Prehľad automatického inkubátora pre vajíčka “BLITS-48”

Inkubátor BLITZ-48 digitálny
Chov hydiny – komplexný a pracovitý proces, ktorý si vyžaduje veľkú silu a trpezlivosť. Skvelým asistentom pre chovateľov hydiny je inkubátor – technické zariadenie schopné udržiavať teplotu potrebnú pre chov mláďat. Existuje mnoho úprav zariadení vytvorených rôznymi zahraničnými a domácimi výrobcami. Tieto zariadenia sa líšia kapacitou vajec a funkčnosťou. Zvážte digitálny inkubátor “BLITZ-48”, jeho vlastnosti, funkcie, výhody a nevýhody.

popis

Digitálny inkubátor BLITZ-48 je moderné zariadenie, ktoré uľahčuje prácu chovateľov hydiny. Poskytuje vysoko kvalitnú inkubáciu vajec vďaka tomu, že je vybavená presným digitálnym teplomerom, možnosťou elektronickej termoregulácie, spoľahlivým ventilátorom, ktorý zaisťuje nepretržitý prístup čerstvého vzduchu do zariadenia. Zariadenie môže fungovať v samostatnom režime bez ohľadu na výpadky prúdu a výboje v sieti.
Inkubátor BLITZ-48 digitálny

Kompletný inkubátor:

 1. Prípad zariadenia, vyrobený z preglejky a izolovaný penovým plastom hrúbky 40 mm. Vnútorná škrupina puzdra je vyrobená z pozinkovaného kovu, ktorý zabraňuje vývoju mikroflóry škodlivej pre vajcia, ľahko sa dezinfikuje a pomáha udržiavať teplotný režim.
 2. Transparentný kryt poskytujúci možnosť monitorovania procesu inkubácie.
 3. Ventilátor.
 4. Ohrievača.
 5. Elektronická časť.
 6. Digitálny teplomer.
 7. Mechanizmus premeny vajec.
 8. Regulátor vlhkosti.
 9. Kúpele na vodu (2 ks), ktoré podporujú vlhkosť potrebnú pre chovné kurčatá.
 10. Zásobník na vákuovú vodu.
 11. Zásobník na vajcia.

Digitálny model inkubátora je vybavený vhodnou kontrolnou tabuľkou, ktorá je vhodná na použitie, ako aj zvukovým varovným signálom signalizujúcim zmeny teploty v zariadení. V prípade, že teplota vzduchu vo vnútri prístroja výrazne prekročí nastavený limit, poplachový systém prístroja ho odpojí od napájacieho zdroja.
Inkubátor BLITZ-48 digitálny
Batéria umožňuje predĺžiť pracovný proces o 22 hodín a nezávisí od poklesu napätia. Inkubátor BLITS-48 sa vyrába v Rusku a má 2 roky záručného servisu. Zariadenie je obľúbené medzi chovateľov hydiny, ktorí si všimnú jeho spoľahlivosť, silu, vysokú kvalitu práce a prijateľnú cenu.

Viete? Farba kuracích vajec závisí od plemena kurčiat, ktoré zničili. Najčastejšie na regáloch v obchode nájdete biele a hnedé. Existujú však aj nosnice, ktorých vajcia sú sfarbené zelenou, krémovou alebo modrou.

Technické špecifikácie

Digitálny rozhlas BLITZ-48 má nasledujúce charakteristiky:

 • napájanie – 50 Hz, 220 V;
 • záložný výkon – 12 V;
 • prípustný limit výkonu je 50 W;
 • prevádzková teplota – 35-40 ° C, s chybou 0,1 ° C;
 • udržiavanie vlhkosti v rozmedzí 40-80% s chybou 3% RH;
 • rozmery – 550 × 350 × 325 mm;
 • hmotnosť zariadenia – 8,3 kg.

Elektronický teplomer má pamäťovú funkciu.

Viete? Farba kuracích vajec závisí od plemena kurčiat, ktoré zničili. Najčastejšie na regáloch v obchode nájdete biele a hnedé. Existujú však aj nosnice, ktorých vajcia sú sfarbené zelenou, krémovou alebo modrou.

Výrobné charakteristiky

Inkubátor “BLITS-48” digitálny umožňuje odvodiť také množstvo vajec:

 • kurča – 48 kusov;
 • kuriatko – 130 ks;
 • Kačica – 38 kusov;
 • morky – 34 ks;
 • husi – 20 ks.

Inkubátor BLITZ-48 digitálny

Funkčnosť inkubátora

 1. Termostat. Operuje pomocou pohodlných tlačidiel “+” a “-“, ktoré menia teplotný režim o 0,1 ° С. Počiatočné nastavenia zariadenia sú nastavené na +37,8 ° C. Teplotný rozsah je medzi + 35-40 ° C. Ak stlačíte tlačidlo po dobu 10 sekúnd, nastavená hodnota je pevná.
 2. Alarm. Automatická aktivácia tejto funkcie nastane, keď sa teplota vnútri inkubátora zmení o 0,5 ° C z nastavenej hodnoty. Môžete tiež počuť zvukový signál, keď je nabíjanie batérie na kritickej úrovni.
 3. Ventilátor. Toto zariadenie funguje nepretržite. To má vykurovacie prvky, je napätie 12 V. Ventilátor uzavretý ochrannú sieť ktoré ďalej pôsobia ako doraz pri otáčaní zásobníka vajec.
 4. Regulátor vlhkosti. V tomto inkubátore je úroveň vlhkosti regulovaná pomocou klapky. Má niekoľko pracovných pozícií. Pri minimálnej medzere je vzduch v zariadení úplne obnovený 5 krát za hodinu. Kúpele s vodou poskytujú optimálne úrovne vlhkosti vo vnútri inkubátora, a zásobník vody udržuje nepretržitý prietok vody do nádrže.
 5. Batéria. Toto zariadenie zabezpečuje neprerušenú prevádzku inkubátora na dobu až 22 hodín.
Viete? Kuracie mäso sa narodilo s tisíckami vajec, z ktorých každá vyzerá ako malý žĺtok. Zrenie, zostupuje do vajcovodu a začína sa rozvíjať. Žĺtok sa postupne zvyšuje vo veľkosti, začína obklopovať proteín (albumín), to všetko pokrýva membránu, ktorá je potom pokrytá povlakom vápnika. Po 25 hod. Kurča zničí vajcia.

Výhody a nevýhody

Vzhľadom na možnosť zakúpenia digitálneho inkubátora BLITS-48 by sa mali brať do úvahy jeho silné a slabé stránky.

Výhody tohto modelu zahŕňajú:

 • Možnosť inkubovať vajíčka rôznych druhov hydiny pomocou súpravy misiek s rôznymi bunkami; inkubátor
 • jednoduchý systém riadenia;
 • vysoká spoľahlivosť;
 • pevnosť konštrukcie;
 • možnosť jemného doladenia teplotného režimu;
 • hladký ovládací otočný mechanizmus;
 • Kontrola vlhkosti sa môže vykonať bez otvorenia krytu inkubátora;
 • konštantný samostatný prívod vody do kúpeľov na udržanie požadovanej úrovne vlhkosti;
 • možnosť autonómnej prevádzky od batérie.

Slabými bodmi prístroja sú skúsení chovatelia hydiny:

 • malá veľkosť otvoru, v ktorom je potrebné naplniť vodu na reguláciu vlhkosti;
 • Vajcia musia byť umiestnené v predinštalovaných zásobníkoch v inkubátore.

Pokyny na používanie zariadenia

Zvážte proces prípravy inkubátora pre prácu a tiež zistite, ako funguje BLITS-48.

Prečítajte si aj o funkciách takýchto inkubátorov, ako sú Blitz, Neptune, Universal 55, Nesushka, Popoluška, Stimul-1000, IPX 12, IFH 500, Nest 100 , “Remil 550CD”, “Ryabushka 130”, “Egger 264”, “Ideálna sliepka”.

Príprava inkubátora na prácu

 1. Najprv je potrebné inštalovať zariadenie na rovný a stabilný povrch. Okrem toho, v závislosti od typu vajec, ktoré sa umiestnia do inkubátora, by sa mala nastaviť úroveň vlhkosti. Indikátory pre non-vodného vtáctva na začiatku inkubácie by mala byť 40 až 45%, a na konci procesu – 65 až 70%. Pre vodné vtáky – 60% a 80-85%.
 2. Potom musíte batériu pripojiť.
 3. Nasaďte zásobníky na bočnú stenu a naplňte ich polovicou vody pri teplote 42 – 45 ° C. Pripojte hadice vedúce do vonkajších nádrží vodou. Aby ste správne fixovali tieto fľaše, musíte nalievať vodu, zatvoriť krk podpornou podložkou, otočiť ju a položiť na podávaciu sklenu a potom ju fixovať páskou na suchý zips.
 4. Hlavný zásobník by mal byť na hornej strane prevodového motora znížený na maximálnu pozíciu na strane s hliníkovým prvkom na štvorcovom hriadeli prevodového motora, zatiaľ čo druhá strana je na nosnom čape.
 5. Zatvorte inkubátor a pripojte zariadenie k sieti.
 6. Skontrolujte fungovanie otočného mechanizmu o 45 ° v oboch smeroch, ventilátor, termostat.
 7. Nastavte hlavné indikátory. Keď je na displeji nastavená teplota 37,8 ° C, je potrebné počkať aspoň 40 minút bez otvorenia inkubátora. Hladina vlhkosti bude zodpovedať požadovanému indexu iba po 2-3 hodinách.
 8. Skontrolujte batériu. Ak to chcete urobiť, musíte skontrolovať jeho pripojenie, potom odpojiť napájanie zo siete, skontrolovať, či všetky mechanizmy fungujú v normálnom režime a znovu zapojiť napájanie.

Inkubátor Blitz 48

Záložka vajíčok

Na začatie inkubácie vajec je najprv potrebné vybrať zásobník zodpovedajúci typu hydiny. Potom ho nainštalujte podľa pokynov do inkubátora a začnite s ním položiť vajcia. Ak porušíte tento poradie akcií, môže sa vyskytnúť problém s nepríjemnosťou vloženia zásobníka do zariadenia. Výber vajec je nasledovný:

 1. Čerstvá vajcia sa odoberajú z vrstiev. Uistite sa, že ich vek nepresahuje 10 dní.
 2. Teplota skladovania vajec by nemala prekročiť 10-15 ° C.
 3. Vajcia by mali byť čisté, bez trhlín a mať pravidelný, zaoblený tvar, priemernú veľkosť.
 4. Pred položením vajec do zariadenia je potrebné ich priviesť do teplej miestnosti, kde teplota vzduchu neprekračuje 27 ° C (optimálna hodnota je 25 ° C) a nechajte ich ľahnúť po dobu 6-8 hodín.

Záložka vajíčok

inkubácie

 1. Pred začatím inkubácie musíte kúpeľ doplniť vodou, aby ste zvlhčovali vzduch v inkubátore. Na inkubáciu vodného vtáctva je potrebné použiť súčasne 2 kúpele. Je tiež potrebné urobiť a ak bude zariadenie umiestnené v miestnosti so suchým vzduchom.
 2. Zapnite zariadenie a nechajte ho zahriať na nastavenú teplotu 37,8 ° C.
 3. Pripojte batériu, ktorá pomôže pokračovať v nepretržitom fungovaní zariadenia v prípade problémov s napájaním alebo poklesom napätia v sieti.
 4. Vložte zásobník a spustite záložku vajec, začínajúc od spodnej časti zásobníka. Vajcia by mali ležať tesne v rade, aby nebol voľný priestor. Tiež by sa malo dodržiavať jedna taktika balenia – buď s ostrým koncom, alebo s tupým. Ak je počet vajec nedostatočný na vyplnenie celého zásobníka, musíte nainštalovať pohyblivý oddiel, ktorý ich opraví.
 5. Zatvorte inkubátor s vekom.
 6. Skontrolujte, či ohrievač pracuje a zapnite mechanizmus otáčania. Teplota vajíčok je spočiatku nižšia ako teplota, do ktorej sa inkubátor zahreje a zariadenie bude trvať určitý čas, kým stupne dosiahnu požadovanú hodnotu.
 7. Kontrola teploty sa musí vykonávať denne a raz za 5 dní je potrebné doplniť prívod vody a pozorovať činnosť otočného mechanizmu.
 8. V druhej polovici inkubačnej doby je potrebné chladenie vajec, pri ktorom musí byť vykurovanie vypnuté a veko otvorené 15-20 minút. Vetranie v prístroji naďalej funguje. Tento postup by sa mal vykonať dvakrát denne predtým, než budú kurčatá zavedené.
 9. Potom sa vajíčka ochladili, ohrievač sa znova zapol a veko sa uzavrelo inkubátorom.
 10. Ak zostane 2 dni, kým sa kurčatá nezobrazia, vajíčka sa musia vypnúť. Vajcia ležali na svojej strane viac a naplnili vaničku vodou.

Dôležité! Teplotu chladenia vajec možno skontrolovať jednoduchým, ale spoľahlivým spôsobom. Mali by ste brať vajíčko v ruke a pripevniť ho k uzatvorenému viečku. Ak necítite teplo, znamená to, že sa dostatočne ochladilo.

Násadzovacie kurčatá

Inkubácia jednodňovej hydiny sa uskutočňuje v takých časoch:

 • kurčiat vaječných plemien – 21 dní;
 • kurčatá – brojlery – 21 dní 8 hodín;
 • kačice, morky, perličky – 27 dní;
 • kačice pižma – 33 dní 12 hodín;
 • husi – 30 dní 12 hodín;
 • papagáje – 28 dní;
 • holuby – 14 dní;
 • labute – 30-37 dní;
 • bažanty – 23 dní;
 • prepelice a zvlnené papagáje – 17 dní.

Násadzovacie kurčatá

Keď sa deti narodili, potrebujú vysušiť v inkubátore. Každých 8 hodín sa z inkubátora odstránia a škrupina sa vyhodí. Nové mláďatá sa uchovávajú na teplom a čistom mieste a dávajú kurencom prvé kŕmenie najneskôr do 12 hodín po narodení. Ak sa mláďatá masívne vyliahli jeden deň skôr ako plánovaný dátum, potom by teplota v inkubátore mala byť znížená o 0,5 ° C. A ak je vzhľad mladých oneskorený, naopak, zdvihnite to rovnakou hodnotou.

Dôležité! Ak máte v pláne chovať prepelice – udržať pod kontrolou medzier medzi telom a zásobníka, ktorý by mal pokrývať, aby sa zabránilo mláďatá spadnúť do vane s vodou

Cena zariadenia

Priemerná cena inkubátora “BLITZ 48” Digital je 10 000 ruských rubľov, čo sa rovná asi 4600 hrivien, alebo 175 dolárov.

zistenie

Na základe spätnej väzby od skutočných ľudí, ktorí chovu hydiny pomocou inkubátora na báze “BLITZ 48” digitálne, môžeme s istotou povedať, že je to lacné, ale spoľahlivý prístroj vyrobený z kvalitných materiálov. Funguje dokonale za podmienok prísneho dodržiavania pravidiel prevádzky a zabezpečuje takmer 100% výnos prepelíc a kurčiat. Je pravda, že je potrebný ďalší nákup hygrometra na kontrolu vlhkosti.
Inkubátor BLITZ-48 digitálny
Teplotný režim je dobre udržiavaný. Vysoký dopyt po zariadeniach tohto výrobcu je spôsobený optimálnym pomerom cena / kvalita. Ako alternatívu môžete zvážiť modely “BLITZ-72” alebo “Norma”, ktoré sú tiež osvedčené.

Video: inkubátor BLITZ 48 C 8 a trochu o to