Prečo sa benzínová píla nespustí: dôvody a riešenia

reťazová píla
Na uľahčenie fyzickej práce ľudstvo prišlo s pracovnými nástrojmi. Slúžia na ovplyvňovanie objektov a materiálov. Existujú mechanické nástroje a tie, ktoré sú poháňané pneumatickými, hydraulickými pohonmi, palivovou energiou alebo elektrickou energiou. Nástroje sa používajú v stavebníctve a pri malých opravách v každodennom živote. Jedným z najobľúbenejších nástrojov je reťazová píla. Je to spoľahlivý nástroj, ktorý možno použiť na rezanie pevných predmetov a materiálov a ich formovanie. Ale nie vždy píla funguje správne. Tento článok posúdi prípady, v ktorých nová reťazová píla odmieta pracovať, príčiny tohto problému a spôsoby jeho odstránenia.

Neotvárajte novú reťazovú pílu

Nákupom nového nástroja sa spoliehate na jeho kvalitu. Bohužiaľ, nie každá zbraň spĺňa pracovné požiadavky.

Dôležité! Úspory na palivových materiáloch spôsobia vážne straty pri opravách piestovej skupiny. Nakúpte len kvalitné palivo a olej, ktoré sú uvedené v návode na obsluhu, aby ste predišli poškodeniu.

dôvody

Všeobecne platí, že pri novom zariadení by nemali vzniknúť problémy, pretože všetky jeho súčasti a komponenty sú v perfektnom stave v továrňach a nikto ich nevyužíval.

reťazová píla

Prvý a hlavným dôvodom problémov s uvedením do prevádzky je to, že nedodržiavate návod na obsluhu. Ak sa dodržia pokyny, problém môže byť v zmesi ropy a plynu, ktorú ste pripravili v chybných pomeroch. Tretí Dôvod, prečo nemôžete spustiť nový nástroj, je technická porucha alebo výrobná chyba.

Prečítajte si tiež, ako nainštalovať a ostrihnúť reťaze pre reťazové píly a tiež ako vybrať správnu brúsku

spôsoby, ako riešiť

Predtým, než kontaktujete obchod s náhradou, pozorne si prečítajte pokyny. Uistite sa, že sú postupne dodržiavané všetky pokyny. Ak ste urobili všetko správne a nástroj stále nefunguje, skontrolujte, či ste do nádrže vyliali olej a benzín. Na mazanie a výkon reťazového nástroja sú potrebné kvalitné výrobky od výrobcu. Nestrácajte to.

reťazová píla

Ak ste dokončili všetky požiadavky pokynov, a videl stále nefunguje, obráťte sa na predajňu. Musíte mať záručná karta a originálne balenie. V obchode dostanete náhradu za výrobky s nízkou kvalitou alebo ju nahradíte podobným, alebo vrátite vynaložené peniaze. So stratou záruky a balenia nebudete vrátení, preto sa obráťte na servisné stredisko. Nepokúšajte sa demontovať prístroj a identifikovať problém sami. Po príchode do prevádzky môže zlyhať a zraniť vás. Vezmite reťazovú pílu na veliteľa, prehliadne ju a v prípade potreby ju opraví.

Viete? Nástroje podobné pílom sa nachádzajú pri vykopávkach starých osád. Ich približný vek sa datuje do 7. – 3. tisícročia pred naším letopočtom.

Reťazová píla nefunguje: príčiny a riešenia

Pri prevádzke sú komponenty a náhlavné súpravy píly vystavené značnému zaťaženiu, čo znamená, že sa opotrebovávajú. Preto nástroj, ktorý práve práve pracoval, odmieta začať. Ak chcete pochopiť príčinu zlyhania, musíte vedieť dôvody, ktoré ovplyvňujú fungovanie nástroja častejšie než iné.

palivo

Špeciálna zmes ropy a plynu je pripravená vlastníkom nástroja ručne, takže môžu byť nepresnosti. Túžba zachrániť palivo zle pôsobí na nástroj až do úplnej nefunkčnosti. Ak chcete zabezpečiť hladké fungovanie, skontrolujte, či používate vysoko kvalitný benzín a olej špecifikovaný v návode. Správne pripravená zmes sa môže skladovať v hotovej forme najviac na dva týždne.

reťazová píla

Benzínové palivo stráca svoje vlastnosti počas tretieho týždňa a nie je možné správne napájať váš prístroj. Obzvlášť citlivé na kvalitu zmesi sú reťazové píly vyrábané v Číne. Niekedy je potrebné vyriešiť niekoľko rôznych olejov pred dosiahnutím rovnomernej a kvalitatívnej cievnej mozgovej príhody.

Údržba objednávky vo vašej letnej chate pomôže kosačka na trávu a benzín a elektrický trimmer.

Zapaľovacia sviečka

Tento dôvod sa dá ľahko určiť. Ak zapaľovacia sviečka nefunguje, zariadenie sa spustí a okamžite prestane pracovať. Porucha tohto prvku vedie k hromadeniu palivovej zmesi na elektróde a k nahromadeniu uhlíkových usadenín na nich. Aby ste sa zbavili tohto problému, odstráňte tento prvok, odstráňte špongiu, odstráňte ho a počkajte pol hodiny, kým nezaschne. Nechajte zvyšok zmesi, položte sviečku na miesto a pokračujte v práci.

reťazová píla

Ak je tento prvok suchý, jeho porucha spočíva vo veľkej vzdialenosti medzi špičkou a drôtom, ktoré vytvára iskru. Skontrolujte jiskra: odstráňte špičku, odstráňte sviečku, položte špičku na miesto, položte sviečku tak, aby sa dotkla valec s obrubou. Začnite. Ak je iskra viditeľná a je veľká, problém nie je v sviečkach. Ak je iskra slabá, redukujte vzdialenosť medzi elektródami špeciálnym prstom.

Dôležité! Veľká časť píly nezačne kvôli nahromadeniu palivovej zmesi medzi elektródami na zapaľovacej sviečke. Takúto poruchu môžete odstrániť sami. Jednoducho vyčistite koniec elektródy z uhlíka a paliva. Po takomto postupe by mal nástroj začať.

filtre

Filtre majú vlastnosť upchatia a strata šírky pásma. Ak chcete skontrolovať palivový filter, odpojte palivovú hadicu od karburátora a čerpajte benzínovú zmes. Pokiaľ ide hladko, filter je v poriadku. Ak začnete kopať alebo prúdiť tenký prach, filter je upchatý. Čistenie je takmer zbytočné.

reťazová píla

Je lepšie zmeniť kazetu na novú. Pokiaľ ide o vzduchový filter, zanesie sa, ak rozrežete niečo veľmi krehké alebo prašné. Vezmite si tento prvok veľmi opatrne, aby sa odpad, ktorý sa usadil na neho, nedostal do karburátora. Po extrakcii opláchnite, vyčistite a vysušte a jemne ju položte na miesto.

Na uľahčenie manuálnej práce na záhrade využívajú mnohí záhradníci pluh, lopatku Mole, motoblok alebo japonský mini-traktor a bielorusko-132n, kultivátor

šál

Tento prvok prístroja často zarastený usadeninami, ktoré sa na ňom hromadia pri spaľovaní palivovej zmesi. Sila otáčok teda klesá, niekedy až do úplnej nefunkčnosti. Ak chcete vyčistiť výfukový kanál a tlmič hluku, vyberte ich, odstráňte chladič a tesnenie z tela, rozoberajte absorbér a rezonátor. Všetky predmety, ktoré boli odstránené z puzdra, umyte v teplej mydlovej vode, vysušte a vyberajte späť.

reťazová píla

Suché čistenie tohto prvku je neprijateľné, pretože sa hromadí škodlivé látky pre ľudské zdravie.

Viete? Od nepamäti boli tieto nástroje vyrobené z kameňa. Len starí škandinávski národy ich začali odlievať z kovových zliatin. Píly boli použité ako bojové zbrane, ale nedostali sa špeciálne šírenie, pretože výrazne stratili silu osí.

Hadice a prípojky

Tieto prvky zariadenia sa rýchlo tretia a opotrebúvajú, pretože sú pružné a dopravujú palivovú zmes. Prietok hadice je plnený náplňou prístroja palivovou zmesou a takéto pretrhnutie môže byť odstránené len v servisnom stredisku. Pokiaľ ide o kĺby, ihneď po zakúpení je potrebné skontrolovať ich tesnosť. Hadice majú určitú prevádzkovú dobu.

reťazová píla

Po uplynutí doby platnosti musia byť vymenené. Toto platí pre už použité hadice. Ak ste skontrolovali hadice a spojenia a našli ste netesnosť, vyberte odpadový prvok a vymeňte ho za nový, aby ste predišli vážnemu poškodeniu. Skontrolujte ich pomocou čerpania palivovej zmesi po odpojení od karburátora.

karburátor

Je to krehký prvok reťazovej píly, ktorý potrebuje jemné ladenie. Ak ste skontrolovali všetky predchádzajúce položky a fungujú správne, uchopte čistenie karburátora. Jeho znečistenie zakazuje celý stroj. Na pracovný povrch rozotrite čistú handričku a postupne, po častiach, rozoberte tento mechanizmus.

reťazová píla

Vyčistite prach, decht a uhlíkové usadeniny pomocou špeciálnych kvapalín. Vhodné na čistenie injekčných striekačiek. Znova zostavte celý mechanizmus. V prípade potreby zaznamenajte poradie, pomocou ktorého ste nakrúcali detaily alebo ich položili na stôl. Vyčistený karburátor začne fungovať.

Dôležité! Dusty headset pre každého výrobcu je iný. Pri nákupe náhradných dielov venujte pozornosť výrobcovi, pretože riskujete, že ste získali náhlavnú súpravu, ktorá nezodpovedá veľkosti alebo špecifikáciám. Podmienky fungovania headsetu sú predpísané v príručke.

Systém zapaľovania

Je stále známy ako zapaľovací modul, tento prvok je zodpovedný za elektrickú generáciu zápalnej iskry. Ak sa elektródy na zapaľovacej sviečke môžu vzájomne priblížiť, potom táto jednotka nie je opraviteľná. Jednoducho sa nahradí novým. Ak chcete skontrolovať iskru, odpojte zapaľovaciu sviečku, vráťte špičku na miesto a spustite pílu v režime voľnobehu. Ak sa iskra neprejazdí ani po pristúpení elektród, obráťte sa na servisné stredisko. Vaša píla bude dodaná s novým systémom zapaľovania.

reťazová píla

Skupina valcov a piestov

Toto je posledný možný zdroj problému a najťažšie opraviť. Najskôr skontrolujte jeho použiteľnosť. Namiesto sviečky zatvorte kompresný merač a spustite pílu. Ak toto zariadenie nemáte, jednoducho zatvorte otvor pre sviečku prstom a spustite mechanizmus. Ak máte pocit silného odtiahnutia, potom je skupina valcov a piestov v poriadku. Ak nie je kompresia, budete musieť vykonať externé vyšetrenie.

reťazová píla

Najmenší záhyb a čipy povedú k neporušiteľnosti valca. Môžete to urobiť širší a vložiť nový piest, alebo môžete nahradiť celú skupinu, potom vám nástroj po opravách vydrží dlhšie.

Viete? V starovekom Grécku sa píly používali len ako nástroj v stavebníctve. Neboli vyrobené len z kovov, ale začali byť spracovávané aj kovaním. To značne zvýšilo silu nástrojov a urobilo ich populárne medzi bežnými ľuďmi. Píly začali používať nielen stavitelia, ale aj dedinčania a remeselníci.

Mechanizmy reťazovej píly nefungujú: príčiny a riešenia

Pílu štartujete v rôznych podmienkach. Môže to byť horúce, studené, opotrebované alebo nové a každý z týchto prípadov si vyžaduje samostatný prístup.

reťazová píla

Nedostatočné mazanie reťaze

Dôvodom môže byť zanesenie hadíc, ich opotrebenie a následné úniky. Nesprávne mazaný reťaz a disk sa rýchlo opotrebujú. Skontrolujte, či je prívod oleja dobrý – spustite pílu a nasmerujte ju na čistý list papiera. Ak z neho zostali mikroskopické kvapky z rotujúceho reťazca, všetko je v poriadku. Ak je hárok suchý, musíte vyčistiť hadice, ktoré matia disk a reťaz. Nezabudnite skontrolovať spoje a spoje častí pomocou hadíc. Prietok musí byť čistený, odmastený a ošetrený tesniacim materiálom.

Objav MT3-892 traktorov, MT3-1221 “Kirovec” K-700 “Kirovec” K-9000, T-170, MT3-80 “Vladimirets” T-30, MT3 320, MT3 82, ktoré môžu byť taktiež použité pre rôzne typy práce.

Kvalita paliva

Tu všetko závisí od vás. Prečítajte si pokyny, prečítajte si, aký kvalitný benzín je potrebný pre bežnú prevádzku píly a nešetrujte na výživu tohto mechanizmu. Spotreba benzínu je nízka a palivo s nízkym oktánovým číslom ho rýchlo “zabije”.

reťazová píla

čistenie

Zákaznícke čistenie mimo servisného strediska je zlej kvality. Ak ste dal nástroj na čistenie známemu remeselníkovi a po návrate sa ho nepodarilo spustiť, dôvod je v zbytkovej nečistote. Pílu môžete priradiť k profesionálnemu čisteniu, alebo ho môžete držať sami.

reťazová píla

Začnite vypustením zmesi paliva a mazív. Potom vysušte všetky detaily a ak je to možné, vyčistite ich. Demontujte pílu hadíc, valcov a ventilov. Na samostatnej pracovnej ploche rozoberte karburátor. Vymeňte palivový filter, umyte ho a znovu namontujte vzduchový filter. Všetky časti umyte v teplej mydlovej vode a osušte ich sušičom vlasov. Potom zostavte všetko v opačnom poradí a pokúste sa začať. Musí to byť úspešné.

Dôležité! Nosenie jednej časti vedie k poruche inej. Takže nedostatok mazania na reťazovom kolečku vedie k zvýšenému vibrácii a uvoľneniu nákladnej skupiny piestov.

Odpisy častí

Najčastejšie reťazové reťazce, reťazové pneumatiky, zapaľovacie sviečky a piestové krúžky zlyhávajú. Pri používaní nástroja sa odporúča ich zmeniť. Ak sa nenachádzate v servisnej údržbe a píla sa náhle rozpadla, najskôr vymeňte svietnik. Je zakrytý uhlíkom, hrot elektródy sa odťahuje od drôtu. Nová sviečka môže vyriešiť problém bežného štartu. Pilová lišta a ozubené koleso sú spotrebný materiál, preto je potrebné ich nahradiť častejšie sviečkami. Vedú reťaz, určujú kvalitu píly a je veľmi nebezpečné používať pílu s opotrebovanou pneumatikou. Tieto diely vymeňte do servisného strediska alebo si ich zakúpte sami.

reťazová píla

Piestové krúžky zlyhajú pri rezaní pevných materiálov a značného nepretržitého zaťaženia. Vibrácie ich zlomia, zakryjú sa trhlinami, valce začnú klesať. Zhoršenie je indikované nedostatočným ponorom, nízkym výkonom, dymom prichádzajúcim z tlmiča. Vykonávať výmenu nie je ťažké, hlavná vec – odstrániť skupinu piestové skrine čepele a vyčistiť od palivových stopami, že nové krúžky ležali na čisté piesty.

Odporúčame vám, aby ste sa naučili používať reťazovú pílu na prerezávanie stromov a lavicu

Naplnenie motora

Tento problém sa najčastejšie vyskytuje pri pokuse o spustenie motora “za horúca”. Ak chcete vyriešiť problém, otočte vzduchovú klapku vodorovne a skúste spustiť mechanizmus. Nemôže začať okamžite, ale po odparení časti palivovej zmesi musí získať. Ohrejte mechanizmus asi pätnásť až dvadsať sekúnd a potom ho presuňte do nečinnosti. Otvorte plyn úplne a nechajte motor vysušiť.

Viete? Ručné píly boli použité v tesárstve v starovekom Egypte. Na stenách kráľovských hrobov dodnes nájde fresky, ktoré s týmito nástrojmi v ruke zobrazujú robotníkov zo 14. storočia pred naším letopočtom.

Preventívne opatrenia

Najlepší spôsob, ako poskytnúť dlhý servisný nástroj – je dobré postarať sa o neho. Ak používate pílu, položte ju na polici, a preto zakaždým musíte zvážiť svoj prístup. Používajte iba vysoko kvalitné mazivá a palivové materiály. Minimálne úspory môžu vypnúť skupinu piestov, ktorých cena je viac ako polovica nákladov na pílu. Po zakúpení spustite nástroj na voľnobeh najmenej pol hodinu. Plyn iba pri zvyšovaní zaťaženia, uvoľnených materiálov pri priemerných rýchlostiach.

reťazová píla

Akonáhle dokončíte prácu, nechajte mechanizmus vychladnúť a vyčistite ho z malých vrhov. Palivová zmes v nádrži sa dlho neukladá, inak zaplaví celý mechanizmus a oxiduje. Ak plánujete dlhší čas položiť prístroj, držte ho pri voľnobežných otáčkach, až kým sa nevypáli palivo. Z času na čas vypláchnite tlmič hluku a motor, aby ste zabránili vytváraniu mastného odpadu. Pri opotrebovaní opotrebovania vymeňte hadice, reťaz a pneumatiku.

Dôležité! Jedna píla môže byť použitá na obsluhu troch až štyroch okruhov v rade, v závislosti od intenzity prevádzky. Po tomto množstve sa pneumatika musí nahradiť reťazou.

V starostlivosti o tento nástroj je systematické dôležité. Nákladný nástroj, ktorý má k dispozícii neopatrný majiteľ, netrvá dlho. A naopak, majiteľ, ktorý sleduje svoje nástroje dobre, bude používať jednu reťazovú pílu každý rok. Ak si nie ste istí svojou schopnosťou opraviť, nechajte ju odborníkom. Vezmite nástroj do servisného centra na ladenie a podrobne sa opýtajte, ako to zvládnuť. Postupujte podľa pokynov a vymeňte náhlavnú súpravu. Takže zabezpečíte vašu bezpečnosť a v správnom čase môžete použiť pracovný nástroj bezpečný pri poruchách.