Turecko Turecko: vlastnosti chovu doma

Morky victoriaNa rýchle zlepšenie výrobných charakteristík vtákov, ako je produkcia vajec, kvalita mäsa, živá hmotnosť, skorá zrelosť, chovatelia sa zaoberajú chovateľskými krížmi. V tomto článku budeme hovoriť o morčacie morčacie plemeno, dozvedieť sa jeho vlastnosti, podmienky chovu a kŕmenia.

História medzi krajinami

Hlavným kmeňovým materiálom na vytvorenie krížovej Viktórie bolo biele plemeno s širokým chrbtom.
Biela širokosrstá skalaBiela širokosrstá skala
Otcov materiál tohto plemena sa vyznačoval rýchlymi veľkými rozmermi, dobre vyvinutými svalmi hrudníka a nôh. Materská línia bola charakterizovaná vysokou produkciou vajec a precocity. Odchádzajúc od svojich rodičov najlepšie vlastnosti, kríže boli produktívnejšie, životaschopnejšie a rýchlejšie.

Uvedené vlastnosti signalizujú priaznivé chovy krížencov, najmä stredných a domácností. Upozorňujeme, že tento kríž získali chovatelia Severokaukazskej experimentálnej farmy v Rusku a je to najlepší výsledok nedávneho chovu.

Pozrite si výber plemien a krížencov moriek pre domáce chovy.

Externé funkcie a charakter

Vtáky majú biele perie bez impregnácií, správne zložený kmeň, svalnatý široký hrudník, vyvinuté svaly na nohách. Hlava je malá, bez peria, bohatý ružový odtieň. Krídla sa musia orezávať, aby sa predišlo lietaniu nad plotmi.

Vtáky sú vytrvalé, odolné voči stresu, nenáročné v jedle av podmienkach zadržania. Má vynikajúce prežitie. Takže viac ako 10% mladých zvierat zomrie v prírodných podmienkach a nie viac ako 20% v inkubátore. Morky sú energickými vtákmi, milujúcim pohybom a chôdzou vo voľnom výbehu. Ak sú tieto podmienky splnené, budú rásť veľké a silné.
Victoria

Produkčné vlastnosti

Zástupcovia víťazstva v tretej krajine Victoria majú nasledovné produktívne charakteristiky:

 • vražedný vek mužov je 22 týždňov, ženy 20;
 • živá hmotnosť Turecka – do 13 kg, morka – 9 kg;
 • ukladanie vajec – 4-5 vajec za týždeň, čo je približne 85 kusov za reprodukčné obdobie;
 • priemerná hmotnosť jedného vajíčka je 87 gramov;
 • farba vajíčka je ľahký krém.
Získajte viac informácií o užitočných vlastnostiach a používaní moriakových vajec, pečene, mäsa.

Podmienky zadržania

Cross Victoria je vhodný na chov v hydinárňach a klietkach. Najdôležitejšie je, že by mali byť dodržané základné pojmy suchosti, čistoty a svetla, pretože tieto morky sú veľmi nenáročné. Nezabúdajte však, že čím je lepšia starostlivosť, tým lepšia je produktivita vtákov.
Morky victoria

Požiadavky na priestory

Ak je vaša hydina držaná v hydinárni, je potrebné:

 • vybrať (izba) izba je priestranná, ľahká, bez prievanu, ale dobre vetraná;
 • poskytnúť suchý podstielka zo slamy alebo sena, ktoré sa musia vymeniť po 3 až 4 týždňoch alebo ako kontaminácia (inak sa nedá vyhnúť zápachu amoniaku);
 • zabezpečiť nepretržitú spotrebu čistej vody;
 • Na čistenie peria umiestnite špeciálne nádoby s popolom a pieskom;
 • vybaviť miestnosť slnečníkmi na nočný odpočinok;
 • Sledovať integritu podávačov a nápojových misiek, pretože rozliavaná voda a rozptýlené potraviny rýchlo hnijú;
 • skúste každého jednotlivca prideliť osobný priestor vedľa podávača (asi 20 cm), zatiaľ čo piják – 4 cm;
 • starať sa o prirodzenú zmenu dňa a noci, to znamená, že v noci v miestnosti by mala byť tma, av deň je to svetlo z prenikajúce slnečné lúče.
Prečítajte si viac o stavbe Turecka svojimi vlastnými rukami.

Neexistujú žiadne špeciálne odporúčania týkajúce sa teplotného režimu, výnimkou je ošetrenie malých moriek.
Turecko Turecko Victoria

Vlastnosti riedenia v bunkách

Takmer všetky vyššie uvedené odporúčania sa môžu uplatniť na chov moriek v bunkách. Hlavnou podmienkou produkčného obsahu víťazných krížov bude dodržanie nasledovnej normy: jeden jedinec musí mať jeden štvorcový štvorec voľného priestoru (priestoru). Okrem toho sa odporúča, aby bunky boli prenesené na čerstvý vzduch počas dňa a periodicky menili miesto. Je tiež dôležité sledovať zmenu v reálnom čase dňa a noci.

Viete? Turecký žalúdok je schopný trávenie skla a železa, takže sa neobťažuje silnou kukuricou a obilninami.

Čo by som sa mal postarať?

Nemali by sme zabudnúť na usporiadanie kríženia potrebného počtu hniezd, podávačov, nápojových misiek a zvláštneho miesta na prechádzku (možno nie jeden).

hniezda

Dôležité pre kladenie vajíčok sú hniezda. Mali by byť útulné a nachádzajú sa na pokojnom tmavom mieste. Najlepšou možnosťou je inštalovať šikmú strechu nad hniezdo, čo vylučuje možnosť vysadenia vtákov. Počet hniezd je regulovaný v závislosti od počtu krížencov samíc. Na jednom hniezde nie je nárok viac ako päť moriek.
Hniezdo pre morčacie

Podávače a pijanky

Môžete držať vtáky bunkové a vonkajšie metódy. Voľba nemá vplyv na rýchlosť a množstvo získanej hmotnosti krížikmi. Prístup k pijanom a podávačom musí byť bezplatný a nepretržitý. Boj medzi jednotlivcami na potraviny a vodu signalizuje nedostatok kapacity.

Naučte sa, ako si sami pripraviť pijanov na morky.

Plot pre paddock

Ak chcete zabrániť obezite a udržiavať zdravie, kríženia potrebujú neustále chôdzu. K tejto dostupnosti konečné použitie lokálne (klietky) bez obmedzenia prístupu k vode a vegetačných vrchlík zariadených chráni pred dažďom a vetrom, ohraničených vysokým plotom. Bunkové vtáky sa počas dňa dovážajú do zelených plôch.

Viete? Morky neberú bok po boku, takže ten, ktorý ležal a natiahol si krk, sa považuje za zachránený pred represáliami.

Čo sa má podávať

Dodržiavanie zavedených stravovacích noriem pre kurčatá – záruka ich prežitia a pre dospelých vtákov – vysokú produktivitu.
morky

mláďatá

Mladý rast rýchlo rastie, a preto ho treba často nakŕmiť. Desať dní po narodení sa kŕmi každých 2 hodiny a postupne znižuje počet kŕmení päťkrát denne. Vek mláďat dosiahne 30 dní. Prvé dva týždne moriek dostávajú iba vlhké vrecká. Potom sa musia striedať so suchou výživou. V období jari-leto sú 2 mesiace staré vtáky zaslané do paddock.

Dôležité! Pre mladé zvieratá je pripravená mokrá kaša striktne v priebehu pol hodiny (hodinu) pred kŕmením. Zostávajúce potraviny v žľabe, ktoré nie sú zjednotené za 35 minút, sa odstránia.

Tu je príklad vyváženej stravy mladej generácie víťazstva Victoria:

 • 1-3 dni – mokrá kaša: varené vajce, malá krupica, jemne nakrájané zelenina, rybí olej – 20 g na 1 kg krmiva;
 • 4-11 – dní mokrá kaša: varené vajce, jemné zrno, jemne sekané zelené, krieda a udrel plášť, čerstvý syr, rybí olej – 20 g na 1 kg krmiva;
 • 12-21 dní – mokrá kaša: varené zemiaky, varené vajce, malé Grits, jemne nasekané bylinky, búšil kriedu a shell, čerstvý syr, mäso a kostnú múčku, varené mäso odpad, mlieko, odstredené, cmar, kaša zo špeciálnej kŕmnej zmesi na kyslé alebo cmar, rybí tuk – 20 g na 1 kg krmiva;
 • 21-30 dní – jemne drvené zrno – kukurica, pšenica, ovocie sa pridáva do kŕmnej dávky.

Príklad stravy moriek
Potrebné minerálne prísady (krieda, škrupina, drevina uhlie, štrk) sú umiestnené osobitne do špeciálnych kŕmnych žľabov. Štyridsaťdňové morky môžu byť zriedené vodou, nie mliečnymi výrobkami. Pre mladé zvieratá v trvaní 1 až 9 týždňov sa z celkovej hmotnosti krmiva vyžaduje 30% bielkovín. Po dobu 10 týždňov, 8 mesiacov pre prežitie moriek – 25%, a po dobu 8 mesiacov a ďalej – 15% bielkovín. Čím je morka menšia, tým viac konzumuje bielkoviny.

Zoznámte sa s hlavnými plemenami a zvláštnosťami chovu moriek brojlerov.

Stádo dospelých

Vyvážená strava je potrebná pre dospelú generáciu kríža Victoria, pretože oni sú náchylné na obezitu. Tri jedlá denne stačia. Ranná a večerná strava obsahuje kŕmnu zmes a zrno. Obed je dôležité zriediť mokrou múskou s prídavkom zelene. V lete by mali prevažovať zelené doplnky v strave krížencov.
Krmiva na kŕmenie
Dospelí potrebujú zdroje ako:

 • zrná (hrach, proso, jačmeň, šošovica, koláč, ovos, otruby, kukurica, pšeničný odpad a jedlo);
 • Zviera (múka z rýb a mäsových kostí);
 • šťavnaté (rutabaga, repa, repy, mrkva atď.).
Odporúčame čítať o pestovaní hrách, repy, repy v otvorenom teréne.

Určitý podiel zrna môže byť nahradený varenými zemiakmi alebo silážou. Koláč a múčka (najlepšie slnečnica a sója) odporúča zvýšiť až o 20% celkovej hmotnosti krmiva.

Vlhké huby sa často riedia nie vodou, ale s odstredeným mliekom, srvátkou, sušeným mliekom a pridaním zvyškov z tvarohu. To zabezpečí, že telo prekročí ďalšie vitamíny, bielkoviny a minerály. Zelené zložky kŕmnej dávky: horčica, ďatelina, kyslé klíčky, lucerna, kapusta sú obzvlášť užitočné. A dať im lepšie v jemne nasekanej forme. V zime sú zeleniny nahradené seno (slamová múka) a ihly. V krmivách pridajte rybí olej, lekárske vitamíny a kvasinky. Jeden vták musí získať 6 kg sena, 10 kg šťavnatého krmiva na zimu.
Krmiva na kŕmenie
Mineralizácia pretekov Victoria je zabezpečená drvenými mušľami, vaječnými mušľami, kriedou (3-5% denného krmiva).

Dôležité! Je prísne zakázané používať podávače vyrobené z pozinkovaného železa. Mliečne výrobky umiestnené v nich môžu spôsobiť otravu oxidom zinočnatým.

Denná dávka bežeckej ženy Victoria potrebuje dodatočnú spotrebu:

 • 30-35 g pivných peliet;
 • 2-4% suchého piva alebo lekárskeho kvasnice;
 • 10% hmotnosti repnej kaše koncentrovaného krmiva.

Pri páde vajcovodu v strave sa pridajú zelenina, cuketa a kapusta, ktoré stimulujú chuť k jedlu.

Tuk na mäso

Výživa chlapcov pre víkendovú víkendovú letovú sezónu zohľadňuje nasledujúce dávky spotreby:

 • obilniny – 110-150 g / deň;
 • otruby – 25-40 g;
 • zelené krmivo (tráva, ďatelina, lucerna, zeleninové plodiny) – 400-500 g;
 • zelenina (čerstvá mrkva, repa, kapusta) – do 200 g;
 • kostná múčka – 3-5 g;
 • krieda – 10 g.

morky
V zime krmivo na zrno rastie na 250-300 g. Najmä morky ako pšenica, ovos, jačmeň, pohánka. Vláknina obsiahnutá v týchto obilninách normalizuje trávenie. Pridajte zeleninu, seno, vitamínové doplnky, koláč a ďalšie, veľmi užitočné prísady do húb.

Nezabudnite neustále monitorovať prítomnosť vody a malého štrku, piesku, škrupín v žľabe.

Tipy pre začínajúcich chovateľov hydiny: ako rozlíšiť morku od moriek.

Výhody a nevýhody kríža

Viktória prechádza najviac úspešne do zlúčenia poľnohospodárskych a súkromných fariem našich šírok. Je to spôsobené výhody vtáky:

 • rýchly rast v mladom veku;
 • Vysoká miera prežitia kurčiat, odôvodnená dobrou vrodenou imunitou;
 • kvalitné mäso;
 • jednoduchosť obsahu;
 • vysoká návratnosť;
 • dobrá adaptácia na klimatické podmienky a stravu;
 • odolnosť voči stresovým situáciám.

Nedostatok je vyjadrená iba v ťažkostiach pri získavaní mladých a chovných vajec.

Video: Viktória kríža

Recenzia chovateľov hydiny o križovatke Victoria

On zaznamenal s 4-mesačné hmotnosť samochek kostra išiel od 5-6 kg a mužov od 5 mesiacov do 7 hmotnosť – 10 kg Teraz už 7 mesiacov (vybraný pre chov) Hmotnosť žien menej ako 10 kg, muži 20-25 kg -zhivoy jatočná hmotnosť môže byť krásny získať viac, ale cieľom bolo iné: pestované na semeno vtáka páčilo, nie tak nepredvídateľný ako hybridných

eugenia Kurgan
https://fermer.ru/comment/1076403499#comment-1076403499

Keď máte príležitosť vybrať si plemeno moriek pre váš hospodársky dom, zvážte v texte skutky a nedostatky kríža Victoria. Budú viesť k správnemu vyriešeniu problému (problému).