Robíme broodder pre morku vlastnými rukami

Broder pre morčacie
Nie všetci výrobcovia hydiny sa stretli s takým konceptom ako brojdač, najmä ak sú mladí kupovaní už vyrastajúci, bez použitia inkubátora. V skutočnosti je to vynikajúci farmár, ktorý môže poskytnúť v prvých týždňoch života kačice, kurčatá, morky alebo akékoľvek iné kurčatá so všetkými potrebnými podmienkami. Poďme zistiť, čo je broder a ako by to malo byť pre chov moriek.

Čo je broodor?

Celkovo sa hovorí o krabici, v ktorej sú bezprostredne po narodení vytvorené najvhodnejšie podmienky pre úplný rast a vývoj kurčiat. Vnútorný priestor takejto krabice je doplnený ohrievacími a osvetľovacími prvkami, automatickými podávačmi a napájačmi, vďaka ktorému môže vlastník krýt len ​​riadiť proces ich rastu a vývoja a uplatniť minimálne fyzické úsilie.
Broder pre morčacie
Samozrejme, že nákup takého ideálneho miesta na údržbu vtákov nie je nákladný, ale ak to bude žiaduce, môžete to urobiť sami, vzhľadom na rastúci dopyt po moriakoch na rastúce podmienky. Rozmery výrobku, výrobného materiálu a vnútorného “náplne” sa vyberajú v súlade s počtom jednodňových kurčiat, ale v každom prípade pri príprave domáceho brojca je dôležité dodržiavať niekoľko všeobecných pravidiel.

Viete? Existuje názor, že v prvých týždňoch života by morky mali odpočívať aspoň 16 hodín denne, pretože len tak môžu zabezpečiť ich úplný rast a rozvoj. Aspoň to je názor vedcov z Kooperačnej služby pre šírenie poľnohospodárskych znalostí a zavádzanie výsledkov v USA na univerzite v Arkansase.

Základné požiadavky na škatuľu pre morky

Neexistujú žiadne pevné požiadavky na brojlery pre morky, ale na vytvorenie pernatých maximálnych komfortných podmienok je potrebné zvážiť nasledujúce nuansy:

 1. Pre 100 moriek musí byť aspoň 1 metr štvorcový. m štvorcový box, to znamená, že v krabici s rozmermi 40×40 cm sa môže ubytovať asi 25 kusov.
 2. Tvar a počet vrstiev liahne nie sú zásadné: to môže byť skladaný štruktúru, a oddelene umiestnené krabička z pozinkovaného plechu alebo jemným sitom.
 3. Pri konštantnom obsahu kurčiat Bruder žiaduce, že podlaha je z pletiva, ktorá nebude zadržanie výkalmi vnútri boxu (v viacúrovňových štruktúr na streche v dolnom poschodí je navyše pripojená zásuvky, čo veľmi uľahčuje čistenie úlohy).
 4. Je žiaduce, aby vtáky s vtákmi stúpali nad podlahou nie menej ako 30-50 cm, najmä ak je miestnosť betónová, studená.
 5. Na jednej strane sú pripojené zásuvky a napájačky.
 6. Vo vnútri dokončenej konštrukcie je potrebné neustále udržiavať dostatočné osvetlenie a optimálny teplotný režim (na tento účel sa zvyčajne používajú infračervené alebo zrkadlové žiarovky a ohrievače sú inštalované pozdĺž obvodu boxu).

Broder pre morčacie

Dôležité! V prvom týždni života moriaka sa teplota vo vnútri broodora udržiava v rozmedzí +30 ° C a v budúcnosti sa táto hodnota môže znížiť na +20 … + 25 ° C.

Robíme broodder pre morku vlastnými rukami

Po starostlivom preskúmaní všetkých požiadaviek na broodúru pre morky môžete pripraviť materiál a začať vytvárať dočasné miesto pobytu pre kurčatá. Dozvieme sa, čo je potrebné na vykonanie tejto úlohy a v akom poradí vykonať prácu.

Video: plány

Požadované materiály

Predpokladajme, že nemáte veľa vtákov, a rozhodli ste sa postaviť kostrovú konštrukciu s výškou 35 cm, hĺbkou 50 cm a šírkou 100 cm, s obložením z drevovláknitých dosiek. Preto je potrebné tieto materiály pripraviť:

 • bar (30×40) – 4 ks a dĺžku 3 m (ďalej, sa strihajú na 100 cm – 4 ks, 45 cm -. 4 ks, 42 cm. – 2 ks, 32 cm. – 1 ks, 48 ​​cm – 1 ks. ., 47 cm – 2 ks, 23 cm – 2 ks, a zvyšok sa používa na výrobu záchode).;.
 • dosky 100×25, 42 cm – 2 ks;
 • hrúbka dosky hrúbky 8 mm (šírka – 50 cm, dĺžka – 105 cm) – 4 ks;
 • pozinkovaná veľkosť jemných ôk 105 x 46 cm;
 • mriežka pre dom s bunkami 10×10 mm;
 • bunka zo staršej chladničky alebo inej podobnej kapacity;
 • malý kúsok linolea;
 • drevené skrutky (dĺžka – 70 mm) – dosť bude štandardné vrecko;
 • malé čierne skrutky na upevnenie slučiek;
 • samořezné skrutky s kolískou na stlačenie pre 13 a 20 mm – 20 ks.
Získajte viac informácií o tom, čo je broder.

Z pracovného nástroja je potrebné pripraviť:

 • elektrická vŕtačka (s vrtákom pre 4);
 • skrutkovač;
 • píla;
 • ruleta;
 • ceruzka.
Viete? Morky perfektne pocítia zmeny v poveternostných podmienkach, takže ak sa vtáky začnú ošúpať a pripevňovať perie, potom v najbližších dňoch dôjde k zmenám a sotva v dobrom stave.

Postupné pokyny

Po rozšírení všetkých potrebných materiálov je možné pristúpiť k priamemu zhromažďovaniu konštrukcie.
netto

Jedna z možných možností vytvorenia broodera pre morky vyzerá takto:

 1. Nakrájané kusy nakrájame na požadovaný počet kusov (presné rozmery sú uvedené vyššie) a pre pohodlie podpíšeme veľkosť každého z nich ceruzkou. bar
 2. Dostávame dva stĺpce s dĺžkou 45 cm (ktoré budú slúžiť ako nohy brodera) a merajú sa pomocou pásky od konca 3,5 cm – to bude úroveň podlahy. Bruschi
 3. Na oboch stranách týchto tyčí (sú umiestnené so širokou časťou smerom hore), odstupujúcim sa pozdĺž 1,5 cm od okraja a od značky (smerom dole), robíme dva otvory s vrtákom. vŕtačka
 4. Keď otočíme tyč (teraz úzka časť by sa mala pozerať hore), vyvŕtajte ešte tri otvory (dve zhora a jedna v blízkosti značky nohy), ale len tak, aby sa nepretínajú s už existujúcimi.
 5. Uvedené akcie vykonávame s ďalšími dvoma takými pruhmi (mali by byť celkom 4 nohy). vŕtačka
 6. Pripojujeme nohy dlhými lúčmi 100 cm so samoreznými skrutkami. Ako výsledok by mali byť získané dva rámce s dvoma krátkymi a dvoma dlhými časťami (kostra). Bruschi
 7. Vezmeme jeden z týchto rámov a cez už vyvŕtané dva otvory pripevnite dosku (na vrchu tyče) k bočnej nohe.
 8. Podobná akcia sa vykonáva aj na druhej strane.
 9. Bezpečne upevňujeme dosky taktiež upevňujeme spodné tyče (nad hlavnou horizontálnou lištou o 1,5 cm), ktoré neskôr slúžia ako základ pre upevnenie drevovláknitého dosák. V dôsledku toho sa budú nachádzať rovnobežne s už skrutkovanými doskami, a ak otočíte konštrukciu, pripomeniete dlhú stoličku bez krytu. Bruschi
 10. Dostávame náš druhý “rám” a pripevníme ho na vyčnievajúce tyče zmontovaného výrobku, aby sme vytvorili hotový rám na štyroch nohách. rám
 11. Dali sme to na stôl a vytvorili sme predné dvere a zásobník bunkrov. Na prednej časti konštrukcie polceste upevneným MPa a s dĺžkou 42 cm a ľavej horizontálne uchytenie ďalšie (spočíva na strane dlhé základne), ktoré slúžia ako opora pre podávača. Obe vertikálne aj horizontálne tyče by mali byť umiestnené na fasádu širokou stranou. Dvere
 12. Na druhej strane dve tyče s rozmermi 42 cm a dvoma lištami o veľkosti 23 cm vytvárajú dvere, ktoré jednoducho spájajú s samoreznými skrutkami (treba získať obdĺžnik, ktorý sa potom zavesí na závesy).
 13. Dvere dverí položíme na závesy a ideme na dno siete. netto
 14. Pomocou úzkych dosiek a malých skrutiek upevňujeme na oboch stranách dve mriežky (pozinkované a mäkšie). Ukázalo sa, že je hotová podlaha, ktorá je inštalovaná cez hornú časť konštrukcie na spodných tyčiach, ale nie je skrutkovaná skrutkami (dobre, ak môžete kedykoľvek vytiahnuť podlahu). netto
 15. Montáž bočných a chrbtových panelov z drevovláknitých dosiek namontujeme tak, že všetky tieto prvky fixujeme pomocou skrutiek na tyče rámu brodera.

  Prečítajte si tiež, ako správne pestovať morky v inkubátore a aký by mal byť režim teploty pre morky.
 16. Teraz budeme vytvárať podávač. Odrezať zadná časť bunkovej steny chladničky, takže len 1 cm dlhý diel pre pripevnenie drevovláknité dosky, a skrutky posledná (s pressshayboy) na troch stranách, takže táto časť bola významne vyššia ako ostatné, a bol umiestnený pod prítlakom. Štrbina na oboch stranách uzavrieť ďalšie dva kusy sololit, tiež im skrutkovanie pomocou skrutiek. Kŕmenie koryto
 17. Pripravený podávač je pripevnený k prídavnej vodorovnej lište, ktorá sa nachádza vedľa dverí broodera, ale len tak, že strana drevotriesky je vonku.
 18. Odstrihnite z ohraničenia privádzania drevovláknitej dosky a v ňom vtlačte drážky na miestach kontaktu so zvislými stenami koryta.
 19. Z vnútornej strany vložíme do podávača kus sieťky s veľkými okami so šírkou buniek 2-2,5 cm (na bokoch je sieť upevnená skrutkami a lisovacími hlavami). Kŕmenie koryto
 20. . Teraz, keď je pripojený podávač, môžete prejsť na “spleť” listovej polykarbonátu dverí 330h490 cm upevnite ju pomocou skrutiek tlačovej podložkou 13, naklonil sa k závesu dverí (dosť na šesť upevňovacích bodov: tri hore a tri dole).
 21. V hornej časti dverí pripevnite skrutku k tyči a upevnite ju pomocou malých samorezných skrutiek. Vedľa západky nastavíme oko, ktoré pred ním položí rozperu drevotriesky rovnakej hrúbky ako polykarbonát. Kŕmenie koryto
 22. Voľný priestor nad jasličkách ležalo veľké pozinkované pletivo a pripevnite ju na polykarbonátu, ale len preto, aby si slobodne Breezing dovnútra a von (môže byť na oboch stranách mriežky ohnúť pre drážok). Ak sa tak nestane, morky sa budú môcť voľne vyliezť z broodora.
 23. Prestavíme spínač na bočnú stenu podnožky a osvetľujeme upevnením držiaka lampy v hornej časti boku. svetlý
 24. Teraz vytvorte zásobník pre vrh. Všetko, čo potrebujete, je vytvoriť iný rám podľa veľkosti spodnej časti broodera a pripevniť k nemu zodpovedajúci list linolea a drevovláknitých dosiek (používajú sa malé skrutky). Z prednej strany na nosník misky pripevníme ďalší dlhý kus drevovláknitej dosky, ktorej dĺžka bude väčšia ako samotná tyč (mala by voľne vstupovať do konštrukcií konštrukcie). Táto časť bude plniť úlohu druhého obmedzovača a neumožní palete, aby zostala ďaleko pod vrtulníkom. Ak je to žiaduce, môžete uviest ‘držadlo do stredu pre ľahšie odstránenie. liahne
 25. “Šiť up” hornú časť rámu plechu drevovláknité dosky (upevnené pomocou skrutiek do barov), a dostaneme na strechu – Posledným prvkom našej liahne.

Video: Broder vlastnými rukami


Tento dizajn je rovnako dobre hodí pre obe moriek a kurčiat, hlavná vec – pre výpočet počtu kurčiat na voľné miesto.

Dôležité! Vždy sa uistite, že teplota vo vnútri štruktúry, a v prípade, že kurčatá z žiarovky je veľmi horúci, mali by ste zvážiť použitie svetelného prvku pri zapnutí.

Obsah moriek v broodderovi

Broder je dočasné bydlisko pre morky, kde sú len dva týždne po pôrode, a potom sa presťahujú do trvalého ohrady, voliéry alebo klietky. Malé kurčatá sú veľmi citlivé na akékoľvek zmeny teploty a vlhkosti, takže pri ich uchovávaní v broodore je dôležité dodržiavať vhodné teplotné podmienky:

 • od 1. do 6. dňa – + 33 … + 35 ° C;
 • od 6. do 10. dňa – približne +30 ° C;
 • od 11. do 30. dňa – do +20 ° C.

V budúcnosti s priaznivým počasím už nemôže byť hlodavce zahrievaný, len po absencii prievanu a prílivu čerstvého vzduchu. Pokiaľ ide o osvetlenie, v prvom týždni by malo byť nepretržite a po 7 dňoch môže byť znížené na 16 hodín denne.
Obsah moriek v broodderovi
Ak je to nutné, môžete pridať niekoľko kŕmidiel vnútri boxu, ale dôležité je, že sú dlhá, úzka a vylučuje možnosť zamilovanosť kurčiat. Toto pravidlo platí aj pre konzumentov: navlhnutia je neprijateľné, aby všetci obyvatelia pitnej vody dávkovaný bez rozliatia ho.

Ako môžete vidieť, liahne pre morky – veľmi šikovný a užitočný dizajn, pomocou ktorej môžu výrazne uľahčiť prácu mladého obsahu. Hovorili sme o tom, iba jeden z možných spôsobov, ako vlastné stavbu “krabice”, ale podľa dostupných materiálov môže upraviť návrh podľa svojho uváženia, hlavná vec – dodržiavať všeobecných požiadaviek.

Video: Broder pre turkey