Recepty na výrobu chutných solených paradajok na zimu

paradajky
Takmer každý z nás si pamätá chuť solené rajčiny v sudu. Mať ich na slávnostnom stole sa už stalo tradíciou. A okrem toho nie tak často v zime spadá jesť kvalitné čerstvé paradajky.

Musíme sa uchýliť k rôznym spôsobom zberu tejto zdravej zeleniny. A keďže soľné paradajky v bareli nie sú všetci k dispozícii v našej dobe, skúsení majitelia navrhujú, aby zásoby so solené rajčiny, zachovalé na zimu v bankách.

Napriek tomu, že v modernom svete si môžete kúpiť úplne všetko, samoobsluha je oveľa cennejšia ako tá, ktorú si kúpil. Pozrime sa teda na najobľúbenejšie recepty na paradajky.

Najrýchlejšia cesta

Leto je sezóna zeleniny. Ale to, čo som chcel tak veľa v zime, v letnom období som už mal čas jesť čerstvý. Čerstvé paradajky – nie výnimkou, šaláty s ich účasťou už nie sú spokojné ani so zanietenými prívržencami správnej výživy a stravy.

Viete? paradajka – ideálne jedlo pre každého, kto chce schudnúť: v 100 g výrobku je len 23 kalórií. A zároveň odstraňuje toxíny a toxíny z tela.

Často chcem diverzifikovať menu. Na tento účel skúsení majstri prišli s jednoduchým a rýchlym receptom, ako soľami paradajok na zimu v plechovkách. Vrcholom tejto metódy je, že s ľahko slanými rajčiakmi je možné po 3 dňoch po žatve krájať, a tak pridávať do letných jedál novú chuť.

Zložky

Pre najrýchlejšiu prípravu kapusty z domáceho zvieraťa by ste mali skladovať takéto zložky:

 • rajčiny – 2 kg;
 • cukor – 10 lyžice. l;
 • cesnak – 1 hlava;
 • soľ – 5 lyžice. l;
 • lusk bitterovej papriky;
 • voda – 5 litrov;
 • zelenina (petržlen, kôpor, listy chrenu).

Zložky

Postupné pokyny

Ak chcete použiť túto metódu solenie, mali by ste najskôr vybrať kvalitné paradajky. Zelenina by mala byť čerstvá a pevná, pretože drvená alebo mäkká v dôsledku toho sa môže premeniť na sliz v škrupine rajčiaka. Najvhodnejším typom je krém.

Je žiaduce vyzdvihnúť paradajky približne rovnakej veľkosti, zrelosti a odrody. Zelenina by sa mala dôkladne umyť a sušiť.
paradajky
Súbežne so zeleninou by mali byť banky pripravené. Odcestujte a sterilizujte. Potom položíme spodnú časť plechoviek s bylinkami, cesnakom a nakrájaným korením. Po tom, dať paradajky – môžu byť rezané, ak je to žiaduce, takže viac fit. Na vrchole pridajte ďalšiu guľôčkovú zeleninu a cesnak.
paradajky
Zostáva zložiť zložené zložky soľankou. Je pripravený nasledovne: v 5 litroch vody je potrebné zriediť soľ a cukor. Zmes zmiešajte po dobu 5 minút a na to nalejte paradajky.
paradajky

Dôležité! Veľmi dôležitý bod: paradajky by mali byť nalievané len s horúcou soľankou.

Posledný zdvih: zatvorte naplnenú nádobu viečkami a nechajte na deň v miestnosti s teplotou +20 ° C a potom ju vezmite do pivnice alebo do chladničky. Môžete piť solené rajčiny po 3 dňoch.
paradajky
V prípade potreby môžete znížiť alebo zvýšiť podiel zložiek. Môžete variť chuť s rôznymi korením.

Získajte viac informácií o rôznych spôsoboch zberu paradajok na zimu.

Klasický recept

Dôležitosť klasického receptúry na solené rajčiny na zimu v bankách s rokmi sa zvyšuje. Koniec koncov, kvalitné nátierky sú vždy gurmánsky nález.

Čo budete potrebovať?

Ak chcete zaviesť tento spôsob prípravy rajčiakov, mali by ste použiť tieto zložky:

 • rajčiaky (asi 2-3 kg);
 • 1 polievková lyžica. l. 1% ocot;
 • 2 polievkové lyžice. l. soľ;
 • 2-4 polievkové lyžice. l. cukor (v závislosti od vašich vkusov);
 • čerešňa, chren, lístie;
 • kôpru, petržlenu, ak je to žiaduce – zeler;
 • cesnak;
 • hrášok čierneho korenia;
 • voda.

Pokyny na varenie

Starostlivo umyté súčasti musia byť zložené jeden po druhom v opatrne sterilizovanej nádobe. Najprv položte zeleninu, cesnak, korenie a listy. Zelenú zeleninu položíme zeleninou. Potom opäť vrstva zelene.
paradajky
Všetko toto musí byť nalievané vriacou vodou a nechať variť 5 minút. Potom je voda z plechoviek mierne vyprázdnená, aby sa silne neotáčal obsah.

Dôležité! Skúsené ženy v domácnosti odporúčajú ľahko prepichnúť každú paradajku v blízkosti paličky pred jej vložením do pohára. Tým sa zabráni procesu rozpadu zeleniny pod vplyvom vriacej vody.

Tekutú tekutinu položíme na oheň, zriedime ju cukrom a soľou a znova varíme. Zmes získaná po druhýkrát sa naplní zeleninou. Nakoniec pridajte ocot a rotujte.
soľankou
Valcovaný výrobok musí byť zabalený, otočený hore dnom a čakať, kým sa ochladí na izbovú teplotu. Po tomto mieste na chladnom mieste a čakať na vhodnú príležitosť k jedlu.
paradajky

Pôvodný recept (moriace v cukre)

Ak máte obavy, ako nakladať paradajky na zimu v bankách, aby ste dosiahli jedinečnú exotickú chuť, odporúčame používať odporový recept na moriace paradajky v cukre. V dôsledku toho potešíte svojich príbuzných a hostí s neobvyklou pochúťkou.

Zoznam produktov

Rovnako ako pri akomkoľvek inom receptúre na varenie solené rajčiny na zimu, najvyššou prioritou je rajčiaky – 10 kg. Na druhom mieste dôležitosť nie je soľ a cukor – 3 kg.

Zoznam produktov zahŕňa aj: paradajkové pretlak – 4 kg, listy ryže – 200 g, čierne korenie – 10 g, soľ – 3 lyžice. l. Pre amatéra môžete použiť 5 gramov škorice a klinčekov.
prísady

príprava

Rajčiaky, umyté a triedené podľa veľkosti a úrovne zrelosti, sú umiestnené v nádobe, ktorej dno je pokryté bylinami a korením. Každá vrstva rajčiakov by mala byť nalievať cukrom. V hornej časti by mali byť plechovky udržiavané vo vzdialenosti asi 20 cm.

Potom pripravíme paradajkové pyré z obozretne vybranej prezretej zeleniny (necháme ich cez mlynček na mäso). Do štiepanej zemiakov pridajte zvyšný cukor a soľ. Výsledná zmes sa naplní do plechoviek s paradajkami. To zostáva tesný roll tento báječný.

Viete? V paradajkách našli vedci serotonín – Hormon radosti: po tom, ako budete jesť túto zeleninu, vaša nálada sa určite zlepší.

paradajky

Recept na ocot

Týmto spôsobom budete mať možnosť jesť v zime vynikajúce paradajky s kyslou chuťou, čo bude príjemné, aby ste uviazli jazyk. To je vynikajúci a čo je najdôležitejšie, je užitočným doplnkom ku každej oblohe.

Zložky

Tento recept vyžaduje najmenšie výdavky na úsilie a výrobky. Hlavné zložky: – 9% octu (30 ml), soli (60 g), cukru (50 g), paradajok a vody. Tento recept je optimálny na morenie zelených paradajok. Podiely sú uvedené na jednu 3-litrovú nádobu. Ak chcete dať originálnosť nakladaniu, môžete do nádoby pridať sladkú a horkú korenie, zeleninu a cesnak.

Pre zimnú zber rôznych zeleniny, bobúľ a ovocia. Prečítajte si najlepšie recepty na zber biburnumu, čučoriedok, brusníc, marhúľ, angreštu, rakytníka, yoshty, čerešní, jabĺk na zimu.

Proces solenia

Spodok plechovky je tradične položený s aromatickými prísadami a plnený paradajkami. Zloženie nádrže je naplnené vriacou vodou a trváme 15 minút, potom pridajme ocot a pevne zatvoríme. Ak je to žiaduce, môžu sa zachovať.

Miestom skladovania týchto lastúr je pivnica alebo iná tmavá a chladná miestnosť. Pripravenosť uzavretých paradajok príde za 2-4 týždne. Jednoduchosť tohto receptúry ho sprístupňuje aj pre začiatočníkov.
Nakrájané paradajky
Ako môžete vidieť, existuje veľa jednoduchých receptov na moriace paradajky na zimu v plechovkách. Výsledok nie je nijako horší ako slávne sladké paradajky z kyslé kapusty. Tajomstvo úspechu je v správne zvolenom pomere a kvalite zeleniny. A žiadna mágia.

Vyberte recept, ktorý je bližšie k vášmu srdcu a samozrejme, ktorý bude vyhovovať domácim gurmánom.


Loading...