovia akácie sa rýchlo rozrastajú a s dobrou starostlivou starostlivosťou dokážu poskytnúť dobrý nárast. Z tohto článku sa dozviete, akým spôsobom sa môže propagovať akácia.

Ako šíriť akáciu odrezaním

Reprodukcia akácie odrezaním je jedným z najjednoduchších spôsobov pestovania rastliny. Tento postup sa vykonáva na jar alebo koncom leta, zatiaľ čo počasie je stále teplé a rezne majú všetky šance na zakorenenie a vývoj. Používajú sa na šírenie hrotov výhonkov. Rezací agát rezne vykonáva uhlový rezanie strieľa 10 cm na dĺžku. Pre lepšie zakorenenie výhonkov koncov ponorí do roztoku o “EPIN” alebo “zirkónu” po dobu šiestich hodín. Počas tejto doby, pripravte výživný substrát: pripravte zmes pre kvitnúce rastliny, piesok, “Vermikulit” v pomere 1: 1: 0,5. Do zmesi pridajte aktívne uhlie.

Dôležité! Pri výsadbe sadeníc akácie v spodnej časti jamy je položená dobrá vrstva drenáže, kompost a komplex minerálnych hnojív. Živný substrát pre akáciu je jednou z hlavných podmienok úspešného vývoja mladých rastlín.

Akátová stopka
Pred výsadbou je pôda rovnomerne navlhčená, stonka je prehĺbená a pokrytá kapucí (plastová fľaša). Krabica s odrezkami je umiestnená na teplom mieste s teplotou nie nižšou ako + 22 ° C, s dobrým osvetlením. Ak je vykurovanie zabezpečené zospodu, značne to urýchli vytvorenie akáciových odrezkov. Zvyčajne sa proces zakorenenia ukončí o dva až tri mesiace.

Viete? Starí Egypťania uctievali akáciu ako strom života. Kvôli svojim žltým kvetom bola akácia považovaná za symbol slnka a symbol boha Horusa. Z akáciového dreva z Arábie boli v starom Egypte postavené lode.

Reprodukcia akácie koreňovým zakoreňovaním

Koreňové výhonky sú tvorené dospelými rastlinami akácie. Na jar je koreňový systém jemne odkrytý a koreňové výhonky z matkinho stromu sú odrezané ostrými lopatami. Preto je potrebné pokúsiť sa vykopať výhonky spolu s pôdnym hnojom. Sadenice okamžite určujú trvalé miesto, po výsadbe navlhčiť pôdu. Ak sa vysadí niekoľko rastlín, vzdialenosť medzi nimi zostane aspoň pol metra.

Pozor prosím! Pri výsadbe akácie sa uistite, že podzemná voda je hlboko v zemi: rastlina nemá rád podmáčanie pôdy.

Ako šíriť akáciu s vrstvami

agát
Na jar sa akácia šíri vrstvami. Za týmto účelom sa vyberie mladý výhon nie starší ako dva roky, ktorý sa približuje k povrchu pôdy. Pod ním je vykopaná plytká brázda, v bradke je položená strieľačka, ktorá má na spodnej časti vetvy niekoľko výrezov. Aby nedošlo k stúpaniu, je zovretý drôtenými sponami a pochovaný, potom sa vykonáva zalievanie. Nasledujúca jar sa akácia sadenice oddelí od stromu a zasadí sa na trvalé miesto.

Zaujímavé! Austrália je známa rôznymi druhmi akácií, existuje ich viac ako osemtisíc. 1. septembra sa v Austrálii slávi Národný deň akácie. Ale v Izraeli bojujú s akáciou. Rastlina bola prevezená z Austrálie, ale tak vzrástla tak, že nahradila iné stromy a kríky.

Akáciový štep

Akáciový štep
Jednou z jednoduchých metód inokulácie je akácia, ktorá začína vyrážať do koreňového krku. Vykonajte procedúru na jar s použitím kukátka z minuloročného úteku. V lete sa postupuje z očí bežného roka.

Privoyem pre letný postup bude slúžiť na odrezky dĺžky asi 30 cm, rezané z výhonov bežného roka niekoľko hodín pred očkovaním. Z odrezkov odstráňte listy a pazúry a nechajte stopku na centimeter. Odrezky sú predbežne vložené do vody. Technika reprodukcie očkovaním je nasledovná:

  1. Odstrihnite klapku obličiek z odrezkov;
  2. Na koreni podpníkov sa robí krížový rez;
  3. Štít je jemne zasunutý do rezu, pokrytý kôrou a tesne zabalený, takže oblička v sínuse rezu zostáva otvorená.

O dva týždne neskôr sa rastliny akácie kontrolujú na prežitie. Štít, ktorý úspešne nadobudol koreň, nadobudol zelený odtieň a jeho stopa padá.

agát
Akácia krásne kvitne, na mieste sa dá vysadiť ako samostatné, tak skupinové pestovanie. Akácia nenáročná v starostlivosti: je odolný voči suchu, mrazu, jeho reprodukcia je reprezentovaná niekoľkými spôsobmi, a tak nie je ťažké. Táto rastlina sa stáva dnes jedným z najpopulárnejších v krajinnom dizajne.