Popis a fotografie najlepších odrôd kórejských chryzantémov

chryzantémy
Väčšina záhradníkov miluje kvety a každý má svoje obľúbené druhy. Niekto má ruže alebo ľalie, niektoré majú heřmánku alebo gladioli, ale absolútne každý je nadšený chryzantémami. Preto zvážte najkrajšie a najbežnejšie odrody kórejskej chryzantémy.

Viete? Jedno z miest v Číne bolo pomenované po tejto kvete. Tam je symbolom jesene a stojí v súlade s takými rastlinami ako orchidea, bambus a slivka. Všetci patria do skupiny “štyroch šľachtických”.

Chryzantéma kórejský Bairam

Výška Bush je 60 cm a priemer 45 cm. Kvetenstvo fialovej farby s priemerom 6 cm. Kvitnúce Bush za takmer 80 dní od posledného júla.
Chryzantéma kórejský Bairam
Majú veľmi špeciálnu chuť, amatéra. Odroda Bayram je veľmi odolná voči nepriaznivým podmienkam, rôznym chorobám a škodcom.

Chryzantéma kórejská Anastasia

Chryzantéma kórejská Anastasia
Jedným z kórejských druhov chryzantémov je Anastasia. Jeho výška je 45 cm a priemer kvetu je 6 cm.

Neobvyklosť tohto chryzantému je, že môže zmeniť jeho farbu z citrónu na karmín. Robí to tým, že má vo svojom arzenáli dostatočné množstvo žltých a terakotových odtieňov rôznej sýtosti. Na dotyk kvetov má polovicu mahagónu.

Dôležité! Ak chcete rásť takú krásu doma, potom na jar by ste mali štipka zelené výhonky, a na začiatku leta – tenké púčikov. To sa deje tak, že zostávajúce kvety sú väčšie.

Chryzantémy kórejský kórejský biely

Chryzantémy kórejský kórejský biely
Táto kórejská biela chryzantémia nie je horšia ako ostatné farebné. Jeho výška dosahuje 60 cm a priemer kvetu je 6 cm.

Stredná časť kvetov má krémový odtieň. Ich stonka je vysoká a odolná a všetky kvety sú vzájomne husto usporiadané.

Chryzantémy kórejský kórejský

Táto odroda má krásnu a nezvyčajnú farbu – terakotovú oranžovú. Ich výška je 60 cm a priemer kvetu je len 4 cm. Vyznačuje sa svojou neobvyklosťou počasia a schopnosťou kvitnúť v zime. Avšak, netoleruje príliš zatienené oblasti. Chryzantémy kórejský kórejský

Chryzantéma kórejská oranžová

Chryzantéma kórejská oranžová
Tento druh chryzantémy je jasný a bohatý na oranžovú. Jeho výška je o niečo nižšia ako ostatné druhy – 55 cm a priemer kvetu je veľmi malý – 2,5 cm. Táto odroda sa dá pripísať skupine Multiflora. Odroda toleruje zimnú zimu dobre, ale kvitne neskoro.

Viete? V Ázii je táto rastlina spojená so šťastím. Tiež sa považuje za symbol priateľstva, rešpektu a tajomstva, ale neopätovanú lásku.

Chamomile chryzantémy

Chamomile chryzantémy
Táto harmančeková chryzantémia má nemramorové listy a považuje sa za jednu z najpohodlnejších chryzantémov. Pretože je nenáročná v starostlivosti, skoro a má rýchly a dobrý rast. Na rozdiel od harmančeka, ktorý jej dal meno, má červeno-oranžovú farbu.

Chryzantémum kórejský šeřík

Chryzantémum kórejský šeřík
Táto rozmanitosť veľkých a veľmi náročných chryzantémov. Potrebujú úrodnú pôdu, inak kvety odmietajú rásť. Výška kefa dosahuje 70 cm a priemer kvetu je asi 7 cm. Farba je veľmi jemná – svetlá šeša, ale bližšie k stredu kvetu stmavne.

Dôležité! Dnes je viac ako 650 odrôd chryzantémov, takže si pamätajte, že každá odroda je individuálna a vyžaduje si zvláštnu pozornosť.

Chryzantéma kórejská Umka

Chryzantéma kórejská Umka
Tento druh chryzantémy je biely, ale ak sú jeho kvety trochu “prehnané”, môžu zmeniť farbu na intenzívne lila. Centrum kvetu je krémovo sfarbené. Maximálna výška je 70 cm a priemer kvetu je 7 cm. Jeho kvety majú tvar pompónov.

Chryzantéma kórejská ľadová hmla

Chryzantéma kórejská ľadová hmla
Jedná sa o jeden z najkrajších a najstarších druhov záhradných chryzantémov. Výška štandardu je 60 cm. Kvety sú froté a tesne priliehajú, ich priemer je 6,5 cm.

Má výborný rast a rýchlu reprodukciu. Jedna z najodolnejších chryzantémov na zimu.

Chryzantéma Kórea čierna

Chryzantéma Kórea čierna
Je to jedna z najkrajších červených chryzantémov. Jeho výška je asi 50-60 cm a priemer kvetu je 6 cm. Tento druh má veľmi podobnú štruktúru ako jeho okvetné lístky, vo veľkosti a farbe, na červenú Moskvu. Stonka Lipstick je veľmi silná a hustá.

Chryzantéma kórejského slnečného svitu

Chryzantéma kórejského slnečného svitu
Táto chryzantémia má žiarivo žltú farbu. Je pomerne vysoká – 80 cm, a kvety sú veľmi veľké – 10 cm v priemere. Vo váze po rezaní bude kytica stáť niekoľko týždňov v rade, ak sledujete čistotu vody.

Zoznámili sme sa s kórejskými odrodami chryzantémy a ich popisom. Všetky druhy sú krásne a jedinečné svojou vlastnou cestou. Samozrejme, každý z nich vás môže pochváliť svojim kvitnutím a vytrvalosťou. Koniec koncov, kvety sú tak krásne a pekné.