Pyrei creeping: ako sa zbaviť malígnej buriny na mieste

pohovka tráva
Buriny v záhrade – bolesť hlavy mnohých farmárov: nielen že poškodzujú pôdu, absorbovať všetky živiny dusiť kultúrne fit, takže niektoré druhy viac a dostať sa zbaviť nie je tak jednoduché, ako by sme si priali. Dnes sa zameriame na Viac strašidelné, budeme sa oboznámiť s jeho popisom a metódami, ako sa zbaviť rastlina-agresora.

Vyzerá to

Ako neškodné na prvý pohľad vyzerá ako plevel, ktorý rastú burinami, by nemal byť zavádzajúci. Táto jasne zelená sa môže zakoreniť hlboko do takmer 20 centimetrov, pričom šírka až 3 metre.
pohovka tráva

Je tiež vhodné, aby sa dozvedieť, ako sa zbaviť, lipnica ročná, ovos hluchý, praslička, slnečnicový broomrape, žihľava, breza-pupenec, milkweed, púpava, mlieč ​​roľný, Dodder, goosefoot, purslane.

Táto bylinná, obilná, viacročná rastlina s rozvetveným koreňovým systémom, vybavená silnými vrstvami, ktoré sa plazujú vo všetkých smeroch. Výška stoniek môže dosiahnuť 1,5 m. Na stonke sú pravidelne úzke a dlhé listy jasne zelenej farby.

Počas kvitnutia sa miniatúrne kvitnúce kvety zhromažďujú vo veľkom, až 30 cm dlhom uchu. Obdobie kvitnutia je jún – júl, po spikelets je rozptýlené semená, ktoré vtáky vyberajú a kŕmia s potešením, a tak pomáhajú reprodukovať.

pohovka tráva

Ako sa to množí?

Hydina sa znásobuje semenami a rozdelením koreňov. Jedná sa o veľmi húževnatú rastlinu – jej semená vyklíčia už pri 2 stupňoch tepla, zatiaľ čo mladé výhonky sa nebojí ani sucha ani mráz. Nič za ne dostal také mená ako: “Zhiteets”, “potápanie”, “červená tráva”.

Pyritei plazivý

Vegetatívna reprodukcia tiež spôsobuje prekvapenie, pokiaľ ide o schopnosť rastliny prispôsobiť sa akejkoľvek situácii. Pýr môžu vyklíčiť z akéhokoľvek kusu podzemok, takže je ťažké bojovať s ním a robí hľadanie odpovede na otázku, ako sa zbaviť buriny, znovu a znovu.

Viete? Napriek chladnému postoju k genitáliám v úradnej medicíne, v niektorých krajinách verejné zdravotné služby uznávajú svoje liečivé vlastnosti. Napríklad vo Švajčiarsku a Nemecku má závod v širokej škále aplikácií v úradnom liekopise.

prevencia

Rybníky je možné nazývať priekopníkom na kultivovaných pozemkoch, aby ste zabránili ich výskytu na mieste, môžete využiť kultúru, okolie, s ktorou nemôže stáť. Na okraji lokality môžete pestovať strukoviny – hrášok a fazuľa alebo slnečnicu a kukuricu. Tieto rastliny, okrem nepríjemného okolia, ako rastú, vytvoria tieň a naša burina má dobré osvetlenie.

Viete? V ťažkých zlých rokoch naši predkovia používali burinu na potravinárske účely. Z odrody pšeničnej trávy brúsenej múky, pečeného chleba, koláčov. Použite to teraz: čerstvé korene idú na polievky, šaláty a prílohy, od sušených a pražených koreňov pripravte aj nápoj pripomínajúci kávu.

Ako prevencia mulčovanie sa môže použiť na nevyvinutom mieste. Na povrch lôžka položte vrstvu sena s hrúbkou 35 cm, po dobu jedného roka. Takáto metóda nezničí pšenicu, ale preniká do svetla, korene rastliny zanechajú vrstvu pôdy, ktorá je v mulči. To vám umožní rýchlo a ľahko vyzdvihnúť burinu.

Spôsoby boja

Ako bolo uvedené vyššie, burina je húževnatá, takže je dôležité zbaviť sa navždy pôdy na mieste, inak bude vyrastať v najviac nevhodnej chvíli, utopiť a utláčať kultivované rastliny.

pohovka tráva

Agrotechnické metódy

Jednou z najznámejších metód je vykopať miesto s následným výberom všetkých koreňových procesov rastliny. Je potrebné kopať nie s lopatou, ale s vidlemi: tak korene sú viac pravdepodobné, že nebude ponechaný lopatky ostrihať ostrie, navyše, vrstva zeme, bodkované s koreňmi rastlín, je ťažké kopať lopatou. Nákladná a časovo náročná metóda, pretože musíte vyriešiť každú obrátenú vrstvu a snažiť sa, ak máte veľký pozemok.

pohovka tráva

Druhá metóda: prejsť na mieste motorového bloku do hĺbky 20 cm, a potom rastlín-siderates: pohánka, lupín, znásilnenie. V tomto prípade bude agresor vykonávať siderates, utopiť burinu. Metóda je tiež dobrá, pretože zlepšuje kvalitu pôdy na mieste, saturuje ju kyslíkom a živinami. Nakrájaná pestovaná tráva je zapustená do pôdy ako hnojivo.

chemikálie

Herbicídy z cédrovej trávy sa dlhodobo a úspešne používajú v poľnohospodárstve. Pri výbere liekov môžete použiť masívne alebo selektívne opatrenia.

Dôležité! Herbicídy kontinuálneho pôsobenia sú dobré iba na miestnych miestach: cesty v záhrade, okolo záhonov. Na boj s lokalitami s kultúrnymi výsadbami používajte systémové lieky zamerané na ničenie špecifických burinových rastlín, ktoré neznižujú kultúru.

Nasledujúce chemické produkty sa osvedčili:

  • “Antipyrey”;
  • “Glifovit”;
  • “Panther”;
  • Max.
  • “Hurikán Forte 500 SL”.
Dôležité! Nie je žiadúce používať herbicídy na mieste viac ako raz za tri roky, aby sa nepoškodili užitočné mikroorganizmy žijúce v pôde.

Ľudové opravné prostriedky

Zvážte, ako zaobchádzať s kobylkou na záhrade pomocou jednoduchých ľudových prostriedkov.

Zničiť burinu na záhrade môžete použiť sódu alebo soľ. Pohlcené v pôde s napájaním, tieto prostriedky zničí trávu spolu s koreňovým systémom.

ničenie pšeničnej trávy

V cudzích krajinách je populárnym spôsobom odpad zo spracovania obilných plodín, tzv. Kŕmnych obilnín. Je potrebné počkať, keď sú plodiny dobre zakorenené, a okolo nich opatrne posypte toto zrno. Po rozšírení biomateriál vylučuje glutén, ktorý pôsobí depresívne na rast burín.

Iná metóda – na usporiadanie lôžok priamo na húštinách škodcu. Za týmto účelom je zarastená oblasť pokrytá hrubým kartónom, pokrytým stavebným odpadom, konármi, listami, nad zemou. V takejto burine burina neprežije a zmizne z miesta.

Zničte trávu po zbere, môže to stmavnúť. Postele sú pokryté čiernym hustým filmom, ktoré ho stláča na niekoľkých miestach s tehálami alebo niečím iným ťažkým. Bez osvetlenia rastlina prestane rásť a zomrie, začiatkom jesene bude miesto zadarmo.

boj proti kobylkám

ostatné

V 80-tych rokoch minulého storočia bol japonským vedcom vyvinuli takzvané EM lieky, ktoré nepoškodzujú pôdu, ale naopak obsahujú užitočné mikroorganizmy, ktoré môžu nielen zbaviť pôdu burinami, ale aj zlepšiť jej štruktúru a kvalitu plodnosti. Vo väčšine prípadov sa drogy používajú na oplodnenie a obnovu vyčerpaného územia, ale často sa používajú na odstránenie rastlinných agresorov.

Zistite, či tráva pomôže vytlačiť burinu

Na jeseň prechádzajú lôžka pieskom, odrezávajú zelenú časť buriny, zatiaľ čo korene zostávajú v zemi. Postele sa ošetria prípravkom EM, vďaka pôsobeniu aktívnych mikroorganizmov sa tráva dramaticky zvýši. Keď padnú pod prvý mraz, rastliny zomrú. Po niekoľkých takýchto ošetreniach, burina opustí vašu krajinu. Dnes sú veľmi populárne tieto lieky:

  • Baikal EM-1;
  • “Žiarenie”;
  • “Tamir”.

V boji proti škodlivým rastlinám je vždy lepšie uprednostňovať ekologické metódy. Zem teda nestráca svoje plodné vlastnosti a zber nebude absorbovať negatívne prvky pre ľudské telo.


Loading...