Uhorka “Kibria f1”: vlastnosti a kultivácia poľnohospodárskych výrobkov

Uhorky
Uhorky sa stali neoddeliteľnou súčasťou našej dennej stravy, táto zelenina je prítomná na našom stole takmer po celý rok. Každé leto obyvateľstvo ich nevyhnutne pestuje vo svojej vlastnej záhrade alebo v skleníku.

Rozmanitosť odrôd je úžasná a robí vás diviť, aký druh odrody dávať prednosť. Samozrejme, výber by mal byť najvyššej kvality.

Ponúkame Vám, aby ste sa oboznámili s popisom uhoriek “Kibrria F1” – táto mladá odroda je veľmi populárna a má skvelé vlastnosti.

História dedukovania

Hybridný odroda sa objavil v roku 2009 ako výsledok dlhého práce holandských vedcov zo spoločnosti “Rijk Zwaan» (Rijk Zwaan holding), ktorá je už viac ako pol storočia, je známy po celom svete pre svoje kvalitné produkty.

Vlastnosti a vlastnosti

Uhorky “Kibrria F1” sú vhodné na chov v skleníku, ako aj na rast v prírode začiatkom jari a leta. Rastlina sa vyznačuje neuveriteľne rýchlou rýchlosťou dozrievania, pretože plodina sa môže zozbierať po 35 až 40 dňoch po jej vzniku.
Uhorka

krovia

Kultúra sa týka neurčitého, tj nie je obmedzená rastom. Výška krov dosahuje 1,5 m. Scions, alebo stepchildren, prakticky nie sú tvorené, čo veľmi uľahčuje starostlivosť o rastlinu.

Kríky sú pokryté stredne veľkými listami jasne zelenej farby. Každý uzol je tvorený z 1 až 3 vaječníkov. Rastlina je charakteristická ženským typom kvitnutia.

ovocný

Uhorky sú oválne tvaru a maľované v tmavo zelenej farbe s ľahkými prúžkami. Plody sa vyznačujú strednou tuberkuláciou. Pokryté belavými, nie ostrými tŕňmi.
Uhorka
Chuťové vlastnosti sa odhadujú veľmi vysoko: uhorky sú chrumkavé a homogénne, nezhoršujú. Hmotnosť zrelej zeleniny sa pohybuje od 90 do 120 g.

produktivita

Výnos tejto odrody je jednoducho úžasný, od 1 km štvorcových. m výsadba, pri dodržiavaní pravidiel poľnohospodárskej technológie, zbierať 14-20 kg kvalitných výrobkov. Takéto ukazovatele sú považované za veľmi vysoké a prekračujú výnosy mnohých populárnych hybridných odrôd o 2-3 kg.

Viete? Mnoho ľudí omylom verí, že uhorky nie sú absolútne užitočné a obsahujú iba vodu, ale to je ďaleko od pravdy. V skutočnosti tieto zelené plody obsahujú veľa vlákniny, vitamínov C, B1 a B2, ako aj veľkého množstva mikroelementov.

Výhody a nevýhody

Ako každá iná kultúra, uhorka “Kibriya F1” má svoje výhody a nevýhody. Výhody značne prevažujú, ale o všetkom v poriadku.
Uhorka

goodies


Medzi hlavné pozitívne vlastnosti odrody sa uvádzajú:

 1. V skoršej splatnosti zber dozrieva po mesiaci a pol.
 2. Odolná mnohým bežným chorobám.
 3. Dobrý obchodovateľný vzhľad a možnosť dlhodobého skladovania ovocia, ako aj bezbolestná doprava.
 4. Uhorky sú považované za univerzálne – môžu sa konzumovať surové, používané na morenie a morenie.
 5. Puzdro je odolné proti stresu, zmeny počasia majú malý vplyv na výnosy.
 6. Nepotrebuje pravidelné pasynkovaniya.
 7. Kultúra je nenáročná a nevyžaduje osobitnú starostlivosť.
 8. Hybridná samoopelí.
Získajte viac informácií o výhodách solené a solené uhorky.

cons


Zariadenie má aj menšie nevýhody:

 1. Kultúra potrebuje pravidelné hnojenie minerálmi a vitamínmi.
 2. Pre “Kibriya F1” sú sucho a teplo škodlivé, listy a vaječníky suché a padajú za takýchto podmienok.
 3. Výsadba materiálu je pomerne drahá.

Uhorka

Dôležité! Semená “Kibriya F1” nemusia byť predtým dezinfikované alebo namočené.

Pestovanie sadeníc

Na zabezpečenie následného bezbolestného vysadenia sadeníc v skleníku alebo v otvorenom teréne sa semená zasielajú do špeciálnych nádob alebo do jednotlivých nádob.

Je potrebné správne pripraviť pôdu pre uhorky, pretože úspech závisí od správneho substrátu pri pestovaní sadeníc. Pôdna zmes musí obsahovať rašelinu, živiny, perlit alebo vermikulit.

Pred výsadbou je nutné dezinfikovať krajina – to sa vykonáva pomocou manganistanu draselného, ​​kalcinácia rúru alebo vylievanie vriacej vody.

Kyslosť pôdy má tiež význam: musí byť mierne kyslá. Ak pôda nespĺňa toto kritérium, pridá sa vápno.

Doba siatie sadeníc uhoriek závisí na tom, kde sa bude pestovať kultúru: rast v skleníku pre pestovanie môže začať v decembri, a na otvorenom priestranstve semená sú zasadené nie skôr ako apríla.

Vlhkosť miestnosti, v ktorej sa rastliny pestujú, by mala byť 90-95% pred vývinom prvého listu a 80-85% po jeho výskyte.

Je dôležité zabezpečiť včasné zavlažovanie teplou vodou. Počas celej doby kultivácie v kontajneri sa uskutočňuje 3-5 dodatočné hnojenie komplexnými minerálnymi hnojivami.

Dôležité! Dodržiavajte teplotu a svetelné podmienky pri pestovaní sadeníc. Teplota vzduchu pred výskytom prvých výhonkov by mala byť 25-27 ° C a potom – 20-25 ° C. Odborníci tiež odporúčajú dodatočné osvetlenie mladých rastlín 15 až 20 hodín denne, po výskyte prvých výhonkov.

Premiestňovanie sadeníc na trvalom mieste

Potom, čo rastliny vytvorili jeden list, sú pripravené na prepravu na záhrade alebo skleníku. Kroviny sú vysadené vo vzdialenosti 50 cm od seba.
Premiestňovanie uhoriek

Vlastnosti starostlivosti

Po preštudovaní brilantné charakteristiky “Kibria” uhorky, by si myslíte, že sú veľmi rozmarná a vyžadujú osobitnú starostlivosť zdĺhavé, ale je to našťastie neplatí. Existujú určité jemnosti v dodržiavaní agrotechniky, ale od vás nebudú mať veľa času a energie.

Zalievanie, pletenie a uvoľňovanie pôdy

Voda kultúra ako pôda suší okolo Bush. Pre dospelé rastliny, ako pre sadenice, používajte teplú stojacu vodu. Po napájaní je potrebné opatrne uvoľniť pôdu, aby sa zabránilo vzniku kôry. Je potrebné pravidelne odstraňovať lúče z buriny.

Tvarovanie puzdra

Pár dní po výsadbe rastlín na trvalé bývanie mieste ich väzby na mriežke, ktorej výška by mala byť 2,5 až 2,7 m. Prvé 4-7 sínus na hlavnom stonke istý oslniť.

Potom sa odstraňujú bočné procesy a prebytok vaječníkov, ich počet by nemal presiahnuť 2-3 kusy. v jednom uzle.

Hlavný kmeň je vrhaný cez mriežku a umiestnený tak, aby horná časť závodu bola na dne. Kus je potom po 4-5 listoch pichnutý. Takéto manipulácie sú potrebné na to, aby zariadenie dostalo správne množstvo svetla.

Viete? Cukrová šťava je široko používaná v kozmetike. Pomocou toho môžete zľahčiť pokožku, zlepšiť pleť, odstrániť nadýchanlivosť a dokonca zabrániť vzniku akné.

Preventívny postrek

Odroda je vysoko odolná voči mnohým chorobám. Preventívna liečba sa vykonáva s cieľom minimalizovať šance na peronosporózu.

Na prípravu roztoku sa podľa pokynov používajú prípravky “Ridomil Gold”, “Quadrice” a “Infinito”.

Ďalšie hnojenie

Pravidelné kŕmenie je pre túto rozmanitosť uhoriek veľmi dôležité, ich včasné zavedenie zaručuje vysoký výnos a obchodnú kvalitu ovocia.
Kŕmenie uhoriek
Uprednostňuje sa komplexná minerálna vrstva s vysokým obsahom fosforu, vápnika, horčíka, draslíka a malého množstva dusíka.

Tiež bolo povolené používanie organických, konkrétne – kravského pereprevshego a hnoja koní. Pre hnojivo 1 štvorcový. m záhrady bude vyžadovať 25 kg organickej hmoty.

Pozrite sa na tieto odrody uhorky, as “Phoenix”, “Cedric”, “elegantné”, “Libelle”, “Merengue”, “jar”, “Taganay”, “Emerald náušnice”, “prsty”, “Real plukovník”.

sklizen

Zrelé ovocie nesmie mať dĺžku dlhšiu ako 11 cm a takéto ukazovatele je možné dosiahnuť len pri dennom zberu. Skúsene dokázali, že keď zbierate uhorky za jeden deň, vyrastajú a preto strácajú predajnosť.

Uhorky “Kibrria F1” sa používajú ako na čerstvú spotrebu, tak aj na morenie a marinovanie. Dobrý výnos a neochota rastlín ho vedú k vedúcim hybridy a spôsobujú vysokú popularitu relatívne mladého odrody.
uhorky