Prehľad automatického inkubátora pre vajcia R-Com King Suro20

Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20
Pri udržiavaní veľkej farmy alebo jednoducho pri masovom chove vtáka je nežiaduce zveriť inkubáciu jednodňovej hydiny len na sliepky, keďže percento liahnutia nie je v tomto prípade vysoké.

Riešenie tohto problému môže pomôcť špeciálnemu automatickému zariadeniu, v ktorom bude počas celej doby inkubácie zachované optimálne podmienky pre vývoj kurčiat.

Okrem toho takmer všetky odrody umožňujú získať najmenej 20 kurčiat na pokladanie vajec. V tomto článku sa budeme venovať pozornosť domáce inkubátor R-Com kráľa Suro20, ktorý už podarilo etablovať na druhú stranu a je často používaný poľnohospodári domácej hydiny.

popis

King Suro20 je inkubátor kórejského zhromaždenia určeného na chov kuracieho mäsa, kačice, husi, papagáje, prepelice a bažanty. Ak sú splnené všetky podmienky používania, percento produktivity môže byť 100%.

Viete? Prvé primitívne inkubátory boli použité pred viac ako 3000 rokmi. Na zahrievanie vajec Egypťania spaľovali slamu a regulovali teplotu “po oku”. Na území ZSSR začala hromadná výroba nástrojov v roku 1928 a každý rok domáci poľnohospodári dostali všetky nové zdokonalené modely.

Toto zariadenie sa líši od ostatných pôvodného prevedenia a vysokej kvalite výroby: inkubátor navrhnutý s ohľadom na všetky požadované rozmery a udržanie ťažiska, pričom je možné, aby starať o počte vajec umiestnených vnútri (v každom prípade bude zariadenie zachovať jeho stabilitu).
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20
Hlavnou vecou nie je nechať kráľa Suro20 na priamom slnku, na miestach s vysokou vlhkosťou alebo ponorom.

Objavte špecifikácie, ako domácnosť Inkubátory ako «Egger 264″, “Kvochka», «Nest 200”, “Sovatutto 24”, “Ryabushko 70”, “Ryabushko 130”, “TGB 280”, “Univerzálny 45”, “Stimulus -4000 “” IPC 500 “” IPC 1000 “” Stimulus SP-16 “” Remil 550TSD »,« Covatutto 108 “” sliepky “” Titan “” Stimulus-1000 “” Blitz “” Popoluška “,” Janoel 24 “,” Neptún “a” AI-48 “.

Čo sa týka ďalších funkcií tohto inkubátora, potom by mala zahŕňať veľké okno na sledovanie procesu inkubácie, automatické rotačný vajcia systém, plnú autonómiu vo veci udržiavanie teploty a vlhkosti vo vnútri zariadenia, a robustné telo, ktoré robí túto možnosť dokonca vhodnejšie pre domáce použiť.

Zvážte všetky jeho vlastnosti a funkčnosť podrobnejšie.
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20

Technické špecifikácie

Ak chcete získať všeobecnú predstavu o inkubátore R-Com King Suro20, stojí za to oboznámiť sa s jeho technickými vlastnosťami, pridelených na základe týchto alebo iných kritérií:

 • typ zariadenia – automatický inkubátor pre domácnosť;
 • celkové rozmery (VxŠxD) -26,2х43,2х23,1 cm;
 • hmotnosť – približne 4 kg;
 • materiál výroby – nárazuvzdorný plast;
 • napájanie – od 220 V;
 • spotreba energie – 25-45 W;
 • teplota vnútri inkubátora, udržiavanie vlhkosti a prevrátené vajcia – v automatickom režime;
 • turn typu – konzola;
 • presnosť teplotného snímača je 0,1 ° C;
 • Krajina pôvodu – Južná Kórea.

Video: prehľad inkubátora R-Com King Suro20

Mnoho dodávateľov poskytuje 1 alebo 2 roky záruky na tento model, avšak podľa posúdenia spätnej väzby používateľov by nemali existovať žiadne sťažnosti na jeho výkon ani po dlhšom časovom období.

Výrobné charakteristiky

Okrem hlavných technických charakteristík inkubátora nebude jeho výkonnosť z hľadiska chovu rôznych druhov vtákov o nič menej informatívna.

Viete? Podľa jednej z verzií sa model tohto inkubátora dostal na meno kráľa Sura, ktorý vládol Kymgwan Kaya v starobylom kórejskom štáte od roku 42 nl.

Napriek tomu, že kompletné zariadenie má iba jeden zásobník položiť vajcia, to je univerzálny a možno ju umiestniť rovnako dobre ako kurčiat a kačice, husi a prepeličích vajec a vajec niektorých ďalších druhov vtákov.
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20
Rozdiel bude len v ich množstve:

 • priemerné slepačie vajcia – 24 kusov;
 • kurenie – 60 kusov;
 • Kačica – 20 kusov;
 • husi – v priemere 9-12 kusov (závisí od veľkosti vajec);
 • vajcia bažantov – 40 kusov;
 • vajcia papagáje – 46 kusov.
Dôležité! Pre uľahčenie umiestnenia vajec na paletu obsahuje inkubátor špeciálne dištančné vložky z mäkkého, veľmi pružného materiálu, ktorý umožňuje vloženie vajec rôznych veľkostí do inkubátora.

Funkčný inkubátor

R-Com kráľ Suro20 – jedinečný model inkubátorov, pretože okrem pozitívnych externých dát, tento prístroj má tiež celý rad základných vlastností, ktoré robia inkubačná proces vajcia je veľmi jednoduché a intuitívne, dokonca aj chovatelia hydiny začiatočník.
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20
Medzi hlavné funkčné charakteristiky patria:

 • možnosť automatickej inštalácie a udržiavania teploty a vlhkosti v súlade s vonkajšími podmienkami (to je umelecká inteligencia prístrojovej dosky a švédsky snímač zvýšenej presnosti);
 • automatické sústruženie vajíčok;
 • zvlhčovaciu jednotku s automatickým čerpadlom;
 • automatické zvlhčovanie v priebehu niekoľkých minút stlačením tlačidla “+” na 10 sekúnd;
 • Možnosť použitia nastavovacej páky na dávkovanie prichádzajúceho vzduchu;
 • Prítomnosť technológie RCOM, ktorá zabezpečuje rovnomerné rozdelenie prietoku vzduchu bez priameho vyfukovania vajec;
 • výber teplotných jednotiek medzi Kelvim a stupňami Celzia;
 • prítomnosť alarmu pre zmeny teploty, ak sa odchýlia od nastavených hodnôt;
 • Bezpečnosť všetkých nastavení v pamäti inkubátora a informácie o výpadku napájania.

Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20

všetko funkčnosť zariadenia sa stala možná kvôli zvláštnosti jeho konštrukcie. Takže tesná zostava krytu eliminuje možnosť akumulácie kondenzátu, otočné držiaky ohrievačov uľahčujú ovládanie a prítomnosť vodných vsuviek vám umožňuje naplniť vodu s maximálnou presnosťou.

Pravdepodobne vás bude zaujímať, ako si vybrať správny inkubátor pre domácnosť.

Pre prijatie čerstvého vzduchu vnútri inkubátora a minimálne tepelné straty stretnúť 4 vzduchové otvory, a znížiť zaťaženie automatického čerpadla, čím sa predlžuje doba jeho prevádzky, je možné vďaka špeciálnym valcami (i 4).

V spodnej časti je vaňa na vajcia vlnitá, takže šrafovanie vyliahnutých kurčiat nekrúti nad povrchom a kurčatá nie sú zranené.
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20

Výhody a nevýhody

Niektoré výhody opísaného modelu sú uvedené vyššie, ale to nie sú všetky výhody kráľa Suro20 – zoznam plusov môže byť rozšírený, vrátane nasledujúcich:

 • rýchla montáž a demontáž trupu (táto možnosť je obzvlášť cenná pri starostlivosti a dezinfekcii inkubátora);
 • odnímateľná elektrická jednotka, ktorá je v prípade potreby veľmi jednoducho vyčistená;
 • Prítomnosť všetkých troch tlačidiel na veku, čo značne zjednodušuje ovládanie zariadenia;
 • dobrá tesnosť konštrukcie, ktorá umožňuje zachovať všetky špecifikované parametre mikroklímy;
 • pri výrobe sa používajú iba ekologicky čistené plastové materiály, ktoré v kombinácii majú aj antibakteriálne vlastnosti.

Napriek tomu, keď hovoríme o výhodách modelu, nesmieme zanedbávať nedostatky kráľa Suro20.
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20

Najčastejšie zahŕňajú také nuansy:

 • vodná náplň sa môže pod viečkom dotýkať vykurovacím telesom a roztaviť sa, takže pri každom zatvorení zariadenia budete musieť starostlivo monitorovať;
 • kvôli pomalému chodu čerpadla inkubátor tiež pomaly akumuluje potrebné hodnoty vlhkosti, takže ho môžete pred naplnením trubice naplniť vodou;
 • Niekedy môžu byť problémy s rotačným systémom pri inkubácii husacích vajíčok, pretože vážia oveľa viac kurčiat (v takýchto prípadoch musíte ich manuálne opraviť);
 • pre správnu a stabilnú prevádzku inkubátora je vhodná iba destilovaná voda a je tiež dôležité, aby nedošlo k žiadnym prerušeniam elektrickej energie – vypnutie napájania vedie k rýchlemu tepelnému strate zariadenia, čo ovplyvňuje vývoj kurčiat.

Pokyny na používanie zariadenia

Nepokúšajte sa zariadenie pripojiť, ak nerozumiete všetkým komplikovanostiam jeho činnosti.
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20
Pri najmenšom porušení požiadaviek na montáž alebo pripojenie môže dôjsť k nesprávnej prevádzke, čo môže viesť k poškodeniu alebo poškodeniu položených vajec.

Príprava inkubátora na prácu

Skôr ako začnete zozbierať zariadenie, určite konkrétne umiestnenie jeho umiestnenia. Vo vybranej miestnosti by mala byť teplota udržovaná na + 20 … + 25 ° C a hladina hluku a vibrácií by mala dosiahnuť maximálne možné dolné limity.

Odporúčame vám čítať, ako dezinfikovať inkubátor pred pokladaním vajec, ako dezinfikovať a umývať vajcia pred inkubáciou, ako položiť kuracie vajcia do inkubátora.

Osvetlenie môže byť stredne alebo mierne nad priemerom, ale hlavnou vecou je, že priame lúče slnka sa nedostanú k zariadeniu. Pokiaľ ide o priamu prácu s inkubátorom, všetky prípravné činnosti a ladenie sú obmedzené na niekoľko vzájomne súvisiacich etáp:

 1. Najprv otvorte škatuľku s inkubátormi a skontrolujte prítomnosť všetkých prvkov, ktoré by mali byť súčasťou zostavy (nie je potrebné vyradiť krabicu: bude to vhodné na ďalšie ukladanie zariadenia). Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20
 2. Po vytiahnutí inkubátora uvoľnite dve skrutky, ktoré spájajú riadiacu jednotku s oknom, a po ohnutí ďalších 4 úchytiek ho odpojte.
 3. Silikónovú hadičku pevne priskrutkujte do otvoru, ktorý je určený pre ňu a uistite sa, že nie je uviaznutý.
 4. Vsuvka z trubice z okna na prezeranie musí byť zasunutá do otvoru v riadiacej jednotke a potom pripojiť jednotku k pozorovaciemu oknu a zaistiť dvoma skrutkami (ale neťahajte príliš).
 5. Teraz nakrájajte vhodnú odparovaciu podložku (veľkosť odparovania bude závisieť od jej veľkosti: 50-55 mm – 50%, 70-75 mm – 60%) a upevnite ho na okénko dvoma kolíkmi.
  Dôležité! Odparovacie vankúšiky (predávané samostatne) by sa mali vymeniť aspoň raz za šesť mesiacov, ale konkrétnejšie dátumy závisia od kvality použitej vody (ako je uvedené vyššie, je žiaduce, aby bola destilovaná).
 6. Pripojte teleso prístroja, paletu a obloženie. Teraz zostáva iba vajcia.

Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20

Záložka vajíčok

Proces kladenia vajec môže byť pri práci s inkubátormi kráľa Suro20 najľahšou úlohou, lebo všetko, čo musíte urobiť, je usporiadať a rozdeliť priestor špeciálnymi oddielmi, ktoré s ňou prichádzajú. Avšak tu sú niektoré nuansy.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali, ako správne inkubovať kuracie, kačacie, morčacie, husacie, prepelice, indotynye vajíčka.

Napríklad vajcia by mali byť umiestnené len s ostrým koncom nadol a tak, aby nedošlo k prílišnému tlaku na susedov (v blízkosti väčšieho vajíčka je lepšie dať menej, aby sa počas inkubácie nedostali do kontaktu).

Akonáhle sa všetky semenníky dostali na svoje miesto, môžete zavrieť veko (zobrazovacie okno) a pokračovať v zbere konzoly a čerpadla.

Video: Vajcia v inkubátore

Ak to chcete urobiť, vykonajte nasledujúce kroky:

 1. Vložte hliníkové trubice do rámu tak, aby sa naň pevne prilepili.
 2. Konzolu umiestnite na rovný povrch a pevne utiahnite upevňovacie skrutky. Druhá strana sa zhromažďuje podobne ako prvá. Konzola by mala vykonávať pomalú zmenu vajíčok o 90 stupňov každú hodinu, ale aj keď sa vám zdá, že nie vždy dodržiava tento interval, sprej WD-40 pomôže zmierniť prácu.
 3. Teraz zozbierajte čerpadlo, odrežte silikónovú trubicu s priemerom 35 mm a do nej vložte vsuvku, ako na obrázku 1-2 (to sa zvyčajne vykonáva pri kúpe).
 4. Odstráňte 1,5-metrovú rúrku na dva kusy a do nej vložte namontovanú bradavku (obr. 1-3). Ak sa trubice nedostanú na úplný koniec, potom čerpadlo nemusí počítať s dobrým stavom čerpadla.
 5. Odskrutkujte dve upevňovacie skrutky na kryte (obrázok 1-0) a umiestnite zozbieranú trubicu a vsuvku do bočného otvoru (Obrázok 1-5). Vytiahnite časť “c” tak, aby sa dostala do svorky “d” (spojenie musí byť čo najtesnejšie), potom narovnajte vstupné a výstupné rúrky (označené “IN” a “OUT”) a zatvorte kryt. Samozrejme, všetky rúry a drôty musia voľne prejsť bez zovretia.

Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20

inkubácie

Pripojením konzoly a čerpadla k inkubátoru zostanete iba zapojené do elektrickej siete a môžete začať pracovať. Od prvého spustenia bude zariadenie pracovať s výrobnými nastaveniami, to znamená udržovať teplotu na +37,5 ° C a vlhkosť – asi 45%.

Ak tieto hodnoty nepomôžu (môžu sa líšiť v závislosti od vybraných druhov vtákov), potom ich musíte manuálne zmeniť pomocou tlačidiel pod displejom. Po pripojení napájania displeje blikajú a čerpadlo sa spustí niekoľko sekúnd.

Dôležité! Pri prvom štarte sa môže objaviť nepríjemný zápach, ktorý sa považuje za normálny.

Súčasne sa na obrazovke objaví verzia inkubátora a na 15 sekúnd zaznie pípnutie. Spolu s tým uvidíte aktuálnu teplotu a vlhkosť zobrazenú na obrazovke, ktorá začne blikať.
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20
Ak po určitej dobe, z nejakého dôvodu, je výživa inkubátora narušená, potom prvý indikátor sa rozsvieti po jeho opätovnom pripojení. Po prvej aktivácii zariadenie dosiahne výrobné nastavenia asi hodinu po štarte, pretože umelá inteligencia potrebuje čas na stanovenie optimálnych hodnôt prostredia.

Stojí za to venovať pozornosť niektorým ďalším funkciám pri práci s R-Com King Suro20:

 • ak je potrebné prerušiť otáčanie vajíčok 3 dni pred objavením sa kurčiat, stačí odstrániť inkubátor z gramofónu a položiť ho na stôl a odstrániť oddeľovače vajec;
 • ak sa v zariadení objaví niekoľko druhov vtákov, potom 3 až 4 dni pred očakávaným výskytom je možné presunúť vajcia na broodora, ktorého úloha bude dokonale vyhovovať inému inkubátoru;
 • pri chove papagájov alebo iných nezrelých vtákov je žiaduce obrátiť vajíčka ručne, pričom sa tento postup vykonáva 1-2 krát za deň;
 • na R-Com King Suro20 nie sú žiadne špeciálne tlačidlá zapínania a vypínania, takže po dokončení inkubačného procesu stačí odpojiť napájací kábel.

Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20

Násadzovacie kurčatá

Prvé kurčatá sa môžu objaviť niekoľko dní pred očakávaným koncom inkubácie. Musia byť nevyhnutne vysadené na inom teplom mieste a začať sa starať, zatiaľ čo ostatní ešte čakajú na obrat v prístroji.

Pravdepodobne budete mať záujem čítať o tom, ako správne pestovať kurčatá po inkubátore.

Ak je načasovanie správne, ale ste si nevšimli žiadnu aktivitu a žiadne vajce neboli implantované, môžete osvietiť murivo tým, že držíte každé semenníky pred svietidlom. To pomôže zabezpečiť správnu pozíciu embryí: cervix by mal byť napnutý smerom k úzkej časti vajíčka.

Čím bližšie bude obdobie vyliahnutia, tým väčšia aktivita by sa mala pozorovať pod plášťom. Zmerané a dostatočne hlasné pískanie svedčí o bezprostrednom vzhľade mláďat, najmä ak sú na povrchu škrupiny znázornené vidle.
Násadzovacie kurčatá
Na konci inkubačného procesu (všetky vajcia je možné vyčistiť 1-2 dni po stanovenom termíne), ostáva len vyčistiť inkubátor a potom môžete prejsť na novú fázu. Nové nastavenie nie je potrebné, len pripojte napájací kábel.

Cena zariadenia

R-Com King Suro20 sa nedá nazvať veľmi nákladným inkubátorom. Na Ukrajine, cena za zariadenie sa líši v hraniciach 10000 UAH., Zatiaľ čo v Rusku bude potrebné stráviť viac ako 15.000 rubľov.

Hľadanie tohto inkubátora v Európe alebo Amerike nemá zmysel, pretože spolu s prepravou bude stáť asi rovnakú sumu, ale na niektorých stránkach môžete vidieť jeho cenu v dolároch (napríklad na suro.com.ua je požadovaná za 260 dolárov) ,

zistenie

Na základe spätnej väzby od používateľov je R-Com King Suro20 skvelou voľbou pre domáce inkubátory, ktoré úplne zvládajú úlohy, ktoré im boli pridelené, pričom vyžadujú minimálny zásah človeka.
Inkubátor pre vajcia R-Com King Suro20
V porovnaní s populárnou “Ideal hen-hen”, všetky procesy sú automatizovanejšie a ručné prevrátenie vajec sa prakticky nevyžaduje.

Preto môžeme povedať, že ide o dobrú a multifunkčnú rozpočtovú možnosť, ktorá sa odporúča pre použitie v malom poľnohospodárstve, ako aj pre pravidelné stiahnutie rôznych druhov vtákov.

Recenzie zo siete

Mám skúsenosti s jedným odpočítaním vajec s vajecami, záverom je 93%, predtým, než bola “ideálna sliepka”, záver je tiež celkom dobrý (prepelica). Ale u hydiny každý deň som posunula vajíčka z okrajov do stredu a späť. V R-com King SURO20. Položil som vajíčka a môžete povedať, že som na to zabudol. Je pravda, že po “sliepku” som prišiel niekoľkokrát denne na kontrolu t. Ale všetko bolo v poriadku a moja intervencia sa jednoznačne nevyžadovala. Bez ohľadu na t miestnosť inkubátor sám udržuje presnú sadu t / Vlhkosť môže byť tiež nastavená pomocou tlačidiel a drží v rámci + – 2%. Mimochodom, som naplnil vajcia krovov 82 kusov, odstránené medzi súkromnými oddielmi. Druhý krát sa pokúsim v dvoch riadkoch, bude to 160 w.
Chcem položiť vajcia indotec. Známy ponúka vajcia, záver je rozdelený na polovicu. Ale niečo o inkubácii vajíčok Indotka nie je príliš lichotivé recenzie. Zdieľajte tajomstvo alebo dajte odkaz na inkubáciu indotec.

o.Sergy
https://fermer.ru/comment/150072#comment-150072