Použili sme herbicíd Callisto na pestovanie kukurice

Callisto
Očakávaný príjem z pestovania príjmu makov alebo kukurice môže významne klesnúť v dôsledku burín. Švajčiarska spoločnosť “Syngenta” vyvinula v boji proti ročným a trvalým burinám, drogu “Callisto”, ktorá pomáha plodinám kultúrnych plantáží v počiatočných štádiách vývoja.

Forma vydania a opisu

Prípravok sa vyrába v päťlitrovom balení vo forme suspenzného koncentrátu. Účinnou látkou v kompozícii je mesotrión. Herbicíd sa absorbuje listami a rastlinnými stonkami, dostáva do pôdy a korene. Porušovaním procesov syntézy v tkanivách rastlín buriny čistiaci prostriedok čistí miesto, ktorý má obrovský účinok počas dvoch mesiacov.

Herbicíd “Callisto” účinne inhibuje druhy prasníc, trávnatých burín (proso, prst), buriny čeľade nočného, ​​harmančeka a iné.

V boji proti burinám vám pomôžu aj drogy ako Agroquiller, Ground, Roundup, Lazurite, Zenkor a Lontrel-300.

Mechanizmus účinku účinnej látky

Mezotrión – účinná látka drogy, je analóg prírodných herbicídov, rastlín, ktoré môžu potlačiť iné kultúry. Táto látka blokuje rast buniek, narušuje proces syntézy v rastlinných tkanivách.

Viete? Hojivé a hypnotické pôsobenie maku bolo ocenené mnohými starobylými kultúrami. V starovekom Egypte bol pestovaný na plantážach ako analgetikum a uctievaný ako symbol spánku. V starovekom Ríme bol mak považovaný za symbol Ceresu bohyne poľnohospodárstva; v starovekom Grécku symbol bohov spánku Hypnos a Morpheus.

Počas niekoľkých dní sa herbicíd úplne absorbuje do listov, stoniek a výhonkov a po týždni alebo dvoch, v závislosti od povahy trávnych a poveternostných podmienok, burina zomrie. Katastrofálny účinok lieku možno pozorovať na sfarbených rastlinných tkanivách.

Pokyny na použitie a miery spotreby

“Callisto” je herbicíd, ktorého riešenie možno ľahko pripraviť podľa pokynov. Polovica nádrže je naplnená vodou, pridajte správne množstvo prípravku a za miešania naplňte rozprašovaciu nádrž až na koniec.

Dôležité! Liečba sa odporúča vykonávať za pokojného počasia, aby sa zabránilo vnikaniu látky do okolitých kultúr, ráno alebo večer.

Pre lepší účinok činidla je žiaduce použiť herbicíd počas aktívneho rastu buriny. Aktívny vplyv na burinu pomôže pridaní “Corvette” adjuvans do zmesi nádrží (látka, ktorá zvyšuje účinok pesticídov a herbicídov). Pridajte výrobok na základe 100 litrového roztoku – pol litra adjuvans.

Rýchlosť spotreby roztoku:

  • Kukurica na hektár územie z 0,15 litra na 0,25 litrov, s pridaním korvety postrek sa robí rovnako ako na začiatku rastu časovanie a fáza šesť listy ošetrenie proti jednoročných a vytrvalých burín;
  • Spracovanie maku – 0,2 l / ha + adjuvans, proti ročným a dvojročným burinám vo vývojovej fáze 2-4 listov.
Dôležité! Nežiaduce je používať drogu, zatiaľ čo rastliny zažívajú stres v dôsledku náhlej zmeny počasia (mrazu, sucha); počas dažďa alebo pri páde hojnej rosy.

Zlučiteľnosť herbicídu s inými liekmi

Herbicíd “Callisto” podľa jeho popisu dobre spolupracuje s inými prostriedkami podobného účelu. Navyše pre rozšírený účinok je žiaduce použiť ho v zmesiach nádrží s takými činidlami, ako napríklad “Dual Gold” alebo “Milagro”.

Pred zmiešaním liekov sa uistite, že sa ich podmienky používania zhodujú, skontrolujte aktívne zložky všetkých prípravkov. Pri miešaní pridajte nasledujúce zloženie až po úplnom rozpustení predchádzajúceho zloženia.

Dôležité! Neodporúča sa používať aplikáciu Callisto týždeň po ošetrení insekticídmi, ako aj postrekovaním po ošetrení herbicídom. Toto pravidlo platí pre insekticídy, ktoré obsahujú organofosforové zlúčeniny a tiokarbamáty.

fytotoxicita

Liek nie je fytotoxický, ak dodržiavate všetky odporúčania a upozornenia v pokynoch.

Herbicíd pre kukuricu a mak nie je nebezpečný pre ľudí, cicavce a včely, môže byť použitý počas obdobia opelenia. Rovnako ako ostatné herbicídy má obmedzenia na používanie vodných nádrží s pitnou vodou a vodnými útvarmi.

Výhody Callisto

Hlavné výhody nástroja:

  • Široká škála aplikácií týkajúcich sa fáz rozvoja kultúry.
  • Efektívny mechanizmus činnosti.
  • Neprítomnosť toxicity pre pestovanú plodinu.
  • Schopnosť kombinovať s inými liekmi.
  • Veľkou oblasťou použitia sú prakticky všetky obilné buriny.
  • Opakovaný účinok produktu v dôsledku účinkov na pôdu.
Viete? Kukuričné ​​zrná nie sú vždy žlté, môžu byť červené, biele a atramentovo čierne. Viacfarebné semená “Glass Gem”, napríklad, vyzerajú ako sklenené korálky. Z toho, mimochodom, okrem obilnín a popcorn, robiť rôzne ozdobné šperky.

Podmienky skladovania a trvanlivosť

Uchovávajte liečivo uzavreté v pôvodnom obale. Prípustná skladovacia teplota od -5 ° C do + 35 ° C. Miesto skladovania je suché, mimo dosahu detí a domácich zvierat, liekov a výrobkov. Čas použiteľnosti je tri roky od dátumu výroby.

Zhrňte: aplikácia nástroja pomôže výrazne zvýšiť kvalitu a množstvo budúcej úrody. Na všetky vyššie uvedené výhody by som chcel ešte raz doplniť: tento výrobok nespôsobuje odolnosť a môže slúžiť ako základ pre zmesi nádrží.