Typickí zástupcovia hríbov s popisom

oranžovo-čiapky hríb
Podosinoviki – druh jedlého húb s hustou nohou a hustým klobúkom. Títo predstavitelia voľne žijúcich živočíchov rastú v lesoch Eurázie a Severnej Ameriky. Vzhľadom na to, že žiadny z druhov tejto huby nie je jedovatý, veľmi málo ľudí rozlišuje medzi svojimi druhmi. Poďme zistiť, aké druhy byvolov a aké sú ich charakteristiky.

červená

Červený tetrov má veľkú kapotu (až 20 cm). Klobúk má sféricko-konvexný tvar a ľahko sa oddelí od nohy. Hladká koža z tejto huby nie je odstránená, rovnako ako so žampiónmi. Počas vlhkého počasia môže byť kôra ľahko slizká, ale častejšie ju možno nájsť suchá. Red Bastard

Naučte sa rozlíšiť jedlé agary, lišty, mechy, čierne huby, ružičky od ich nebezpečných bratov.

Medzi farbami červenej hubovej čiapky je taká rozmanitosť:

  • hnedo-červená;
  • červenej a žltej;
  • červenohnedá;
  • červeno-orangish.

Jeho farba je priamo závislá od prostredia, v ktorom tento lesník žije. Napríklad, ak huba rastie vedľa topoľov, jej odtieň je šedejšia než červená. Ak roste v čisto osika lesa, jeho farba bude tmavo červená. Zástupcovia zo zmiešaných lesov majú zvyčajne žltočervenú alebo oranžovú farbu. Od června do októbra sa môžete stretnúť s červenými druhmi v lese.

Viete? V hríbe, vysoký obsah esenciálnych aminokyselín, kvôli ktorému sa ich vývar zhoduje s hodnotou mäsa.

Podnož huby má zvyčajne veľkosť 15 × 2,5 cm, je hustá, najčastejšie sa rozširuje smerom nadol, niekedy sa silne vysychá pod zemou. Má biela-sivú farbu, niekedy môže byť jej základňa nazelenalá.
Red Bastard
Buničina má vysokú hustotu, mäsitosť a pružnosť, ale počas postupného starnutia sa stáva mäkšou. Jeho rez je biela a po rezaní sa makot rýchlo zmení na modrú. V dolnej časti môže byť noha tiež mierne modrastá. Výraznou črtou červených húb je vynikajúca chuť a príjemná aróma.

Pre trvalý pobyt si červené kapary vyberajú listnaté a zmiešané lesy. Žijú predovšetkým mladými stromami.

biela

Ako vidíte na fotografii, biely pohľad na osiky, podobne ako červený, má pomerne veľkú hlavu (až 20 cm) hemisférického tvaru. V popise tejto huby, prvá vec je biela farba čiapky, aj keď niekedy môže byť ružový, hnedý alebo modro-zelený odtieň. Koža je vždy suchá a nahá.
Biele hríby
Klobúk je držaný na vysokej stonke, tiež bielej. Ako starnúce vláknité vločky na ňom môžu byť šedé alebo hnedé. Celulóza je biela, silná, s rezom najprv zmení na modrú, potom sa zmení na čiernu a na stonke sa stáva fialová.

Môžete sa stretnúť s bielym hríbom v ihličnatom lese, kde je veľa vlhkosti. V ošumpaných lesoch sa vyskytuje v suchom počasí. Zvyčajne rastie od júna do septembra.
Biele hríby

Dôležité! Biele hríby sú zahrnuté v Červenej knihe Ruska ako vzácny druh. Populácia v regióne Leningradu nesmie zhromažďovať hubu.

Žltohnedá

Žltohnedá odroda hríbu vyzerá presne ako huby v ilustráciách v detských knihách, noha je svetlá a klobúk je veľký, pestrý. Klobúk pologuľovitého tvaru môže rásť až do výšky 20 cm, má suchú, mierne vlnitú dotykovú kôru. Farba kože – žltohnedá alebo oranžovo-žltá. Dužina je hustá, biela farba, na rozrezaní sa stáva ružová, potom modrá, neskôr sa blíži k čiernej farbe.
Žltohnedý asfodel
Noha sa po vystrihnutí stáva modrozelená. Jeho výška dosahuje 20 cm a hrúbka je 5 cm. Noha sa často rozširuje. Jeho povrch je pokrytý jemnými, hrubými granulovanými šupinami hnedej a neskôr čiernej farby.

Huba prežíva v brezových, brezových, aspinových, borovicových, smrekových a brezových lesoch. Môžete sa s ním stretnúť pod listami papradie. V Rusku je bežnejšie pod brezami. Podobne ako všetky hríby, žltohnedé huby sú jesenné. Ale niekedy ich možno nájsť a od polovice leta.
Žltohnedý asfodel

Viete? Podisinovik je považovaný za najbezpečnejšiu hubu, pretože nemá jedovaté dvojité.

Okrashennonogy

Malovaný legged hríb
Tento druh hríbov sa vyznačuje tým, že jeho stopka je belavú ružovou v blízkosti vrcholu a na základni má okrová žltá farba. Noha má valcovitý tvar, rastie až do výšky 10 cm a šírky až 2 cm. Jeho povrch je šupinatý, hladký.
Malovaný legged hríb
Klobúk má ružovú farbu, niekedy s lilami a olivovým nádychom. Môže byť plochá alebo konvexná, dosahujúca priemer 10 cm. Povrch pokožky je suchý a hladký.

Pozrite sa na spôsoby zberu húb, cepov, masla, hríbov na zimu.

Huba má severoamericko-ázijský pôvod. Vyskytuje sa pod brezy alebo dubmi. V Rusku rastie len na Ďalekom východe a východnej Sibíri.
Malovaný legged hríb

borovica

Borovicový asfodel sa často nazýva červená hlava, podobne ako iné červené hlavice s modrou čiarou. Borovicová huba sa líši vo výraznom tmavom karmínovom klobúku. Môže vyrastiť až 15 cm v priemere a niekedy aj väčší. Koža je suchá a zamatová. Dužina je biela, hustá a necíti.
Borovicový asfodel
V rezaní rýchlo prechádza biela až modrá, potom čierna. Charakteristickým rysom tejto huby je, že môže zmeniť farbu len z jedného ľudského dotyku a nie len z rezu.

Viete? Po vírusových ochoreniach je vývar z hríbových vriec dobre obnovený. Obsahuje veľa vitamínov a mikroelementov, ktoré telo potrebuje po ochorení.

Noha červenka je dlhá (dosahuje 15 cm) a hustá (až 5 cm). V základni je farba nazelenalá, krajina zvyčajne hlboko zasahuje do zeme. Na stonke sa nachádzajú pozdĺžne vláknové váhy hnedej farby.
Borovicový asfodel
Žije v ihličnatých a zmiešaných lesoch. Mykorizidy tvoria výhradne borovica, aspoň so smrekom. Cíti sa dobre v mechu, takže sa s ním často stáva spoločne.

dub

V mladosti má dubový chrobák guľovitú kapotu natiahnutú cez nohu. Ako starnete, klobúk sa otvorí a má iný tvar – vankúšik.
Dubový ananás
Priemer čiapky v druhu dubu je rovnaký ako priemer druhých – od 5 do 15 cm. Farba tohto hríba je červená. Počas suchého počasia môže kôra na kapote motora prasknúť a zvyšok času je sametový. Huba má biela-sivá hustá dužina. Pri rezaní dochádza k zmene jej farby – najprv sa stáva modro-fialová a potom čierna.

Noha má dĺžku až 15 cm, šírku do 5 cm, mierne zahnúť dole. Na nohe sú plyšové hnedé šupiny.

Dôležité! Skutočnosť, že dubová kaša bola preplavená, jeho klobúk povedať – sa stáva plochá. Takéto huby sa nemôžu spotrebovať – ​​bielkovina, ktorá je obsiahnutá v nich, nie je trávená telom.

Dubový ananás
Rastú od polovice leta do septembra. Zvyčajne sa nachádzajú v malých skupinách, v blízkosti dubu.

Získajte viac informácií o výhodách korenia, húb, húb, ceps, maslových húb.

Chernocheshuychaty

Klobúk na tomto typickom zástupcovi hríbov môže mať také farby:

  • tmavo červená;
  • červeno-oranžová;
  • tehlová červená.

Koža čiapočky mladých huby je matná, zamatová a suchá, potom sa stáva nahý. Klobúk má priemer 15 cm.
Chernoscheuschaty aspen
Noha má valcovitý tvar, v dospelom háve – až do výšky 18 cm a hrúbky až 5 cm. Noha mladých húb je pokrytá bielymi šupinami, ktoré potom zmenia farbu na hrdzavohnedú alebo gaštanovo-hnedú.

Má biele, husté a mäsité mäso. Na rez, mení farbu na šedo-fialovú, mení sa na hnedo-červenú a nakoniec na čiernu. Chernoscheuschchatye boletus rastie tam, kde je osika. Majú príjemnú chuť a nemajú jasnú vôňu.

drevený

V smrekových a borovicových lesoch sa pestuje jedľový borovicový les alebo hríba. Radšej býva vedľa machu, bobúľ. Róza jeho rastu je od júna do septembra.
Klobúk je načervenalý. Kôra z kapoty často mierne visí od okrajov uzáveru a ohýba sa pod vrstvou spór. Veľkosť huby je štandardná pre boletus: viečko – od 5 do 15 cm, noha – do výšky 15 cm a šírky až 5 cm.
Smrk Chyba

Dôležité! Pred prípravou jedla z týchto húb musíte sa uistiť, že to je hríba. Ak neexistuje jasná istota o konkrétnej huby tohto druhu, je potrebné ju zlikvidovať.

Rôzne druhy húb boletus sa navzájom líšia hlavne vo farbe čiapky a nohy, rovnako ako v biotopoch. Najdôležitejšie je, že všade tam, kde sa nachádzajú a akúkoľvek farbu, môžu byť jedené a varené.


Loading...