Prečo listy žltnú pri zefirantes: zistite dôvody

Zephyranthes
Zephyranthes, alebo ako sa tomu hovorí v obyčajných ľudí, “zbohatlík” – baňatý rastlina z čeľade Amaryllidaceae s neuveriteľne krásnymi kvetmi, pôvodom z amerických trópov. Dnes je veľmi rád, že doma rastú ako rastlinná rastlina. Starostlivosť o neho je vo všeobecnosti jednoduchá, ale niekedy kvetina začne žltnúť, čo značne narúša majiteľa. Pokúsme sa zistiť, aké príčiny môžu spôsobiť takýto problém.

osvetlenie

V skutočnosti sú žlté listy bežným problémom v izbových rastlinách. V každom prípade dôvody pre tento jav súvisí s nesprávnym starostlivosti, pretože v prírode alebo že flóry rastie v rôznych klimatických zónach, a, ako sa hovorí, a potom, že človek dobre do druhej – smrť.

Preto je prvým pravidlom skúseného kvetinára: predtým, než začnete s určitým kvetom, mali by ste zhromaždiť viac informácií o ňom a vyzbrojení znalosťami vytvoriť optimálne podmienky na jeho udržanie.

Dozvedieť sa o príčinách zažltnutými listy z Hove, Dieffenbachia, maranta, papradí, orchideí, Monstera, Cycas, Spathiphyllum, muškáty, Dracaena, hortenzií a ľalie.

Takže prvá poloha svieti. Ako už bolo spomenuté, zephyranthes je obyvateľom trópov, a preto potrebuje veľa svetla. Navyše, na rozdiel od väčšiny izbových rastlín, nálada je celkom normálna aj pri priamom slnečnom svetle. V takýchto podmienkach však jeho luxusné kvety vyprchávajú príliš rýchlo.

Zephyranthes

Viete? V gréckom mytológii, Zephyrus, Boreas, že berie na vedomie a EVR – synovia bohyne Eos ráno a hviezdne nebo boha Astraea, bohovia vetrov – západnej, severnej, južnej a juhovýchodnej. Čas spustenia Zephyr bol považovaný za prameň a jeho maximálny výkon západného vetra dosiahla v polovici leta. “Antes» ( «anthos») v latinčine – kvetinu.

Okrem “prirodzeného” západu je zophyranthesus vhodný aj pre orientálne, v extrémnych prípadoch južných smeroch, ale neumožňujte kvetinu na okne smerom na sever. V období, ktoré predchádza kvitnutiu, je nutná veľa farieb, to isté platí v čase, keď Zephyr vládne.

V prípade, že fáza aktívneho rastu prirodzené osvetlenie v byte nestačí, je potrebné pridať kvetinu svetla umelými prostriedkami – požehnanie, do predaja dnes, že máte dosť rozmanitosť fitolamp všetkých tvarov a veľkostí. Dobrou možnosťou by bolo aj zariadenie na záhrade alebo na otvorenom balkóne, hlavne preto, lebo čerstvý vzduch je veľmi obľúbený.

Dôležité! Ak v horúcej sezóne vaše zefirantes začal žltnúť, môže to byť spojené so spáleninami listov. Bez ohľadu na to, aké fotofilné by mohla byť rastlina, je lepšie ju odstrániť zo sparných lúčov augustového slnka.

V chladnej sezóne by sa malo osvetlenie mierne znížiť: najlepšou voľbou pre túto ročnú dobu sú juhozápadné alebo juhovýchodné okná.

Zephyranthes

zalievanie

Ďalším dôvodom, prečo sa zephyrantheus zmení na žlté listy, súvisí s porušením technológie zavlažovania. Aj tu pre každú sezónu existujú pravidlá. Vo všeobecnosti kvet potrebuje mierne zalievanie: tak, že pôda na povrchu hrnca stále zostáva vlhká.

Avšak po ukončení kvitnutia by sa malo zalievanie zavlažovať a poskytnúť príležitosť na oddych a zotavenie pre ďalšiu fázu rastu. Po takejto dobe odpočinku by sa malo začať postupne zvyšovať napájanie, aby nevznikla stresujúca situácia pre kvet.

Nedostatok vlhkosti

Zefyranty nevyhnutne reagujú na nedostatok vlhkosti a žltnutie listov môže byť iba prejavom takejto reakcie.

Rovnako ako u všetkých obyvateľov trópy je pre danú kvetinu dôležitá vlhkosť nielen pôdnej vrstvy, ale aj vzduchu. Môžete naplniť výčnelok vodou, ale ak miestnosť nie je dostatočne vlhká, jej listy budú stále žlté a suché.

Dôležité! Konštantné postrekovanie listov a okolitého hrnca priestoru je povinným postupom pri starostlivosti o zephyrantheses. Je obzvlášť dôležité, aby to bolo v lete, keď je veľmi horúco, a tiež v zime, kedy je vzduch v miestnosti vysušený vykurovacími zariadeniami. Ak je v bezprostrednej blízkosti zariadenia zariadenie na vykurovanie, pokryte ju vlhkým uterákom čo najviac – tým sa zvýši vlhkosť v miestnosti.

Zavlažovanie zefirantes

Sušenie pôdy v dôsledku nedostatočného napájania vedie aj k tomu, že rastlina začne žltnúť.
Okrem pravidelného zavlažovania, počas obdobia aktívneho rastu a prípravy na kvitnutie, potrebujú pravidelné kŕmidlá. Na tieto účely si zakúpte špecializovaný obchod s hnojivami pre kvitnúce rastliny.

zamokrenie

Často neskúsení pestovatelia, ktorí vidia žltozelené listy huby, zvyšujú intenzitu zavlažovania a tým len zhoršujú problém. Nadmerné namáčanie pre rastlinu je rovnako smrteľné ako vysychanie, hlavne pri zalievaní zeme, zabudnite na zvlhčenie vzduchu.

Ak váš škodca rastlín útok, použite jednu z insekticídov: “Alatar”, “Spark of Gold”, “Fitoverm”, “konfidor”, “Akarin”, “Decis”, “Fufanon”, “Omayt”, “Tanrek”, “aktellik “” Kinmiks “” Aktofit “” Akhtar “” Mospilan “” Fitolavin “.

Teplota vzduchu

Zephirantes nemá rád príliš veľa tepla. V období aktívneho rastu a kvitnutia je maximálna prípustná teplota pre nábeh o 25 stupňov nad nulou, ale zariadenie sa bude cítiť oveľa lepšie pri nižších teplotách.

Keď fúka Zephyr, kvet západného vetra potrebuje teplotný režim v rozmedzí 8-14 stupňov Celzia. Bohužiaľ, je dosť ťažké poskytnúť taký chlad v letnom horúčavu, a preto sa rastlina začne žltnúť.

Zephyranthes

Dôležité! Chladím zefirantes oveľa lepšie ako teplo!

Čas odpočinku sa kvetináč lepšie umiestni do chladnej miestnosti, napríklad v uzavretom lodžie, ale v prípade, že teplota klesne pod päť stupňov nad nulou, tropický rezident môže zomrieť podchladenie.

Chyby počas transplantácie

Transplantácia pre každú rastlinu je vždy stres, ale bez tohto postupu, vnútorné rastliny nemôžu robiť. Najmä s ohľadom na predstih, musí sa uskutočniť každý rok, po kvitnutí zephyrantov v hrnci, existuje mnoho mladých žiaroviek, ktoré potrebujú ďalší priestor pre rozvoj.

Porušenie transplantačnej techniky – príliš malé alebo naopak príliš veľká kapacita, zlá penetrácia žiaroviek, porušenie ich integrity, nesprávne pôda, atď. – .. To všetko môže byť tiež dôvod, že závod začína bolieť, žltnú a suché.

Viete? Vo Feng Shui Zephyranthes – rastlina pre milovníkov a pary. Jeho energia je zameraný na posilňovanie lásku, nehu a teplo. Avšak tento vplyv na obyvateľov domu povýšencovi, čo zdôvodňuje aj jeho meno, má nerovnomerne. Rovnako ako nárazový a nestály vietor, kvetinou, prebudenie po režimu spánku, aktívne potláča ľudskú neistoty, tuhosti a zakompleksovannost a inšpiruje akciu. Počas kvitnutia zbohatlícke meniace sa energetickej náročnosti, vášeň, nehu a nahradená teplú pokoja. Ale, spadajúce do pokojovej fázy, kvety a nemá už žiadny vplyv na ľudí okolo seba.

Zéphirantes žiarovky

Aby ste sa vyhli takýmto problémom pri transplantácii, dodržujte nasledujúce pravidlá:

  • Tento postup nemožno vykonať počas aktívneho rastu, pred alebo počas kvitnutia. Je to správne, keď sa rastlina vybledla, aby sa dostala do zvyšnej fázy v novej kapacite.
  • Neumiestňujte každú žiarovku do samostatného hrnca (ak nevyrábate na predaj) alebo vezmite príliš veľkú kapacitu. Často začínajú fanúšikovia vnútorných kvetín robiť túto chybu, takže ďalšia transplantácia sa nevykonáva tak dlho, ako je to možné. Spravidla sa všetky cibuľovité rastliny vyvíjajú najlepšie v podmienkach trochu obmedzeného priestoru (ako sa hovorí, “v preplnenom, áno, žiadnom priestupku”).
Dôležité! Tucet žiaroviek v jednom kvetináči je úplne normálne množstvo, ak kvety kvitnú, rastlina bude vyzerať obzvlášť bohatá!
  • Nezabudnite poskytnúť rastlinku dobrú drenáž, pretože, ako sme už povedali, stagnácia vody pre nástup je katastrofálna.
  • Ak nechcete vyzdvihnúť špeciálny náter pre tropické rastliny, pridajte rovnaké množstvo piesku na obyčajnú zem, aby sa stal ľahší a drobivý. Je tiež dobré obohatiť zmes s organickými, ideálne humusmi.
  • Použite pre veľké hrnce s nízkymi stranami. Transplantácia marshmallows
  • Ak sa vám nepodarilo oddeliť žiarovky od seba bez poškodenia, je potrebné vykonať antiseptickú úpravu sekcií. Na tento účel je obyčajne vhodné obyčajné uhlie práškové na prášok.
  • Nesmie príliš prehlbovať žiarovky: len sotva ich pokryte zeminou.
  • Pretože bezprostredne po transplantácii sa má rastlina dostať do pokojovej fázy, nie je potrebné ju aktívne napájať. Okrem toho sú nelepiace žiarovky obzvlášť náchylné k rozpadu.

Postupujte podľa týchto jednoduchých pravidiel a vaša úvodná návšteva prevedie premiestnenie na nové miesto pobytu ľahko a bezbolestne.

Čas odpočinku

Hore, opakovane sme spomenuli fázu odpočinku potrebnú v životnom cykle zefirantov. Ak nechcete rastliny túto príležitosť, bude to aj naďalej rásť a dokonca kvitnú, ale to bude vyzerať krehké a vyčerpané, a kvety budú menšie.

Viete? Zefirantes zavolal, pretože jeho kvety sa rozkvitajú neuveriteľne rýchlo, doslova “vyskakujú” na dlhý pedál. Ale aby takýto kvitnutie zabezpečil, rastlina potrebuje veľa vnútornej energie.

Žlté listy v období odpočinku nie sú dôvodom na paniku, v tomto prípade táto reakcia nie je dôsledkom nesprávnej starostlivosti, a to ani naopak. Pád listov, zefirantes získať silu pre ďalšiu sezónu, keď začne potešiť mladé listy a nádherné kvety vďaky za preukázané pochopenie jeho prirodzených potrieb.
Čas odpočinku zofirmy

Takže, keď vidíte, že povýšeného rast spomalil, a listy začali žltnúť a spadnúť, zvážiť, či je čas na relaxáciu vášho domáceho maznáčika. Zvyčajne sa takáto fáza v podniku vyskytuje na jeseň alebo na samom začiatku zimy. V tomto okamihu musí byť hrniec nevyhnutne presunutý na chladnejšie miesto a obmedziť zalievanie na minimum. Ak sa rastlina úplne zbaví listov, nedá sa vôbec napojiť.

Dôležité! Suché listy a zvlnené kvety zo semien sa musia odstrániť z hygienických dôvodov!

Doba odpočinku trvá v priemere asi tri mesiace. Keď zo zeme sa začínajú objavovať prvé výhonky, hrniec je presunutý na teplejšie miesto, postupne zvyšovať zálievku a očakávajú ďalšie kvitnutie.
Okrem dôvodov uvedených vyššie, prečo začínajú listy nažltnúť, existujú aj banálne škodcovia.

Najmä môže byť tento účinok spôsobený pôsobením takých parazitov sú Quadraspidiotus perniciosus, muškám a roztočce a aparallisovy červec (posledné dva ľahko identifikovať, pretože pred sušením listy spočiatku objavujú charakteristické rysy – ako pás vlákien v prvom prípade a lepiace sirupu plaketa v druhej).

V tomto prípade je rastlina pomôcť vyrovnať sa s inváziou štandardnými postupmi: ručným odstránenie škodcov, dekontaminácia pôdy, plávanie, ošetrenie so špeciálnymi prípravkami, atd …
Zephyranthes

Tak, žltnutie listov v Zephyranthes môže byť spôsobené mnohých dôvodov, z ktorých všetky okrem jednej (závodov vstupujú do pokojovej fázy), spojených so zlou liečbu kvetu. Analyzovať, čo nechcete, aby príslušné úpravy na podmienky pretekov – a povýšeného prestalo bolieť!