Rastúci Aichrizon, ako pestovať “strom lásky” doma

aichryson
Aihrizon, alebo, ako sa hovorí, “strom lásky”, je populárna krytá kvetina, ktorá je bežná v domácej kvetinárstve. Jeho obľúbený názov dostal rastlinu dekoračné listy srdcového tvaru.

V ľuďoch sa verí, že kvetina prináša šťastie a lásku v dome, kde je dobre stará. Preto, ak venujete väčšiu pozornosť tomu, čo sa bude diať, zariadenie odmeňuje svojho majiteľa s dlhými kvitnutiami, vysokými dekoratívnymi vlastnosťami a emočným komfortom v dome. Pestovanie miestnosti “kvetu lásky” nie je ťažké ani pre začiatočníkov kvetinárstva, pretože starostlivosť o neho je dosť jednoduchá.

Viete? Existuje náznak, že aichrizon dobre rastie a kvitne len v atmosfére lásky, pokoja a vzájomného porozumenia, kde nie sú hlasné hádky a negatívne energie. Ak však “kvet šťastia” vyparuje, stráca listy, nekvitne, potom je potrebné nadviazať vzťahy v rodine. Tiež slabosť kvetu môže predpovedať, že v dome sú zlí ľudia so zlými úmyslami, komunikácia, s ktorou je potrebné obmedziť.

Aikhrizron: popis rodu

Zvážiť, ako rastlina “strom lásky” vzhľad a jeho hlavné charakteristiky. Airhizon patrí do čeľade Crassulaceae, rodu sukulentných rastlín rastúcich v horských trhlinách na Azorských a Kanárskych ostrovoch, rovnako ako v Maroku, Portugalsku a Madeire.

Vedecký názov rastliny “aichrizon” pochádza z dvoch gréckych slov: “ai” – “always” a “chrysos” – “golden”. “Kvetina lásky” je veľmi podobná svojmu “príbuznému” – peniazovému stromu, takže sú často zmätení.

Viete? Ako darček je vnútorná rastlina “strom šťastia” veľmi relevantná a vhodná pre každého. Často sa podáva mladým rodinám na oslavy domácnosti a výročia svadby, aby vytvorili atmosféru vzájomného porozumenia a emočného pohodlia.

Kvitnutie aichrizónu

Flower aichryson izba má rozvetvenú Woody stonky sú zriedka umiestnená na ne vlnený zaoblené vajcovité listy v tvare srdca a usporiadané v ružici. Listy sú zelené alebo tmavo zelené, niekedy šedej, žltej, červenkastej alebo biele škvrny.

Kvetenstvo v aichrone je korymbóza alebo paniculate, pozostávajúce z malých stelátov kvetov bielej, krémovej alebo červenej farby. Rastlina kvitne v apríli až máji, po ktorej rozeta, ktorá tvorí kvetinový hrot, zomrie.

Prečítajte si aj o pestovanie iných izbových rastlín: Zamioculcas, plumeria, gloxínia, Epiphyllum, aspidistra, Haworthia, filodendron, šplhavnice, vstavač, juky, Lithops, adenium, paprade, azalky, muškáty, dipladeniya, euharis, Kohler.

Zo všetkých existujúcich druhov airchizon vo vnútornej kvetinárstve sa dá nájsť len päť z nich:

  • Aihrizon home – krátky ker, výška viac ako 30 cm, má malé mäsité zelené listy, pubescentné s bielymi vlasmi. Je charakterizovaná dlhým obdobím kvitnutia, ktoré s primeranou starostlivosťou môže trvať šesť mesiacov: od jari až do jesene. Kvety sú žlté, voňavé. Môžete pestovať domácu rastlinu domova Aichrizone ako bush alebo ako fiktívny strom.

Aichrizon domov

  • Aichryson ochitkolistny – veľmi silný ker, má rovný, tenké vetvičky, dosahujúci výšku 15-40 cm Listy 1,5 cm dlhé, mäsitý, kyjovito, získané na výstupe .. Plech lepkavý, svetlo zelená alebo žltozelená s červenými odleskami. Dospievanie listov tohto druhu je neprítomný. Kvetenstvo veľké, racemosa, asi 2-7 cm dlhé, kvety sú zlatožlté. Typ funkcie – čiastočná opad listov, ktorý je pozorovaný v období pokoja.

aichryson ochitkolistny

  • Aihrizon voľný – stredne veľký ker ker. Výška stoniek dosahuje 40 cm. Listy s pubescenciou, diamantový, zelený. Kvitnúce rastliny od jari na šesť mesiacov. Kvetenstvá sú veľké kefy dlhé 30 cm, zlatožlté.

Aihrizon voľný

  • Aihrizon zvinutý – malý ker približne 15-30 cm vysoký. Listy sú svetlo zelené, mäsité, kosoštvorcové, s bielymi vlasmi. Kvitnutie trvá šesť mesiacov.

Aihrizon zvinutý

  • Aichrizon bod – trávnatý ker 40 cm vysoký. Zastrešuje hnedozelený, s pubescenciou. Stonka je pubesentná silnejšia ako listy. Listové platne sú mäsité, kosoštvorcové, svetlozelené. Kvetenstvo je stelátové, jasne žlté.

Aichrizon point

Viete? Aihrizon je spojený s láskou iba v krajinách post-sovietskeho priestoru a na celom svete sa kvet lásky považuje za šarlátovú.

Zvláštnosti pestovania aichrizónu: ako vytvoriť podmienky pre úspešný rast

“Strom lásky” vyžaduje takmer rovnakú starostlivosť ako akákoľvek iná dekoratívna kvetina, kultivovaná doma.

Osvetlenie pre “strom lásky”

Aichrizon uprednostňuje veľa svetla, ale musí byť rozptýlený. Najlepšie umiestnite zariadenie na okno, ktoré smeruje na východ alebo na západ. Nezabudnite chrániť rastlinu pred priamym slnečným žiarením, pretože to vedie k popáleninám listov.

Avšak v zime, keď sa svetlo zmenšuje, musí byť zariadenie vybavené priamym slnečným žiarením a uistite sa, že popáleniny sa nezobrazujú. Na to, aby listy rástli plynulo a krásne, je potrebné pravidelne premenovať kvetináč so “stromom lásky”.

Teplota a vlhkosť

V jarnom a letnom období by teplota vzduchu mala byť najmenej +25 ° C. Na jeseň av zime by sa mala znížiť na +10 ° C. Ak je zima príliš vyčerpaná a horúca z radiátorov, listy spadnú a výhonky sa roztiahnu.

Vysoká vlhkosť vzduchu Aihrizona sa nevyžaduje, normálne sa cíti v mierne suchých miestnostiach. V horúcom letnom období môžete umývať listy rastliny vodou pri izbovej teplote. Počas zvyšku času sa neodporúča umývať a postriekať rastlinu.

Dôležité! V zime umiestnite kúsok polystyrénu na parapet, pod hrncom s ayrrizónom. To zabráni vypadnutiu rastlinných listov kvôli teplu, ktorý prichádza z radiátorov.

aichryson

Požiadavky na pôdu

Zariadenie nie je náročné na pôdu. Dobre správaný Aihrizon v zmesi piesku a trávnika, kde môžete tiež pridať listovú pôdu humusom v pomere 1: 4: 1: 1. Odporúča sa tiež pridať na zem kúsky dreveného uhlia.

Reprodukcia aichrizónu, ako pestovať rastlinu

Propagácia azyzrizónu sa môže vykonať dvoma spôsobmi: ako odrezky, ktoré zostali po prerezaní, a výsadba semien.

Reprodukcia semenami

Aichryson semená osiata pôda, ktorá sa skladá z listovej pôdy a čistý piesok 2: 1. Plodiny sa musí vzťahovať so sklom a dal v dobre osvetlenej miestnosti. Semenáčiky sú pravidelne vysielala a striekal. . Po niekoľkých týždňoch, keď sa objaví výhonky, ktoré ponoriť do nádoby vo vzdialenosti 1 cm na tejto pôde sa musí už u iných: jemného piesku, ľahké zeminy a podlážku (1: 1: 2).

Spôsob šírenia tiež rozšíril: Plumeria, Brugmansia, Dieffenbachia, petúnie, plamienok, piaty, hrozno, bobkový list, chryzantéma.

Po nejakej dobe sa rastlina transplantuje do hrnca, vopred položí vrstvu dobrého drenáže. Pri výbere nádoby, ktorá je potrebná pre ayrzizón, zastavte na nízkom variante, pretože rastlina má malý koreňový systém. Rastú malé sadenice “rastliny šťastia” by malo byť, aby im teplota vzduchu +16 … +18 ° С. Piaty alebo šiesty deň po transplantácii musíte začať denne zalievať.

Rezy z rastliny

Mnoho rýchlejšie a ľahšie ako semená, “strom lásky” reprodukuje odrezky. Po postupe strihania aichrizónu zostáva výsadbový materiál, ktorý sa používa na rozmnožovanie odrezkov. Pred výsadbou odrezkov je potrebné ich držať niekoľko hodín na suchom, tmavom mieste. Potom sa vysádza výsadba v plytkom kontajneri, v zmesi piesku s vermikulitom (vrstvený minerál s obsahom vody v jeho štruktúre) alebo v špeciálnej pôde pre sukulenty, zmiešané s pieskom.

Rezanie ayrzrónu

Zasadené odrezky sa rýchlo zakorenia a potom sa transplantujú do hrncov s priemerom 7 cm. Môžete tiež odkoreniť odrezky vo vode zmiešanej s dreveným uhlím. Zloženie pôdy na výsadbu a ďalšiu starostlivosť je rovnaké ako pre sadenice pestované zo semien.

Zakorenenie odrezkov

Ako sa starať o “strom lásky”, zvláštnosti pestovania ayrzrónu

“Strom lásky” je nenáročná kvetina, pretože sa stará o to, aby sa v dome zabezpečila dlhá kvitnutie a priaznivá atmosféra.

zalievanie

Zavlažovanie musí byť pravidelne a mierne napojené na jar av lete. Ďalšie zavlažovanie sa vykoná, ak je pôda v banke usušená až na polovicu. Korene rastliny sú veľmi citlivé na prebytok vlhkosti, takže nemôžete plniť rastliny, aby sa nestrácali.

V zime sa zalievanie znižuje, ale pôda by sa nemala vysychať v hrnci a listy sa usmievajú. O tom, kedy sa voda z rastliny, je možné povedať na turgor (bloat) listov a výhonky rastliny. Ak listy a výhonky praskajú, keď sa stlačia, potom môže byť napájanie ešte oneskorené. Ak sú listy pomalé, naliehavé je zavlažovanie.

Ďalšie hnojenie

Na zlepšenie blahobytu rastlín na jar a v lete, kedy ayrzizón kvitne, odporúča sa používať hnojenie každé dva týždne. Na tento účel sú vhodné komplexné hnojivá pre sukulentné rastliny s nízkym obsahom dusíka v kompozícii.

aichryson

transplantácia

“Kvetina lásky” je transplantovaná, pretože korene naplnia hrniec. Používajte lepšie hlinené nádoby, pretože sú porézne a poskytujú vysokú priedušnosť vzduchu. Ako substrát je zmes piesku a trávniku alebo trávnika, listov a humusu zmiešaná s pieskom 4: 1: 1: 1.

Aihrizon netoleruje stagnáciu vlhkosti v pôde, preto pred opätovnou výsadbou je potrebné položiť na dno hrnca dobrú vrstvu drenáže z uhlia alebo tehál. Prvé zavlažovanie sa vykonáva 4-5 dní po transplantácii. Voda by mala byť opatrná, v malých častiach, aby sa koreňový systém nevysypal.

prerezávanie

Aihrizon môže byť pestovaný vo forme kríkov alebo ako raziaci strom, s kmeňom vyčisteným od pobočiek. Vytvoriť správnu dekoratívnu korunu pomôže prerezávať slabé vetvy a pritlačiť vrchol mladých výhonkov. Toto sa vykonáva počas vegetatívneho obdobia rastliny.

Ak je aichrón roztiahnutý a deformovaný kvôli teplu a teplému zimovaniu, jeho tvar sa dá ušetriť rezaním alebo zakoreňovaním odrezkov vedľa stopky maternice. Potom, čo rastlina vybledla, musíte odstrihnúť panicles, aby životná sila kvetu smerovala k obnove listov, ktoré padali počas kvitnutia.

Choroby a škodcovia z kvetu

“Strom lásky” je jedinečná vnútorná rastlina, ktorá nespôsobuje problémy s riadnou starostlivosťou. Táto kvetina nemá rád hmyz, môžu ju napadnúť iba za podmienok nesprávneho zavlažovania a porušenia teplotného režimu. To môže viesť k ochoreniam hniloby a bielemu opuchu, ako aj k postihnutiu roztočov, škvŕn, koreňa nervového systému a nematód.

Biele opuchy listov aichrizónu

V tomto prípade musí byť rastlina mydlom mydlom a umývaním. Tiež účinným liekom proti parazitom je lekársky alkohol (96%), ktorý musí byť navlhčený vatou a listami otrieť. Medzi chemickými prípravkami najúčinnejším je “Actellik”, postrekujú sa postihnuté rastliny.
Vo všeobecnosti, aby ste nemuseli používať pesticídy a liečiť vnútornú kvetinu “láska strom”, stačí len sledovať jednoduché agrotechnické odporúčania pre jeho kultiváciu.