Rafflesia: poznať najväčšiu kvetinu

Rafflesia
Najväčšia kvetina na svete s priemerom väčším ako 1 m a hmotnosťou 10 kg sa nazýva rafflesia. Nezvyčajný vzhľad rastlinoparazit prekvapí svojou históriou a spôsobom života. Budeme ho poznať lepšie.

História objavu

Táto úžasná rastlina pochádzajúca z juhovýchodnej Ázie a má niekoľko ďalších mien, ktoré dal miestni obyvatelia – “kvetinový lapač”, “mŕtvy lotos”, “kamenný lotos”, “mŕtvola ľalia.”

Rafflesia bola objavená v roku 1818, kedy jedna z kvetov vzrástla na priemer 90 cm a 6 kg – tieto dimenzie už na expedíciu zapôsobili. Počas skúmania ostrova Sumatra otvoril mŕtveho lotosu. Nezvyčajnú rastlinu zaznamenal vedúci skupiny Thomas Raffles, ktorý je tiež zakladateľom Singapuru. Na jeho počesť bola pomenovaná rodina rastliny. Ale prvý kvet objavený bol pomenovaný na počesť jedného z členov expedície Josepha Arnolda – Rafflesia Arnoldiho.
Rafflesia

Viete? Podľa neoficiálnych zdrojov bola parazitná kvetina objavená Francúzom Louisom Deschampsom o 20 rokov skôr než oficiálny dátum – 1797 rok. Záznamy a ilustrácie týkajúce sa mŕtvej ľalie boli zachytené Britmi, ktorí napadli lode prieskumníka.

Obyvatelia ostrova použili infúzie z kvetu na lekárske účely – obnovili ženské telo po pôrode a zlepšili mužskú silu.

Šírka najväčšieho zástupcu kamenného lotosu je takmer 107 cm. Na planéte nie je väčšia kvetina.

popis

Rafflesia sa teraz nachádza v džungli, a to nielen na ostrove, kde bol objavený, ale aj na ostrovoch Kalimantan, Java, Malacca a tiež na juhovýchode Ázie.
Rafflesia incision

Viete? Najmenšia kvetina na planéte s veľkosťou čapičky rastie v dažďových pralesoch a nazýva sa vlčia.

V otvorenej forme žije iba 4 dni a po rozkvete sa rozkladá. Je ťažké ho rozpoznať: veľká okrúhla depresia vo forme misy je obklopená 5 mäsitými okvetnými lístkami. Vo vnútri depresie je súbor tyčiniek a kobyliek.

Zo základne, ktorá sa nazýva disk, dochádza k rozšíreniu drážky smerom hore. Disk je pokrytý trtmi. Z rastliny je zápach, ako z hnilého mäsa. To priťahuje k hmyzu taký hmyz ako mušky.

Tam je asi 30 druhov rafflesia – každý z nich má svoje vlastné zvláštnosti. Najmenší, Rafflesia Patma, má kvetiny až 30 cm a v túne mud je už asi 1 m. Farba kvetov je jasne červená a hnedá so škvrnami na pozadí.

Podľa spôsobu života a elektrární spôsobiť prekvapenie epiphytes – orchidey, Guzman, Schlumbergera, ehmei, Platycerium, vriezii, Rhipsalis, Epiphyllum, Tillandsia.

Kvety často prichádzajú do oboch pohlaví a sú polygamné, keď sú medzi muži rovnakého pohlavia aj muži. Nepoužívajú fotosyntézu, Rafflesia nemá ani obvyklé listy.
Rafflesia

Vlastnosti zariadenia

Rafflesia rastie a žije na úkor tzv. Majstra. Najčastejšie ide o stromy alebo korene stromov, ktoré zasiahli povrch zeme.

Dôležité! Nie každý strom je vhodný pre život zachraňujúceho lilie, čo je nepostrádateľný stav – šťavy z týchto rastlín by mali prebudiť ľalie.

Jeho rezidenčná rufflesia si veľmi starostlivo vyberá, pretože bude zásobovať iba druhou rastlinou. Aby to dosiahlo, má na korene, ktoré pohlcujú všetky živiny, a že majiteľ nezomrie.

Po zasiahnutí požadovanej rastliny opadá semeno tenké výhonky, ktoré sa nachádzajú pod kôrou ošetrovateľky. Ako malé semená prenikajú do samotnej rastliny – stále zostáva záhadou.

Prečítajte si viac o masožravých rastlinách – sarracenia, nonpentes, ovčie kiahne, slnečné lúče, múčnatky Venuše.

Rafflesia

Život kvetu

Už takmer rok a pol sa osivo vnútri majiteľa necíti – s pomocou výhonkov na korene sa živí všetkými potrebnými látkami. Po naočkovaní semien sa na mieste implantácie objaví oblička – zvláštny rast na kôre. Niekedy od výsevu po vzhľad nánosu trvá až 3 roky. To je budúci kvet bud, ktorý dozrieva od 9 mesiacov do 1,5 roka.

Ďalšie informácie o exotických rastlinách – passionflower, Ixia, azimine, feijoa, callistemon, murai, hymenocallis.

Po opylení kvitnúceho kvetu sa na ňom objavujú ovocie, ktoré dozrievajú až 7 mesiacov. Sú ako bobule, vo vnútri sú semená. Rafflesia sa množí s pomocou hmyzu, rovnako ako veľké zvieratá, ktoré pošliapajú ovocie a nesú tieto semená po džungli.
Rafflesia

Dôležité! Z 2-4 miliónov semien, iba málo sa vyskytuje. A tí, ktorí sa nemohli dostať do správnej rastliny, zomrú časom.

Teraz sa exotická rastlina hrozí vyhynutím: neustále odlesňovanie tropických lesov znižuje počet miest pre život rafflesie.

Dozvedeli sme sa, že v džungli je možné nájsť rafflesiu týmito vlastnosťami: keď je v kvete, stačí sa pohybovať zápachom pokazeného mäsa. Ale pretože obdobie kvitnutia trvá príliš dlho – len šťastní ľudia môžu mať šťastie, aby splnili túto nepríjemnú ľalinu.

Čo je rafflesia naozaj – pozrite si video

Necítia silne, len v horúcom počasí sú naštvaní a keď už blednú, ohýbajú sa.

TANA

http://forum.awd.ru/viewtopic.php?p=6112376sid=0311b4af5ddc2bf0ffea3d5269d7f502#p6112376

S touto rafflesiou sme boli takí plní v roku 2009 =))) Áno, potvrdzujem, osobne som videl na Khao Soke. Áno, a sme tam (pretože boli všetci “backpackeri”), plazili sa bez doprovodu, stále v mimosezóne. Bolo to skvelé. Potom. Pamätať. Našli sme ju, žiaľ. pozostatky z minulého roka a bud s veľkosťou hlavy. V auguste sme sa plazili a mali by sme sa pozerať na roztržky vo februári. Pijavice prichádzajú v auguste. Ohnivé stvorenia. Ja som to ako ja, ako to povedal biológ v školstve. Zdá sa, že sa to všetko páči všelijaké živočíšne nepríjemnosti, ale s niektorými pijavicami sme nejako nepracovali. no. Na nich so mnou práve rozvíjal, to všetko. Funny zamestnanie ich .. opy dig .. Niečo ako toto =)))

A táto huba nie je pre nás nič výnimočná, Rusič, nie. Rodstvennichek vyzval Phallus impudicus (všimnite si meno rodu), žije v našich rozsiahlych lesoch a obyčajní ľudia nazývajú Veselka. Tiež nie spazrosta. =) Pozrite wikipedia http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D1%8E%D1%81
Trora, čo si tak zastavila niečo, čo si urazila? Len som zvedavý =) Taktiež nepracoval, ako som si s pijavicami? =)

arctika

http://www.farangforum.ru/topic/23478-раффлезия-есть-ли-что-то-подобное-в-таиланде/?do=findCommentcomment=544953