Revízia inkubátora pre vajíčka “Janoel 24”

«Janoel 24»
Domáci chov hydiny je veľmi populárnym odvetvím poľnohospodárstva, hydina sa pestuje na výrobu mäsa a vajec. Preto malé súkromné ​​farmy majú záujem o získanie spoľahlivých, lacných a ľahko použiteľných inkubátorov.

K dnešnému dňu sa predáva veľa zariadení na inkubáciu hydiny, ale detailne zvážime všetky výhody a nevýhody inkubátora “Janoel 24”.

popis

Inkubátor “Janoel 24” sa vyrába automaticky v Číne, je možné ho zakúpiť v špecializovaných predajniach poľnohospodárskych zariadení alebo objednať na internete. Zariadenie sa používa na chov hydiny. Jedná sa o nevyhnutný prístroj pre chovateľov hydiny.

Pomocou tohto modelu domáceho inkubátora je možné vyberať mláďatá, kačice, husi, morky a prepelice. Model je veľmi užívateľsky prívetivý, kompaktný a cenovo dostupný.

Za domácom prostredí sa zmestili tieto modely inkubátorov, “AI-48”, “Ryabushko 70”, “TGB 140”, “Sovatutto 24”, “Sovatutto 108”, “hniezda 100”, “vrstvy”, “Dokonalý kvočka”, “Popoluška “,” Titan “,” Blitz “,” Neptún “,” Kvochka “.

Zariadenie je vybavené automatickým prevratom vajec, snímačmi na sledovanie teploty a vlhkosti. S ich pomocou je mikroklíma vnútri inkubátora skvelá pre inkubáciu zdravého hydiny.

«Janoel 24»

Model je celkom jednoduchý, spodná časť tela je súčasne inkubačnou komorou, ktorá je počas prevádzky dobre vetraná.

Viete? Kontinuálny proces nosníc môže byť prerušený preperovanie, nedostatok denného svetla v zime, choroby, zlá výživa, stres, abnormálne teplo alebo nedostatok pitnej vody. Keď sa odstránia odchýlky v spôsobe chovu vtákov, sliepky sa vrátia do normálneho rytmu muriva.

Technické špecifikácie

 1. Hmotnosť zariadenia je 4,5 kg.
 2. Spotreba energie – 60? 85W.
 3. Rozmery – dĺžka 45 cm, šírka 28 cm, výška 22,5 cm.
 4. Prevádzkové napätie je 110 V … 240 V (50-60 Hz).
 5. Plne automatické obrábanie muriva (dvojhodinový cyklus).
 6. Plne automatické ovládanie teploty.
 7. Vstavaný ventilátor pre cirkuláciu vzduchu.
 8. Zásobník na vajcia.
 9. Sieťová paleta.
 10. Zariadenie na kontrolu vlhkosti (hygrometer).
 11. Teplomer s teplotným rozsahom od +30 ° C do +42 ° C s chybou 0,1 ° C
 12. K dispozícii je príručka o inkubácii rôznych druhov vtákov a o fungovaní zariadenia.
 13. Na kryte sa nachádza digitálny displej, na ktorom sú zobrazené indikácie vnútornej teploty a vlhkosti.
 14. Špeciálna striekačka sa používa na naplnenie zásobníka vodou bez otvorenia veka prístroja.

«Janoel 24»

Výrobné charakteristiky

Pre jeden cyklus inkubácie v zariadení môžete odvodiť pomerne veľký počet mláďat. Zásobník pripojený k prístroju je vhodný len pre kuracích vajec, pretože priemer buniek je príliš malý alebo veľký pre vajcia iného vtáka. Aby ste priniesli husi, kačice, prepelice, je potrebné položiť vajcia na sieťovú paletu.

Počas inkubácie nepotrebuje držiteľ vtáctva žiadny zásah do technického procesu, všetky činnosti prístroja sa spočiatku naprogramujú. Pre každé plemeno vtákov poskytuje svoj vlastný časový a teplotný rozvrh.

V inkubátore sú umiestnené vtáčie vajcia:

 • kurča – 24 kusov;
 • kačica – 24 kusov;
 • kuriatko – 40 kusov;
 • hus – 12 kusov.

Percento liahnutia v tomto modeli inkubátora je vysoké – 83-85%.

Viete? Väčšina plemien kurčiat nesie maximálny počet vajec iba v prvých dvoch rokoch života. S vekom sliepok sa počet vajec začína znižovať. Kurčatá staršie ako dva roky môžu pokračovať v miernom rozmnožovaní až päť rokov.

Funkčný inkubátor

Prístroj je vybavený vykurovacím telesom, ktorého činnosť je naprogramovaná tak, aby teplota v inkubátore zostala stabilná. Požadovaná teplota inkubácie sa predbežne stanovuje, pričom sa riadi teplotným rozvrhom pre chov tohto plemena vtákov (husi, kurčatá, prepelice, kačice).

«Janoel 24»

Teplota vo vnútri inkubátora sa meria teplomerom, ktorý číta teplo z hornej časti vajec, čo poskytuje ideálnu teplotu na “vyliahnutie” muriva.

Zariadenie na monitorovanie vlhkosti sa nachádza vnútri inkubátora. Aby sa zabezpečila hladká prevádzka, je potrebné pravidelne pridávať vodu do kanálov vody umiestnených na vnútornej spodnej časti zariadenia (v spodnej časti). Tieto vodné kanály je možné naplniť bez otvorenia krytu inkubátora.

Použite špeciálnu plastovú injekčnú striekačku naplnenú vodou. Hrdlo fľaše injekčnej striekačky sa vloží do otvoru umiestneného na boku vonkajšej steny zariadenia a stlačí sa na dno mäkkej fľaše. Z mechanického tlaku sa voda dostane do pohybu a je nútená do vodných otvorov.

Naučte sa, ako správne inkubovať kuracie, kačacie, morčacie, husacie, prepelice, indotutné vajcia.

Model “Janoel 24” je vybavený nastaviteľným odvzdušňovaním, ktoré sa dá počas výpadku elektrickej energie uzavrieť, aby sa teplo v inkubátore udržalo čo najdlhšie. Prístroj zabezpečuje nútený obeh vzduchu.

Na hornej bočnej stene skrine je široký zobrazovací panel. V tomto prehľadovom okne môže držiteľ hydiny vizuálne monitorovať situáciu v inkubátore. Pri kladení vajec je možné odstrániť automatický rotačný zásobník a vajcia umiestniť na veľkú paletu.

«Janoel 24»

Model je vyrobený z vysoko kvalitného plastu, ľahko sa rozoberá na súčastiach (hlavné časti karosérie, paleta, rotačný tanier) a je umývaný.
V hornej časti puzdra je digitálny displej. Na displeji sa zobrazuje teplota a vlhkosť vzduchu v inkubátore.

Viete? Intenzita farby škrupiny sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov: vek kurčiat, rozmanitosť krmív, teplotný režim a režim osvetlenia.

Výhody a nevýhody

Pozitívne strany tohto zariadenia zahŕňajú:

 • dostupnú cenu;
 • jednoduchosť a pohodlie pri prevádzke;
 • nízka hmotnosť;
 • nízka spotreba energie.

«Janoel 24»

Nevýhody tohto modelu:

 • absencia ďalších buniek s rôznymi priemermi buniek (pre husi, prepelice, kačice);
 • žiadna vnútorná núdzová batéria;
 • ľahko poškodený plastový kryt;
 • nízka kapacita.
Viac informácií o termostatoch a vetraní v inkubátore.

Pokyny na používanie zariadenia

Aby sa mláďatá mohli úspešne vyhnúť, musí užívateľ inkubátora dodržiavať určité pravidlá.

Kde získať vajcia:

 1. Vajcia pravých druhov vtákov sa nemôžu zakúpiť v obchodoch s potravinami, je zbytočné ich umiestniť do inkubátora, pretože sú sterilné.
 2. Ak na vašom statku žijú kurčatá s kohútom, potom sú ich vajcia ideálne na inkubáciu.
 3. Ak neexistujú žiadne domáce vajcia, opýtajte sa na nákup poľnohospodárov s chovnými vtákmi.

kurčatá

Koľko času môžem uložiť predtým, než si vytvorím záložku inkubátora

Vajcia, ktoré sa majú inkubovať, by sa mali skladovať najviac desať dní. Počas skladovania by mali byť pri teplote + 15 ° C a relatívnej vlhkosti v oblasti 70%.

Naučte sa ako uchovávať husacie vajcia v inkubátore, ako položiť kuracie vajcia do inkubátora.

Koľko dní trvá inkubácia?

 • kurčiat – 21 dní;
 • jarabice – 23-24 dní;
 • křepelky – 16 dní;
 • holuby – 17-19 dní;
 • kačice – 27 dní;
 • husi – 30 dní.

Optimálna teplota pre inkubáciu:

 • v prvých dňoch bude optimálna teplota +37,7 ° C;
 • v budúcnosti sa odporúča trochu znížiť teplotu.

Optimálna vlhkosť inkubácie:

 • Počas prvých dní by mala byť vlhkosť vzduchu medzi 55% a 60%;
 • v posledných troch dňoch sa vlhkosť zvyšuje o 70-75%.

Vlhkosť pre inkubáciu

Pri výbere teploty a vlhkosti by chovateľ hydiny mal byť vedený priloženou teplotnou tabuľkou pre odber rôznych plemien hydiny.

Viete? Z oplodneného vajíčka sa vyvíja embryo kuriatka, žĺtok poskytuje výživu a bielkovina slúži ako vankúš na embryo.

Príprava inkubátora na prácu

Prístroj je zostavený nasledovne:

 1. Voda sa naleje do spodnej časti trupu (do špeciálnych zákopov v spodnej časti). V prvý deň sa naleje 350-500 ml vody, v budúcnosti sa vodná nádrž doplní denne na 100 až 150 ml. Hydina by mala zabezpečiť, aby nádrž na vodu bola vždy plná. Zhromaždenie inkubátora «Janoel 24»
 2. Sieťová paleta je inštalovaná s hladkým povrchom nahor. To je dôležité, ak vajcia nie sú umiestnené na špeciálnom zásobníku, ale na palete. Hladkosť povrchu zabezpečí hladké otáčanie vajec. Ak plánujete položiť vajcia na podnos, nezáleží na tom, ktorá strana (hladká alebo hrubá) je paleta. Zhromaždenie inkubátora «Janoel 24»
 3. Zásobník na automatické zhromaždenie muriva je inštalovaný na palete. Zhromaždenie inkubátora «Janoel 24»
 4. Po naplnení zásobníka musí držiteľ hovädzieho dobytka pripojiť tyč (vyčnievajúcu z vnútornej hornej časti tela) a špeciálnu drážku na automatickom otočnom zásobníku. Tým sa zabezpečí pravidelné prevracanie muriva každé dva hodiny. Celý cyklus prevratu prebieha za štyri hodiny. Zhromaždenie inkubátora «Janoel 24»
 5. Horná časť krytu inkubátora je umiestnená na dne. Treba dbať na to, aby boli diely tesne spojené bez medzery. Zhromaždenie inkubátora «Janoel 24»
 6. Do vonkajšej časti puzdra je pripojený elektrický kábel a zariadenie je pripojené k elektrickej sieti. Zhromaždenie inkubátora «Janoel 24»

Po zapnutí prístroja sa na displeji môže objaviť písmeno “L”. Používateľ musí stlačiť ktorékoľvek z troch tlačidiel pod displejom, potom sa zobrazí aktuálna hodnota teploty a vlhkosti.

Neodporúča sa, aby začínajúci chovateľ hydiny zmenil továrenské nastavenie inkubácie, najskôr sa zariadenie nastavilo tak, aby sa dosiahlo najpriaznivejšie prostredie pre plný výkon mláďat.

Dôležité! Na vonkajšej strane krytu krytu inkubátora je odvzdušnenie. Hydinová farma by mala zabezpečiť úplné otvorenie posledných troch dní inkubácie.

Záložka vajíčok

 1. Zásobník je plný. Medzi riadkami vajec sú inštalované špeciálne plastové priečky. Na konci každého radu je medzera medzi okrajom a posledným vajcom. Táto medzera by mala byť o 5 – 10 mm širšia ako priemer stredného vajíčka. Tým sa zabezpečí nerušené a hladké prevrátenie muriva počas automatického nakláňania podnosu. Ukladanie vajec do inkubátora «Janoel 24»
 2. Skúsení chovatelia hydiny označujú vajcia položené v inkubátore jednoduchou ceruzkou s jemnou stopkou. Napríklad nakreslite kríž na jednej strane vajíčka a na druhej strane nie je nula. V budúcnosti to pomôže kontrolovať prevrat. Medzi prevráteným murivom na každom vajci bude rovnaké znamenie (kríž alebo noice). Ak sa na akomkoľvek vajci bude maľované označenie líšiť od ostatných, znamená to, že vajíčko nebolo obrátené hore nohami a musí byť obrátené rukou. Vajcia v inkubátore
 3. Ak inkubátor nefunguje, skontrolujte poistku nachádzajúcu sa v zadnej časti horného krytu. Poistka je pravdepodobne fúkaná a je potrebné ju vymeniť. Vajcia v Janoeli 24
Dôležité! V inkubátore “Janoel 24” je zariadenie na automatický prevrat poháňané elektrickou energiou. V prípade výpadku prúdu sa odporúča, aby držiteľ hydiny manuálne otočil vajíčka.

inkubácie

Hydina by nemala opúšťať inkubátor bez denného dozoru. Na to, aby sa nestratil čas vyliahnutia, je dôležité vedieť presný deň, kedy boli vajíčka umiestnené do inkubátora. Napríklad inkubácia kuracích vajíčok trvá 21 dní, čo znamená, že doba násadania padá na posledné tri dni inkubácie.

Je tiež potrebné monitorovať vlhkosť a teplotu. Sledujte rotáciu vajíčok, ak nie sú otočené hore nohami – musia byť obrátené ručne.

Po prvom týždni inkubácie je potrebné skontrolovať celú spojku na ovoskopu. Ovoskop umožňuje detekovať neplodné a rozbité vajcia. Ovoskop je usporiadaný tak, aby žiarovka z tmavého priestoru vyzdvihla vajcia ležiace na stojane, a tak sa chválilo všetko, čo sa deje v plášti.

svieceTakto vyzerá vajíčko, keď sa uskutoční v rôznych inkubačných časoch

Živé embryo vyzerá ako tmavé miesto na lúmen, z ktorého vychádzajú krvné cievy. Mŕtve embryo vyzerá ako krúžok alebo krúžok krvi vo vnútri škrupiny. Plody neobsahujú embryo, ktoré je jasne viditeľné v prípade translucencie. Ak sa v dôsledku testovania zistia zlé alebo neplodné vajcia, sú z inkubátora odstránené.

Prečítajte si, ako vybrať ten správny domov pre inkubátor, ako dezinfekciu inkubátora pred kladenie vajec, či už umývať vajcia pred inkubáciou, čo v prípade, že kurča môže vyliahnuť sám.

Násadzovacie kurčatá

V posledných dňoch pred koncom inkubačného procesu musí držiteľ mlieka neustále prehliadať murivo cez pozorovací panel a počúvať aj píchnutie kurčiat, ktoré začínajú vyklínať. V posledný deň inkubácie budú kurčatá pokrčiť svoje škrupiny, aby mohli dýchať po pretrhnutí vnútorných airbagov pod plášťom.

Od tohto bodu na hydinové chovateľa by mal starostlivo sledovať inkubátor, v čase, aby sa z toho dostať sa vyliahli hoľatká a pomáhajú ničiť pevná škrupina slabšie vtáky.

Šrafovanie prepelíc v inkubátore Janoel-24

Od začiatku výskytu kuracieho pískania až po úplné uvoľnenie kurčiat z plášťa môže trvať približne 12 hodín. Ak niektoré kurčatá nemôžu vyliahnuť dvanásť hodín, potrebujú pomoc. Hydina by mala odstrániť vrchnú časť škrupiny z týchto vajec.

Viete? Kurochki sa považoval za mladého počas prvého roka života, alebo kým začali vkladať vajíčka. Mladé kurčatá začínajú jazdiť vo veku 20 týždňov (väčšina plemien).

Predbežný výcvik:

 1. Pár dní pred začiatkom nagleva chovateľa hydiny by mal pripraviť útulný, teplý a suchý dom pre dieťa vtáka. Malá lepenková krabica (zo sladkostí, z cookies) je vhodná ako taký dom. Spodok krabice by mal byť pokrytý mäkkou handričkou.
 2. Nad rámom je elektrická žiarovka s nízkou montážou 60-100 wattov. Vzdialenosť od žiarovky k spodnej časti skrinky by mala byť minimálne 45-50 cm. Keď bude žiarovka fungovať ako ohrievač pre vtáky.

kurčatá

Akonáhle sú kukly pokrýva, je transplantovaný do lepenkovej “hydinárne”. Po niekoľkých hodinách zahrievania pod elektrickou lampou sa kuriatko zmení na mokrý žltý hrudník, veľmi pohyblivý a šumivý.

Robiť mláďatá každý 20-30 minút aktívny bodka nahrádza snom, a zaspávanie, sa zhromažďujú uzavrieť našuchorený hromadu. Pár hodín po vyliahnutí mláďat môže dodávať vodu na pitie v nospill pijanov a naplňte nohy na koberec trochu jemnou handričkou suché potraviny (proso).

Cena zariadenia

V roku 2018 možno inkubátor “Janoel 24” zakúpiť automaticky:

 • v Rusku za 6450-6500 rubľov (110-115 dolárov);
 • Ukrajinskí spotrebitelia musia objednať tento model na čínskych webových stránkach (AliExpress atď.). Ak nájdete predávajúceho, ktorý poskytuje bezplatnú dopravu z Číny, potom to bude stáť okolo 3000-3200 hrivien (110-120 dolárov).
Viete? Kurčatá budú prepravované, aj keď v kurníku nie je jediný kohút. Kohúty sú potrebné iba na hnojenie vajec.

zistenie

Pri posudzovaní podľa uvedených charakteristík je to dosť dobrý inkubátor a je pre priemerného zákazníka dosť cenovo dostupné. Je ľahko ovládateľný: aby sa úspešne inkuboval, používateľ by mal dodržiavať pripojené pokyny s dostatočnou presnosťou.

S opatrným a presným používaním funkcie “Janoel 24” bude automatický proces trvať najmenej 5-8 rokov. Medzi domácimi násadových lacná zariadenia, ako je dizajn a cenové rozpätie môžete venovať pozornosť Teplusha inkubátorov “” Ryaba “” Kvocka “” sliepky “” Vrstvy “.

Kúpou tohto modelu inkubátorov bude chovateľ hydiny schopný každoročne poskytnúť svojmu spoločníkovi mladé vtáky. Po roku prevádzky budú náklady splatené a od druhého roka prevádzky bude inkubátor profitabilný.

Video spätná väzba o vajíčkovom inkubátore pre vajíčka «Janoel 24»