Správna príprava hrozna na zimu na predmestí

hrozno
Príprava hrozna na zimné obdobie je súčasťou súboru povinných a veľmi dôležitých opatrení pre starostlivosť o rastlinu. Rada, ako to urobiť správne v regióne Moskve, sme sa zobrali do tohto článku.

Kedy začať a čo zahŕňa zimná príprava?

To, ako hrozno nesie zimnú zimu, bude závisieť od toho, ako dobre sa o ňu starali počas vegetačného obdobia a či bola počas studenej sezóny vhodne pripravená a chránená.

Je užitočné vedieť, ktoré odrody sa najlepšie kultivujú v regióne Moskve.

Prípravné činnosti na zimu je možné rozdeliť na dve etapy:

 1. Výcvik.
 2. Prístrešie.

Príprava sa začína na jeseň, keď končí plodnosť. Je dôležité vedieť, že vinič, ktorý úspešne pokrýva zimu, je pokrytý dostatočným drevom, to znamená, že je zrelý. Preto by sa na začiatku jesene mali snahy pestovateľov viniča koncentrovať hlavne na zabezpečenie toho, aby čo najviac vínnej révy, ako je to len možné, vyrastalo. Drevené výhonky sú hnedé, sú teplé aj pri pôsobení mrazu, dobre sa ohýbajú a nerušia.

Ak sa počas jesene zistia opatrenia na prerezávanie neuzavretých zelených vín, budú musieť byť odstránené. Koniec koncov, nielenže nemôžu úspešne prežiť, môžu sa tiež stať zdrojom infekcie zdravých vrhov s plesňovými ochoreniami.
Hrozno na jeseň

Dôležité! Vysoké percento prežitia po zime vo viniči, ktoré má hrúbku 0,6-1,3 cm a jeho jadro zaberá nie viac ako tretinu priemeru. V takýchto odvetviach je obsiahnuté najväčšie množstvo vitamínov a minerálov, ktoré neumožnia výhonky zomrieť v chlade.

Ako pripraviť rastlinu na prístrešok

Aby vinič mal čas na dozrievanie na mráz, musíte dodržiavať niektoré pravidlá:

 1. Správne vyberajte odrody, ktoré sú vhodné na pestovanie vo vašom regióne. Na predmestí rastú najlepšie “Laura”, “Shun”, “Hope Aksá”, “Victoria”, “Nájdenie EPA”, “Victoria”, “Super Extra”, “Fenomén”, “First-Called”, “Muscat leto”, ” Gala “,” Cherry “,” Cardinal Lux “.
 2. Počas celej sezóny je potrebné pozorne sledovať stav viniča, reagovať na problémy v čase, liečiť choroby, vykonávať preventívnu liečbu fungicídmi a odstrániť poškodené výhonky.
 3. V čase zberu a nepovoliť ťažké zaťaženie viniča. Čím viac hrozna na ňom bude, tým neskôr sa rozžiari.
 4. Zastavte napájanie s nástupom jesene. Imitácia sucha spôsobí, že koreňový systém hrozna bude akumulovať fytohormón, inhibítor. On je ten, ktorý odďaľuje rast kultúry a vyvoláva začiatok fázy odpočinku. Podieľa sa na procese dozrievania viniča.
 5. Ak chcete vykonať dobíjanie vody v závode koncom jesene.
 6. Vykonajte včasné používanie hnojív.
 7. Vykonajte jesenné prerezávanie.
Viete? Všetky orgány hrozna obsahujú liečivé látky. Ako jedna zo zložiek liekov sa hrozno najskôr spomína v diele gréckeho lekára Dioscorides “Materia Medica” (77-78 nl).

Veľké zavlažovanie

Počas obdobia, keď boli zistené nízke pozitívne teploty a po jesennom prerezávaní, je potrebné vyrobiť zavlažovanie hrozna za vlhka. To sa deje, pretože dobre namočená vlhká pôda v blízkosti koreňov menej zamrzne.
Zalievanie hrozna
Tento postup začína skutočnosťou, že okolo stonky Bush kopačky plytké jamy a postupne ich naplniť vodou. Jeden vedro by mal nechať 1 až 3 vedrá s vodou.

Potom, čo bola všetka voda spotrebovaná, hroznové kríky sú ponorené zemou a vytvárajú úkryty.
Ak by sa október ukázalo byť veľmi daždivé, potom zalievanie vodou nevyprodukuje.

umelé hnojivo

Je veľmi dôležité, aby sa rastlina hnojila dobre pred hibernáciou a tiež aby sa preventívne postriekali proti chorobám.

Pre vrchný obklad v tomto čase bude potrebný superfosfát (25 g / 10 l vody) a draselná soľ (25 g / 10 l vody). Koreňové hnojenie sa vykonáva v októbri, čím sa otvory v blízkosti púšte s hĺbkou 20 cm.

Foliarne záhyby sa najlepšie vyrábajú skôr, ako listy spadnú. Používajú superfosfát, popol, draselnú soľ, mangán, železo, kyselinu boritú.

hnojivá
Ak chcete vylúčiť zimné spóry húb, ktoré spôsobujú plesne, antraknózu, čierne škvrny, bude na jeseň potrebné postriekať puzdra kontaktnými prostriedkami obsahujúcimi medi. Je tiež žiaduce spracovanie zo šedej formy “Topsinom-M” a parazitov hmyzu – “Decis”, “Bi-58” a iných prípravkov.

Postrek sa vykonáva po odstránení celej plodiny.

Dôležité! Musí sa dbať na to, aby sa na jeseň hnojivá neobesili dusík, čo by spôsobilo rast rastlín.

VIDEO: AKO SPRÁVNE ROZŠIROVATE A PREPRAVUJTE GRAPY

prerezávanie

Jedným z najdôležitejších fáz prípravy hrozna na zimu je prerezávanie. Skúsení majitelia vinohradov sa odporúčajú, aby ich vyrobili, keď prichádzajú prvé mrazy, ale nie pod -3 stupňov. Faktom je, že po zbere musí byť rastlina stále dostatok času na zhromažďovanie živín. A skoré prerezávanie výrazne zníži odolnosť rastlín proti mrazu.

Pozrite sa na vlastnosti prerezávania na jar a na jeseň.

Pri prerezávaní by sa mali vykonať dve úlohy: odstráňte mladé, nezrelé biče a vystrihnite už vinné révy. Na každom rukáve je potrebné opustiť uzol nahradenia a ovocné šípky. Náhradný uzol musí byť vytvorený zo spodného výhonku, ktorý vyrastal z vonkajšej časti objímky. Nakrájajte ho tak, aby zostali 3-4 oči.

Ovocná šípka je vytvorená z vetvy umiestnenej mierne vyššie na protiľahlej strane náhradného uzla. Mala by byť vhodná pre 5-12 očí.
Prerezávanie hrozna na jeseň
Takto po orezaní zostanú najsilnejšie kmene, ktoré rastú kolmo na zem, a rukávy s obličkami, ktoré budúci rok dajú mladé vetvy a kefy s ovocím.

Dôležité! Pri prerezávaní sa treba snažiť zabezpečiť, aby boli rany a časti umiestnené na vnútornej strane výhonkov. Takže ich čoskoro hojenie.

Takmer bezprostredne po prerezávaní vykonávajú korčuľovanie koreňov z palisandru, tie, ktoré sú blízko k povrchu zeme. Rozhodne nebudú prežiť krutú zimu, ale môžu vyprovokovať choroby v hlbších koreňoch.

Ako zakryť hrozno na zimu na predmestí

Prídel hrozna by sa mal začať po dokončení všetkých uvedených opatrení a prichádzajú prvé mrazy. Je žiaduce, aby bola stabilná mínus teplota až -2 stupňov. Zvyčajne sa takáto situácia pozoruje koncom októbra – v prvej dekáde novembra.

Pozrite sa na 10. nezahrnuté odrody hrozna pre moskovský región.


Existujú dva spôsoby, ako skrývať hrozno:

 1. Prirodzené metódy.
 2. Krytie materiálov.

krajiny

Hrozno môže byť prikopat zem. Toto je najjednoduchšia, ale nie najefektívnejšia cesta. V prípade pádu do úkrytu zrážok a silného zmrazenia zeme môže rastlina zomrieť. Tento typ prístrešku je vhodný pre staré, už dobre pestované rastliny. A pre mladých je lepšie si vybrať iné spôsoby.

Vinná réva by sa mala z nosičov odstrániť, zviazať a pripevniť k zemi, spracovať síranom železa (400 g na 10 litrov vody) a potom posypnúť 15 cm vrstvou mierne vlhkej pôdy. Ani suchá, ani príliš vlhká pôda na tieto účely nebude fungovať. Zem na preosievanie by mala byť prevzatá z interného radu. Pre osamelé rastúce kríky – vo vzdialenosti 1 m od stonky.

Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili s pravidlami spracovania hrozna pred prístreškom a tajomstvami chránenia hrozna na zimu.

Vinohradnícky prístrešok
Pre Moskva je tiež žiaduce, než záhradnej pôde (5-15 cm vrstva) použitý pre zakrytie, napríklad, opadané lístie, slamy (5-15 cm vrstva), a potom ďalšou vrstvou uvoľňovanie zeminy (25 cm). Buď položte bridlicové listy na zem, pokryte fóliou atď. To je potrebné, aby do úkrytu nevnikla vlhkosť, čo môže viesť k hnilobe očí.

Kryt zeme v zasnežených zimách je dobre pokrytý snehom – to tiež umožní udržiavanie teplých vín.
Schéma úkrytu viniča
Aby sa ušetril čas a úsilie, aby pokrytie, použiť metódu výsadbu hrozno hĺbené ryhy alebo vedenie hĺbke 20-30 cm a šírke 30-50 cm. Tieto zárezy posilnenie tehál, bridlice alebo dosiek. Na zimu zasadia vinice do týchto zákopov a sú pokryté tarlíkom, strešným materiálom, fóliou, doskami.

Dôležité! Po položení vinohradov, ktoré boli odstránené z podpery na zemi, je potrebné dbať na to, aby sa nestalo v kontakte so zemou. Pod ním ležali organické materiály alebo drevené dosky.

Ručne vyrábané a zakúpené materiály

Pomocou tejto metódy je prístrešok rozdelený na vonkajší kryt, ktorý je vyrobený s krycími materiálmi a improvizovanými prostriedkami a vnútornou izoláciou viniča vo vnútri prístrešku.

Vnútri pod viničom a na ňom ležal lapnik, slama, piliny.

Z vrcholu použite rôzne materiály, ktoré sú k dispozícii alebo ktoré si môžete zakúpiť v obchodnom dome.

Štíty z dreva, drevené debny. Vinič je umiestnený na porastoch a drevené štíty sú umiestnené na oboch stranách kríkov v podobe chýše. Navyše dosky zvnútra sú pokryté ruberoidom.

Bridlica. Používajú sa iba v kombinácii so zemným násypom. Je umiestnená na vrchu pôdnej vrstvy. S tým istým účelom sa používajú obruby, dosky a iné stavebné materiály.
Úkryt s bridlicou
Agrofiber, film. Striekačky sú pokryté lapnakom, slamou, inou organickou hmotou a aglomeráty sa natiahli na vrch, film alebo lutrasil v 2-3 vrstvách. Okraje materiálov sú pokryté zeminou alebo lisované ťažkými predmetmi.
Útulok s poľnohospodárskymi vláknami
Strešná krytina. Nad krúžkami by mali byť namontované kovové oblúky a zatiahnuté na nich ruberoid. Rovnakým spôsobom môže byť pokrytý polyetylénom.
Prilba strešného materiálu
Pena. Nákaza sa zahreje ihličnatými ihličkami, potom sa pokryje penou a pokryje sa filmom.

Kedy čistiť úkryt po zime

Na moskovskej predmestí sa za posledné desaťročie apríla začína otvárať hrozno. Ak stále očakávate mráz, môžete ju otvoriť len v deň vetrania a vystavenia slnečnému žiareniu, ale vrátiť vinice na podporu ešte. Majte v teplej dobe, strieľať pod krytom nepotrebujú, to je plné negatívne dôsledky pre nich.

Ak sa mrazy prišli nečakane, potom v noci už otvorené viniče môžu byť pokryté agrotex, spunbond. Pri ukrývaní filmu musíte strieľať počas dňa. Spacie púčiky môžu odolávať teplote až mínus 3-4 stupňov, vstúpili do fázy rastu – na mínus 1 stupeň.

Úplné zverejnenie hrozna sa robí v období, keď sa nenachádzajú ranné mrazy, boli stanovené pozitívne teploty a zem bola vysušená. Úkryt sa odstráni a výhonky sa prilepia na podpery.

Ihneď po expanzii vykonávať preventívne striekanie hrozno z chorôb a škodlivého hmyzu, plesniam a hmyzu “nitrofenyl”, “malatión”, “Oksihomom” roztoku medi a železa síran.
hrozno

Viete? Pestovanie hrozna začalo na Blízkom východe asi 6-8 tisíc rokov. Najstaršie archeologické dôkazy potvrdzujúce, že vinohradníctvo a vinárstvo mali veľký význam v ľudskej kultúre, sa našli na území moderného Gruzínska. Podľa vedcov majú približne 8 tisíc rokov.

Príprava hrozna na zimu je veľmi dôležitá etapa starostlivosti o rastlinu, ktorej správne správanie závisí od jej zdravia a výnosu. Existuje mnoho spôsobov, ako chrániť vinice. Každý majiteľ vinohradníka môže nájsť najvhodnejšie pre seba.