Silver dichondra: tajomstvo úspešného pestovania


Dihondra “Silver Falls” sa vzťahuje k rodu Convolvulaceae – nej ampelnye vytrvalé okrasné listnaté vínnej révy. Táto rastlina v prírode sa usadila vo východoázijských, austrálskych a amerických krajinách.

Ocenia dihondru pre dekoratívny vzhľad, ktorý je udržiavaný hustou usporiadanie listov a popínavých konáre, takže dihondru použité na vytvorenie kompozície do krajiny a ako dekorácia pergoly, záhradné, balkóny.

Biologické vlastnosti

Dydondra “Silvery Falls” má zaoblené, pubescentné listy pripomínajúce strieborné mince. Táto odroda striebra dichondra má povrchné korene a výhonky dosahujú dĺžku jeden a pol metra. Viac ocenil je “Silvery Falls” pre ornamentality výhonkov a listov, pretože táto rozmanitosť dichondra kvitne s nenápadnými malými fialovými kvetmi. Preto zasadil “Strieborný vodopád” často s hojne kvitnúcim rastlín: dopĺňa kompozíciu s potrebnými zeleninami.

Viete? Dichondra bola prvýkrát objavená koncom 18. storočia vo východnej Ázii a distribuovaná po celom svete. Spočiatku sa táto rastlina nestala populárnou, pretože sa nelíši v akomkoľvek exotickom vzhľade, ale podobala sa normálnej ampelovej rastline. Ale keď dizajnéri krajiny uvedomili, že dichondra môže byť použitá ako pôdna pokrývka pre skalky, mala medzi ostatnými ampelovými farbami pýchu miesta.

Pestovanie sadeníc doma

V záujme pestovania výhonkov v domácnosti je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá výsadby a starostlivosti, ako aj vlastnosti výberu a prípravy sadivového materiálu, ktoré sú podľa fotografie najjednoduchšie vykonané.

Optimálne načasovanie

Pestovanie “strieborného vodopádu” zo semien nie je ťažké, ale trvá pomerne dlho. Semená výsevu môžu začať koncom januára – začiatkom februára. Vzhľadom k tomu, že dihondra vyvíja pomaly rastúce zo semien trvá dlhú dobu: práve včas na dobu dihondru musia byť vysadené v otvorenom teréne, je to už trochu starší a vyrásť. Takto sa sadenice lepšie odoberajú a rýchlo sa premenia na dospelú rastlinu.

Ako rastliny so zeminou pokrývajú aj rastliny, saxifrage, nemophile, plazivé včely, plazivý tymian, vertein, periwinkle.

Príprava osív

Aby všetky semená začal stúpať hore a rovnako dobre, odporúča sa pozrieť za škodu, a že neboli žiadne stopy plesne a iné explicitné príznaky nekvalitné množiteľského materiálu. Pred zasiatím je potrebné odolať semená 12 hodín vo vode, v ktorých pridať akékoľvek rastové stimulanty pre okrasné rastliny. Stimulant sa musí zakúpiť v špecializovanom obchode a použiť v súlade s pokynmi na štítku produktu.

Kapacita a pôda pre sadenice

Kapacita musí byť zvolená dostatočne veľká, ale plytká, pretože koreňový systém tejto rastliny sa nachádza v hornej vrstve pôdy.

Dôležité! Dbajte na dobrú drenáž, pretože dichondra nemá rád stagnáciu vody a netoleruje nadmerné pôdne vlhkosti. Ak sa o to nestaráte, môže zomrieť z rozpadu koreňového systému.

Na pestovanie semien je potrebné pripraviť pôdu, ktorá bude obsahovať úrodnú pôdu a piesok v rovnakom množstve. Pred zasiatím musí byť pôda dobre navlhčená.

Hĺbka výsevu

Hĺbka očkovania semien dichondry by mala byť malá: je obyčajne zasiate v plytkom, až 0,5 cm, Studne a ľahko posypané zemou zhora. Neodporúča sa silne stlačiť hornú vrstvu pôdy.

Starostlivosť o plodiny

Po umiestnení semien do pôdy je potrebné dbať na to, aby pôda nevyschla. Na tento účel odporúčajte spray rozprašovač hornú vrstvu pôdy tak, aby nestratila svoju voľnosť. Že semená dobre vyrastajú, odporúčame zakryť kontajner s filmom, dosiahnutie skleníkového efektu. Odporúča sa ponechať plodiny na teplom mieste, aby teplota vzduchu neklesla pod + 22 stupňov. Predtým, než sa objavia prvé výhonky, je potrebné udržiavať vysokú vlhkosť v horúcom lôžku.

Ak ste urobili všetko v poriadku, potom niekde v týždni budú prvé výhonky.

Viete? V južnej Kalifornii v 60-tych rokoch bola dichondra použitá ako alternatíva k trávniku, pretože bola považovaná za odolnú proti pošmyknutiu a mohla tolerovať malé mrazy. Takýto experiment však nebol úspešný, pretože na dosiahnutie perfektného trávnika to trvalo obrovské úsilie a čas.

Starostlivosť o sadenice

Po výskyte prvých výhonkov baktérie dichondra je potrebné začať zvyknúť na rastliny na otvorenom priestranstve: na to sú pravidelne vetrané kotlety, ktoré denne otvárajú film na hodinu alebo dve hodiny. Po úplnom používaní rastlín na otvorenie vzduchu sa po 1 týždni odporúča znížiť vlhkosť – sprej menej často.

Vodu klíčky dichondra pravidelne, akonáhle si všimnete, že pôda sušila. Tiež je potrebné kŕmiť klíčky minerálnymi hnojivami pre okrasné rastliny, ktoré sa nakupujú v špecializovanom obchode a používajú sa podľa pokynov na etikete.

Prvé skutočné listy sa objavujú len mesiac po vzniku rastlín. Práve v tejto dobe sa odporúča vykonať potápačské klíčky. Sadenice sa pestujú v jednotlivých nádobách a v každej banke je možné umiestniť niekoľko hrncov.

Eschinanthus, Petunias, Calibrracho, Surfinia, Bacopa, Verbena, Campanula, Lobelia vyzerajú skvele v hrncoch.

Vysádzanie sadeníc na otvorenom teréne

Keď je vonku teplá, môžete vyberať sadenice tak, aby sa zvykli vonku a po chvíli sa môžu vysadiť na otvorenom teréne.

Optimálne načasovanie

Sadenice rastlín dichondra v otvorenom teréne môžu byť, keď teplota vzduchu v priebehu dňa neklesne pod +20 stupňov av noci nie pod + 15 stupňov; odhadovaný čas vylodenia: koniec mája – začiatok júna.

Vyberte miesto

Dichondra môže byť vysadená na slnku a v tieni, ale strieborný vodopád preferuje ľahšie miesto a dobre sa rozvíja na slnku. Pôdu na výsadbu možno vybrať ľubovoľná, pretože táto rastlina nevyžaduje tento faktor. Ak však poskytnete dichondru s hlinitými a dobre navlhčenými pôdami, s kyslosťou pH 6-8, potom sa rastlina bude cítiť vynikajúco.

Príprava miesta

Pred naplnením dichondry na otvorenom teréne je potrebné vopred pripraviť miesto. Aby ste to urobili, je dobré vykopať zem a odstrániť všetky buriny, ako aj ich oddenky, ktoré bránia rozvoju rastliny.

Dôležité! Pokúste sa vytvoriť dichondru, ktorá nie je veľmi blízko k ostatným rastlinám, zatiaľ čo je stále malá a slabá, pretože ich korene môžu brániť rozvoju a rastu koreňového systému.

Po vykopaní pôdy musí byť dobre uvoľnená a navlhčená.

Optimálny okruh

Vzhľadom na to, že sa rastlina vyvíja dostatočne pomaly, tento faktor by sa mal brať do úvahy pri výsadbe dichondry. Ak máte v úmysle použiť dihondru použiť ako základný podklad, odporúča sa závodu vo vzdialenosti 15 cm od seba, v prípade, že pristátie prebehne za účelom ďalšieho kombinovať dihondru s inými rastlinami, odporúča sa vykonať pristátie vo vzdialenosti 30-40 cm od seba ,

Pre výsadbu sadeníc je potrebné urobiť studne až do hĺbky 3 cm, tak, aby úplne zapadli do koreňového systému a 1/3 únikovej dichondry.

Použitie v záhradných kompozíciách

Rastliny sa môžu vysádzať samostatne alebo v kombinácii s inými farbami. Dihondru možno kombinovať s petúnií, begónie, pelargónie, fuchsie: robia vynikajúce usporiadanie a bude veľmi efektívne hľadať spoločne. Často tiež kombinovať rôzne druhy dihondry, napríklad “Silver Falls” možno kombinovať s “Emerald vodopádu”: oni predstavujú iný obraz šťavnaté a svieže krytinou striebra a jasne zelené výhonky.

Tipy starostlivosti

Aby ste mohli pestovať krásnu a zdravú rastlinu, musíte dodržiavať niektoré pravidlá starostlivosti o dichondru.

zalievanie

Zavlažovanie je veľmi dôležitou súčasťou starostlivosti o rastlinu, musí sa vykonávať pravidelne, akonáhle pôda vysuší trochu. Je dôležité zabezpečiť, aby počas následného zavlažovania nebola pôda príliš mokrá, čo môže viesť k rozpadu koreňového systému.

kŕmenie

Na to, aby sa dichondra aktívne rozvíjala a užívala si oko s bohatým rastúcim striebristým listom a dlhými výhonkami, je potrebné, aby sa organické a minerálne hnojivá dostavili včas.
Pridajte hnojenie odporúčané raz za týždeň, zatiaľ čo alternatívne minerálne hnojivá s vysokým obsahom dusíka a organické. Dobre sa hodí pre striebro obväzu dihondry “ideálny”, ale v špecializovanej predajni je tam veľmi veľa, a budete vyzvaní, čo lepšie využitie.

prerezávanie

Kvôli vytvoreniu prekrásnej a sviežej koruny dichondra sa odporúča vykonať jesenné prerezávanie výhonkov. Pred vstupom do zimondu je nutné odstrániť všetky výhony o 10 cm: takáto manipulácia vyvolá jarné vetvenie dichondry v nasledujúcom roku.

Rozmnožovanie podľa vrstiev

Pri rezaní dichondry “Silver Waterfall”, ktoré sú odrezané, sa môžete pokúsiť o koreň. Vyberte zdravé, celé a silné vetvy. Môžu byť umiestnené v kontajneri s pôdou, rovnako ako na pestovanie zo semien a čistené pod netkaným krycím materiálom.

Stonka je pochovaná v pôde a stlačená v niekoľkých oblastiach, potom rastlina je napojená stimulujúcou látkou.
Po určitej dobe na mieste, ktoré bolo naplnené pôdou, sa tvoria korene a klíčky sa vytvoria.

Treba mať na pamäti, že teplota vzduchu by mala byť najmenej 20 stupňov, takže zakorenenie by malo byť vykonané na okenných parkoch v miestnosti alebo na vyhrievaných terasách.

Ako prežiť zimu

Dihondra je veľmi citlivá na pokles teploty a často nezaznamenáva zimné mrazy, takže vzniká otázka: ako udržať rastlinu v zime. Vplyv nízkych teplôt na dichondrum je spôsobený tým, že v priebehu sezóny nemôže rásť do pôsobivých veľkostí, kvôli tomu je kvetina potrebná dlhšie ako jeden rok, pretože rastie dosť pomaly. Samozrejme, že bude urážlivé, ak váš zviera, ktoré máte tak dlho a prosperujúce rástlo, zomiera len v zime a všetci musia robiť ako prvé.

Preto je potrebné zvážiť všetky možné spôsoby, ako zachrániť rastlinu a pomôcť zimy.

Celý proces zimovania bude oveľa jednoduchší, ak by bola rastlina vysadená v kvetináči. V takom prípade jednoducho prineste dichondru do miestnosti.
Ale aj tu nie je to tak jednoduché. Suchý vnútorný vzduch, ktorý často prevažuje v vyhrievaných miestnostiach, môže zničiť v zime vlhkú rastlinu.
Aby sa ochladila dichondra pred sušením, je potrebné jej poskytnúť skôr chladnú miestnosť, ktorej teplota vzduchu bude nie nad +18 stupňov. Môžete nastaviť nižšiu teplotu, ale ak je pod 15 stupňov, rastlina prestane rásť.

Ak bola rastlina vysadená na otvorenom pozemku, potom je v tomto prípade všetko komplikovanejšie. Je veľmi pravdepodobné, že s malou zasneženou zimou bude rastlina zmrznúť, vzhľadom na to, že koreňový systém dichondry je v hornej vrstve pôdy. Pokúsiť sa chrániť kvetinu čo najviac v zime, od jesene, keď začínajú prvé malé mrazy, pokrytie rastlín piliny alebo suché lístie. Vykonanie takejto manipulácie sa odporúča zvlášť opatrne a vrstva prístrešku by nemala byť menšia ako 6-8 cm.

Takže dichondra je rastlina, ktorá si vyžaduje veľa pozornosti a času. Ak sa rozhodnete ju vysadiť na otvorenom teréne, potom buďte pripravení na to, že na jar ho nevidíte. Ale väčšina kvetinárstva nevystrašuje takúto možnosť, pretože ak sa obávate o rastlinu a obklopujete ju s pozornosťou, potom ako odmena, bude ozdobiť váš dvor s bohatými zelenými vodopádmi neuveriteľnej krásy.