Spôsoby zmrazenia tekvice doma

tekvica
tekvica výborný, nenáročný dietetický výrobok, ktorý je dlho doma dobre uchovávaný, bez straty pôvodnej formy a množstva živín. Môžete uložiť dýňu v tmavom pivnici pri teplote + 15 stupňov alebo ju vysušiť – je to veľmi kompaktný spôsob skladovania.

Ale najobľúbenejšia metóda zberu tekvíc pre zimu je mrazenie. Je možné zmrznúť tekvicu s plátkami, ako urobiť tekvicu na zamrznutie v domácnosti a ako ju správne zmraziť, budeme v tomto článku zvážiť.

Je možné zmraziť dýňu

tekvica
Niekedy môžete počuť názor, že po rozmrazení sa tekvica stane takmer nepríjemným. To je čiastočne pravda, ale iba ak robíte všetko zlé. Pokiaľ ho zmraziť rovnakým spôsobom ako mrkvu a cukety, to je proste výpalky a poslať do mrazničky, potom tekvica bude vodnatá a hodí len na prípravu krémové polievky.

Preto, aby sa zachovali užitočné vlastnosti tekvice na zimu a prípravky na rôzne pokrmy, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel na zmrazenie tohto produktu.

Zmrznutá surová tekvica doma

Ak chcete zachovať zber tekvice na zimu, môžete ju zmraziť v surovej, varenej a pečenej podobe. Môžete zmraziť akúkoľvek dýňu, mala by byť zrelá, ale nie prehnaná.

Ako pripraviť tekvicu na zmrazenie

Na zmrazenie musíte vziať celú dýňu a nie kus, ktorý by bol na chvíľu položený v bazári alebo v chladničke. Tekvica vybraná na zmrazenie sa dôkladne umyje. Potom musíte nakrájať dýňu na dve polovice a nakrájať časť vlákniny spolu so semenami, pretože iba tuhá časť tekvice môže byť zmrazená.

Dôležité! Je veľmi dôležité, aby mráz vzal krásnu dýňu dobrého tvaru, silnú, bez poškodenia, bez hniloby.

tekvica
Na zmrazenie tekvice v surovej forme, musíte najprv správne vyčistiť. Za týmto účelom dajte tekvicu vertikálne na reznú dosku. Držte tekvicu jednou rukou, druhou opatrne odrežte pokožku ostrým nožom, kým sa trhne. Pokračujte v strihaní kôrovcov cez dýňu a otáčajte ju.

Potom nakrájame dýňu do rovnakých kociek 2-3 cm, pomocou ostrého kuchynského noža s hrotmi na to. Kocky tekvice umiestnite na plech na pečenie v jednej vrstve tak, aby sa navzájom nedotýkali a neprekrývali.

Vzhľadom k tomu, že tekvica sa počas zmrazovania zväčšuje, ak sú kocky v kontakte, nakoniec sa držia spolu. Varíme misku s kocky niekoľko hodín v mrazničke tak, aby tekvica dobre zmrzla.

Môžete zmraziť a čerstvé tekvice, strúhané. Tento kus je vhodný na plnenie, pečenie a palacinky. Je potrebné pripraviť dýňu rovnakým spôsobom, ako je to popísané vyššie, rošt, vložte do plastového vrecka so sponou a zmrazením.

Vložte balík presne tak, ako potrebujete na jedno použitie. Balenia s predvalkami sú zhutnené do plochého tvaru a odoslané do mrazničky.

Balenie a mrazené tekvice

tekvica
Po zmrazení tekvicových kociek ich presuňte do kontajnera na uskladnenie. Môžu to byť plastové nádoby – kontajnery, plechovky majonézy, jogurt atď. alebo plastové vrecká so spojovacím zariadením. Zabalené kontajnery alebo tašky s polotovarmi v mrazničke.

Dôležité! Pred zmrazením tekvice v mrazničke skontrolujte, či ste s obrobkom nechali pár centimetrov voľného miesta v nádobe alebo vrecku. Ako tekvica, zmrazenie, zvyšuje objem, preplnený balík môže prasknúť.

Zmrazená namočená tekvica môže byť uložená až na jeden rok.

Ako zmraziť hotovú dýňu

Existujú spôsoby, ako zmraziť varené tekvice: varené (blanched) alebo v podobe štiepanej zemiakov. Mnoho mladých matiek sa pýta, či je možné dieťa zmraziť pre dieťa a ako to urobiť správne. Preto, aby bolo možné použiť ako prvé doplnkové jedlo pre deti, odporúčame, aby sa tekvica zmrazila vo forme pyré.

Tekvica je veľmi dobre absorbovaná detským telom a pomáha pri zápche a tiež má sladkú chuť, ktorá je veľmi obľúbená u detí. Zmrazená tekvica oslobodí matky od hľadania vitamínov v zime a potrebujú kúpiť detskú výživu pochybnej kvality.

Ako variť tekvicu na zmrazenie

tekvica
Na zmrazenie bielenej tekvice je potrebné ju pripraviť rovnakým spôsobom ako pri surových mraziacich kusoch. Opláchnite, odlúpnite, nakrájajte na rovnaké kocky alebo plátky, rozložte ich na uterák a nechajte vyschnúť.

Potom tekvica bieliť. Za týmto účelom dajte kusy tekvice do šľahača, dajte ho do vriacej vody po dobu 3-4 minút, potom ihneď vložte do ľadovej vody. Potom vyberajte kocky tekvice a vysušte ju na uteráku. Pripravená tekvica by mala byť vložená do pekáča a poslaná do mrazničky niekoľko hodín.

Teraz zvážte, ako zmraziť dýňu vo forme pyré. Predpraná tekvica by mala byť nakrájaná na kocky 3 cm spolu s pokožkou. Ak je tekvica veľmi malá, môže byť rozrezaná na štvrtiny alebo dokonca na polovicu.

Môžete pripraviť tekvicu na štiepané zemiaky niekoľkými spôsobmi: v mikrovlnnej rúre, na sporáku alebo v rúre. Hlavnou vecou je variť tak, aby sa stáva dostatočne mäkkou a ľahko prepichnutá vidličkou.

Vytvoriť dýňu v mikrovlnnej rúre umiestnite nakrájané kusy do sklenených obalov naplnených vodou asi 5 cm. Pošlite ich do rúry a varte 15-25 minút pri vysokej teplote.

Presný čas závisí od kapacity pece a elektrického napätia. Preto po prvých 15 minútach skontrolujte vidličku s mäkkosťou av prípade potreby predĺžte čas varenia. Vytvorte v rúre dýňu je potrebné položiť kusy tekvice na plech na pečenie a pečať pri teplote 150 stupňov za hodinu a pol.

Viete? Skúsení kuchári uprednostňujú tekvicu, zmrazenú na zimu vo forme pyré, ktorá sa varene presne v rúre. To vám umožní udržať si najlepšiu chuť a nestrácať užitočné ingrediencie, ako to môže byť pri varení.

tekvica
Ak nie je rúra, môžete a variť dýňu na pyré. Varenie 3 cm vody v hrnci o objeme 1 litra, pridajte nakrájanú tekvicu a varíme 10 až 15 minút, až kým nie je mäkká. Odlúpnite ho a odlupujte. Môže sa to robiť pomocou vidlice alebo mixéra. Keď sa dývka ochladí, vložte ju do nádoby na zmrazenie.

Teraz zvážte, ako variť a zmraziť tekvicu pre lásku dieťaťa. Pre detskú výživu najlepší druh muškátového oriešku vyzerá ako tekvica: ich mäso je sladšie, šťavnejšie a mäkšie ako ostatné druhy. Tekvicu pečieme v rúre rovnakým spôsobom ako je opísané vyššie.

Pryiruyut v mixéri a po ochladení, vložte do kontajnera na zmrazenie a nechajte trochu voľného miesta. Pre detskú výživu nie sú potrebné veľké porcie, takže sú vhodné veľké formy na ľad.

Ako zmraziť varenú tekvicu

Zdobené kocky z tekvíc, dobre zmrazené, sú umiestnené v taške s prackou alebo plastovou nádobou a vložené do mrazničky.

tekvica
Tekvica pyré posun vo vreciach na zips, plastové tégliky alebo vedro, pokrytý fóliou, ak neexistuje žiadna veľké písmená, a poslať do mrazničky.
Zmrazená tekvica sa uchováva v mrazničke 10-12 mesiacov.

Viete? Najpohodlnejším a najkompaktnejším spôsobom, ako ukladať tekvica do mrazničky, je pyré zmrazené vo vrstvách v paketoch.

Ako používať mrazené tekvica (proces odmrazovania)

Mrazené tekvica po uskladnení v mrazničke môže byť použitá pre šaláty, polievky, zemiaková kaša, obilniny, omáčky, pečivo, palacinky.

tekvica
Pred jedlom tekvica, mrazené plátky neodporúčame odmraziť zeleninu. Mala by sa skrátiť na vriacu vodu, vývar alebo mlieko a variť, kým nebude pripravená. Tým sa zachovajú jeho užitočné látky a chuťové vlastnosti.

Tekvové pyré môžu byť rozmrazené v mikrovlnnej rúre alebo v chladničke. Vzhľadom k tomu, pečené tekvica – už takmer pripravené jedlo, je pridaný do kaše alebo inej misky na konci varenia.

Pre detskú výživu zmrazená doska so zemiakovou kašou môže byť pridaná do vareného mlieka alebo rozpustená v horúcej kaše.