Spoločná hydina a iné jej druhy

Hlupák
Rastlina, o ktorej sa diskutuje v tomto článku, je pre mnohé krajiny raritou. Hlupák patrí k ohrozeným druhom flóry a je chránená zákonom. Právna ochrana tejto bylinky je akceptovaná na Slovensku, Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Ukrajine, Litve a Lotyšsku. Aby ste pochopili viac o živote divokej kiahne, o jej druhoch a menách, pozrite si naše poznámky.

Bažant obyčajný (Pinguicula vulgaris L.)

Spoločný larvy je trvalka bylinná rastlina rodu Zyryanka, rod Puzyrchatka.

Dôležité! Na rozdiel od ostatných rastlín rodiny Puzyrchatka majú všetky druhy štiepok skutočné korene. Avšak optimálne poveternostné podmienky sú dôležitou podmienkou rastu lariev. V opačnom prípade rastlina tvorí veľmi slabý koreň, ktorý sa ľahko rozpadne.

stanovište: mokré útesy a rímsy v subalpských oblastiach, močiare a vlhká pôda v horských oblastiach.

distribúcia: Európa, Grónsko, Island, Škandinávia, Aljaška.

kvitnúce: Jún-august.

Bratrstvo spoločné
Popis: rastlina má vláknité korene (5-15 cm). Výška trávy je 5-25 cm. Listy sú bazálne (bazálne, sedmý), umiestnené pri základni, 2-5 cm dlhé, 1-2 cm široké. Spoločné kurča možno ľahko rozpoznať širokým, hruškovitým, žltkasto-zeleným, ako aj lepkavým a slizovitým na dotykové listy. Stonky vzpriamené a dlhé (výška 5-17 cm). Kalich má vláknitú štruktúru. Kvetenstvo je osamelé. Okvetné lístky majú modrofialovú farbu. Pozorovanie listov odhalilo množstvo drobných hmyzu a jemných trosiek, ktoré sa zdajú byť prilepené k povrchu listu. Spoločná hydina a všetky ostatné odrody tejto rastliny sa množia podľa semien.

Dôležité! Ak sa rozhodnete začať pestovať rybu vo vašej záhrade alebo doma, je dôležité vedieť, že táto rastlina je parazit (hmyzožravý). Sticky lLukovanie vajec je druhom pasce pre hmyz. Voda a špeciálne minerály obsiahnuté v listoch priťahujú malý hmyz. Keď sa hmyz zhromažďuje na povrchu trávy, listy sa valia z okraja do stredu a jedia hmyz.

Alpská šťuka (Pinguicula alpina L.)

Alpský sádlo je osamelá rastlina s pomerne dlhou životnosťou. Pinguicula alpina

Popis: Na rozdiel od bežnej kliešte je pedikel tejto rastliny mierne kratší. Rhizomové stonky hnedé; Koreňové príslušenstvo je bledožlté s jednou rozetou listov na základni. Výška rastliny je 5-15 cm, listy sú pravidelné, umiestnené na základni, 4-5 v jednej rozetke, až 4 cm v priemere, s lepivými žľazami na povrchu. Farba listov sa mení od žltozelenej a tmavo červenej až ružovej. Jediný kvet bielych alpínskych lariev so žltým peľom.

Distribúcia a prírodné prostredie: rastlina je veľmi teplomilná. Vyskytuje sa na južných svahoch a skalách, v strede arktickej zóny. Alpské ryby sú európske a sibírske druhy ovčieho kiahne, ktoré sú rozšírené v severných a vysokých horských oblastiach.

kvitnúce: V priebehu jednej sezóny sa zvyčajne otvorí jeden nový púder.

Viete? Na rozdiel od iných druhov, alpský horský je poloparazit. Rastlina má chlorofyl a dostáva živiny aj z fotosyntézy.

Sadra (Pinguicula gypsicola)

Popis: oddenka jednoduchá, krátka, ale existuje veľa prídavných vláknitých koreňov. Množstvo bazálnych listov má klenutú štruktúru a obdĺžnikový klinček alebo tupý tvar (dĺžka 1,5-8 cm, šírka 2-3,5 mm). Pedicel vzpriamený; kvetina má charakteristický fialový odtieň. Corolla sa rozdeľuje na horný a spodný ret; plátky fialovej farby. Priemer korólu je od 2 do 2,5 cm.

Grilovaná sadra
Distribúcia a biotop: Rodina krajiny je Mexiko, ktoré sa nachádza aj v Brazílii. Tento typ Lepidoptera bol prvýkrát objavený a preskúmaný v roku 1910 vedľa sádrového lomu nachádzajúceho sa v San Luis (1300 m nad morom). V roku 1991 získalo svoje meno a začalo sa pestovať v Európe. Habitát sadry musí byť podrobnejšie opísaný. Typickým prostredím pre túto rastlinu sú kamenité kopce: tráva rastie buď v kryštalických štrbinách, alebo v tenkých vrstvách erodovanej pôdy.

Uprednostňuje viac zatienenú stranu kopca smerujúcu na sever alebo severozápad, pretože odparovanie vody z pôdy je menšie a teplota je nižšia. Niektoré rastliny sa niekedy nachádzajú v stinných miestach malých kaňonov. Počas obdobia sucha (od decembra do júna) rastlina dostáva vlhkosť len z ranných hmly. Počas obdobia od augusta do novembra sa pozorujú pravidelnejšie dažďa, ale aj samotný kopec si zachováva vlhkosť, ktorá dodáva rastline dodatočné hnojenie.

kvitnúce: v období od júna do novembra (v závislosti od pôdnej vlhkosti); kvitnutie môže začať neskôr.

Kuracie puffer (Pinguicula cyclosecta)

Kuracie mäso je okrúhle – najjednoduchšia verzia ovčieho kiahne. Kuracie vtáčie okrúhle

Popis: z iných druhov sa rastlina vyznačuje okrúhlymi, svetlo zelenými listami. Množstvo listov sa zhromažďuje v hustom výtoku. Priemer rozety je 20 cm, výška klinčeka je 12 cm. Koruna je veľmi krehká, fialová. Kozorožec krátky, jednoduchý, s mnohými prídavnými vláknitými koreňmi. Táto bylina potrebuje minerály. Preto, rovnako ako mnoho druhov štikozubca, táto rastlina používa svoje listy ako Velcro na zachytenie hmyzu (s cieľom doplniť zlej výživy).

distribúcia: rodiskom kiahní je Mexiko. Vo voľnej prírode rastie celoročne v lesoch: na vápencových skalách a kmeňoch stromov. Niekedy rastie v oblastiach s veľkým machom alebo len na trhlinách v skalách (na severnej strane skál).

Morainský (Pinguicula moranensis)

Mauritánia je trvalka hmyzožravá rastlina. Mauritánsky tuk

Popis: v lete rastlina tvorí bazálnu rozvetu listov s dĺžkou do 10 cm, ktoré sú pokryté sliznicovými žľazami. Rovnako ako ostatné druhy, moriaká marihuana sa živí hmyzom. Živiny extrahované z mäsa malých článkonožcov sa používajú okrem existujúcich živín nachádzajúcich sa v pôde. V zime stráca morianský můra svoju rozetu a má podobu malej predátorskej rastliny. Kvety majú ružový alebo fialový odtieň a nachádzajú sa na vertikálnej kmeňovej dĺžke až 25 cm. Rastlina kvitne dvakrát do roka.

Distribúcia a biotopy: Tento druh sa prvýkrát našiel v Mexiku v roku 1799. Do dnešného dňa rastlina rastie v Mexiku, rovnako ako v Guatemale. Morian pustovník je široko pestovaný po celom svete.

Viete? Zo všetkých druhov rodu Zyryanka je najpopulárnejšou pre pestovanie doma morianská kobyla. To je čiastočne spôsobené tým, že rastlina má veľké, ľahké, tenké a veľmi farebné listy.

Pinyonula planifolia

Popis: drevokrídle s plochým dnom z iných druhov sa vyznačuje hlbokou hnedou farbou listov. Niektoré vzorky môžu mať svetlejšie farby (kvôli nedostatočnému slnečnému žiareniu). Priemer objímky je 12,5 cm; výška klinčeka je 12 cm. Kvety larvy majú päť plátkov. Farba lístkov sa líši od ružovo-fialovej až po bielej farby. Kvety sú malé, ale môžu dosiahnuť priemer 2 cm. Ak kvet plne otvoril svoje okvetné lístky, rastlina potrebuje jasné slnečné svetlo niekoľko dní. Je na slnku, že listy trávy nadobudnú tmavo červenú farbu.

Lentian plochý list
Prírodné prostredie: tento druh placky má veľmi vlhké prostredie. Ploché kurča možno nájsť v takých mokrých oblastiach, ako sú svahy, močiare, mokré lúky.

distribúcia: široko rozšírená na severnej pologuli. Tento druh lariev pochádza z USA (juhovýchodná časť); často vo Francúzsku.


Doba kvitnutia:
od marca do apríla, v závislosti od teploty.

hrozby: Rastlina je ohrozená vypúšťaním miesta, zhoršujúcou sa kvalitou vody a všetkými druhmi ľudskej činnosti.

Vallisnerielist (Pinguicula vallisneriifolia)

Vallisnerielistic pancake je ďalším typom hmyzožravých rastlín patriacich do rodiny Puzyrchatka. Pinguicula vallisnerielistnaya

Distribúcia a biotopy: obýva rastlinu v skalných oblastiach a vápencových zónach v nadmorskej výške 600-1700 metrov nad morom. Tráva-trvalka rád vlhký, ale chránený pred priamymi zrážkovými plochami. Vallisnerielist žena je rozšírená v horách Španielska.

Popis: kvetina je svetlo ružová alebo fialová, zriedka biela alebo svetlo modrá. Okvetné plátky majú dĺžku 15-22 mm.
Bazálne listy majú priemer 12,5 cm, výšku 12 cm; farba ružice je terakota,

Doba kvitnutia: Vallisnerielistka väčšinou kvitne v máji alebo začiatkom júna.

pestovania: dlhodobá kultivácia bude ťažkou úlohou. Potrebné podmienky pre rast sú: dobrá vlhkosť vzduchu, nízka teplota a ultrafialová lampa.

Pinyacle vláknité (Pinguicula filifolia)

Hamburger je nitelistický – viacročná rastlina, ďalší hmyzožravý druh rodu Ziryanka. Hematórium je už dlhé

distribúcia: Nitelistické larvy pokrývajú širšiu ekologickú zónu ako iné druhy. Vyskytuje sa najmä v západnej časti Kuby av niektorých susedných regiónoch. To bolo prvýkrát objavené v roku 1866.

Habitat a ekológia: Nitelistická larva rastie v blízkosti pobreží a v močiaroch. Tráva kvitne v močiaroch s vysokou teplotou a vysokou vlhkosťou vzduchu a pôdy. Avšak suchá sezóna, ktorá trvá od novembra do apríla, je táto rastlina hodná vydržania.

Popis: dĺžka listov penisu je 4-5 mm, šírka – 1-1,5 mm. Rovnako ako väčšina ostatných druhov šťuky, táto tropická rastlina používa svoju lepkavú alokáciu na listoch na zachytenie malého hmyzu, peľu a iných rastlinných trosiek, ktoré doplnia svoje vlastné jedlo.
Zásuvka má priemer 8-10 mm. Jedna zásuvka má zvyčajne 4-6 nožov. Každá kvetina pozostáva z 5 okvetných lístkov. Farba lístkov sa líši od bielej po žltú, od modrej po fialovú.

kvitnúce: Obdobie kvitnutia je hlavne na letnú sezónu (júl, august), ale rastlina môže kvitnúť po celý rok.

hrozby: kvôli neustálemu pobytu v močiare, plot nititulum často čelí hrozbe rozkladu. Keď pankreas dosiahne zrelý rast, listové listy zaujmú vertikálnu polohu. Táto vzpriamená poloha pomáha vyhnúť sa hnilobným a plesňovým ochoreniam.

Sviňuchka (Pinguicula ionantha)

Fiancock Fialco-kvitnutie je vzácny druh kvitnúcich rastlín rodiny Puzyrchatka. Pinguicula fialkotsvetkovaya

Popis: Táto bylinná trvalka mäsožravá rastlina tvorí ružicu jasne zelenými listami s mäsitými okrajmi. Listy, každý s dĺžkou do 8 cm, sú pokryté lepkavými vlasmi. Kvety sú bledo fialové. Koruna má na zadnej strane zelené ostrohy. Stred kvetu je pokrytý žltými alebo červenými vlasmi. Korunkové čepele majú biele vlasy.

Doba kvitnutiaja: Od februára do apríla.

stanovište: tráva je v USA rozšírená. Rastú v močiaroch, hlbokomorských močiaroch, mokrých depresiách a kalužiach. V mnohých krajinách je fialová kvetina považovaná za ohrozený druh. Hrozbou pre rastlinu sú lesné požiare. Okrem toho zníženie počtu rastlín je schopné dlhodobého sucha.

Viete? i nPo silných dažďoch, ktoré sú počas niekoľkých dní pod vodou, je ovocná plode schopná prežiť.

Kryštálová prasa (Pinguicula crystallina)

FKrištáľová kvetina je poslednou rastlinou v našom zozname rodu Zyryanka. Kuracie krištáľ

vlastnosti: zrelá rastlina má od šiestich do deviatich tenkých svetlo zelených listov (od 1,5 cm do 3 cm na dĺžku a 1 cm na šírku). Tvar listov sa mení od podlhovastého až po ovocno-obdĺžnikový. Kvety majú belavý modrý alebo ružový nádych. Corolla môže dosahovať až 2 cm v priemere.

Distribúcia a biotopy: Cyprus je rodiskom rastliny, ale historické záznamy to dokazujú po prvýkrát Kryštálové kurča bolo objavené na území moderného Turecka. Zariadenie sa nachádza aj na juhu Talianska, v Bosne a Hercegovine, v Albánsku v Grécku. Krištáľové kurča preferuje vápencové skaly, kamenné múry, močiare alebo mokré lúky. Kultivovať tento druh nie je ľahké. Rastlina je vystavená mrazu a snehu.

Viete? Do roku 1991 boli Pinguicula crystallina a Pinguicula hirtiflora považované za dva samostatné druhy. Boli vykonané opakované štúdie. Analýzy ukázali, že tieto dve rastliny sú veľmi úzko spojené a nemali by sa považovať za dva rôzne druhy. Teraz Pinguicula hirtiflora už nie je samostatným druhom, je poddruhovou kryštálovou kura.

Málo obyvateľov našej krajiny pozná zhirianka. Ale teraz, keď sa niekedy náhodou naraziť na tejto divokej a fascinujúce pre svoju krásu trávu, môžete ľahko rozpozná, a môže dokonca chcú pestovať doma na okennom parapete.