Spoločné odrody kŕmnej repy

Kŕmna repa
Zo všetkých odrôd repkového krmiva sa stáva dôstojné miesto. Je to nevyhnutné jedlo v zime pre domácich miláčikov. Miluje dobytok, ošípané, králiky, kone. Rastlina je bohatá na celulózu, pektín, potravinové vlákna, uhľohydráty, minerálne soli a bielkoviny.

Koreňová kapusta výrazne zvyšuje produkciu mlieka počas kŕmenia zvierat suchou potravou. Okrem toho sa vzťahuje na nenáročné rastliny s vysokým výťažkom. Používajú sa nielen koreňové plodiny, ale aj rastliny.

Pri výbere semien na osivo repy je potrebné vedieť, že najproduktívnejšie sú odrody valcovitého tvaru v tvare vreca a predĺženého kužeľa. Variety kužeľovitého tvaru bielej, ružovej a žltej farby sú známe svojim obsahom cukru.

Uvažujme o najrozšírenejších stupňoch kŕmnej repy.

“Tsentaur”

Kŕmna repa Centaur
Repkový kŕmenie “Centaur” je chovaný poľskými chovateľmi a týka sa množstva polosacharidových odrôd. Korene sú biele, pozdĺžne oválne, s hmotnosťou 1,2-2,7 kg.

Zvláštnosťou tejto odrody je absencia laterálnych vetví koreňových plodín a rýchly rast koreňov a listov. Koreňová drážka v tejto odrode je malá, takže koreňové plodiny sú mierne kontaminované.

Dôležitou výhodou odrody je jej odolnosť voči cercosporiu a lukostreľbe. Zariadenie nie je náročné na zloženie pôdy a je sucho-rezistentné. Koreňové plodiny pred zberom sú ponorené do pôdy o 60%, takže je možné ich zberať mechanicky aj ručne. Zber sa dobre zachováva v chladných miestnostiach pri teplotách od 0 do 4 ° C až do mája. Vegetačné obdobie je 145 dní, produktivita je 100-110 ton / ha.

Viete? Semená väčšiny odrôd kŕmnych repy sú viacnásobné. Je to kvôli tomu, že neosiejeme semená, ale hnojenie, takže niekoľko rastlín vyrastie z jedného glomerulu. V súvislosti s tým musia byť výhonky rozbité. V súčasnosti chovatelia vyviezli veľa jednostranných odrôd a hybridov, ktorých semená netvoria kopulácie.

“Ursus”

Kŕmna repa Ursus
Hybridná škála poľských chovateľov je multi-rastový pološkrobový typ.
Koreňová plodina má žltooranžovú farbu, valcovitého tvaru s hmotnosťou do 6 kg. Telo je šťavnaté, biele. Korene majú hladký povrch, mierne znečistené a ponorené do pôdy o 40%, takže ich odstránenie ručne nebude ťažké.

Zariadenie nie je náročné na zloženie pôdy, je odolné voči suchu a vyznačuje sa rýchlym rastom koreňov a listov. Rastlinná odolnosť voči ochoreniam je dobrá, nízka tendencia ku kvitnutiu. Korene sú dobre zachované až do decembra a obsahujú veľa suchých látok a sacharózy. Vegetačné obdobie je 145 dní, výnos koreňových plodín je 125 ton / ha.

“Record”

Záznam o kŕmnej repy
Kŕmna repa “Záznam” sa vzťahuje na odrody poľského chovu a je viacčlenná rastlina pološkrobového typu. Podľa termínov dozrievania sa hovorí o strednej-neskorej kultúre. Korene valcovo-kužeľovitého tvaru bez bočných konárov, ružovej farby s hmotnosťou do 6 kg.

Jeho povrch je hladký, ponorený do pôdy o 40%. Mäso je biele, šťavnaté. Odolnosť voči chorobám a kvitnutiu je vysoká. Plody sú dobre zachované. Vegetačná doba 145 dní, produktivita 125 t / ha.

“Kyjev Pink”

Kŕmna repa Kyjev ružová
Odroda bola zavedená Ukrajinským poľnohospodárskym inštitútom. Vzťahuje sa na populárne multi rastové stredne zrieďujúce odrody. Koreň je valcovo-oválny, oranžový. Odroda sa vyznačuje malou a plytkou koreňovou drážkou, takže koreňové plodiny sú mierne znečistené. Jeho ponorenie do pôdy je 50%, čo umožňuje zber mechanizovanou metódou.

Pozitívne reaguje na zavádzanie hnojív do pôdy a vykazuje vysoký výnos. Odroda je suchá, odolná voči chorobám a škodcom. Plody sú dobre zachované. Produktivita 120 t / ha.

“Brigádny”

Brigáda kŕmnej repy
Kŕmna repa “brigáda” sa týka odrôd nemeckého chovu. Korene majú oválny valcovitý tvar, oranžovo-zelenú farbu s hladkým lesklým povrchom a hmotnosťou približne 3 kg. Obsah cukru je vysoký.

Výraznou črtou odrody je zachovanie zelených a sukulentných listov pred zberom. Zariadenie nie je náročné na zloženie pôdy a je sucho-rezistentné.

Zastrešenie môže vydržať krátkodobé mrazy na -3 ° C, u dospelých rastlín na -5 ° C. Červená repa “brigáda” má dobrú prezentáciu a stánok pre farbu. Zber úrody sa môže vykonávať mechanicky aj manuálne. Korene obsahujú vysoké percento sušiny, preto je uložené dlhé obdobie. Vegetačná doba 120 dní, produktivita 150 t / ha.

“Lada”

Kŕmna repa Lada
Repkový krmivo “Lada” chová chovatelia Bieloruska a patrí k jednorazovým rastlinným odrôdam. Koreňová plodina je biela alebo ružovo biela, oválna valcovitá s špicatou základňou s hmotnosťou do 25 kg. Mäso biele, šťavnaté, husté. Zakorenenie v pôde je 40-50%. Výraznou črtou tejto odrody je jej odolnosť voči suchu a chorobám. Semená rastlín sú ošetrené komplexom ochranných stimulujúcich látok. To umožňuje sadenicam sa nebojať nepriaznivých poveternostných podmienok, škodcov a chorôb.

Nízkokveté odrody. Pri skladovaní existuje rezistencia rastlín počas celého obdobia rastu na cerkosporózu a hnilobu lana. Plody sú dobre zachované. Prednosťou odrody “brigádny generál”, je tiež zachovanie zelenej a svieža zeleň v priebehu vegetačného obdobia a uloženie osiva, ako na 1 hektár vyžaduje iba 4 kg semien. Vhodné na ručné čistenie. Priemerný výnos je 120 t / ha.

“Nádej”

Kŕmna repa “Hope” je určený pre pestovanie v severo-západnej, Volga a Ďalekého východu regiónoch Ruska a patrí k odnorostkovym odrôd.

Kŕmna repa Hope
Koreň je oválny-valcovitý tvar, červený. Listové listy rastliny sú zelené s miernou farbou anthocyanínu. Mäso je biele, šťavnaté. Koreň v koreňovej pôde je 40%. Odolnosť rastlín proti múčnatke a cerkosporóze je mierna. Výnos je vysoký.

Viete? Antokyanínová farba listov je spôsobená anthokyanínovým pigmentom. Má modré svetlo v alkalickom prostredí a červené v kyslom prostredí. Antokyanínové listy, v porovnaní so zelenou, absorbujú viac energie slnka. Rozdiel medzi teplotou červených a zelených listov za slnečného počasia je 3,5 stupňov av oblakovom počasí – 0,5-0,6 stupňov.

“Milan”

Kŕmna repa v Miláne
Kulinársky odrôd “milánskeho” repy patrí k jednorazovým rastúcim hybridy polosacharínového typu chovaných chovateľmi Bieloruska. Výraznou črtou odrody je rýchly rast v počiatočnom období.

Koreň je oválny tvar, stredne veľký, biely v dolnej časti a zelený v hornej časti. Listy sú stredne veľké, zelené farby s bielymi žilami, zaoblené.

Je určený na pestovanie na všetkých druhoch pôdy. Koreň v koreňovej pôde je 60-65% s nízkou kontamináciou. Zber sa môže robiť mechanicky a ručne. Rastlina je odolná voči kvitnutiu a kerosporóze. Plodina je vhodná na dlhodobé skladovanie. Výnos je 90 t / ha.

“Vermont”

Kŕmna repa Vermon
Kŕmna repa “Vermont” sa vzťahuje na jednozložené hybridné odrody pestované v centrálnom regióne Ruska. Koreň je valcovo-kužeľovitý, stredne veľký, biela v dolnej časti a zelená v hornej časti. Priemerný výnos je 90 t / ha.

Dôležité! Kŕmna repa je efektívnejšia na pestovanie v oblastiach po jačmeňovi, lucerni a strukovinách.

“Zhamon”

Kŕmna repa: Jamon
Rozmanitosť kŕmnej repy “Zhamon” sa vzťahuje na jednozložené hybridy pestované v centrálnej čiernej zemskej ekonomickej oblasti Ruska. Koreň je valcovo-kužeľovitý, stredne veľký, žltooranžový v dolnej časti a oranžový v hornej časti. Listové dosky stredne veľkých rastlín, zelené farby na krátke stopky. Odolnosť proti porážaniu cerkosporózou je priemerná, koreň nie je ovplyvnený. Priemerný výnos je 84 t / ha.

“STARMON”

Kŕmna repa “Starmon” sa vzťahuje na jednozložkovú hybridnú odrodu kultivovanú v centrálnej ekonomickej oblasti Čiernej zeme v Rusku. Koreň je kužeľovitý, v dolnej časti je žltý a na vrchu je zelený. Rosetové listy sú vzpriamené, listy sú zelené s bielymi žilami na dlhých stopkách. Výťažok odrody je až 70 t / ha.

Kŕmna repa Stramon
Hoci kŕmna repa patrí k nenáročným rastlinám, ale na dosiahnutie vysokých výnosov je potrebné vybrať správne miesto na pestovanie. Repa rastú dobre na hlinených, piesočnato-hlinených, úrodných pôdach. Rozmnožovanie koreňových plodín na fyziologickom roztoku, kyslé, náchylné na bogging pôdy nebude úspešné.

Dôležité! Okrem typu pôdy na výťažok kŕmna repa semien plodiny ovplyvniť načasovanie, poveternostné podmienky, hĺbky siatie, dostatočný prietok vody a kyslíka do baktérií.

Pred zasadením repy je potrebné určiť priority budúcej plodiny, skombinovať ich s charakteristikami každej odrody a určiť, ktoré odrody repy sa najlepšie vysádzajú na ich mieste.