Starostlivosť o jačmeň na jar: prerezávanie, kŕmenie, ochrana pred chorobami a škodcami

Čierne ríbezle
Čierne, červené a dokonca aj biele ríbezle sú pomerne populárne kultúry v našich zemepisných šírkach, takže zvláštnosti starostlivosti o ríbezle po zimách sú zaujímavé pre mnohých letných obyvateľov. V tomto článku budeme hovoriť o odtieňoch prerezávania, hnojenia, zalievania a spracovania škodcov týchto rastlín a tiež sa zameriame na ochranu kríkov pred možnými jarnými mrazmi.

Vlastnosti jarného rezačky


Prerezávanie rybízu je jednou z hlavných podmienok pre jeho dobré ovocie.
Tento postup je možné vykonať na jeseň alebo na začiatku jari pred rozkvitaním kvetov. V druhom prípade, viac hovorí o sanitárnej prerezávanie, orezávanie poskytovať všetky zmrazené počas zimných vrcholy (až do zdravej obličky), polámané a choré vetvy. Avšak, pokiaľ ide o suché časti rastliny, môžu byť rezané kedykoľvek v roku, akonáhle si ich všimnete. Všetky odobraté vetvy, rovnako ako staršie listy, ktoré sú často nájdené v kríkoch z predchádzajúceho roka, je potrebné spáliť, takže je v ich prezimovanie škodcov, ktoré sú aktivované s príchodom jari.

Dôležité! Na rozdiel od čierneho ríbezlí, je lepšie na jar zbierať biele a červené (v extrémnych prípadoch – v lete), bez odkladu tohto postupu až do pádu.

Tvorba Bush, v každom prípade, prebieha na podobnom systéme, okrem toho, že horná časť minuloročným rastom nemusí štipka späť (čo nie je pravda z čiernych ríbezlí) a dvoj- a trojročné výhonky nevyžadujú skracovanie. Jednoducho povedané, ak je pestovaná červené ríbezle, pozor na jar osevnom pláne je len odstrániť staré vetvy (častiach kríky, čo je prípad tohto druhu by sa mali dostať sedem osem rokov), nadbytočné nula výhonky a rozbité, choré alebo vymerzshih vetvy.
ríbezle
Staré, ale stále produktívne vetvy sa dajú skrátiť na najbližšiu silnú bočnú vidličku, čím sa stimuluje rast bočných výhonkov, zvyšuje sa veľkosť plodov a životnosť kroviny. Správne vytvorený keb by mal pozostávať z 20-25 pobočiek vo veku od 1 do 8 rokov.

Zavlažovanie a starostlivosť o pôdu na jar

Odpoveď na otázku “Ako sa starať o ríbezle?” Nemôžete ignorovať predmet zalievania, ktorý spolu s úpravou pôdy zohráva dôležitú úlohu pri získavaní dobrej úrody ríbezle.

Najskôr je potrebné poznamenať, že čierne, červené a biele ríbezle sú kultúry milujúce vlhkosť, čo je spôsobené ich biologickými vlastnosťami.
Nedostatok vlhkosti spôsobuje, že rastliny odďaľujú rast, štiepia bobule a následne sa zbavujú. Navyše suché podmienky v období po zbere často vedú k zmrazeniu kríkov v zime. Je obzvlášť dôležité, aby voda v najdôležitejších fázach vývoja rastlín: počas obdobia aktívneho rastu, tvorby vaječníkov, výplne bobúľ a po zbere, to je hlavne na jar.

Zalievanie rybízu
Prvýkrát, keď sa ryža napája ihneď po výsadbe, pri výpočte 5-6 litrov kvapaliny na jeden kef. V budúcnosti sú najefektívnejšie zavlažovanie vnútri pôdy a odkvapkávanie, ktoré umožňujú, aby bola kvapalina dodávaná priamo do koreňového systému rastlín. V priebehu jednej vegetačnej sezóny vyžaduje ryžový kôš 3 až 5 zalievanie. Podobný postup sa tiež vykonáva nalievaním kvapaliny do predtým vyrobených drážok alebo drážok, hlbokých 10 až 15 cm, ktoré sú vytvorené okolo puzdra vo vzdialenosti 30 až 40 cm od neho.

Nezabudnite na metódy zachovania vlhkosti v pôde. Takže jarná starostlivosť o čierne, červené alebo biele ryže tiež poskytuje uvoľnenie, mulčovanie pôdy a jej čistenie od buriny. Optimálna frekvencia uvoľňovania pôdy okolo kríkov sa považuje za 1 až 2 až 3 týždne, zatiaľ čo neumožňuje tvorbu kôry a plevelovej trávy, pretože vysychá zem.

Aktívny koreňový ríbezle systém sa nachádza v horných vrstvách voľnej a výživné, tak aby nedošlo k poškodeniu koreňov zemi v blízkosti kroví opatrne uvoľnené, bez toho aby sa viac ako 6-8 cm. Posilnenie späť od Bush vo veľkej vzdialenosti medzi kríky sa môže vykonávať okopávanie alebo kopanie na hĺbka až 12 cm.

Vlhkosť bude dobre zachovaná, ak je zem okolo kroviny pokrytá organickým materiálom (rašelina, tráva, rašelinový kompost). V tomto prípade môže byť uvoľnenie menej bežné.

Mulčovanie pôdy
V poslednej dobe sa čoraz viac používajú syntetické materiály na mulčovanie rybích kríkov: čierny nepriehľadný film, pergamen, strešný papier, papier odolný voči vplyvom počasia atď. To eliminuje potrebu uvoľnenia počas leta, ale s príchodom jesene je lepšie odstrániť prístrešie, ktorá zlepší cirkuláciu vzduchu v krajine, aby potrebné hnojivo, alebo vykonávať inú operáciu.

Viete? Ryža sa nachádza na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy a Austrálie a vo voľnej prírode existuje asi 150 druhov tejto rastliny.

Liečba jačmeňa na jar od škodcov a chorôb

Rovnako ako každá iná rastlina, opísané kríky trpia rôznymi chorobami a napadnutiami škodcov, kvôli ktorým je veľmi ťažké postarať sa o ryže, najmä na jar. Najnebezpečnejším škodcom je roztoče obličky, ktorého prítomnosť je indikovaná veľkými, prerastými obličkami, ktoré vyzerajú ako malé, ľahké kapustové hlavy. S príchodom jari sú jednoducho neschopní otvoriť kvôli tomu, čo postupne zomiera, čo ovplyvňuje množstvo zberu. Takže v jednej obličke môže byť až tisíc škodcov a z ich úkrytu sa rýchlo usadia na území, v ktorom im pomáhajú vtáky alebo vietor.

Púčiky ríbezlí
V prípade, že Bush nie je moc ovplyvnený obličkami, môže jednoducho vytiahnuť a horieť, ale v prípade, že postihnutá oblasť je príliš obrovský, taký ríbezle Bush úplne odstránené.
Existuje jednoduchý, ekologický a efektívny spôsob, ako ovládať pupeň ryže, ktorá zahŕňa opaľovanie ryžových kríkov s vriacou vodou. Zariadenie nespôsobuje žiadnu škodu rastline, naopak, po vykonaní postupu na začiatku jari (pred prebudením pupencov), pomôžete rastline “zobudiť sa” po zimnom odpočinku. Vriacou vodou zničí nielen kliešte, ale aj larvy vošiek, húb a iných škodcov, ktoré bezpečne prežili zimu.

Kým starostlivosť o čiernych ríbezlí na jar, nie je nezvyčajné použitia chemických látok v boji proti škodcom. Avšak, v tomto prípade je nutné striktne dodržiavať odporúčané načasovanie postreku, ako vegetácia závod začína skoro a dochádza k zmenám veľmi rýchlo. Ako sa zbaviť Bud roztoče, čierne ríbezle kríky, a zem pod nimi môže sprej riešenie “trichlórfon” alebo zmes koloidné síry a “malatión”, na 100 g a 20 až 10 litrov vody. Spracovateľských závodov týchto liekov tiež by sa malo uskutočniť skôr, než bud vlnách, pretože inak to bude veľmi ťažké zbaviť sa roztočov.

Ak je múčnatke, potom sa zbaviť pomáha “Fundazol” (15 ml prípravku sa zriedi v 10 litroch vody) alebo síranu meďnatého (100 g v 10 litroch vody), a že je potrebné nielen dôkladne sprej krovia, ale aj pre vodné postele, na ktorých rastú rybie ryby.

Vošky v ryži
Na vrcholoch výhonkov listy často poškodzujú vošky, kvôli ktorým sú listové listy skrútené a pokrčené. Ak neprijmete žiadne opatrenia, úplne zničíte Bush. Určite prítomnosť škodcu môže byť vzhľadom na množstvo mravcov, ktoré sa živia jeho sekrétmi.

Pred bud na kríku, ktoré majú byť spracované ríbezlí “furanonu” alebo len obarený s vriacou vodou rastlina. V prípade, keď už konáre majú listy, ale ešte sa objavili kvetenstvo, sa vysporiadať s týmto problémom sa dobre hodí “Intavir”, “Rovi-kurčatá”, Bordeaux zmes alebo síran meďnatý roztok “Tanrek”, v pomere 100 g materiálu na 10 litrov vody. Aj “Karbofos” pomáha veľa.

Často starostlivosť o jačmeň na jar (najmä na chate) je sprevádzaná ošetrením rastliny anthracnose – hubový parazit, ktorý sa prejavuje malými hnedými škvrnami na listoch kríkov. Proces začína dolnými vetvami a postupne sa pohybuje nahor. Rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch je dôležité začať včasnú liečbu pred objavením sa prvých listov, ale ak spozorujete postihnuté listové dosky príliš neskoro, Antracnózový ríbezľpotom sa môžete pokúsiť s nimi spracovať roztokom popola, zmes Bordeaux alebo 3% roztok síranu železnatého (300 g na 10 litrov vody). Veľmi často tieto formulácie pomáhajú vyrovnať sa s týmto problémom, iba postrek je lepšie vykonaný večer, opakovanie liečby za pol hodiny.

Viete? V Rusku sa ryža stala národnou bobuľovou kultúrou a jeho početné odrody a odrody sa dajú nájsť v každom kúte krajiny.

Čo hnojiť ryže na jar, hnojenie rastliny

Starostlivosť o ryžový jar, zabezpečenie a hnojenie rastlín, ale najčastejšie sa tento postup vykonáva pre druhý až tretí rok po výsadbe kríkov. Avšak, ak vaše rastliny sú nútené existovať na chudobných pôdach, potom hnojivá zavedené do výsadby jamy pri výsadbe sadeníc nemusí stačiť. Navyše nie všetky sadenice čierneho ryže sú silné a úplne zdravé, čo znamená, že ich kŕmenie bude veľmi dôležitou zložkou pri odchode na jar.

Silné zelené kríky vždy vystupujú na pozadí svojich bledých a slabých príbuzných, takže môžete ľahko určiť ríbezle, ktorá potrebuje veľa užitočných mikroelementov. S príchodom jari sa do koreňa rastlín zavádzajú dusíkaté hnojivá, pretože po zimnom období prispievajú k ich lepšiemu rastu a rozvoju.

ríbezle
Prvé koreňové hnojenie sa môže uskutočniť ihneď po začatí budovania na vetvách. Pre tento účel sa 30 g dusičnanu amónneho sa riedi vo vedre s vodou a naliať výsledná zmes pod ker (Bush na lopatové musí desyatilitrovoe dooblékl). Opakované použitie hnojív spadá do obdobia starostlivosti o rybie kosti s bobuľami, ktoré sú s nimi viazané. V tomto prípade minerálne hnojivá obsahujúce fosfor a draslík (ale nie samotný chlorid) prispievajú k pôde, hoci organické materiály pripravené ručne môžu byť tiež použité ako alternatíva k minerálnym prvkom. Pre túto úlohu sú popol a huminové hnojivá vynikajúce.

Niektorí skúsení letní obyvatelia často využívajú lístky na listy. Napríklad, v období kvitnutia ríbezlí, možno riediť 0,5 hodiny. Lyžica kyseliny boritej v 10 litroch horúcej vody (40 ° C) a striekacie kríkov získaná kompozície. Také spracovanie zvýši rýchlosť rastu výhonkov a zvýši výťažnosť o 2-3 krát. Tiež, keď sa pružina ríbezle starostlivosti, v okamihu začiatku vaječníkov často sa zmes 60 g močoviny, 150 g superfosfátu a 10 litrov vody, čo bolo postriekané kríkov. Výhonky sú veľmi silné a výrazne sa zlepšujú chuťové vlastnosti budúcich bobúľ.

Ako chrániť ryže pred mrazom

Striekanie ryže
V strednej oblasti, kde sa nachádzajú, a sú, prelievanie vaječníkov Na ríbezlí možno označiť za dosť bežný jav, pretože napriek hojných kvitnúcich rastlín v prvých 10-15 dní po ukončení takmer všetky vaječníkov môže byť pod ker. Najcharakteristickejším dôvodom je jarné mrazy (matinees), ktoré dokonca v apríli komplikujú starostlivosť o ríbezle. V našom klimatickom pásme behajú koncom mája, ale nie je vylúčené, aby desiateho júna (teda môžu držať a na konci kvitnutia ríbezle a obdobie tvorby vaječníkov).

Na ochranu krídiel pred mrazom, dymom a sprejom sa používa. V prvom prípade budete potrebovať zdobené vetvy malín a jahodových lístiek na procedúru, aj keď minuloročné brambory, slamky a slama budú dobre fungovať. Pripravený materiál zložený do hromady, dĺžku a šírku, ktoré by mali dosiahnuť 0,8 m a výška -. 0,7 m sú umiestnené v rade vo vzdialenosti 3-4 metrov od seba navzájom, pričom časť strane, na ktorej je skoro ráno , vzduch sa roztiahne k vetru.

Dôležité! Dym začína hneď, ako teplota vzduchu klesne na -1 ° C a končí hodinu potom, čo dosiahne nulu alebo stúpne ešte vyššie.

Ďalším dobrým spôsobom, ako chrániť kvitnúce rastliny rastlín pred mrazom, je posypať ich horúcou vodou a ak existuje riziko silných mrazov, postup sa vykonáva niekoľkokrát (najlepšie 5-6). V tomto prípade je potrebné hojne vyplávať nielen samotné kríky, ale aj zem pod nimi. Treba poznamenať, že prvé postrekovanie sa vykonáva v jednu hodinu ráno, v druhej – s nástupom mrazu a v tretej v rovnakej hodine po druhej, atď. Dokonca aj keď jednoducho navlhčíte pôdu horúcou vodou – to už zníži negatívny vplyv mrazu na rastlinu.

Kvitnúce ríbezle
Okrem neskorých jarných mrazov majú aj poveternostné podmienky obrovský vplyv na ovocnosť borievok. Napríklad pri studenom a veternom počasí, počas kvitnutia sú roky hmyzu vážne narušené, čo znamená, že rastlina nebude opeľovaná zle. Súčasne, keď je počasie horúce a príliš suché, stigma z piestičiek vyschnú a perióda možného opelenia kvetov je výrazne znížená. Preto je žiaduce vytvoriť vo svojej vlastnej záhrade optimálne podmienky pre normálne opylenie kríkov: rastliny rastlín len v chránených oblastiach, vyberte odrody v súlade s klimatickými oblasť, navlhčiť vzduch a pôdu v horúcom počasí, a tiež zvýšiť včely.

Niektorí leto obyvatelia považujú ríbezle za pomerne nenáročné zariadenie, avšak jeho starostlivosť na jar môže spôsobiť určité otázky, v dôsledku čoho bude rada skúsených záhradníkov užitočná. Iba v prípade, že existujú dostatočné informácie a implementácia všetkých vyššie uvedených odporúčaní, budete môcť získať bohatú úrodu vynikajúcich bobúľ.