Spôsob aplikácie insekticídov “Spark Double effect”

Spark Double Effect
Dnes je na trhu k dispozícii veľký počet rôznych produktov, ktoré môžu pomôcť v boji proti škodcom hmyzu.

Z tohto dôvodu sa začínajúci záhradkár môže stať zmätený a v dôsledku toho sa nedostane požadovaného výsledku.

Skúsení agronomisti izolujú insekticídu “Spark Double Effect”, ktorý podľa ich názoru vykazuje dobré výsledky.

Zoznámime sa s touto drogu a zistite, či je vhodná na riešenie nášho problému.

Účinná látka a forma uvoľňovania

V prípravku “Spark Double Effect” sú účinnými látkami cypermetrín v množstve 21 g / kg a permetrín v množstve 9 g / kg. Uvoľňujú liečivo do tabliet, hmotnosť každého z nich je asi 10 g.

Dôležité! Dnes je to jediná droga, ktorá má dvojaký účinok. S jeho pomocou sa môžete nielen zbaviť veľkého množstva hmyzích škodcov, ale aj pomôcť rastline zotaviť sa rýchlejšie po poškodení vďaka prítomnosti draselného vrchného obväzu.

Kto je proti komu?

“Spark dvojaký účinok” je používaný nielen voškami, ale tiež z iných škodcov plodín, ako mory mory, biely motýľ, pásavky zemiakové, Weevil, listovým blchy, cibuľa muchy a iný hmyz, ktorý sa živí na listoch rastlín.

Zlučiteľnosť s inými liekmi

“Spark” sa môže použiť s inými nekalcovými liekmi, napríklad insekticídmi alebo fungicídmi.

Viete? Vedci si istí, že insekticídy sa objavili hneď po začiatku kultivácie zeme asi pred 10 tisíc rokmi. Jedným z prvých, ktorý odporúčal takéto nástroje, bol Aristotle, ktorý opísal vplyv síry na vši.

Príprava pracovného roztoku a spôsob aplikácie

Riešenie by malo byť čerstvé. Pracovný roztok sa pripraví riedením 1 tablety v 10 litroch obyčajnej vody. Najprv sa odporúča znížiť množstvo činidla v malom množstve kvapaliny a až po úplnom rozpustení pridajte vodu do požadovaného objemu.
vošky
“Spark Double Effect” má inštrukcie o používaní, ktoré sú stanovené normy výdavkov zariadenia:

  • Stromy sa ošetrujú počas vegetačného obdobia. V závislosti od veľkosti sa množstvo roztoku pohybuje od 2 do 10 litrov za kus.
  • Ríbezle, maliny a jahody sa zavlažujú až do kvitnutia a po zbere. Pre komplexné spracovanie 10 štvorcových. m zasadenie dostatočne 1,5 litra roztoku.
  • Zemiaky, mrkva, repa a hrášok sa postriekajú počas vegetačného obdobia. Najčastejšie na 10 námestí. m 1 liter roztoku je dostatočný.
  • Rodina Solanaceae zavlažuje počas vegetačného obdobia. Na spracovanie 10 štvorcových. m 2 roztoku je dosť.
  • Dekoratívne rastliny a kríky sa ošetrujú pred a po kvete. Pracovný roztok sa spotrebuje až na 2 litre na 10 metrov štvorcových. m.
Dôležité! Vzhľadom na to, že maximálna účinnosť lieku je zrejmá v prvej hodine po liečbe, je mimoriadne dôležité vybrať ten správny čas, aby bola ovplyvnená väčšina škodcov.

Pre maximálnu účinnosť sa listy ošetrujú rovnomerne. Rozstrekujte iba rastliny v suchom, bezvetrnom počasí. Môžete to zopakovať iba po 14 dňoch. Spracovanie zemiakov

preventívne opatrenia

Na obale prípravku “Iskra” sa na ochranu pred hmyzím škodcom uvádza tretia trieda nebezpečenstva. Preto, aby sa ochránilo ich zdravie, odporúča sa používať osobné ochranné prostriedky, respirátor, ochranný odev a plastové priehľadné sklá. Je dôležité, aby ste počas práce nepite a nekonzumovali potraviny. Po ukončení liečby sa pokožka a sliznice ústnej dutiny musia dôkladne vyčistiť vodou.

Prvá pomoc pri otravách

Negatívne účinky po expozícii liekom sa môžu vyskytnúť v dôsledku nedodržania pravidiel používania. Aby ste silne nepoškodili telo, je dôležité okamžite poskytnúť prvú pomoc:

  • Pri kontakte s pokožkou sa produkt odstráni čistou handričkou alebo vatou a dôkladne sa dôkladne umyje vodou vo veľkom množstve s mydlom.
  • Po poškodení očí – opláchnite čistou vodou. Odporúčame, aby ste v tejto chvíli nechali otvorené oči.
  • Ak bola liek prehltnutá, je potrebné piť niekoľko pohárov vody pridaním aktívneho uhlia. Odporúča sa užívať až 5 tabliet na 1 pohár. Potom umelo vyvolajte zvracanie a okamžite ho odneste lekárovi.
Viete? V súčasnosti je najnebezpečnejším insekticídom DDT (dichlórdifenyltrichlóretán). V roku 1937 ho otvoril vedec P. Müller, ktorý za to získal Nobelovu cenu.

Spark Double Effect
Po poskytnutí prvej pomoci je povinné kontaktovať lekársku inštitúciu pre radu. Najčastejšie lekári predpisujú atropín.

Termín a podmienky skladovania

Výrobok uchovávajte len na suchom, nevyhnutne tmavom mieste v teplotnom režime od -10 do +30 ° C. Je dôležité, aby droga nebola dostupná deťom a zvieratám. Čas použiteľnosti by nemal presiahnuť 2 roky.

Rovnako ako u časových škodcov sa zdá, že sú imúnne voči aktívnym zložkám liekov, odporúča sa striedať insekticídy. Prospech z čoho vyberať, tu sú len niektoré – aktellik, Decis, malatión, Fitoverm, Calypso, Akhtar.

Ako možno vidieť z uvedených informácií, prostriedkom “Iskra Double effect” má rôznu dobu spracovania, a teda pre dosiahnutie najlepších výsledkov je dôležité, aby sa po nich cnie. Iba v tomto prípade škodcovia nebudú schopní spôsobiť veľké škody rastlinám a vaša úrodu sa zachráni.