Tajomstvo včelárstva


Medzi skúsenými včelármi sa stala veľmi populárnou účasťou na včelárstve.

Aké sú vlastnosti tejto metódy a výhody získaného medu sú opísané nižšie.

Vlastnosti včelárstva

Letecký včelárstvo je starodávnou metódou. Jeho zvláštnosťou je, že včelársky kláštor nie je bežný úľ, ale dutý. Bitka je priestor vytvorený určitým spôsobom na strome alebo palube, ktorý slúži ako úľ pre včely.

Jeden kmen stromu môže mať niekoľko takýchto “budov”. Ale strom zostáva zdravý a vizuálne nepoškodený.

Pri stavbe perličiek sa berú do úvahy ihličnaté a listnaté druhy drevín, napríklad duby alebo popol, pričom doba prevádzky je neuveriteľných tristo rokov.

V dnešnej dobe sa divoké včely, ktoré žijú priamo v bukoch, nachádzajú iba v rezervácii Bashkir.

Budete tiež užitočné dozvedieť sa o jadre, viac trupu, úrade Dadana.

Vytvorenie strany s modernými zariadeniami trvá nie viac ako jeden deň. Tomu pomáhajú moderné nástroje a doplnky používané v dávnych dobách.

Vývoj včelárstva

V dávnych dobách, stavebná doska trvá oveľa dlhšie ako jeden deň, a včelári, väčšinou pôsobil ako pytliaci -osenyu ísť celú med a včely ponechané bez potravy práve zomrel.

Na jar Bortevikovia pripravili dosky pre nové osady a zničili včelárne na jednom mieste, v druhom našli vhodné stromy.

Viete? Po mnoho storočí Európa nevedela iné sladkosti okrem medu a ovocia.

Táto metóda fúzatosti sa praktizovala v poslednom storočí. Malo to plutvy – plástky sa každoročne obnovovali a stromy sa otáčali oveľa pomalšie.

Samotné včely podľahli menšiemu stupňu choroby, zachovali svoje obvyklé rozmery a tiež zabránili kríženiu príbuzných jedincov.

Ale v priebehu času prišlo k Bortevikom, že bolo múdrejšie zdieľať med s včelami. Takže včelárstvo sa vytvorilo v modernej podobe.

Charakteristika včelárstva

V prvých fázach mali včelári špecifický problém – rojenie včiel, ktoré bolo takmer nemožné nejako zastaviť kvôli neoddeliteľnej konštrukcii. Problém bol vyriešený rozrezaním paluby.

Nadol opustil kruh, aby zhromaždil nahromadený produkt, akýsi prirodzený bod problému. Pozorovania ukázali, že rojenie je majetkom malých palúb a následne sa rozširuje miesto.

Pomocou palúb je možné vykonať umelé húpanie, organizovaním odstraňovania, výberom hmyzu a posilnením slabých rodín.

Dôležité! Skúsení včelári zbierajú med na jar a padajúca úrodu je v zimnom období ponechaná hmyzom.

V mrazivých oblastiach sa sovy používajú na otepľovanie, v iných sa to nelíšia, najmä ak sú silné rodiny. Niekedy sa vzduchové vankúše vyrábajú pod odrezanými plástmi.

Hodnota medového medu

Med, vyrobený divými včelami, nazývaný bortevoy, má jedinečnú a zvýšenú hodnotu, pre ktorú získala popularitu v alternatívnej medicíne. Existuje názor, že ide o veľmi účinný prostriedok proti rôznym chorobám. Okrem toho má med pozitívny vplyv na imunitu človeka.

Pozrite sa tiež do také druhy medu, ako je hloh, kipreyny, espartsetovy, Sladký Ďatelina, akkuraevy, gaštan, pohánky, arabská guma, vápno, znásilnenie, tekvica, fatselievy, chernoklenovy.

Tento druh medu má tortovú chuť a tmavohnedý odtieň, veľmi hustú konzistenciu a voňavú arómu. Je tiež plný vitamínov a cenných stopových prvkov. Ako súčasť medu med, veľké množstvo výživných a užitočných látok.

Telo dobre absorbuje, čo zlepšuje tráviace procesy. Ďalšou výhodou tohto produktu je protizápalové vlastnosti. Rovnako dokonale zabíja baktérie a rôzne patogény infekčných chorôb, čo zdôrazňuje jeho účinnosť v boji proti bežnej chrípke a chrípke.

Používa sa na liečbu pneumónie, bronchitídy a ischemickej choroby srdca. Požiadavka skladovať tento výrobok je jednoduchá, ale veľmi dôležitá: používajte prírodné materiály – cédrové sudy alebo hlinené hrnce.

Podmienky pre včelárstvo

Farebné včelárstvo vyžaduje prítomnosť veľkých divokých lesov s rôznymi medonosnými rastlinami. Kvôli obtiažnosti zvládnutia strany je lepšie mať predbežné skúsenosti s včelami.

Nebezpečenstvo je aj prekonanie určitých výšky stromov a extrakcia medu z dutiny. Povinné používanie masiek a ochranného odevu.

Viete? Dvadsať včel pracuje celý deň, takže si môžete vychutnať jednu lyžičku medu.

Vytváranie korálkov pre včely

Vytvorenie strany znamená používanie starých techník pomocou moderných nástrojov a zariadení, a nižšie je návod na to, ako vytvoriť palubu pre včely vlastnými rukami.

Nástroje a materiály

Na prípravu dosky použité lopatkou, prstencové nože, dláta, škrabky, sekery, vŕtacie špičkou, kefy, brúsny papier, oceľové perá pre vytváranie otvorov, kladivo klince píly na kov.

Výroba korálkov (paluby). Postupné pokyny

Ak chcete vytvoriť palubu pre včely svojimi vlastnými rukami, je potrebné po rezaní časti kufra, jemne vyprázdniť jeho interiér a uvoľniť priestor pre budúci dom včela.

Vnútorný povrch paluby je čistený oceľovými kefami. Najprv sa spracuje kefa s malým priemerom, pretože môže preniknúť do všetkých otvorov.

Potom sa kefka trochu viac zachytí. Ershiki musí byť oceľ, nie meď, aby normalizoval povrch dutiny s výčnelkami.

Po hrubom spracovaní sa vnútro zvlhčí špeciálnymi kožušinami. A kožky môžu byť tiež rôznych veľkostí. Po prvé, povrch je olúpený veľkým brúsnym papierom a potom plytkom, čo má za následok, že vnútorná časť dutiny je jednoducho dokonalá.

Predtým, než začneme klepnúť, vznikne otázka: presne tam, kde bude umiestnená (hore, uprostred alebo nižšie). Každý včelár musí vedieť, že pred dierovacím otvorom je vždy plod, takže ak budete musieť odtlačiť jazyky zospodu, potom by mal byť tácky na vrchu.

Ak chcete získať chov, miesto je vybrané nižšie.

Aby ste vytvorili zásobník, potrebujete 2 perá: 40 mm a 25 mm. Najprv sa vytvorí dutina na polovicu tela a potom sa priechodný otvor vytvorí pomocou menšieho pera.

Všetci skúsení včelári vedia, že včely sa zdráhajú dostať do nových pascí a tiež sa usadia v úplne novom úrade. Hoci úľ, ktorý už bol v práci, sa usadili úspešnejšie.

Dôležité! Ak ste nepýtajte vodítka, budú včely stavať včelieho plástu úplne svojvoľne a nepohodlné pre smery včelárov, zatiaľ čo lepenie sa k stropu cely, aby bol proces dostavaniya nich veľmi ťažké.

Preto je potrebné steny novej pasce trením voskom, aby sa jeho stav bližšie k použitej.

Ďalšou etapou bude výroba sprievodcov, podľa ktorých budú včely stavať plástve. Musia byť umiestnené vo vzdialenosti 3-7 mm od seba.

Ak sú klince prilepené priamo na koniec paluby, potom počas prepravy včely úplne zablokujú medzery medzi nimi. Preto musia byť prilepené pod úrovňou veka, čím sa vytvorí priestor pre nadradený priestor.

Na jednej strane paluby, ktoré majú byť vykonané pero 10 mm otvory, v ktorých sú vložené naostrené ako ceruzka, okrajov tyčí, ale skôr sa pílové dutiny, do ktorých sú vložené a sú uzamknuté presne protiľahlých koncov vedenia.

Odporúča sa prilepiť hornú a spodnú časť bočnej strany mäkkým drôtom (3 mm v priečnom reze), aby sa nezaskočil za kôra alebo sa nevyskytli praskliny. Navyše, bude vhodné zviazať drôt a uzamknúť lapač na strome. Je žiadúce vykonať montáž z zadnej strany.

Dôležitým bodom je, že včely úspešne vstupujú do pascí, kde sa inštaluje 6-8 malých ulíc, akoby reagovali na objem – s menej alebo viac, výsledky sú horšie.

Toto množstvo je relevantné pre výšku strany v 70 cm – optimálnu veľkosť pre pohodlnú dopravu.

Borticultural včelárstvo je určite veľmi zložité remeslo, ale stále má právo na existenciu a má niekoľko výhod.