Rozmanitosť zemiakov “Courage”: charakteristika, tajomstvo úspešnej kultivácie

Zemiaková odvahaOd staroveku sú zemiaky “druhým chlebom” a prakticky na každom stole. Napriek tomu, že sa pestuje už mnoho rokov, objavujú sa nové, vylepšené druhy každý deň. Zvážte podrobne jednu z týchto super odrôd – zemiaky “Courage”.

História dedukovania

Holandskí chovatelia neustále vytvárajú nové kvalitnejšie zemiakové odrody. Jeden z univerzálnych – odroda “Courage”, ktorá je obdarená nielen dobrým vzhľadom, ale aj vynikajúcou chuťou. Objavená v Holandsku bola zapísaná v registri v roku 2007.

Botanický popis

Aby sme sa okrem iného dozvedeli “Courage”, je dôležité vedieť, aké rozdiely má od iných odrôd.

Viete? Oficiálnou vlasťou zemiakov je Južná Amerika. Dokonca aj dnes na krajinách tejto krajiny sa môžete stretnúť s divými druhmi tejto hľuzy.

hľuzy

Výrazné vlastnosti sú nasledujúcich ukazovateľov:

  Zemiaková odvaha

 1. Plody sú pomerne veľké, priemerná hmotnosť jedného je 110 gramov, ale sú tu aj držitelia rekordov na 140 gramov.
 2. Tvar hľúz je podlhovastý, kôra je ružovo-červená.
 3. Oči majú normálnu veľkosť s plytkou posteľnou bielizňou.
 4. Buničina je žltkastý odtieň s príjemnou chuťou.

Ovocie obsahuje 20% škrobu. Výhodou je, že zemiaky tejto odrody tolerujú dokonca dlhú prepravu bez problémov bez straty vlastností.

Je zaujímavé prečítať si o výhodách, vlastnostiach a aplikáciách zemiakov.

krovia

Kroviny sú pomerne vysoké, v porovnaní s inými odrodami môžu rásť rovno alebo mierne ohýbať. Listy rôznych veľkostí majú nasýtenú zelenú farbu. Počas obdobia kvitnutia rastú veľké kvety s fialovými odtieňmi. V priemere výnos jedného kríža je 10 hľúz.

Charakteristika odrody

Čím pohodlnejšie sú podmienky rastu, tým výraznejšie sú charakteristiky odrôd. Zvážte, aké rozdiely sú v tejto triede.

Odolnosť voči chorobám

Odroda je charakterizovaná dobrou odolnosťou voči zemiakovi, zlatému háďatku a chrastu. Napriek tomu je vystavený neskorej pustine. Preto je dôležité pred zasadením spracovať krajinu “Unomil” alebo “Avicil”. Ovplyvnené vrcholy musia byť roztrhané a spálené.
odvaha

Skorá zrelosť

Zemiaky “Courage” – stredne skorá odroda, plodná plodina môže byť vykopaná po 75 dňoch od výskytu prvých výhonkov. Najčastejšie sa úroda zberá na konci leta, keď iné odrody ešte nie sú zrelé pre požadovaný stav.

Dátumy dozrievania v polovici obdobia sú typické pre odrody “Adretta”, “Sante”, “Ilinsky”, “Rodrigo”.

produktivita

Výťažok tejto odrody sa môže meniť v závislosti od podmienok pestovania, ale je stále dobrý. V priemere zo stoviek môžeme zhromaždiť 300-400 kg.

Lozhkost

Zemiakové hľuzy “Courage” majú pomerne vysoké skladovacie parametre. Je to viac ako 90%.

Oblasti kultivácie

Najlepšia odroda rastie v centrálnych regiónoch Ruska, Ukrajiny a Moldavska.
Zemiaková odvaha

Pravidlá vykládky

Veľa závisí od správnosti výsadby. Napríklad, ak to urobíte v nesprávnom čase alebo rastliny netrénovaných hľúz, v dôsledku toho môžete byť sklamaný z úrody. Zvážte, čo potrebujete vedieť pred vykládkou zemiakov “Courage”.

Dôležité! Pred vysadením hľúz sa odporúča vykonať vrchný obväz. Minerálne hnojivá sa platia z výpočtu 3 kg na sto štvorcových metrov.

Optimálne načasovanie

Keďže v regiónoch, kde táto odroda rastie, dochádza niekedy až do stredu jari k náhlemu mrazu a ráno sa vyskytujú náhle mrazy, ak sa zemiaky rastú skoro, môže zmrznúť.

Ak chcete dosiahnuť plný výsledok, je dôležité, aby sa pôda ohriala na teplotu +8 ° C v hĺbke 11 cm. Iba za takýchto podmienok sa výhonky začnú rýchlo rásť a rastliny nebudú citlivé na infekcie. Najoptimálnejšie podmienky sú zaznamenané v máji a súčasne v zemi zostáva požadované množstvo vlhkosti.
Sadenie zemiakov

Vyberte miesto

Zemiaky tejto odrody sa odporúčajú zasadiť do zeme, kde predtým sa pestovali viacročné alebo jednoročné trávy, ako aj strukoviny alebo ľan. Miesto by malo byť svetlé a otvorené. Ak je podzemná voda blízko, potom urobte vysoké postele, inak vykopujte malé zákopy.

No, ak pred sadením zemiakov na pozemku vyrastali siderates – horčica,
phacelia, vlčí bôb, lucerna, sladká ďatelina, repka, ovos, raž.

Príprava pôdy

Pôda pre dobrý rast zemiakov by mala byť mierne kyslá. Na dosiahnutie tohto účinku sa odporúča pridávať popol. Na jeseň sa zem vykopá a pridá sa hnojivo. Na jar po páde snehu pridajte kŕmenie a mierne uvoľnite.

Príprava sadivového materiálu

Pred vysadením hľúz zemiakov sa odporúča nielen ošetriť prostriedkami na stimuláciu rastu “Epinu”, ale aj na 1,5 hodiny na slnku. Ideálny sadový materiál je hľuzy strednej veľkosti, v ktorej klíčky rastú na 2 cm.

Viete? Kuchári svetovej úrovne odporúčajú žlté zemiaky, ktoré sa pridávajú do polievky, ružové – na smaženie a biele na výrobu kašičky. Iba v tomto prípade bude jedlo jemné a správne konzistentné.

Schéma a hĺbka pristátia

Tieto hľuzy je možné vysadiť dvoma spôsobmi:

 1. Hrebeň. Výška hrebeňa je 10 cm, šírka je 60 cm. Zemiaky položené na piesočnatej ploche sú až 10 cm a na ťažších – až 8 cm.
 2. Kombinovaná metóda

 3. Chvost alebo postele. Vzdialenosť medzi otvormi – 30 cm a medzi radmi – 70 cm.
 4. Vysádzacie lôžka

Ako sa starať

Starostlivosť o zemiaky sa nelíši od starostlivosti o iné rastliny. Tiež potrebujú zalievanie, kŕmenie, pletie a hluk.

zalievanie

Rovnako ako iná zelenina, zemiaky potrebujú vlhkosť. Koľko vody potrebujete, môžete vypočítať individuálne na základe pôdy, v ktorej rastú hľuzy. Ak sa sezóna ukázala byť daždivá, potom nie je žiadna silná potreba dodatočnej vlhkosti, a ak je len málo zrážok, je potrebné zavlažovanie. Toto by sa malo robiť počas vegetačného obdobia, niekoľko dní po úplnom vyschnutí zeme.

kŕmenie

Vzhľadom k tomu, že “Courage” rastie rýchlejšie ako ostatné, môže byť až raz sezónne zničená. Prvá dávka sa robí pred výsadbou, dôkladne sa zmieša s pôdou, aby sa látky nedotkli hľúz.

Hlavný vrchný obväz sa robí, keď sú kríky už silné, ale nie v kvete. Ideálne na tento účel sú hnojivá bez chlóru, ktoré sa tiež ľahko rozpúšťajú v kvapaline. Patria medzi ne: karbamid, dusičnan amónny a síran draselný.

Dôležité! Ak dôjde k zlému rastu listov, môžete stráviť listové hnojenie prírodnými hnojivami. Interval medzi nimi je týždeň.

Ovzdušňovanie a uvoľňovanie pôdy

Zachovanie čistoty a voľnosti pôdy je veľmi dôležité. Odporúča sa, aby sa buriny systematicky odstraňovali, aby neabsorbovali vlhkosť a aby na zemiakoch nespôsobovali škodcov. Zem by mala byť tiež voľná, aby sa kyslík mohol ľahko pohybovať. Ak je pôda voľná, nie je potrebné vykonať kopanie, inak sa nedá vyhnúť.
Weeding a hilling

hilling

Počas sezóny sa odporúča stráviť menej ako 3 kopce. Prvá sa vykonáva po dosiahnutí výšky rastliny o viac ako 10 cm, druhá sa vykonáva 2-3 týždne po prvej, keď rastlina kvitne. Po tretie – po dosiahnutí výšky krov na 20-25 cm.

Získajte viac informácií o význame a technike hillingu.

Preventívna liečba

Preventívne ošetrenie sa vykonáva na stimuláciu tvorby ovocia. K tomu môžete zakúpiť špeciálny nástroj “Ovary” alebo použiť staré, časovo overené recepty našich predkov.

Zber a skladovanie plodín

Zber sa zbiera na konci augusta – začiatkom jesene. Skladujte, rovnako ako iné odrody, vo vnútri, vo veľkom alebo v škatuliach. V tomto prípade musia byť hľuzy suché a nepoškodené.
Zemiakové plodiny

Výhody a nevýhody

Vďaka chovateľom je zemiak “Courage” nasledujúce výhody:

 1. Používa sa na priemyselné účely na spracovanie škrobu.
 2. Plody nemenia farbu počas varenia alebo smaženia.
 3. Telo je drobivé.
 4. Dobré na výrobu čipov.

nedostatky táto odroda chýba, niektorí záhradníci ju považujú za ideálnu.

Teraz, keď ste sa oboznámili so zemiakmi “Courage”, môžete dospieť k záveru, že táto odroda môže byť vysadená bez problémov na stránkach krajiny v našej krajine.