Šírenie kurčiat v inkubátore

Násadzovacie kurčatá
Ak sa rozhodnete vyrastať a zdvihnúť kurčatá, skôr alebo neskôr budete musieť prežiť vyliahnutie kureniec. Dnes, dokonca aj na malých fariem pre inkubáciu vtákov, sa používajú inkubátory, pretože potomkovia potomkov sú v nich vyššie a zdroje na pestovanie trvajú trochu. V tomto štádiu môže mať neskúsený chovateľ hydiny veľa otázok týkajúcich sa doby násadového procesu a samotného procesu, potrebu pomôcť vyliahnuť kurčatá a ďalšie dôležité body. V tomto článku uvažujeme o všetkých dôležitých aspektoch vyliahnutia inkubovaných kuriatok.

Čas a podmienky vyliahnutia

Pokiaľ ide o celý plod, šrafovanie všetkých jedincov v inkubátore, a v prípade sliepky násadových môže trvať 12-48 hodín, pretože v porovnaní s podmienkami kurčiat vnútri vajcia za 21 dní – to je len hrubý obdobie, každá mačka môže trvať dlhšie, alebo menej času na narodenie.

Prečítajte si, ako pestovať mláďatá v inkubátore.

Pokusy pokračovať v obálke u mnohých ľudí začína už 18. deň. V tejto dobe mláďatá začnú svetla krakovania, hlava, ktorý do tej doby bol zložený pod svoje ochranné krídla sa postupne uvoľňuje, je návrh zákona poslaný do tupého konca vajcia sa mláďa začne meniť pozíciu. Často v tomto čase môžete počuť prvé pískanie kurčiat, a ak prinesiete vajíčko na svetlo, môžete vidieť aktívny pohyb vo vnútri. To znamená, že prepichnutie začne čoskoro.
Šírenie kurčiat
Niektoré podmienky úspešného piercingu detí:

 1. Tri dni pred očakávaným dátumom vyliahnutia je potrebné vypnúť striedanie vlasov.
 2. Nastavte maximálnu vlhkosť v inkubátore. Tým sa vytvorí priaznivá mikroklíma pre kurčatá a zmäkčuje sa škrupina, pretože kurčatá budú ľahšie zvládnuť.
 3. Pri liahnutí neotvárajte inkubátor viac ako dvakrát denne! Odporúčame odviezť deti ráno a večer. Pri častom otvorení zariadenia dochádza k silným zmenám vlhkosti a teploty, ktoré môžu spomaliť trhliny alebo viesť k smrti časti kureniec.
Viete? Kuracie embryo už v druhý deň vývoja začína vytvárať a poraziť srdce. V tomto čase embryo vyzerá ako malá červená bodka uprostred žĺtka.

Etapy procesu

Na to, aby sa narodil, musí kurča robiť obrovskú a ťažkú ​​prácu. Je potrebné poznamenať, že do konca vývoja vo vnútri vajec škrupiny sa stáva oveľa tenšie a krehkejšie, pretože niektoré minerály z nej ide na štruktúru kostry a tkanív kuriatka. Avšak kuracie mäso potrebuje veľa práce, aby sa z nej dostalo.

Pozrite sa na zoznam najlepších inkubátorov pre vajíčka pre domácnosť.

Proces šrafovania pozostáva z niekoľkých hlavných etáp:

 1. Vyskytne sa crack. Ak chcete urobiť prvú crack v škrupine, kurča môže trvať až 20-24 hodín! Už na 6. deň vývoja sa na zobáku vtáka vytvorí špeciálny nadržaný tip. Vo vnútri vajíčka kurča zmení svoju pozíciu, otočí hlavu smerom k tupému koncu vajíčka (puga) a začne tvrdo tvrdnúť škrupinu. Najskôr prepichne proteíny a škrupiny podobné škrupinám, po ktorých môže prvý dych. Niektorí majitelia vtákov už v tejto dobe počujú rozprávanie kurčiat. Na povrchu škrupiny sa objaví malá trhlina.
 2. Otvorí sa otvor. Pokračuje tvrdá práca, kurča stlačí vrchnú špičku do trhliny, až kým časť škrupiny nevypadne a vytvorí tak dieru. Výstavba otvoru vo vajci V tomto štádiu sa môže stať, že kura sa prestane snažiť dostať z vajca a urobiť dieru tesne pod zobákom. V tejto situácii je potrebné analyzovať, či teplota a vlhkosť v inkubátore sú príliš nízke.
 3. Zvýšte otvor. Kurča naďalej spočíva na labkách v plášti a postupne rozširuje dieru.
 4. Prerušenie škrupiny. Nakoniec škrupina nesedí nápor a rozpadá sa na dve časti, ale kurča sa z neho nevyberie naraz. Po dlhej a únavné obdobie práce na “oslobodenie” hniezdiace veľmi unavený a izmuchivaetsya tak často môže byť videný ako mokré, lepkavé a oslabil telo mláďa vypadne z plášťa a naďalej klamať, robiť rôzne dýchacích pohybov. Oči sú zatvorené súčasne.
 5. Roztrhnutie škrupiny

 6. Oddelenie flagely. Keď kuriatko trochu odpočíva a dostane silu, bude pokračovať v opúšťaní škrupiny. V tejto dobe, flagella, ktorá spája kurčatá a vaječné škrupiny, prichádza. Ak v ňom nie je žiadny pohyb krvi, môže byť flakón viazaný a rezaný.
Dôležité! Pri vyliahnutí kurčiat sa odporúča, aby sa proces nezasahoval, nesnažte sa mu pomôcť ani urýchliť priebeh udalostí, rozbiť škrupinu a vytiahnuť mláďatá z vajíčka. Takže hrubo narušíte fyziologický proces a roztrhnete krvné cievy, môžete úplne zničiť novorodenca.

Jediná vec, ktorú môžete pomôcť mláďatám – je trochu rozšíriť dieru na zobák.

Po vyliahnutí potomstva sa odporúča, aby sa z inkubátora neodviedli ihneď. Môžete počkať asi 12-24 hodín, kým kurčatá suché, odpočívať a prispôsobiť, a potom ich presunúť do špeciálnej vyhrievanej krabice alebo brojdka. Niektorí majitelia inkubátorov však opisujú nasledujúci obrázok: keď sa dve alebo viac kurčiat uvoľní zo škrupiny pred ostatnými, začínajú sa aktívne pohybovať pozdĺž podnosu inkubátora a dotýkať sa iných vajíčok. Aby sa zabránilo zraneniu ostatných, zatiaľ vyliahnutých bratov, takéto kurčatá môžu byť zasadené okamžite.

VIDEO: PROCES PAPIEROVÉHO HILLINGU

Ak sa v deň 24-25 s vajíčkami nič nestane, potom už nemôžete čakať na vyliahnutie. Skontrolujte, či sa tieto vajíčka oplodnili, ak áno, potom embryá zomreli v dôsledku nevhodných podmienok v inkubátore.

Obsah po vyliahnutí

Po vyliahnutí kurčiat musí poskytnúť optimálne podmienky. V prvých dňoch života sú najzraniteľnejšie a najzraniteľnejšie, najmä po inkubácii, kedy sa sliepka nemôže starať o ne.

Majitelia mladých zvierat by mali vedieť, čo robiť, ak kurčatá nerastú.

Teplota a osvetlenie

Po narodení vtákov sú obzvlášť citlivé na teplotu a svetlo. V období od prvého do piateho dňa by malo byť osvetlenie v krabici konštantné, v noci môže byť mierne tlmená. Optimálne využitie červeného svetla, ale ak to nie je možné, bude to robiť bežná žiarovka, ktorá poskytne svetlo aj teplo súčasne. Môžete tiež použiť vykurovaciu podložku na vykurovanie.

Vek (dni)

Teplota miestnosti

Teplota v krabici (broder)

Vlhkosť vzduchu

Osvetlenie (intenzita, trvanie)

0-1 +26 … + 28 ° C +32 … + 33 ° С 75-80% 20 luxov, 24 hodín
2-5 +23 … + 25 ° C +29 … + 30 ° C 75-80% 20 Lux, 23.30 hodín
6-10 +23 … + 25 ° C +26 … + 28 ° C <65% 5-10 Lx, 15.30 hod

Pri správnej mikroklíme môžete vidieť nasledujúci obrázok: kurčatá sú približne rovnomerne rozložené po obvode krabice, sú stále mierne pískané, pokojné. Ak je teplota príliš vysoká, zhromaždia sa pri stenách, pri nižšej teplote, naopak, čo najviac sa blíži k ohrievaču a budú mať strach. Ak je v krabici koncept, kurčatá sa pokúsia skryť od neho a umiestnia sa do jednej konkrétnej strany krabice, bližšie k ohrievaču.

V miestnosti

Z horeuvedenej tabuľky je zrejmé, že miestnosť obsahujúca krabicu, klietku alebo broodder s kurčatami by mala byť vyhrievaná, dobre vetraná, ale bez prievanu.

Naučte sa, ako urobiť broodder pre kuriatku sami.

Je veľmi dôležité dodržiavať hygienické podmienky v kontajneri s vtákmi. V prvých piatich dňoch v spodnej časti škatule môžete dať papier alebo jemnú tkaninu s ich každodennou výmenou. Broder pre kurčatá
Ďalej, ako vrh, môžete použiť piliny, seno alebo slamku a tiež ich meniť denne. Je však oveľa pohodlnejšie transplantovať deti do klietky, do ktorej sa umiestni špeciálna paleta na podstielku. Takto budú kurčatá vždy čisté a čistenie bude čo najrýchlejšie a najjednoduchšie.

Dôležité! Nie je vhodné používať rašelinové odrezky alebo príliš roztrúsené piliny ako vrh – najskôr ich môžu kurčatá chybne vziať na jedlo.

Hustota výsadby vtákov:

 • na 1 štvorci. m môže ubytovať až 30 detí denne;
 • za mesiac sa počet vtákov na rovnakú plochu znižuje o polovicu.

Vlastnosti kŕmenia

Počas prvých 12 hodín po vyliahnutí kurčatá môžu úplne vyprázdniť jedlo a vodu. V tomto čase sa živiny vnikajú do tela z pozostatkov žĺtkového vaku, ktorý bol počas pobytu v plášti nasávaný cez pupočnú šnúru do brušnej dutiny.

Zoznámte sa s funkciami prípravy kŕmnych zmesí pre kurčatá a dospelých vtákov.

V prvých 10 dňoch po narodení sa vtáky kŕmia každé dve hodiny, čo je až 8-krát denne. Mali by mať stály prístup k teplej, čerstvej a čistej pitnej vode.
Podiel kurčiat
Podiel jednodňovej hydiny:

 • 0-3 deň: rozdrvené vajce, varené, drvené kukurice, proso, tvaroh alebo špeciálne kŕmne zmesi pre jednodňové kurčatá;
 • 3-5 dní: pridané bylinky;
 • 5. – 7. deň: strava sa doplní mokrými zväzkami na kyslé mlieko alebo kyslé mlieko, mäso a rybí odpad. Varené vajcia z tohto veku nedávajú;
 • 8-10 deň: varené zemiaky, drvená zelenina (cuketu, mrkva, tekvica atď.).

Dôležité je vybaviť misky na kŕmenie a podávače tak, aby kurčatá nemohli v nich lezúť s labkami. To zabráni možnému črevným infekciám a nachladnutiu spôsobeným hypotermiou na mokrej podlahe.

Viete? Vo vnútri vajíčka, kura zanechá vo sne asi 80% času. Avšak aj potom kuriatko jasne vyjadrilo režimy spánku a bdelosti, aktívne sa otriasne pod plášťom. Kuracie mäso nie je schopné prebudiť sa z občasných hlasitých a ostrých zvukov, ale rušivý výkrik sliepky, ktorý varuje pred nebezpečenstvom, môže prebudiť dieťa.

Pestovanie vtákov v inkubátore je náročné a časovo náročné zamestnanie, ktoré vyvrcholí vyliahnutím dojčiat. Proces narodenia mláďat skutočne fascinuje a vyžaduje veľkú zodpovednosť od chovateľa hydiny.