Prečo nie kvitnúce sily, hlavné chyby pri starostlivosti o kešu

Forsythia
Forsythia (iný názov – zlatovka) – krásny okrasný ker, zástupca rodiny olív, ktorý vytvorí nádherný pocit tepla a prameňa už v prvých teplých dňoch. Zariadenie na ochranu rastlín slnka nielenže zlepší estetický vzhľad vašej záhrady, ale tiež spôsobí závistlivý pohľad na všetkých okoloidúcich. Ale nie vždy táto rastlina môže potešiť svoje krásne svetlé kvitnutie a v tomto článku sa budeme snažiť zistiť, prečo forsythia nekvetú, a budeme nazývať najčastejšie dôvody pre toto.

Viete? Nie všetky druhy strašidiel môžu tolerovať tvrdú domácu klímu, najlepšie sú studené zimy Girardovho opevnenia (až do 35 stupňov pod nulou) a Ziboldovho opevnenia.

Stabilita násilných chorôb a kontrola škodcov

Forsythia, bez ohľadu na to, koľko času tečie (väčšinou 22-25 dní), na rozdiel od ostatných záhradných kríkov je rastlina nenáročná. Napriek skorým termínom vzhľadu prvých kvetov, Bush nevyžaduje titánové úsilie v jeho starostlivosti. Najbežnejší prípad forsythie je u neskúsených záhradníkov.

Forsythia nekvetú
Jediná vec, z ktorej sa Bush obáva a čo spôsobuje veľa jeho chorôb, je prebytok vlhkosti, ale v suchom období sa cíti celkom pohodlne. Takže najčastejšou chorobou násilia je hniloba koreňov, čo je veľmi ťažké vyliečiť, ale je ľahké ju varovať.

Dôležité! Ak váš forsythia už chorý hniloba (to bude signalizovať sám Bush: farbu vyblednuté, skrútené listy), potom uvoľnenie pôdy iba k zlepšeniu situácie, a konečne sa zbaviť tohto problému, Bush bude musieť vykopať a odstrániť všetky poškodené výhonky.

Ďalšou vážnou chorobou, ktorá môže poškodiť forsyzu, je bakterióza, ktorá je nebezpečná, pretože sa okamžite rozšíri na najbližšie kríky. V prípade, že choroba už poškodené vašu rastlinu, výstup z pozície on: vytrhávanie Bush, jeho likvidácia a dezinfekcia v mieste, kde “žije” váš Bush, koncentrovaný roztok manganistanu draselného.

Ale od živých škodcov na forzizmus často napadajú nematódy (hmyz, ktorý sa nachádza v horných vrstvách pôdy a môže poškodiť koreňový systém). Háďatká háďatka je možné bojovať ošetrením kríkov a pôdy okolo kríkov pomocou Carbathionu.

Forsythia nekvetú
Ďalším škodcom, možno jedným z najbežnejších na všetkých záhradných rastlinách, sú vošky, ktoré poškodzujú listy.

Vtáky, ktorí majú radi hostinu na neotvorené púčikov rastlín, tiež môže priniesť nenapraviteľné škody do závodu, tak aby sa zabránilo jeho najlepší zatajiť pád a popruh jemné sieťoviny hlaveň a strieľa pred púčiky rozvinúť.

Ako vidíte, stav forsytie závisí priamo od kvality a včasnosti poskytovanej starostlivosti.

Prečo nie forsythia kvet: nedostatočné osvetlenie

Dôvody, prečo forsythia kvitne zle, je niekoľko a jedno z najdôležitejších – malé množstvo svetla. Každá rastlina si vyžaduje vhodné miesto na bývanie, výber ktorého by sa mal spoliehať nielen na kvalitu pôdy, ale aj na susedov, ktorí rastú vedľa kríkov a na osvetlenie.

Forsythiakefka je pomerne jasná a vyžaduje rovnaké osvetlenie a okrem toho je veľmi teplomilná. Samozrejme, že rastlina nezomrie iba preto, lebo rastie v polostrove, ale kvôli tomu nie sú kvety nútené nazývané “zlaté zvonce” alebo “zlaté šeříky”. Kvety forsycia sú veľmi svetlé a hojné a v čiastočnom odtieni stráca farbu svoju kvalitu.

Viete? Ak sa tak stane, že forsythia kvitnú dlhšie, potom je riešenie tohto problému by mal tiež vziať do úvahy skutočnosť, že Forsythia susedia môžu zabrániť primeraný prístup svetla, a to aj v skupinových výsadieb zlatovka je lepšie závod na vzdialenosť 1,5-2 metre za neobmedzeného prístupu tepla ,

ForsythiaVoľný prístup k slnečnému žiareniu bude dobrým predchádzaním hnilobných koreňov, pretože s dobrým osvetlením sa nadmerná vlhkosť vyparí rýchlejšie a nedochádza k stagnácii.

Rovnako ako veľa iných záhradných kríkov, opevnenie miluje miesta oveľa teplejšie a lesklejšie, a tým, že poskytuje tieto dve podmienky, dostanete krásnu rastlinu, ktorá bude dlho potešiť oko.

Chyby v zavlažovaní a hornom obliekaní

Často sú na fórach záhradníkov otázky: ako urobiť kvety forsythia, či je potrebné dodatočné hnojenie, ako správne vodou. Forzia nevyžaduje veľmi hojné zavlažovanie; vodu rastlina každé tri dni, vedro s vodou pod jedným krupom v podmienkach ťažkého sucha.

Pri miernom podnebí a normálnom počasí je krík dostatočný na vlhkosť v pôde. Aby sme sa vyhli problému straty kvality kvetu z dôvodu nadmernej zvlhčovanie, aj keď je to potrebné na zabezpečenie pristátie drenážnu vrstvu, alebo na nákup pomocou materiálu alebo drvený tehlovo červená, rašelina, štrk. Ak Forsythia navlhčené alebo udržať vlhkosť, trpia nielen farbu (bude menej hojné, bude jasne žltá farba sa vyprať), ale aj listy, ktoré tiež stratí dekoratívny vzhľad.

Forzita nie je farebná
Napriek tomu, že forsya je nenáročná v starostlivosti, stále potrebuje kŕmenie. Ak ju chcete nakŕmiť, je potrebné ju správne: ak v počiatočnom vegetačnom období sú látky dusíka jednoducho nevyhnutné, potom v nasledujúcich štádiách kŕmenia spôsobí len veľa škôd a keša stratí sýtosť farieb.

Veľmi dôležité pri správnom výbere hnojivách na Forsythia bude ešte aj skutočnosť, že v prípade, že pôda je dostatočne kyslá, potom ako pomocné látky môžu pôsobiť hasené vápno, ktoré je pre vstup do koreňového systému pre bohatšie kvitnutie a proliferáciu, ako aj normalizovať pH.

Dôležité! S hnojivami na kovanie je tiež dôležité, aby sa nepreháňali, pretože to vedie k strate farby a rastu hustých listových hmôt.

Nedodržanie pravidiel prerezávania je hlavnou chybou záhradníkov – začiatočníkov

Jedným z hlavných faktorov v starostlivosti o nútenie je prerezávanie rastliny. Dokonca aj začiatočníci si uvedomujú dôležitosť tohto procesu nielen na omladenie, ale aj na liečenie Bush. Často v dôsledku neodborných prerezávanie kvitnúce zastaví, a to stane, pretože v buši zlatovka puky sú umiestnené na dvojročných výhonkov, a preto, ak je skrátený escape správne, môžete odstrániť sami neotvorené kvetina.
Prerezávanie rezu

Aby bolo orezávanie úspešné, držte ho postupne lepšie, bez toho, aby ste odstránili všetky staré výhonky naraz.

Dôležité! Pre začiatočníkov sa odporúča odstrániť po kvete, a nie pred tým.

prerezávanie – je naozaj dôležitý čas v kultivácii násilia, pretože ak rastlina “beží”, prístup slnka bude menší a koreňový systém “stratí” sily na nepotrebné výhonky.

Podmienečne je možné rozdeliť proces orezávania na tri stupne:

  • odstránenie starých pobočiek;
  • zriedenie puzdra;
  • skracovanie pobočiek (o tretinu).

Nedodržiavanie pravidiel zimujúcich rastlín

Až príliš často zanedbávajú záhradníci ako úkryt, ktorý je postavený na kríky na zimu, a dôsledkom toho je, že v jesennom kvete iba spodnú vetvy alebo kvet ako celok sa stáva oveľa horšie. Predstava, že zvláštne vzrušenie o “strechou” sa nevyžaduje pri zlatovka, trochu omylom, pretože konáre môžu nielen obmerznut, ale s malým prístreškom, ktoré by mohli poškodiť vtáky odišiel na zimu.

Forsythia
Zvyčajne pre zimné prístrešie pristrugnyy kruhu a pokryť vetvy. Rozmýšľate: ako môžete pokryť dostatočne veľký Bush? Veľmi jednoducho: vetvy sú starostlivo vytiahnuté lano.

Viete? Ako prístrešok je lepšie používať výlučne tkaný materiál, ktorý umožňuje prenikanie vzduchu, aby sa zabránilo predčasnému prebudeniu obličiek.

Ak sa ukázalo, že musíte použiť netkaný materiál, musíte tento kryt postupne odstrániť. Pri prístrešku môžete použiť sneh.

Ako môžete vidieť, zdravie Bush a jeho vzhľad do značnej miery závisí od starostlivosti, ktorú rastlina dostáva, a dúfame, že tento článok vám pomôže postarať sa o správnu formáciu.