Top 10 najsladších odrôd rajčiakov pre váš stôl

paradajky
Pokiaľ ide o perfektnú paradajku, väčšina z nás si predovšetkým predstavte jemné, šťavnaté, voňavé a nevyhnutne sladké ovocie.

Neprítomnosť nepríjemného kysnutia je hlavnou kvalitou, ktorú mnoho ľudí používa pri výbere ďalšej odrody na pestovanie, pretože ideálne sladká paradajka je najlepšou voľbou pre akékoľvek výrobky vyrobené z rajčiakov.

To je dôvod, prečo sú potraviny zo sladkých odrôd tohto ovocia veľmi cenené vo varení a sladké odrody sú prémiové medzi profesionálmi a amatérskymi záhradníkmi.

Dnes je trh s kvalitnými paradajkami plný rôznych druhov, takže väčšina milovníkov tohto ovocia si ťažko vyberá najsladšie a najkvalitnejšie paradajky.

Preto sme sa dnes rozhodli určiť TOP-10 najsladšie odrody paradajok, ako aj opisovať ich hlavné výhody a nevýhody.

«Orange hruška»

“Orange Pear” označuje jeden z najnovších hybridov poľnohospodárskych rastlín, známy domáci výber, pretože len nedávno (v roku 2008) bola táto rastlina zaregistrovaná v registri druhov ovocia.

Odroda patrí univerzálnym rastlinám, preto je možné pestovať rajčiaky na chudobných pôdach a na bohatých pôdach južných a severných klimatických pásiem.

Avšak v studenom severnom regióne sa odporúča, aby sa tieto paradajky kultivovali pod filmom a aby bola plodina maximálne pestovaná, pestuje sa na vodných a úrodných pôdach.

Viete? Pokiaľ ide o všeobecne uznávané botanické vlastnosti, rajčiaky sa považujú za bobule. Ale napriek tomu sa vo svojom každodennom živote stále považujú za zeleninu.

Stonka paradajok je neurčitá – to znamená, že rastlina má neobmedzený rast, ktorý je obmedzený podmienkami prirodzeného prostredia. Preto nie je ťažké, aby rastlinný organizmus dosiahol výšku 1,5 m.
«Orange hruška»
Pokiaľ ide o obdobie dozrievania, Orange Pear je stredná odroda, ktorá plodí 110 dní po výskyte prvých výhonkov.

Rastlina produkuje vynikajúce ovocie ako v podmienkach skleníka, tak v otvorenom teréne. Priemerný výnos v prírodnom prostredí je približne 5 kg na 1 km štvorcový. m, umelé – do 6,5 kg od 1 štvorca. m.

Charakteristickým znakom paradajok je jeho ovocie. Majú originálnu žltú farbu a charakteristickú hruškovitú formu. Veľkosť ovocia je malá a hmotnosť jednej jednotky je asi 65 g.

Rastlina nemá vysokú odolnosť proti rôznym chorobám, avšak správne poľnohospodárske techniky a starostlivosť pomáhajú predchádzať ich šíreniu.

Hlavnými výhodami odrody sú:

 • vysoká produktivita;
 • vynikajúca chuť a kulinárske vlastnosti;
 • zaujímavý dekoratívny druh ovocia.

Medzi hlavné nedostatky patrí nedostatočná odolnosť paradajok voči vývoju phytophthory.

Prečítajte si viac o takých ochoreniach paradajok, ako fusarióza, alternaria, hniloba vrcholov, múčnatka.

«Orange hruška»

Dôležité! Zvýšenie produktivity odrody Oranžová hruška Počas aktívneho dozrievania prvej kefy sa odporúča odstrániť rastový bod a listy, ktoré ho obklopujú.

“Staroselsky”

“Staroselský” rajčiak je vysoko výnosná rajčiaková rajčiaka, ktorá je nenáročná v starostlivosti, pre ktorú je charakteristická doba predčasnej splatnosti.

Napriek tomu, že táto rastlina patrí k odrodám amatérskeho výberu, paradajka sa vyznačuje vynikajúcimi ekonomickými, technickými a kulinárskymi vlastnosťami.

Okrem toho je odroda ideálna na pestovanie v otvorených podmienkach, pretože sa nebojí ani náhlych teplotných zmien a všeobecných poveternostných podmienok.

Priemerný rastlinný keb roste do výšky najviac 1 metra, pomerne kompaktný, s miernym počtom listnatých útvarov. Listy sú charakterizované malou veľkosťou, jednoduchou štruktúrou a jasným tmavozeleným odtieňom.
Staroselsky
Výnos odrody je veľmi vysoký a dosahuje nie menej ako 6 kg vybraných druhov ovocia od 1 km štvorcových. m. Paradajky dozrievajú vo veľkých kefách, každý 6-8.

Plody sú veľké, priemerná hmotnosť jedného rajčiaka je asi 300 g. Podľa farby sú jasne červené odtiene, bez prúžkov a impregnácií. Ich tvar je zaoblený a mierne sploštený.

“Staroselský” sa vyznačuje jedným z najchutnejších paradajok medzi všetkými sladkými odrodami. Ich mäso je mäsité, mierne šťavnaté, s malým množstvom semien, voňavé. Navyše, chuť týchto paradajok je perfektne vyvážená a neodlišuje nadmerné kysnutie.

Viete? Paradajková šťava je schopná okamžite zvýšiť ľudský imunitný systém, ako v pohári čerstvej paradajkovej šťavy je denná dávka vitamínu C, provitamínu A, ktoré stimulujú vynikajúcu odolnosť voči výzvy telesnej prostredie životného prostredia.

Hlavné výhody odrody vzhľadom na ostatné odrody rajčiakov sú:

 • zlepšené chuťové vlastnosti;
 • vysoká produktivita;
 • dobrá odolnosť voči mnohým chorobám;
 • univerzálnosť ovocia pre použitie vo varení.


Nevýhody odrody možno pripísať slabému odporu rastlín náhlym zmenám v teplotnom režime.

Medová kvapka

Paradajka “Honey Drop” je lianatová rastlina, ktorá je jedným z najlepších produktov ruského chovu. Kruhy a výhonky rastliny sa vyznačujú rýchlym a neobmedzeným rastom.

To znamená, že paradajka je schopná úplne naplniť všetok voľný priestor, ale v podmienkach obmedzeného prostredia dosahuje maximálna dĺžka približne 2 m.

V takýchto podmienkach predajca zeleniny dokáže najlepšie využiť všetky dostupné prírodné zdroje. Listy Bush sú zvláštne, vo forme, ktoré sa podobajú zemiakovým listom.
Medová kvapka
Paradajka je sladká odroda rajčiakov, ktorá je určená výlučne pre skleníky, ale v subtropickom a tropickom podnebí môže byť pestovaná vonku.

Fruittifies rastlina bohato. Za optimálnych podmienok je možné získať ovocie od prvej polovice júla až do začiatku októbra. Paradajky sú malé, charakteristické hruškovité a vážiace nie viac ako 30 g (priemerné plody vážia asi 15 g).

Sú zhromažďované vo veľkých kefkách v množstve 10 až 15 kusov v každom z nich. Ich farba je bohatá na žlté odtiene, chuť je príjemná, s výraznou sladkosťou a jemnou medovou chuťou. Okrem toho sa ovocie vyznačuje vysokou šťavnatosťou, jemnou buničinou a minimálnym počtom semien.

Dôležité! Aby sa dosiahol maximálny výnos odrôd rajčiakov Medová kvapka, rastliny potrebujú podväzok pre silné podpery a pasynkovaniyu. Navyše, tieto paradajky sú pre pôdu veľmi náročné, takže ich kultivácia je nevyhnutné každý rok zmeniť hornú vrstvu substrátu v skleníku.

Hlavnými výhodami tejto sladkej paradajky sú:

 • vynikajúce klíčenie semien (asi 95%);
 • vysoká kulinárska a chuťová kvalita;
 • takmer úplnú odolnosť voči mnohým bakteriálnym, hubovým chorobám a parazitom.


Ale existujú nevýhody pre “Honey Drop”, pre nich sú predovšetkým:

 • potreba neustálej a dôkladnej pasynkovaniya;
 • rajčiaky vyžadujú povinný podväzok;
 • rastliny sú veľmi náladové na teplotu a vodný režim, pôdne podmienky, hnojenie.

Riddle

Rajčiak “Riddle” pre verejnosť je známy ako sladká, skorých zrelých rajčiakov, ktoré ako žiadna iná odroda sa najviac hodí na šaláty, omáčky a čerstvé jedlá.

Okrem toho sa táto vlastnosť chovnej školy Pridnestrovskaia stala obľúbenou u mnohých domácich žien, a to vďaka tomu, že paradajka je ideálna na morenie v jednotnej forme.

Odporúčame, aby ste študovali spôsoby zberu paradajok na zimu.

Tomato “Riddle” je bush s veľmi silným kufrom a určujúcim typom rastu. Súčasne je priemerné ovocie charakterizované ako trávnatý ker s nízkym rastom najviac 50 cm vysoký, ale v umelých podmienkach sa jeho veľkosť môže zvýšiť o 20-30%.

Listy rastliny sú stredne veľké, neodlišujú vzhľad a farba od štandardných odrôd tohto druhu ovocia.
Riddle
Paradajka je odolná voči hlavným patogénom chorôb paradajok. Odroda patrí k raným dozrievaním paradajok, takže obdobie od výsevu semien až po získanie technicky zrelého ovocia dosahuje najviac 85 dní.

Plody sa vyznačujú vysokou rýchlosťou zrelosti. Majú okrúhly tvar, ale v blízkosti stoniek môžu byť mierne rebrované. Ich hmotnosť je asi 90 g, ale v podmienkach skleníka sa môže zvýšiť o 10%.

Farba ovocia je bohatá, jasne červená, buničina je mäkká, šťavnatá a príjemná podľa chuti. Výnos “hádanky” je priemerný, od 1 m2 m môžete získať v priemere asi 20 kg ovocia.

Viete? Prvý botanický názov pre paradajky dal švédsky prírodovedec Karl Linnaeus. Na rozdiel od modernej, to znelo ako “vlčie broskyne”, ale čoskoro sa paradajky začali nazývať starým aztéckým výrazom “paradajky”.

Nasledujúce rozlišujúce výhody odrody:

 • krátke vegetačné obdobie od prvého výhonku až po príjem zrelého ovocia;
 • kompaktný tvar a veľkosť puzdra;
 • nie je potrebné pasynkovaniya;
 • nenáročná starostlivosť a podmienky prostredia;
 • vysoké komoditné charakteristiky.

Pokiaľ ide o nevýhody odrody, možno poznamenať, že v priemyselných a domácich podmienkach nedošlo k žiadnym vážnym nedostatkom tohto rajčiaka.
Riddle

Cukorový obor

“Obrie Sugar” – vysoko výnosných a veľké rodil odrody, ktorá je odvodená cez vytrvalosť a tvrdej práce chovateľov a ruského jazyka od roku 1999 je oficiálne uznaný, registrovaná škálu rastlín a zeleniny.

Paradajka bola vytvorená ako univerzálna a jedna z najkrajších odrôd rajčiakov, vhodná pre skleníkové podmienky aj pre otvorené terény.

Paradajka je neobmedzená v raste typu stonky, ktorý sa týka skorých odrôd ovocnej zeleniny. V prírodných podmienkach dosahuje jeho dĺžka 180 cm, ale v skleníku nepresahuje 150 cm.

Ďalšie informácie o týchto odrôd paradajok, ako “Labrador”, “Eagle Heart”, “Tretyakov,” “Mikádo ružová”, “Persimmon”, “kardinál”, “Yamal”, “Casanova”, “Gigolo”, “Bear Bruin” , “Sugar Bison”, “White Filling”, “Bobkat”, “Babička”, “Verlioka”.

Rastlina je pomerne silná, vo vzhľade je typickým predstaviteľom paradajok, a to ako v štruktúre kríkov, tak v tvare listov.

Plody paradajok sú veľké, okrúhle, ale mierne pretiahnuté v pozdĺžnom smere. Sú jemné, šťavnaté a voňavé, s jasne červeným nádychom.
Cukorový obor
Ich hmotnosť je v priemere asi 400 g, ale za optimálnych podmienok môže vyrastať až na 600 g (výlučne v južných oblastiach).

Plody sú vhodné na prípravu riadu a nakladania, ako aj na konzumáciu v surovej forme, ale z dôvodu ich veľkosti nie sú absolútne vhodné na konzerváciu ako celok.

S neustálou starostlivosťou a včasným hospodárením môže výťažok cukru obrie dosiahnuť približne 6 kg z jedného krbu, čo je približne 18 kg od 1 km štvorcových. m.

Okrem toho je potrebné poznamenať, že odroda je nenáročná a pomerne odolná voči väčšine škodcov a chorôb, ktoré sú charakteristické pre paradajky.

Dôležité! Pri pestovaní rôznych paradajok Cukorový obor v podmienkach miernej alebo chladnej zemepisnej šírky, stojí za to venovať pozornosť tomu, že v tomto prípade budú viditeľné kríky a plody rastliny menej ako je opísané, ale to nemá vplyv na chutnosť ovocia.

Medzi hlavné výhody “cukrového obra” patria:

 • veľkosť a všestrannosť používaných paradajok;
 • odolnosť voči náhlym zmenám počasia a sucha;
 • vynikajúca odolnosť voči hubám a baktériám.

Cukorový obor
Hlavné nevýhody tejto odrody je možné zvážiť:

 • náročné na výživové schopnosti pôdy (najmä v období kvitnutia a aktívneho dozrievania plodov);
 • slabé vetvy, ktoré potrebujú včasný podväzok.

The Crimson Giant

“Malinový obr” dobyje všetkých tých poľnohospodárov a pestovateľov zeleniny, ktorí sú zamilovaní do nenáročných, ale vysoko výnosných a voňavých paradajok. Odroda je jednou z najmladších výtvorov ruského chovu, ako bola zaznamenaná v poslednom roku roku 2007.

Typickým predstaviteľom odrody je determinant, a nie drvená rastlina, ktorá nevyžaduje štipľavý rastový bod. “Crimson Giant” je stredne veľký a kompaktný tvar.

Okrem toho, Bush nevyžaduje pasynkovaniya, čo ďalej uľahčuje starostlivosť o ne. Stonka rastlín je silná a odolná, až do výšky 1 metra, hojne olizovaná.

Listy sú pomerne veľké, farba a tvar sa nelíšia od priemeru. Kefy v odrode sú umiestnené v hornej časti stonky a počet ovocia na každom z nich nepresahuje 12 kusov.
The Crimson Giant
Plody sú veľké, mierne rebrované, s priemerom do 10 cm, s hmotnosťou asi 300 g, farbou nasýteného jasného odtieňa, s dužinou, s priemernou hustotou a malým množstvom semien.

Odroda sa vzťahuje na rajčiaky s predčasným dozrievaním, ktorých pestovateľská doba nepresahuje 90 dní. Preto rastlina začne prinášať ovocie do polovice leta. Výnos “Crimson Giant” je vysoký, asi 6 kg od jedného krbu, čo je približne 18 kg od 1 km štvorcových. m.

Pestovanie odrody sa odporúča v skleníku aj na otvorenom teréne. V podmienkach sadeníc však sadenice vyžadujú krátke adaptačné obdobie pod filmovou kupolou.

Dôležité! Na pestovanie odrody rajčiaka Malinový obr južné regióny s subtropickým podnebím budú najpriaznivejšie, avšak v skleníkovom prostredí sa táto zeleninová rastlina môže pestovať prakticky vo všetkých klimatických zónach.

Nepochybnými zásluhami “Crimson Giant” sú nasledujúce vlastnosti:

 • krátke obdobie od prvých výhonkov až po splatnosť ovocia;
 • veľkosť ovocia;
 • vynikajúci výťažok;
 • vysoké komoditné vlastnosti;
 • odolnosť voči bakteriálnym chorobám húb.

The Crimson Giant
Pri dôkladnom vyhodnotení odrody ani autori, ani spotrebitelia nedostatkov neodhalili tento druh ovocia, ale niekedy existujú izolované prípady výskytu malých ohnisiek chorôb v podmienkach veľkej výsadby.

“Carbon”

Paradajka “Carbon” je jedným z najpopulárnejších komerčných odrôd zeleninových plodín, odvodený z ustálenej práce amerických chovateľov.

Preto je táto rastlina opakovaným víťazom mnohých poľnohospodárskych výstav v USA. Odroda patrí do strednej sezóny odrôd rajčiaka, dozrievanie plodov sa dosiahne 110 dní po vysadení semien.

Rastlina bola chovaná pre všestranné pestovanie, takže sa dá pestovať ako v skleníkoch, tak na otvorenom teréne.

Priemerný predstaviteľ paradajok “Carbon” je stredne veľká bylinná bylinná rastlina s 2-3 stonkami, ktorých výška za optimálnych podmienok nepresahuje 1,5 m.
uhlík
Stonka je pomerne silná, ale vyžaduje včasný podväzok. Veľkosť listov je priemerná, ich tvar je štandardný a nelíši sa od ostatných druhov.

Plody tejto odrody sú zaoblené, obdĺžnikové v horizontálnom smere, veľké a s hmotnosťou približne 300 g. Buničina je šťavnatá, mäsnatá a veľmi voňavá, s výraznou sladkou chuťou.

Výraznou črtou odrody je farba paradajok. Zrelé plody majú tmavý čerešňový odtieň s charakteristickými čokoládovými prúžkami, ktoré mu dodávajú jedinečný a jasný vzhľad. Výnos je vysoký a obdobie plodnosti je oveľa väčšie ako obdobie podobných druhov.

Dôležité! Aby sa dosiahol vysoký výnos pri pestovaní paradajok uhlík, v období aktívneho rastu kríkov sa odporúča ponechať nie viac ako 2 stonky, inak môže negatívne ovplyvniť tak počet ovocia, ako aj ich veľkosť.

Hlavnými rozlišujúcimi výhodami “uhlíka” sú:

 • vysoká odolnosť voči hlavným chorobám rajčiakov;
 • vynikajúce komoditné a kulinárske vlastnosti;
 • krátke vegetačné obdobie (od prvých výhonkov po zber);
 • dlhé obdobie ovocia.

uhlík
Nevýhody odrody zahŕňajú tieto znaky:

 • rastlina vyžaduje podväzok na podporu a včas pasynkovaniya;
 • v súvislosti s veľkosťou ovocia nie je paradajka vhodná na solenie ako celok;
 • rastliny vyžadujú konštantné pliesňovanie, hnojenie a pravidelné zavlažovanie.

The Tsar Bell

Tomato “Tsar Bell” možno najlepšie opísať ako reprezentant odrôd s veľkým nádherným ovocím, ktoré sa vyznačujú jasnou pochúťkou a neuveriteľnou pachuťou. Táto rastlina patrí k rastlinným plodinám s vysokým výnosom so skorým dozrievaním plodov.

Odroda nie je produktom profesionálneho výberu, ale napriek tomu sa ovocie líšia vynikajúcou chuťou a technickými vlastnosťami a môže dozrieť mimo rastliny aj pri izbovej teplote.

Pre Bush je charakterizovaný neobmedzený rast a vývoj až do okamihu, kedy na stonku dozrie asi 10 kvetenstvo, po ktorom jeho rast náhle prestane. Preto výška dospelého kefa nepresahuje 1 metr.

Počet listov na výhonkoch je stredný, má tendenciu miernu listnosť, tvar listovej čepele malého rozmeru, charakteristický pre tvar paradajok.
The Tsar Bell
Plody tohto zástupcu sladkých paradajok sú pomerne veľké, ich hmotnosť môže dosiahnuť približne 800 g. Tvar je okrúhly, mierne pretiahnutý v pozdĺžnom smere a farba má prevažne tmavočervenú farbu.

Plod je charakterizovaný pružnou a hustou kožou, mäsovou a šťavnatou buničinou, svetlou rajčiakovou chuťou s výraznou sladkou chuťou. Výnos odrody “Tsar Bell” silne závisí od frekvencie zavlažovania a vrchného obliekania, takže sa môže pohybovať od 8 do 18 kg od 1 km štvorcových. m plantáže.

Dôležité! Rast plodov v paradajkách Tsar Bell dochádza na úkor vývoja koreňového systému a kríkov, takže rastlina musí byť viazaná v čase. Inak, pod hmotnosťou ovocia, môže byť poškodený a zabitý.

Medzi hlavné výhody paradajok “Tsar Bell” patria:

 • pomerne veľké ovocie a vynikajúca chuť;
 • nenáročná starostlivosť;
 • vysoký stupeň konzervácie paradajok počas dlhého obdobia;
 • pretrvávanie odrody prudkým zmenám v teplotnom režime;
 • odolnosť rastlín proti základným chorobám paradajok.

Nezaznamenali sa významné nedostatky v rajčiakoch “Tsar Bell”, ale na dosiahnutie maximálnych výnosov je odroda povinná kŕmenie.
The Tsar Bell

Čaj Rose

“Čaj Rose” je jednou z hlavných výhod ruskej výberovej školy, pretože táto odroda je nielen vysoko výnosná a chutná, ale aj celkom estetická.

Rastlina je liana-tvarovaný ker s dĺžkou asi 2 metre. Zároveň zelená hmotnosť rastie so strednou silou. Listy sú malé, jasne zelené sfarbenie, typické pre tvar paradajok.

Ovocie je umiestnené na rukách 4-6 kusov v nejakom postupnom poradí, zatiaľ čo ovocné ložiská Bush vyzerá ako girlanda, hlboko tónovaná s jasnými paradajkami. Plody odrody sú veľké, globose tvaru, s ľahkým rebrovaním v blízkosti stopky a váži asi 400 g.

V procese technického dozrievania získajú jemne ružový odtieň. Maso je skôr šťavnaté, mäsité a husté, príjemné na chuť, s jemnou a jemnou vôňou a skôr výraznou sladkou chuťou.
Čaj Rose
Výnos je relatívne vysoký a dosahuje približne 6 kg od jedného puzdra. V skleníkových podmienkach môže byť odroda pestovaná takmer vo všetkých studených klimatických zónach, ale v otvorených zemiakoch “Čaj Rose” sa pestuje výlučne v subtropickom alebo tropickom podnebí.

Medzi hlavné výhody paradajok “Tea Rose” patria:

 • vynikajúce chuťové vlastnosti rajčiakov;
 • dobrý výnos rastlín;
 • odolnosť voči ťažkým chladu a hlavným chorobám charakteristickým pre paradajky.

Nevýhody odrody sú málo, medzi najzávažnejšími, existuje potreba dodatočnej starostlivosti o rastliny (včasné zušľachtenie, pasynkovanie a vrchný obväz), ako aj potreba rastu veľkého množstva ďalších nutričných prvkov.

Viete? V USA boli zaregistrované najväčšie paradajky na svete. Hmotnosť ovocia dosiahla 2,9 kg.

Čaj Rose

“Honey salute”

“Honey salute” je skvelým príkladom toho, čo kvalitné paradajky by mali byť nielen príjemné na chuť, ale aj jasné. Okrem toho sa plody “Honey Salute” vyznačujú takou úrovňou sladkosti a rafinovanej chuti, že môžu dokonca urobiť celkom dobrý dezert.

Závod môže tiež prekvapiť geografickou prevalenciou. Nie je to zlé fyziologické črty, ktoré umožňujú pestovať “med salút” tak na juhu na otvorenom teréne, ako aj na severe, ale iba v podmienkach v skleníkoch.

Paradajka je reprezentantom ovocných druhov, pre ktoré je charakterizovaný neobmedzený rast, ale v kultúrnych podmienkach, dĺžka kefa nepresahuje 180 cm.

V tvare kríkov je viacstupňový a rozvetvený. Pokiaľ ide o načasovanie zrenia, je potrebné poznamenať, že paradajky “Med pozdrav” označuje neskoré plodín, pre technickú dozrievanie plodu je potrebná pre udržanie dobu nie menšou ako 120 dní.

Výnos v odrode je pomerne vysoký a je najmenej 7 kg od 1 štvorca. m.

Plody majú kruhový tvar, mierne sploštené v priečnom smere. Buničina je šťavnatá, mäsnatá, vonná, s obmedzeným počtom semien. Charakteristickým znakom paradajok je farba jeho plodov.

Sú jasné, štipľavé, s prevládajúcou žltej a červenej farby. Maximálna hmotnosť jedného rajčiaka dosahuje približne 450 g, ale vo väčšine prípadov nepresahuje 300 g.

Paradajka je určená na použitie v čerstvých potravinách ako zložka všetkých druhov šalátov, takže na tento účel bola odroda preukázaná ako odolná voči skladovaniu. V podmienkach konvenčnej chladničky po dobu 45 dní nestratia svoje chuťové vlastnosti a prezentáciu.

Viete? Po emigrácii paradajok z amerického kontinentu do Európy boli dlho považované za jedovaté druhy, preto sa pestovali výlučne ako okrasná rastlina.

Hlavné výhody odrody:

 • vysoké množstvo cukru v ovocí s jasnou medovou chuťou;
 • vynikajúce komoditné a kulinárske vlastnosti;
 • dobré ukazovatele výnosov;
 • jasný a nezabudnuteľný druh ovocia.

Hlavné nevýhody “Honey Salute” sú:

 • slabá odolnosť rastliny voči veľkému počtu chorôb;
 • náročné na výživové podmienky a pôdu;
 • dodatočná hádka na vytvorenie a upevnenie puzdier.

V dnešnej dobe sú sladké odrody rajčiakov nielen cenným darom chovateľov, ktorý má jasné chuťové vlastnosti, ale aj skutočné dekoratívne zvýraznenie, ktoré môže ľahko uspokojiť a jeho estetiku.

Vďaka vytrvalosti mnohých vedcov, moderné odrody sladkých paradajok sa líšia bezprecedentné cukornatosti, ktorá robí tento závod univerzálny zeleninu variť čerstvé, čerstvo uvarený a konzervami.

To je dôvod, prečo je jasná, voňavá a skôr atraktívna paradajka s charakteristickou sladkou notou aktívne získava popularitu ako na regáloch obchodov, tak vo väčšine krajinských dachov.


Loading...