Rôzne prezývky pre kohút a prečo to bolo nazývané kohút

kohút
Názvy takmer všetkých objektov a javov pochádzajú z najpozoruhodnejších charakteristík, jemných vlastností, akonáhle si ľudia všimli. Čo sa týka vtákov, tu boli zaznamenané rysy operenia – blankyt, červený štart; Behaviorálne reakcie – bullfinch, flytrap; názov biotopu je tŕň, stepný orel. Podľa slov V. Dala pochádza slovo “kohút” z verbového spevu.

Prečo kohút bol nazývaný kohút

Ľudové mená, ktoré odrážajú spevácke schopnosti vtákov, veľa: spevník, melodrama, petun, kohút, pieseň. V slovanských jazykoch to znie takto:

 • Peven – v bieloruskej;
 • Piven – v ukrajinskom jazyku;
 • PETA – v srbčine;
 • The Kinks – v bulharskom a macedónskom jazyku;
 • petelin – v slovinčine.
Zistite, prečo sliepky kývanie na kohútiku, či kohút je potrebný tak, aby sliepky nosiť vajcia, ako kohút hlúpy kurča.

Biologická úloha kohúta piesne je volanie s možnými súpermi. Divoké banánové kurčatá, z ktorých pochádzajú moderné kurčatá, starostlivo ochraňujú svoje krmivo. Prítomnosť výživy zaisťuje prežitie populácie. Muž hlási, že je krmovinové územie obsadené. Čím je zvuk hlasnejší a hlasnejší, tým väčší je interpret.

kohút

Vyznaný vodca kurčiat má veľa mien. Za starých časov bol vykrmovaný kohút nazývaný capon (etymologický slovník GA Krylov).

Meno sa často nachádzalo vo francúzskych kuchyniach, ktoré zdieľali kuracie mäso rody: kuracie, kuracie, kapuňové a hydinové (tuk tuku). Keď vzhľad mäsových plemien, potreba špeciálne vykrmovať obvyklé kurča zmizla a slovo prežilo a stále sa vyskytuje v menách reštaurácií.

Pozrite sa na najlepšie plemená kurčiat, ruské plemená kurčiat, vytrvalé plemená.

Ďalším názvom symbolu svitania je kochet, ktorý pochádza zo slova “kokot” a interpretuje zvuky, ktoré kurčatá zvyčajne robia, keď volajú ostatným členom stáda. Tento názov bol pridelený tomuto vtáctvu v niektorých európskych jazykoch:

 • kohút – v angličtine;
 • kokosové – v rumunčine;
 • coq – vo francúzštine.
Zistite, aké sú sliepky s chlpatými labkami.

Latinské označenie «Gallus» bol stanovený v talianskom, španielskom, lotyšskom a niektorých ďalších jazykoch.

kohút

Viete? Je známe, že veliteľ A.V. Suvorov si s ním vždy vzal do kohúta kohúta, ktorý mu slúžil ako alarm. Pri prvom výkone jeho armády vstal a vyrazil na kampaň.

Kliknutia na kohúty

Najčastejšou prezývkou kuracieho vodcu na osobnom statku je Petya. Okrem nej, vyhlasené nádvorie krásneho človeka môže mať niekoľko ďalších každodenných mien, ktoré odrážajú jeho vzhľad, jeho črev alebo návyky. Pre jeho hlasy, môže byť nazývaný Gorlopan, Kukareka, a tiež dať meno populárneho speváka alebo priezvisko, prísť s derivátom v mene – Čajkovskij, Petruccio.

Dôležité! Bojové kohúty na výcvik a rozvoj musia vytvoriť športové ihrisko s pošmyknutou krajinou. Musí podporiť nohy a počas jesene nedovoliť zraneniu vojaka. Iba úplne zdravé vtáky môžu bojovať. Nemôžete nechať kohút von v období prelievania.

Cocking Cocks

Z povahy

Po hlasových vlastnostiach sú zaznamenané bojové vlastnosti kohúta:

 • ak je veľmi násilník, potom – Bully, Buyan, Bandit, Pirate, Eagle, Rimbaud, Jackie Chan, Armageddon;
 • konflikt a malý rast – Napoleon; veľmi vysoký – Peter I.;
 • šikovný – Jack Sparrow, Pythagoras;
 • je dôležité chodiť po dvore, a nie do konfliktov – Padishah, sultán.
Dôležité! Medzi bojovými kohúty sú hmotnostné kategórie, rovnako ako u ľudí. Minimálna hmotnosť stíhača je 0,5 kg. Maximálne množstvo je 7 kg. Dôležitým faktorom je vek kohúta. Vtáky do 10 mesiacov a viac ako 3 roky nesmú vstúpiť do kruhu.

Podľa farby

V súkromných farmách s malým stádom vtáky často dostávajú premenné ako kurčatá. V takýchto prípadoch odrážajú znaky sfarbenia teľacieho kurča: Ryžik, Sapsan, Snehová guľa, Yellowtail, Ogonek, Chertenok, Matroskin.

kohút

Kto je lesný kohút

Lesné kohúty sú vtáky radu vydry, žijúce v lese.

Viete? Vízia ochránca kurčiat je totožná s pohľadom dravých vtákov. Preto kohút hodnotí situáciu a rozhoduje okamžite.

V lesných a lesných stepových zónach Eurázie sú takéto kurčatá zastúpené čiernym tŕňom, bažantom z čeľade bažantov. Živé tetrova na okraji lesa a pozdĺž okraja lesa.

Tetrova čierna

Ďalším druhom kurčiat žijúcich v lesnej zóne je bažant. Rozvádzacia oblasť tohto vtáka je stredná a stredná Ázia, Ciscaucasia, Čína. V Európe sa bažant nachádza v semi-domestifikovanej podobe. Tieto vtáky žijú v lesných alebo riečnych húštinách, v malých kanáloch.

bažant

Je zaujímavé vedieť, ktoré kurčatá sú najväčšie, najneobvyklejšie a najnáročnejšie.

Názvy kohúta od domestikácie kurčiat sa nahromadili veľa, rovnako ako symboly úcty. Vták je znázornený na ramenách niekoľkých krajín – Keňa, Srí Lanka, je národným symbolom Francúzska, jeho obrazy sú razené na rôznych minciach.