Sestry pre morky – to urobte sami

Orechy pre morky
Jedným z povinných atribútov domu s morky je hrad. Tento dizajn má rôzne typy a výrobné možnosti, z ktorých každý je vhodný pre tie alebo iné podmienky krytu. Mnohí poľnohospodári dávajú prednosť robotom, pretože ide o jednoduchú a lacnú štruktúru. O tom, ako vybrať konštrukciu ostriežika pre vášho vtáka, ako brať do úvahy požiadavky a v skutočnosti ako to urobiť – neskôr v článku.

Čo je to použitie domova v dome

Nasstom zavolal horizontálne umiestnený na vzdialenosti od seba drevené tyče alebo tyče, ktoré slúžia ako pernatej miesto pre nočný odpočinok a spánok. Usporiadanie hydinárne pre kurčatá alebo morky s hniezdami je povinné, pretože táto forma vtáčieho usporiadania v noci je najbližšie k prirodzenému.

Zoznámte sa s osobitosťami obsahu moriek v zime doma.

Anatomicky sa lamely pernatej rodiny (okrem iného aj moriek) vytvárajú tak, aby pevne uchopili zväzok vhodného priemeru. Vonkajšia hydina nie je najlepšou možnosťou kvôli vysokému riziku infekcie baktériami a hubami z vrhu.
Orechy pre morky
Pri stavbe domu by táto stavba mala brať do úvahy tieto momenty:

 1. Dĺžka, priemer a vzdialenosť pozemkov od seba by sa mali stanoviť na základe počtu hospodárskych zvierat a priemernej veľkosti moriek. Je tiež potrebné zvážiť veľkosť domu.
 2. Treba mať na pamäti, že v horúcej letnej noci sa vtáky pokúšajú zostať od seba navzájom, takže budú mať viac priestoru.
 3. Celé stádo by malo byť voľne umiestnené na biskupoch, vtáky by nemali súťažiť o miesto, tlačiť a spadnúť. V opačnom prípade sa v stáde môže začať agresia, rozštiepenie a trauma.
Chovatelia hydiny by sa mali dozvedieť o nebezpečných chorobách pre morky a najmä o tom, ako liečiť sinusitídu a hnačku u moriek.

Ako urobiť hniezda pre morky vlastnými rukami

V podmienkach malého domu a počte hospodárskych zvierat sa môžu stavať nezávisle. Materiály na výrobu sú často na každej metochióne a v prípade ich absencie je všetko, čo potrebujete, ľahko kúpiť.
Orechy pre morky

Typy konštrukcií a materiálov pre výrobu

Zvyčajne sa na výrobu biskupa používa drevený nosník so zaoblenými okrajmi. Pokiaľ ide o druhy ostrieža – existuje veľa z nich, takže je potrebné si vybrať na základe veľkosti stáda a výstavby domu.

Ak plánujete chovať morky, musíte sa postarať o pohodlie vtákov. Naučte sa, ako správne vybudovať morku, a zvážte aj podrobnosti o tom, ako si paviári robia morky vlastnými rukami.

Zvážte hlavné odrody:

 1. Prízemný. Nachádza sa vo vzdialenosti 40-50 cm od stien domu. Výhody: pohodlie čistenia, hygiena. Existujú však aj nevýhody: dizajn je vhodný pre malé stádo s veľkým počtom hospodárskych zvierat také využitie priestoru nie je racionálne.
 2. Stupňová. Tyče zvyčajne nie sú na rovnakej úrovni, ale na inej (“rybia kosť”), aby vyhovovali sanitárnym podmienkam. Pri tomto dizajnovom priestore sa racionálne používa, ale môže dôjsť k problémom s čistením. Na uľahčenie čistenia z vrhu by mali byť trámy umiestnené na závesoch alebo iným spôsobom, aby sa dali odstrániť.
 3. Roh. Tyče sú pripevnené na dve susedné steny. Návrh môže byť jednostupňový alebo viacstupňový. Uhlové umiestnenie je vhodné pre malé hospodárske zvieratá, pre pohodlné čistenie nosníkov musí byť odstrániteľné.
 4. Prenosné (hygienické) hradisko. Vyzerá to ako stôl, na ktorom je umiestnená paleta a tyče sú upevnené v niekoľkých riadkoch (zvyčajne 1-3) na jednej úrovni. Z názvu je jasné, že tento dizajn umožňuje udržiavať vysokú úroveň čistoty. Avšak je to vhodné iba ako dočasná konštrukcia alebo s malým počtom moriek.

Orechy pre morky

Výrobný proces

Základné požiadavky na dizajn:

 1. Vzdialenosť od poschodia: 80-100 cm.
 2. Vzdialenosť od stropu: 80 cm.
 3. Vzdialenosť medzi priečnikmi: 50-60 cm.
 4. Priestor pre jeden exemplár: 40-50 cm.
 5. Sekcia tyče: šírka 7 cm, výška 7-10 cm.
Určite budete mať záujem o čítanie o prospešných vlastnostiach a konzumácii vajec, mäsa a pečene.

Ak používate nové výrobné koľajnice, musia byť starostlivo brúsené a zaoblené od horných okrajov, aby sa zabránilo zraneniu nohy. Pre ostriež sa môžu použiť aj listnaté i ihličnaté druhy.

V prvom prípade sa strom ohýba menej a nevytvára ihrisko, v druhom prípade môže byť potrebné inštalovať podpery. Na ošetrenie ihličnatého dreva by sa mal použiť blower.
Spájkovacia lampaSpájkovacia lampa na spracovanie ihličnatého dreva

Teraz, keď sme zistili, aké druhy pastvín existujú a aké sú ich požiadavky, môžeme začať budovať. Zvážte krok za krokom výrobu najbežnejšej a najvýkonnejšej konštrukcie kôpra pre morky – viacúrovňový pohľad.

Pozrite sa na zoznam aktuálnych krížových krížencov: konvertor highbroker, Bronze 708, kanadský výrobca triedy Victoria a Big 6.

Potrebné materiály a nástroje:

 • tyče s požadovaným prierezom a dĺžkou (pre stádo 10 moriek bude trvať 4-5 m);
 • nosné tyče s úsekom 10 x 10 cm;
 • plech pozinkovanej ocele (veľkosť o 40 cm širšia ako priečnik);
 • klince alebo skrutky;
 • hoblík;
 • brúsny stroj;
 • kladivá;
 • Videl.

šmirgľový papier

Postupná výroba:

 1. Pre presnejšiu a premyslenejšiu prácu urobte kresbu domu a presne naňho aplikujte umiestnenie okien a dverí, hniezd, podávačov. Rozhodnite sa, kde môžete najlepšie umiestniť hrad, berúc do úvahy všetky vyššie uvedené požiadavky. Najvhodnejšie miesto na umiestnenie biskupa je chrbát, najteplejšia a odľahlejšia časť domu. Takisto rozhodnite, koľko koľajníc by mali mať dizajn.
 2. Odrežte požadovanú dĺžku trámov, upravte ich rovinou, potom brúsnym papierom alebo brúskou. Podporné lúče nie je možné zaokrúhliť.
 3. Podperné nosníky musia byť pripevnené k stenám domu v uhle 40-50 ° pomocou skrutiek, klincov alebo kolíkov.
 4. Na nosných tyčiach označte miesta všetkých priečnych nosníkov a vytvorte drážky. Ich veľkosť by mala byť o 5 mm väčšia ako šírka nosníkov.
 5. Namontujte horizontálne tyče do drážok a skontrolujte štruktúru pre vychýlenie. Ak sa buriny silne ohýba, je potrebné urobiť rekvizity.
 6. V rámci konštrukcie sú umiestnené viaceré dosky, na ktorých je inštalované pozinkovanie. Bude slúžiť ako odnímateľný zásobník na podstielku. Ak chcete použiť to bolo pohodlné a bezpečné, môžete ohýbať strany o 2 cm a vyčistite ju bulharským.

Tým sa dokončí výroba jednoduchého dizajnu.
Orechy pre morky

Základy úspešného chovu moriek doma

Úspešný obsah moriek nie je obmedzený len na výrobu komfortného biskupa, aj keď je to dôležité. Pripomíname niektoré základné pravidlá pri ich kultivácii:

 1. Tieto vtáky majú pomerne veľké rozmery, ktoré je potrebné zohľadniť pri výstavbe domu. Jeden človek potrebuje 1 metr štvorcový. m.
 2. Vtáky potrebujú na prechádzku chodník, inak získavajú váhu a začnú bolesť.
 3. Morky sú veľmi citlivé na stravu, najmä mladých v období aktívneho rastu, takže je nebezpečné zachrániť živobytie vtákov.
 4. Vták celkom ľahko znáša studenú teplotu až do -20 ° C, ale na udržanie vajíčka by značka na teplomere nemala klesnúť pod 5 ° С.
 5. Produktivita hydiny je menej závislá od osvetlenia, čo je výhoda oproti kurčiatam.
 6. Spoločná údržba moriek a iných vtákov na jednom území je zakázaná, najmä spolu s mladými zvieratami a kurčatami.

Obsah moriek
Stojí za to starostlivo preskúmať požiadavky a základné pravidlá pre pestovanie tohto druhu vtáctva a ťažkosti sa môžu vyhnúť. Postarajte sa o výstavbu priestranného, ​​čistého a pohodlného domu, premýšľajte prostredníctvom stravy – to je už významnou súčasťou úspešného obsahu. A tiež – dajte vtákom pohodlný odpočinok v podobe pohodlného boka, okrem toho to môže absolútne urobiť každý.