Popis a fotografie, hlavné charakteristiky a ukazovatele populárnych plemien kurčiat

kurčatá
Zo všetkej hydiny sú kurčatá považované za najprestížnejšie v starostlivosti, takže aj milovník hydiny ich môže chovať. Avšak pred nákupom kurčiat je dôležité určiť konkrétny účel ich pestovania a výberu plemena. A vajíčka, mäso a dekoratívne zástupcovia majú veľa výhod, takže je dôležité, aby ste sa vopred oboznámili s ich vlastnosťami.

Vajcia kurčiat

Kurčatá chované na produkciu vajec sa od ostatných líšia vysokou pohyblivosťou a ľahkosťou. Perie sa pevne zapadajú, hrebeň a náušnice sú zreteľne viditeľné. Priemerná hmotnosť vrstiev, bez ohľadu na plemeno, zvyčajne nepresahuje 2 – 2,5 kg, takže všetci vyzerajú veľmi ladne. Pri organizovaní dobrých podmienok chovu za rok sa získa približne 300 vajec na každé kura.

Plemeno, samozrejme vplyv na indexy produktivity, ale v súlade s pravidlami kŕmenia je dôležité zistiť, ako sa robí krmivá pre nosnice doma, aká je miera krmiva pre nosnice na jeden deň, čo vitamíny sú nevyhnutné pre nosníc nosnice.

araucana

Toto americké plemeno kurčiat je obľúbeným smerom vajíčok, avšak vzhľadom na dobré chuťové vlastnosti mäsa je vták často chovaný na účely jeho získania. Hlavným rozlišovacím znakom týchto vtákov – schopnosť niesť modré vajcia, a keď sa v kombinácii s inými druhmi existujú rôzne verzie farby škrupiny: niektorí chovatelia hydiny dokonca hovorí o jasne červené náprotivky. Araukany sú v Ruskej federácii a iných krajinách SNŠ zriedkavé.

araucana

Hlavné charakteristiky plemena sú:

 1. produkcie vajec: 200-250 vajec za rok (s hmotnosťou 60-65 g každej).
 2. driloměry: vo veku jedného roka kurčatá vážia asi 2-2,5 kg, kohúty – od 2,5 do 3 kg.
 3. Externé funkcie: prítomnosť vousy, batoľatá a hrachovitý hrebeň. Pri nohách vtákov na štyri prsty, ako uznáva perie farebné normy je osem farby: čierna, biela, strieborná, modrá, červená a hnedá, pšenica, tmavo žltá pšenice a modrá. Niektoré iné odtiene sa považujú za prijateľné, hlavne je potrebné zachovať požiadavky na farbu prstov a prstov. Biele a modravé farby musia byť doplnené metatarzáciami šedohnedých bridlíc, ako aj biele odtiene nôh a spodnej časti prstov.

araucana

Začiatok reprodukcie Araucanians padá na 5-6 mesiacov života a maximálne ukazovatele výkonnosti z nich možno očakávať skôr ako za dva roky.

Získajte viac informácií o plemene Araucan.

Ancona

Toto plemeno bolo získané prechodom miestnych domorodých bielych a čiernych kurčiat v Taliansku. Dostali svoje meno na počesť prístavu Ancona, v ktorom chovatelia žili počas ich chovu. Všeobecne platí, že všetci predstavitelia plemena sú pomerne veľké, s obdĺžnikovým telom, ale tieto nie sú ich hlavnými rozlišovacími vlastnosťami.

Ancona

Okrem toho je potrebné spomenúť tieto funkcie:

 1. produkcie vajec: 120 až 180 ľahkých vajec z jednej vrstvy za rok (pre inkubáciu je žiaduce vybrať vzorky s hmotnosťou nie nižšou ako 50 g).
 2. driloměry: samice – 1,8-2,2 kg, muži – 2,2-2,8 kg.
 3. Externé funkcie: Unikátna farba, v ktorej sú biele bodky priradené na sivom alebo čiernom podklade. Kmeň je umiestnený mierne pod svahom (v porovnaní s pozemnou linkou), ale husté usporiadanie peria dobre zahaluje všetky ohyby a už sa to tak nezdá. Otočnú časť Anconu nemožno nazvať veľkým, ale zároveň nemožno nazvať úzkym. Na ňom spadajú dlhé krčné perie šedej alebo čiernej farby. Hrebenatka a náušnice – mierne pretiahnuté, zaoblené a zobák jasne žlté. Hrebenatka samíc môže visieť na jednej strane, ale u mužov je vždy umiestnená vertikálne, s 4-6 bodkami. U niektorých predstaviteľov plemena môžu byť ušné laloky čierne, zatiaľ čo vo zvyšku plemena sú biele.

Ancona

Dôležité! Základným nedostatkom plemena Ancona je takmer úplná absencia rodičovského inštinku, ktorý je charakteristický pre mnohé plemená vajíčok. Ak chce chovateľ chovať vtáky samostatne, bude musieť kúpiť inkubátor, inak bude percento liahnutia veľmi nízke.

dominanty

Toto plemeno sa objavilo vďaka úsiliu českých chovateľov a často sa nachádza na domácich fariem. Okrem vysokej produktivity sú tieto kurčatá známe aj pre veľmi silné zdravie, vďaka čomu sa vôbec nezhoršujú alebo sú rýchlo vyliečené bežnými liekmi.

V súčasnej dobe dominantné plemeno má niekoľko podtypov, vrátane Honor uskutoční D 100 (s čiernymi pernatej vtákov) a D 104 – so svetlou farbou a zvýšenú odolnosť voči extrémnym podmienkam obsahu. Napriek tomu, že existuje približne 12 poddruhov plemena, medzi sebou sa líšia iba farbou.

dominanty

Kľúčové vlastnosti:

 1. produkcie vajec: 310-320 hnedých vajec za rok, 60-70 g každý (prvé vajíčko kurčiat je zničené vo veku 5-6 mesiacov).
 2. driloměry: až 2,0-2,8 kg kurčiat a až 3,2 kg kohútov.
 3. Externé funkcie: objemný, zaoblený trup, s dobre vyjadrenými svalmi, širokou chrbticou a hrudnou časťou, mäsitými nohami. Blázon je nízky, nohy sú stredne rozložené. Na hlave najjasnejšia a najvýraznejšia časť sú oči, ktorých dúhovka má krásny oranžový odtieň. Farba prednej časti je červená, rovnako ako farba náušníc a vzpriamený listovitý hrebeň. Krídla – malé, tesne priliehajúce k telu a pokryté hustým perím. Pokiaľ ide o farbu peria, najobľúbenejšie je čierna, ale nájdete biele, pockmarkované a hnedé dominanty.

Kuracie dominanta

Českí vrstvy byť právom nazývaný pokojný a ústretový a Jedinou nevýhodou vo svojich návykoch je neustály humbuk: kohúti spievajú celý čas, a kurčatá clucking.

Livorno

Kurčatá tohto plemena sú talianskeho pôvodu, ale v 19. storočí boli prepravované do USA a prekročené s predstaviteľmi iných plemien, aby získali ideálne ukazovatele produktivity.

Naučte sa, ako udržať vrstvy bielej leggorn.

Späť do Európy, zdokonalené Leggorns sa vrátili na začiatku dvadsiateho storočia a takmer okamžite získali širokú popularitu. To nie je prekvapujúce, len sa pozrite na hlavné charakteristiky plemena.
Livorno

 1. produkcie vajec: 200-250 biele alebo hnedé vajcia ročne (hmotnosť približne 60 g).
 2. driloměry: kurčiat – do 2,5 kg, kohúty – do 3 kg.
 3. Externé funkcie: malá veľkosť kufra, so zaoblenou hrudníkom a širokým chrbtom. Hlava je stredná, s jasne červeným listovým hrebeňom a oranžovými očami. Nohy krátke, chvost malý. Mladé kurčatá majú žltú kožu, ale s vekom sa mení farba na bežnú dužinu. Pokiaľ ide o farbu peria, biela sa považuje za tradičnú pre plemeno, aj keď nie je vylúčená možnosť hnedých kurčiat, čo sa vysvetľuje popularitou vajec s hnedou škrupinou.

Livorno

Zaujímavé! Vajcia kurčiat je priamo ovplyvnené pohodlnou polohou počas spánku, takže pri konštrukcii hniezdok je potrebné brať do úvahy potrebu plne uchopiť tyče s kuraciemi nohami.

Lohman

Loman Brown je považovaný za jedno z najúspešnejších plemien vajec. Pri výbere krmiva a podmienkach ich výživy sú pomerne nenáročné, ale nesú veľa vajíčok.

História plemena pochádza z roku 1959, v Nemecku, kde chovatelia niekoľko desaťročí pokúšali získať ideálnu vrstvu, ktorá sa vyznačuje vysokou produktivitou. Podarilo sa im dosiahnuť svoje ciele, pretože dnes sa Loman Brown vyznačuje veľmi dobrými ukazovateľmi vo všetkých dohodách.
Loman Brown

Hlavné charakteristiky plemena sú nasledovné:

 1. produkcie vajec: 310-320 vajec za rok, 60-72 g (maximálny produktívny vek kureniec dosahuje 2-3 roky, aj keď sa začínajú vyrážať za 5-6 mesiacov).
 2. driloměry: samice – 1,7-2,2 kg, kohúty – asi 3 kg.
 3. Externé funkcie: červeno-hnedá farba, ktorá u kurčiat je mierne ľahšia ako u mužov, hustý, ľahký chvost, niekedy so vzácnymi bielymi škvrnami. Existujú aj poddruhy bielej farby. Hlava je malá, s červeným hrebeňom v tvare listu strednej veľkosti. Predná časť je červená, ale trochu ľahšia ako hrebeň, šedo-žltý zobák je úzky a pomerne krátky. Krídla – dobre vyvinuté a tesne priliehajúce k telu. Hrudník – široký, žalúdočno – tesný.

Loman Brown

Loman Brown je celkom priateľský a dôverujúci vták, ktorý dokonale spolupracuje s ďalšími predstaviteľmi kuracieho sveta.

Dôležité! Štruktúra tela kurčiat opísaných v chove vám umožňuje určiť jej približný vek, čo je dôležité vzhľadom na schopnosť aktívnej ovipozície trvať len 80 týždňov. Mladí vtáci sú vždy štíhliví, s menej vydukaným bruchom a stehnami, a akonáhle sa tieto časti tela začnú zaoberať, znamená to, že starnú a nebudú môcť dať veľké množstvo vajíčok.

Puškinové kurčatá

Rovnako ako Ancona, zástupcovia tohto plemena dostali svoje meno na počesť miesta, kde boli chované. Stalo sa to približne v roku 1995 v meste Puškin (región Leningrad), hoci na oficiálnej úrovni bolo plemeno uznané až v roku 2007. “Rodičia” modernej pernatej ocele predstavujú zástupcovia vajec a mäsa a vajec: biely leggoron a čierny motýľ Australophorus. Dnes je toto plemeno je reprezentovaný dvoma hlavnými poddruhov: jedna bola zahájená v St. Petersburg a je charakterizovaný zvýšenú produkciu vajec, a druhá – v Sergiev Posad a je umiestnený ako viac stabilné druhy.

Puškinové kurčatá

Prečítajte si podrobný popis Puškinových sliepok.

Hlavné charakteristiky plemena sú skryté v nasledujúcich prípadoch:

 1. produkcie vajec: približne 220 vajíčok každý rok, ale niekedy existujú hodnoty 290 kusov (v prvom roku je produktivita väčšia ako vo všetkých nasledujúcich). Hmotnosť jedného vajíčka je 58-60 g, percento hnojenia je 90.
 2. driloměry: 1,8 až 2 kg (kurčatá), 2,5 až 3 kg (muži).
 3. Externé funkcie: podlhovastá hlava, vyčnievajúce oranžové oči, ohnuté zobák svetlo béžovej farby. Typická pruhovaná farebná farba kurčiat je tiež pozoruhodná, kohúty sú biele, s tmavšími škvrnami na tele. Peří tesne priliehajúce k telu, majú biele downy základ. Koža je čistá a úplne ľahká. Krk je pomerne dlhý a dobre viditeľný. Tvar tela pripomína lichobežník a chrbát sa mierne znižuje smerom k vzpriamenej, vysokej chvoste. Výkonný chrbát je doplnený dlhými, mierne zníženými krídlami. Nohy sú dlhé.

Puškinové kurčatá

Dôležité! AS Puškina kurčatá sú považované za relatívne nové plemeno, a prísne požiadavky na ich konformácie nie je zobrazený, ale dôvod na odmietnutie bude zlý tvar tela, hrbatý chrbát, prítomnosť čisto čierne perie, šedej a žltej podpuh.

Ruská biela

Najstaršie vajcia chmeľ medzi už prezentované. Chov ruských bielych chovateľov sa začal praktizovať už v roku 1929, pričom sa používali bieli Leggornové a ruskí miestni domorodci.

Ruská biela

V budúcnosti došlo k mnohým zmenám, ale dnes máme vynikajúce kurčatá, s týmito vlastnosťami:

 1. produkcie vajec: približne 200 až 230 svetelných vajec za rok (hmotnosť jednej je 55-56 g). Prvá vajcia sa podáva vo veku 5 mesiacov.
 2. driloměry: 1.6-1.8 kg – samice a 2-2.5 kg – samce.
 3. Externé funkcie: Stredná hlava s hrebeňom na nej, svetlo ružová farba. U žien to mierne visí, zatiaľ čo u mužov je prísne vertikálne a má 5 dobre definovaných zubov. Zobák – žltý, veľmi silný. Lalôčky sú biele. Zosilnený krk má strednú dĺžku a stúpa nad širokou hrudnou kosťou. Telo je predĺžené a široké, s dobre vyvinutými krídlami. Perryshki pevne zatlačené na kožu, žlté nohy – bez peria. Chvost má strednú dĺžku. Farba všetkého peria je biela, iba vo veľmi malých kurčatách je puberťancia stále žltá.
Naučte sa, ako udržať ruské biele kurčatá na vašom statku.

Ruská biela

Hlavnou výhodou chovu ruskej bielej je jej estetické externé dáta a nenáročná starostlivosť.

Zoznámte sa s väčšinou plemien s kurčatami nesúcimi vajíčka.

Mäso a vajcia

Mäso-vajcia kurčiat sú univerzálne riešenie pri výbere vtáka, okrem veľkého množstva vajec, môžete získať veľa mäsa, čo je veľmi jemná a atraktívna chuť. Zvážte najznámejšie plemená mäsa a vajec.

Avikolor

Najčastejšie sa tieto kurčatá nachádzajú na ukrajinských farmách, hoci sa chovajú v iných krajinách.

Avikolor

Jednou z hlavných výhod, pre ktoré sú pekne obľúbené miestne poľnohospodári, je ich vysoká produktivita a vynikajúca liahnutie (sliepky sú dobré sliepky):

 1. produkcie vajec: približne 300 kusov ročne (každá 50 g).
 2. driloměry: muži – 2,5-3 kg, ženy – do 2,5 kg.
 3. AvikolorExterné funkcie: červená farba s možným pridaním čierneho a bieleho peria. Rozlišovať kohút od sliepky na farbu je možné už od prvých dní života kureniec, pretože muži vždy svietia. Zástupcovia dospelých sú skutočne tvrdý, s masívnym valcovým telom. Krk je stredný, ale dobre vyniká na pozadí širokej ramennej oblasti. Hlava je pomerne veľká a vysoko vysadená a samice nemajú perie. Hrebene sú veľké, vertikálne usporiadané. Má 5 až 6 zubov. Krídla pevne zatlačené na kmeň a červené perie z chvostovej časti (líšia sa bielou impregnáciou) mierne zakrivené nadol. Charakteristickým rysom kohútikov je odťah brucha, ktorý v porovnaní s podobami slepíc spôsobuje, že sú štíhlejší a pevnejšie.

Ak hovoríme o povahe predstaviteľov plemena Avicolor, potom sú pokojné a priateľské kurčatá bez problémov, ktoré sa vyznačujú tesnou blízkosti iných plemien. Vtáky sa vyznačujú zvýšenou toleranciou a môžu pokojne koexistovať aj s husami alebo kačicami.

Naučte sa všetko o chove nosníc avikolor v dcérskej farme.

Australorp

Ďalšie staré plemeno kurčiat, ktoré sa objavilo okolo roku 1890 na austrálskych územiach.

Australorp

“Rodičia” nových vtákov boli anglické orpingtony a biele leggorny, vďaka čomu chovatelia dokázali získať skoré dozrievanie jedincov s vysokou produktivitou a dobrými externými údajmi:

 1. produkcie vajec: 150-180 vajec za rok, ale “čistí” zástupcovia môžu zvýšiť tieto ukazovatele na 200, a niekedy až 300 vajec, 55-62 g každý. Prvé vajíčka kurčiat sú vo veku 135 dní a po dvoch rokoch sa ukazovatele znižujú. Dobrá produktivita je zachovaná aj v zime.
 2. driloměry: kohútiky – asi 4 kg, kurčatá – 2,9 kg.
 3. Externé funkcie: Čierne perie so zelenkastým odrazom u dospelých jedincov a sivobiela bledosť na bruchu malých kurčiat. Na hlave strednej veľkosti stúpa hrebeň v tvare listu s výraznými hnedými očami pod ním. Na prednej časti nie je žiadne perie, krátky zobák je čierny. Krk nie je príliš dlhý, ale dobre opracovaný. Telo – okrúhla, hrudná časť – hlboká a konvexná. Stredný, pomerne široký chvost je v uhle 45 stupňov vzadu. Nohy – tmavošedá, mierne ľahšia spodná časť.
Prečítajte si, akú starostlivosť vyžaduje austrálske plemeno.

Australorp

Hlavné príznaky “nečistoty” austrálskych plemien zahŕňajú prítomnosť vankúšov na perách na zadnej strane, zúžené telo, dlhý chvost, žltú podrážku a matné odliatky peria.

Viete? Záznam o produkcii vajec bol stanovený v roku 1922, keď šesť nosníc dávalo 1 857 vajec ročne, čo je približne 309 vajec na 1 sliepku.

Adler

Adlerskaya striebristý – kŕdeľ kurčiat mäsa a vajíčok, ktorý sa objavil v roku 1965 v továrni na výrobu hydiny Adler. Chovatelia sa podarilo pestovať vták dobre prispôsobený klimatickým podmienkam so studenými zimami. Adler kurčatá sú okrem toho vynikajúce pri zvládaní stresových situácií a sú vysoko životaschopné, pokiaľ ide o prežitie kurčiat a dobrú imunitu dospelých vtákov.
Adlerskaya strieborné plemeno kurčiat
Hlavné charakteristiky plemena:

 1. produkcie vajec: 180-200 svetlohnedých vajec za rok, každá 60 g (produktivita kurčiat závisí od ich hmotnosti: čím je menšia, tým viac vajec bude možné získať).
 2. driloměry: samice – 2,5-3 kg, muži – 4-5 kg ​​(v dospelosti).
 3. Externé funkcie: krásne strieborné farebné perie s tmavým okrajom pozdĺž okraja krídla. Konštitúcia kurčiat je čistá, správne zložená, s priemerným krkom a peknými medenými očami. Hrebeň je úmerný telesu, zobák je stredne veľký, žltej farby (rovnaký ako nožnice vtáka). Chvost nie je veľmi veľký, zaoblený. Veľkosť kurča je o niečo skromnejšia ako veľkosť samca, v porovnaní s ním to vyzerá elegantnejšie. Dôvodom na utratenie kurčiat tohto plemena je veľmi dlhý chvost a veľký hrebenec, ako aj príliš dlhý a tenký krk.

Adlerskaya strieborné plemeno kurčiat

Povaha kurčiat Adler je pokojná a priateľská, vták nie je agresívny. Obsah v bunkách je možný, ale je to nežiaduce, pretože pre úplný vývoj kurčiat je potrebné mať voľný rozsah: vták nájde viac jedla pre seba. Ak vytvoríte dobré životné podmienky kuracieho mäsa, potom môžu byť vysadené pre osobné potreby av priemyselnom meradle s rovnakou produktivitou.

Amroks

Všetci predstavitelia tohto amerického plemena majú nezvyčajné bielo-čierne perie, ktoré sa z diaľky zlúčia do jednej farby. Amrox bol stiahnutý v roku 1848, ale bol oficiálne uznaný až po 100 rokoch. Medzi hlavné výhody kurčiat patria ich univerzálnosť, rýchlosť vzhľadu peria a vysoká prispôsobivosť podmienkam zadržania.

Amroks

Kľúčové vlastnosti:

 1. produkcie vajec: 180-200 vajec ročne (hmotnosť jednej je 56-60 gramov). Ich prvé vrstvy vajec sú uložené vo veku 5-6 mesiacov.
 2. driloměry: muži – 4 kg, ženy – 3-3,5 kg.
 3. Externé funkcie: voľné bielo-čierne perie, vďaka čomu už masívne kurčatá vyzerajú ešte väčšie. U žien je šírka tmavých pásikov dvakrát taká široká ako šírka kohútov, takže sa zdajú byť tmavšie. Na malej hlave je mäsitý jasne červený hrebeň, s rovnakými červenými lalokmi na ušiach a náušniciach (u žien nie sú tak jasné ako u mužov). Hrudník je široký, telo je silné a silné a pod ním sú rovnaké masívne žlté nohy. Chvost je svieža, široká, s dlhými perami, ktoré pripomínajú srp. Malé kurčatá sú úplne pokryté čiernym nadolom a svetlá časť je viditeľná iba na bruchu. Na hlave samíc je malé, ale jasné svetlé miesto. U mužov je buď úplne chýba, alebo má rozmazaný obrys. Zosk a vrstva vrstiev sú tmavšie. So začiatkom vzhľadu peria sú pásiky na krídlach jasne viditeľné. V niektorých prípadoch môže byť na nohách zaznamenaný tmavý nálet.

Amroks

Striedavé usporiadanie tenkých bielych a čiernych pruhov vyvolalo volanie Amroxes “kurčiat v vestách”.

Naučte sa ako chovať Amrox.

Barbezieux

Ďalším dobrým plemenom mäsa a vajec, ktorý získal širokú popularitu domácich farmárov. Barbezier je francúzske plemeno, ktorého štýl existuje od začiatku 19. storočia. Na území Ruska, Ukrajiny a ďalších krajinách v blízkej zahraničnej krajine sa objavilo až začiatkom roku 2000.

Barbezieux

Kľúčové vlastnosti:

 1. produkcie vajec: kurčatá sa začnú prepravovať asi za 5,5 mesiaca a dajú približne 160-200 vajec za rok (hmotnosť jedného sa pohybuje na 90 g).
 2. driloměry: muži – 4,5 kg (výška 70 cm), ženy – 3,5 – 3,7 kg (výška 65 cm).
 3. Externé funkcie: úplne čierne farebné lesklé, tesne priliehajúce perie a pre kohúty je charakterizované zeleným odlievaním peria, najmä v chvostovej časti. Veľký karmínový hrebenec je jednoduchý, listový, ktorý v kohútikoch môže dosiahnuť výšku 8 cm a dĺžku 14 cm. Nohy sú silné, štyri prsty. Oči sa vyznačujú žltohnedými kosatcami.

Barbezieux

Dôvodom odmietnutia vtákov tohto plemena je neprimeraná postava, malá veľkosť a hmotnosť. Navyše, akékoľvek iné sfarbenie sa považuje za manželstvo odlišné od úplne čierneho.

Získajte viac informácií o vlastnostiach plemena šteniat.

barneveldka

Holandské plemeno, ktoré vzniklo v 19. storočí v dôsledku práce s koňmi, brahmi, rod-ailendov a bojom proti indickým sliepkam. Jeho formácia bola dokončená už na začiatku 20. storočia, keď v roku 1910 boli oficiálne považované za plemená na oficiálnej úrovni.

barneveldka

Naučte sa pestovať kuracie barnedelder vo svojej vlastnej kuriatke.

 1. produkcie vajec: približne 180 veľkých vajec za rok, s hmotnosťou 80 gramov.
 2. driloměry: kohútiky – 3,5 kg, kurčatá – do 2,75 kg.
 3. Externé funkcie: Kurčatá majú len zdanlivo veľký vzhľad a majú skôr kompaktné rozmery, dokonca aj s vyčnievajúcim hrudníkom a širokými ramenami. Pomerne krátke krídla sú vysoko umiestnené a tesne priliehajú k telu. Hlava je malá, na ňom sú jasne viditeľné oranžové oči. Hrebenok sa podobá na list a vyniká jasnou červenou farbou spolu s náušnicami. Farebné perie nemá barnevelderov na rozdiel od zvyšku sliepok: a nosnice a Kohúti červeno-hnedej peria majú čierne lemovanie, a vnútro dobre značené zelenej vlne je doplnená ďalším čiernym pruhom. Chvost samcov je úplne čierny, ale pre ženy je krajkový, s čiernym perím na konci. Platné voľby sú modrá a čierna základňa poryshek miesto červenej a hnedej, rovnako ako v poslednej dobe objavila strieborná ohraničené sfarbenie.

barneveldka

Dôležité! Kurčatá prakticky nemajú letieť, preto pri organizovaní prechádzky pomerne nízke oplotenie. Samice tohto plemena sú jemné sliepky.

Wyandotte

Kuracie plemeno Viandot sa objavilo v polovici 19. storočia v Severnej Amerike. Názov vtákov je spôsobený jedným zo severokínskych kmeňov, ktorých farby prevládali v perách prvých predstaviteľov plemena. V priebehu dlhého výberu robota sa v roku 1883 objavili strieborné vandoty, ktoré sa v roku 1911 dostali na územie moderného Ruska. V dnešnej dobe existuje viac ako 15 druhov skál, ale líšia sa len farbou.
Wyandotte
Hlavné charakteristiky plemena:

 1. produkcie vajec: až 170 žltohnedých vajíčok ročne s hmotnosťou 50 až 60 g.
 2. driloměry: do 2,5 kg kurčiat a 3,5 kg kohúta.
 3. Externé funkcie: kompaktné telo, stredne veľká hlava s krátkym a konvexným zobákom. Hrebeň kohútikov je stredne veľký, ružový a pôvabný, priľnavý k hlave. Oči – červeno-oranžové, dostatočne kruhovité a dostatočne veľké. Na ňom sú náušnice a náušnice, dobre vystupujú, hladko zaoblené, bez vrások a záhybov. Krk je silný a neohýba sa, takže sa zdá, že vták je ešte nádhernejší. Telo je oveľa väčšie ako v šírke, kvôli ktorému sa postava vtáka zdá byť trochu zavretá. Chrbát je široký a jeho línia stúpa v bedrovej oblasti. Hrudník a brucho sú široké, dobre vyvinuté. Dierky a dierky sú dlhé, s rovnými a dobre umiestnenými žltými prstami. Kurčatá sú takmer všetky ako kohúty, okrem toho, že majú o niečo menšiu veľkosť. Najbežnejšou farbou tohto vtáka je striebro a vo väčšine prípadov sú kohúty strieborne biele s čiernym vzorom. Každé perie na hlave alebo hrudníku má čierny okraj. Na krídlach takých prúžkov by mali byť aspoň tri.

Wyandotte
Vzhľadom na husté perie sa kurčatá Wyandotu nebojí mrazov a sú dobre zháňané aj v zime, pre ktoré ich ocenia mnohí chovatelia hydiny.

Galan

Plemeno ruského pôvodu, ktoré je v našej dobe menej bežné, a potom väčšinou na súkromných farmách. Po prvýkrát sa galány alebo, ako sa nazývajú, čierne fúzatých sliepok zastúpili na výstavách až v poslednom desaťročí minulého storočia.

Galan

Špecifikácie produktu:

 1. produkcie vajec: približne 200 kusov ročne (hmotnosť jedného hnedého vajec je 60-65 g). Na dobré oplodnenie vajíčok pre 4 sliepky je potrebné mať jeden kohút.
 2. driloměry: kohúty – 3,8 – 4 kg, sliepky – 2,8 – 3 kg.
 3. Externé funkcie: Prítomnosť malých oblúkových vousov v dolnej časti hlavy. Hlava samotná je malá, ale široká, s jasne červenou hrebenatkou bez chrbtice. Oči sú hnedé, veľké. Krk je plný, stredný. Zadná časť je široká, ale bližšie k chvostovému periu sa začína zužovať. Vysoko umiestnené hrudník je konvexné a zaoblené. Telo sa javí široké a masívne, s rovným chvostom. K nej tesne prilieha pomerne malé krídla. Farba operenia je čierna so zeleným odtieňom.

Galan

Chyby plemena zahŕňajú prítomnosť peria na nohách, ľahký krúžok na krku, krátke telo, príliš vysoké alebo nízke teliesko, nedostatočne vyvinutý žalúdok. Dôvodom odmietnutia je okrem toho prítomnosť bielej farby.

Zistite, ktoré plemená sú najväčšie.

Dominique

Plemeno Dominic slúžil ako základ pre chov kurčiat Plymouth populárne, ale po objavení druhé v roku 1870, sa rýchlo stratil svoj význam a je len začiatok oživenie po 100 rokov. Dnes v USA existuje asi 1000 takýchto kurčiat, ale vo zvyšku sveta sú čoraz častejšie vtáky plemeno derivát.

Dominique

Hlavné charakteristiky kurčiat Dominikánska:

 1. produkcie vajec: približne 180 vajec za rok (hmotnosť vajíčka je asi 55 g).
 2. driloměry: kohútiku – 3,2 kg, kuracie mäso – do 2,3 kg.
 3. Externé funkcie: Kompaktné telo, veľké ružové zapekať, husté operenie, veľké okrúhle v tvare náušnice, dlhý zobák svetlo žltej farby, silný zadná časť, krátky krk, malá krídla, veľké labky a chvost vysoko zdvihnutý. Farba je čierna a biela (biely podklad peria je doplnený čiernym okrajom).

Dominique

Dôležité! Nositelia plemena Dominik neprestanú byť naložení ani v najťažších mrazoch, čo je ich významná výhoda oproti mnohým ďalším plemenám.

Kuchinskaya výročie

Ruské plemeno kurčiat, zapísané v registri v 90. rokoch minulého storočia. “Rodičia” prvých vtákov boli ruský biely, tyčový ostrov, biely Plymouth a austrálsky.

Kuchinskaya výročie

Kľúčové vlastnosti:

 1. produkcie vajec: 180 svetlohnedých vajec za rok (60 g každej).
 2. driloměry: muži – približne 3,8 kg; ženy – 2,8 kg.
 3. Externé funkcie: mäkká a jemná kože vpredu, hladké náušnice, veľké oválne laloky. Muži na krku tvorili skutočnú hrivu peria, zostupujúcu na ramenách. Krídla – krátke, dobre priliehajúce k širokému dlhému trupu. Kurčatá sú tradične menšie ako kohúty, ale všetky majú červenohnedú farbu s dvojitou čiernou fringing, mottling alebo kontúrovanie.

Kuchinskaya výročie

Aby sa zabezpečila dobrá úroveň produkcie vajec, malo by mať 13 – 14 kurčiat aspoň jeden kohút.

Prečítajte si viac o jubilejnom pleme Kuchinskej.

Legbar

Predstavitelia tohto plemena budú mať radi tých chovateľov hydiny, ktorí majú záujem o neobvyklé kurčatá. Legbary sa nielen vyznačujú vysokou mierou výroby vajec, ale dávajú aj vajcia s nezvyčajným modrým plášťom. Ich predkovia boli jarabice leggorns a pruhované plymutroki.

Legbar

Kľúčové vlastnosti:

 1. produkcie vajec: 200 – 210 modrých vajec ročne od jedného jedinca (55 – 60 g každý).
 2. driloměry: samec – 2,7-3,4 kg, samice – 2,0-2,7 kg.
 3. Externé funkcie: u mužov sú pásy na peru oveľa výraznejšie ako u kurčiat. Z ostatných plemien samíc je krásny trsy pripomínajúce perie, zatiaľ čo na hlave mužov je jasne viditeľný veľký vzpriamený hrebeň s 5-6 trnkami. Nie menej pozoruhodným rysom vtákov sú biele náušnice, charakteristické pre všetkých predstaviteľov plemena. Farba peria môže byť krémová, zlatá alebo strieborná, aj keď druhá odroda je menej častá.

Legbar

Legbary – pokojné a vyvážené vtáky, charakterizované pohyblivosťou, pokojnou dispozíciou a vynikajúcim zdravím. V mnohých ohľadoch sú veľmi podobné araucanskému plemenu.

Zoznámte sa s najdôležitejšími o kurčatách Lungar.

Maran

Jeden z starých plemien kurčiat sa objavil v roku 1895.

Maran

Medzi hlavné charakteristiky patria:

 1. produkcie vajec: asi 150 vajec čokoládového odtieňa za rok, každá 65-70 g.
 2. driloměry: Vrstvy – do 3 kg, kohúty – asi 4 kg.
 3. Externé funkcie: červeno-oranžové oči, krátky chvost, umiestnený v uhle 45 stupňov, hustý chvost, ľahké nohy a dobre opreté vonkajšie stehno. Telo je predĺžené, hlava je malá. Kohútiky sú dobre označené veľkými náušnicami. Farba peria sa líši od čierneho a medeného žltej až po striebristú a čisto bielu, hoci vo väčšine prípadov sa nájde prvý variant. Kohúti môžu mať zlaté škvrny na hrudníku.

Vajcia kurencov z maránu

Výhodou plemena Maran je vysoká odolnosť voči rôznym chorobám a neúnavnosť v zmysle starostlivosti.

Získajte viac informácií o vlastnostiach kurčiat.

Master Gray

Toto francúzske plemeno kurčiat (hoci podľa niektorých zdrojov boli v Maďarsku vyradené vtáky) je hybrid, ktorý dostal svoje meno kvôli šedo-bielej farbe peria. Chovatelia sa úplne vyrovnali s ich úlohou a priniesli produktívny vták, ideálne pre malé súkromné ​​farmy. Dnes je konzervácia a masový chov týchto sliepok vykonávaná spoločnosťou “Hubbard”, ktorá má centrá v niekoľkých krajinách naraz.
Master Gray

Hlavné charakteristiky plemena:

 1. produkcie vajec: viac ako 300 svetlo hnedých vajec za rok, s hmotnosťou približne 65 gramov.
 2. driloměry: kurčatá – do 4 kg, kohúty – do 6 kg (mäso s nízkym obsahom tuku, s dobrými chuťovými vlastnosťami).
 3. Externé funkcie: Veľká postava, masívne nohy s žltým labky, bielej a šedej perie, s vrkôčiky okolo krku a ostrý obraz, ktorý dominuje tmavé farby. Hrebenatka a ušné laloky sú malé, jasne červené.

Master Gray

Chick master šedá začne zamieňať vo veku 4,5 mesiaca a môže byť poslaný na zabitie po 1-1,5 rokoch.

Moskva čierna

Ako už názov napovedá, je ľahké odhadnúť, že chov tohto plemena je zapojený do ruských vedcov, a síce špecialisti z moskovského Štátneho statku “Sunny”. Pre vysoko produktívne hydiny, iná vysoká zrenia a životaschopnosť boli využité zástupcovia druhov New Hampshire, Brown Leghorn a yurlov crower.
Moskva čierna

Hlavné charakteristiky plemena:

 1. produkcie vajec: približne 200 stredných (60 g) vajec ročne.
 2. driloměry: kohútiky – 3-3,5 kg, sliepky – 2-2,5 kg.
 3. Externé funkcie: podlhovasté, pravidelne tvarované telo, s dobre vyvinutými svalmi, širokou hlavou a hrudná časť, stredné krku, malé vztýčeným hrebeň, zakrivené čierne zobák, oranžové oči. Laloky uší môžu byť buď červené alebo biele. Krídla – stredná dĺžka, chvost – dobre vyvinutý. Nohy sú stredne dlhé, s veľkou vzdialenosťou (u sliepok sú tmavšie ako v kohútikoch). Hlava – široká, hrudník – konvexná. Moskva čierna sliepka má veľmi husté tmavé perie, vďaka ktorému sa ťažké zimy nebojí. Kohútiky sú o niečo jasnejšie ako kurčatá, pretože ich hriva, ramená a spodná časť chrbta sú zdobené zlatou farbou. Kurčatá sú vo farbe o niečo skromnejšie než kohúty: čierne, s medovým a zlatým perím na krku.

Moskva čierna

Medzi pozitívne vlastnosti plemena patrí pokojná dispozícia a dobrá odolnosť voči rôznym chorobám z kurčiat.

New Hampshire

Toto plemeno sa objavilo na začiatku dvadsiateho storočia (normy chovu bolo registrované v roku 1935) v USA a jeho zástupcovia boli prinútení na územie bývalého Sovietskeho zväzu až v 40. rokoch 20. storočia.

New Hampshire

Prečítajte si podrobný opis plemena New Hampshire.

Kľúčové vlastnosti:

 1. produkcie vajec: v prvom roku nosia asi 200 vajec, počínajúc tretím – asi 140 kusov ročne.
 2. driloměry: kurčatá – 2,1-3 kg, kohúty – 3,25-3,75 kg.
 3. Externé funkcie: červený listový hrebeň nie je úplne priľnutý k hlave, telo je horizontálne, má hladký oblúkový vzostup v smere chvosta. Krídla pevne priliehajú k telu, perie sú široké a husté, s povinným leskom. U mužov sa na krku a hlave vyznačuje červeno-zlatý odtieň na hnedom pozadí, ale hriva je vždy ľahšia a na ňom je viditeľná vertikálna čiarkovaná vzorka. Krídla a chrbát – tmavo červeno-hnedá farba, chvost – čierna čierna, čierna so zeleným odtieňom alebo tmavým gaštanom. Perie samíc sú svetlé a jednotné farby.

New Hampshire

Dôležité! Hrebenatky kurčiat z New Hampshire podliehajú omrznutiu, takže je veľmi dôležité túto funkciu zohľadniť pri budovaní coopu.

Orpington

Staré staré anglické plemeno kurčiat, ktorých história chovu pochádza z roku 1870, je dosť stará. V týchto dňoch sa mnohí chovatelia považovali za mimoriadne nestabilní a nebrali to vážne, ale neskôr chovatelia plne ocenili všetku dôstojnosť týchto vtákov.
Orpington

Hlavné charakteristiky plemena:

 1. produkcie vajec: 140 až 160 žltohnedých vajec ročne, každá 65-71 g.
 2. driloměry: 4-5 kg ​​samcov a 3-3,5 kg samice.
 3. Externé funkcie: pomerne veľké, vysoké telo s dobre vyvinutými svalmi a niekoľko tesne priliehavých perí. Postoj – vertikálne a hlava pripomína hlavu dravého vtáka. Kohútičky sú tradične viac kurčiat, ale posledné z nich vyzerajú viac robustné, s rovným ohybom v riadku “hlava-spin-tail”. Najvyšší bod chvosta žien je blízko jeho vrcholu. V opačnom prípade sú vonkajšie charakteristiky kurčiat veľmi podobné ako v kohútiku: nízky a široký hrudník, široký chrbát, malý, pevne zatlačený na krídla tela, široké brucho. Hrebeň kohútov je charakterizovaný 5-6 zubami, je jednoduchý, stojí, nie je veľmi široký a je na krku. Iris očí v pleme môže mať oranžovú aj čiernu farbu, ktorá priamo závisí od farby peria.

Orpington

Farba poryshek Orpington môže byť veľmi pestrá, od čiernej a bielej, končiť porcelánu, čierna-biela, červená, kuropatchatym, breza a žltá, s čiernym rámčekom.

Dôležité! Aby sa dosiahla maximálna produktivita zástupcov plemena, budú musieť byť intenzívne kŕmené. Tieto kurčatá veľa jedia a stále rastú pomaly, čo sa považuje za významnú nevýhodu.

Redbro

História plemena začína Britskými ostrovmi, kde jeho prví predstavitelia získali prechodom anglického Cornwallu a malajského bojového kohúta. Avšak napriek ich anglickému pôvodu sú najväčšie chovné zariadenia pre tieto kurčatá v USA a vo Francúzsku.

Kuracie červy sa nachádzajú po celom svete, najmä v Rusku a na Ukrajine. Existujú dve odrody takýchto kurčiat, ktoré sú označené ako Redbro C a Redbro M. Charakteristiky produktivity zástupcov každého druhu sa trochu líšia.
Hubbardské kurča

Hlavné charakteristiky plemena:

 1. produkcie vajec: od 200 (Redbro C) do 250 (Redbro M), s hmotnosťou jedného vajíčka 55-60 g.
 2. driloměry: kohútikov – do 4,5 kg, kurčatá – do 3,5 kg (väčšina maximálnej hmotnosti kurčiat je už vo veku šiestich mesiacov).
 3. Externé funkcie: Veľké plemeno kurčiat s dobre označenou hlavou, hrubými nohami, dobre vyvinutými metatarzálmi, hustým perím, listnatým alebo podličným hrebeňom. Ušnice a hrebeň sú jasne červené. Farba hustého peria je červená, niekedy sa mení na červenohnedú. Niektorí farmári hovoria o existencii bielych vtákov, ale nie sú čistým krížom.

Redbro

Dôležité! Pred prvým oplodnením sa zástupcovia plemena veľmi podobajú bežným kurčatám, ako často používajú bezohľadní predajcovia a dávajú obyčajným vtákom červené vtáky.

Povaha zástupcov plemena je pokojná a pružná, všetci vtáci sú veľmi mierumiloví a len zriedka vstupujú do konfliktov s kurčatami iných plemien.

Foxy chic

Kríž maďarského pôvodu získal svoj názov kvôli charakteristike peria pokrytie (v preklade “fiktívna kura” znamená “plešaté kurča”). Doteraz tento druh vtákov patrí medzi desať najlepších európskych kuracieho kríža z hľadiska produktivity.
Foxy chic

Hlavné charakteristiky plemena:

 1. produkcie vajec: až 250 svetlo béžových vajíčok, každá 65-70 g.
 2. driloměry: kohútikov – 5,5-7 kg, kurča – 3,5-4 kg (šťavnaté mäso, ale nie mastné).
 3. Externé funkcie: husté a nádherné perie, jasné farby (od ohnivočervenej až po jasne červenú). Hlava – veľká, s priamym listovým hrebeňom červenej farby. Oči – oranžové, mierne vydutie. Zobák – žltý, stredný. Telo kurčiat je nízke, ale husto zložené, so širokým hrudníkom a rovnakým bruchom. Krídla tesne priliehajú k telu, nohy – nie veľmi dlhé, ale silné, žlté farby. Malý chvost je umiestnený vo vzťahu k telu pod uhlom 45 stupňov.

Foxy chic

Tento kríž sa vyznačuje takmer stopercentným prežitím vtáka. Kurčatá rastú rýchlo a zvyšujú hmotnosť a vo veku 20 dní vážia takmer polovicu kilogramu.

Holandsko

Holandsko je plemeno chované v 30. rokoch 20. storočia v Holandsku. V chovných prácach sa používali také plemená ako biela leggorn, červená rodland, loman a už opísaný New Hampshire.

Holandsko

Kľúčové vlastnosti:

 1. produkcie vajec: 150-200 vajec za rok (každý 45-60 g). Kurčatá začnú napučať vo veku 6-8 mesiacov.
 2. driloměry: kohútikov – 2,1-3,5 kg, kurča – 2,1-3,5 kg.
 3. Externé funkcie: Červené ušnice (niekedy s bielym stredom), jediné, šesťcípa červená zapekať (u žien je takmer kompletne visí na jednej strane), dvojaký meter operenie. “Biela” zástupcovia nemajú žiadne čierne škvrny a “pruhovaný” biely podklad je úplne pokrytý čiernymi pruhmi. Kurčatá sú vždy tmavšie ako kohúty. Perie Holandska sú husté, stredne husté, s dostatočným pubertom.

Holandsko

Podľa externých údajov pruhovaní predstavitelia tohto plemena často pripomínajú Plymouth.

Je zaujímavé dozvedieť sa o charakteristických znakoch mäsových vajec.

Kuracie mäso

Kuracie mäso nie je tak hodné pre vysokú produkciu vajíčok ako pre chutné mäso a vajcia môžu byť považované za druh bonusu pri chove. Pozrime sa na najznámejšie plemená hovädzieho dobytka.

Pomfret

Toto plemeno bolo pravdepodobne počuť mnohí chovatelia hydiny, pretože vďaka svojej pôsobivej veľkosti a pomerne vysokej produktivite sa tieto vtáky podarilo získať širokú popularitu po celom svete. Prezentácia šedého chittagongu (prvé meno plemena) sa konala v roku 1850 a už na začiatku XX. Storočia sa tieto kurčatá rozšírili na území Ruska.

Pomfret

Vlastnosti plemena:

 1. produkcie vajec: 120 krémových vajec za rok, každá 60 g.
 2. driloměry: samice – približne 3,5 kg, muži – do 4,5 kg.
 3. Externé funkcie: farba sa líši od svetlých po tmavé, ale golier kohútov vždy zostáva kontrastný: pre biele vtáky je čierny a pre čiernych vtákov biely. Predstavitelia plemena sa vyznačujú majestátnym držaním tela, so širokým a hustým hrudníkom a vysoko umiestneným telom. Hrebenica na hlave je podrodná, bez výrazných zubov na konci. Nohy sú úplne pokryté perím a to je jeden z hlavných rysov brahámov.

Pomfret

Nevýhodou predstaviteľov tohto plemena je žltá perá na perie, biela farba hriva a chvosta.

Pozrite sa na odtieň obsahov sušienky.

Maďarský obr

Tieto kurčatá smerom von vyzerajú veľmi podobne ako zástupcovia šedých a maďarských plemien, čo spôsobuje, že aj skúsení chovatelia hydiny ich zamieňajú.

Maďarský obr

Hlavné charakteristiky plemena zahŕňajú:

 1. produkcie vajec: 150-200 vajec za rok, s priemernou hmotnosťou jedného vajca 45-60 g (vrstvy začnú ležať vajíčka vo veku 4 – 5 mesiacov).
 2. driloměry: kohúty – viac ako 5 kg, vrstvy – do 4,5 kg.
 3. Externé funkcie: masívne telo s veľmi načechraným perím červeno-hnedej farby (chrbát a čiaru pozdĺž krídel sú tmavšie), chvost koňakov môže byť úplne čierny. Pečie pero robí telo ešte viac zaoblené, hrudník je plný a silný, ocas kohúta je stredný, umiestnený s miernym odklonom od zvislej línie. Chvost kurčiat je malý, takmer kolmo na chrbát. Krídla vtákov – pevne pritlačené na telo, nohy – relatívne tenké, bez peria. Hrebeň na malej hlave je slabo rozvinutý a u nosníc prakticky nie je vyjadrený.

Maďarský obr

Vajcia na ďalšiu inkubáciu sa najlepšie zakúpia priamo v Maďarsku, pretože na miestnych trhoch sa prevažne predávajú hybridy a na dosiahnutie budúcich chovaných chovov budú charakteristiky plemena s každým plodom čoraz ťažšie.

Zoznámte sa s obsahom plemena maďarského obra.

Herkules

Plemeno ukrajinského chovu brojlerov, ktorých všetci zástupcovia sú vhodnejší na chov v južných oblastiach krajiny.

Herkules

Nenáročná starostlivosť robí tieto kurčatá vhodné pre začiatočníkov hydiny a hlavné charakteristiky zahŕňajú:

 1. produkcie vajec: 150-200 vajec ročne, každá 45-60 g.
 2. driloměry: muži – asi 4 kg, kurčatá – asi 3,3 kg.
 3. Externé funkcie: dobre vyvinuté svaly hrudnej oblasti, objemné brucho, stredný chvost. Malá hlava plemena Hercules je doplnená svetlo červeným a veľkým hrebeňom v tvare listu s dlhými a dobre označenými náušnicami. Zobák a nohy sú žlté, oči sú hnedé. Štandardné farby sú biele, zlaté, strieborné, pestré a kukunkové farby.

Herkules

Pri chove plemien Hercules je veľmi dôležité sledovať správne kŕmenie vtákov, pretože sú náchylné na obezitu.

Dávajte pozor na ďalšie detaily v chove plemena Hercules.

Jersey obrie

Predstavitelia plemena sú naozaj pravdivými gigantmi v kuriatkovom svete, pretože keď sú pozorované správne kŕmené a čisté línie, kohúti môžu dosiahnuť 7-8 kg počas prvého roka života.

Jersey obrie

Naučte sa, ako chovať jerseyských gigantov v osobnej ekonomike.

 1. produkcie vajec: približne 180 vajec v prvom roku, každý 60-62 g.
 2. driloměry: kohúty – v priemere 6-7 kg, kurča – asi 4,5-5 kg.
 3. Externé funkcie. K dispozícii sú iba tri prijateľné farby v perie Jersey obri: čierna, biela a modrá, a to zodpovedá farbe zobáku a klady (v čiernej a bielej zástupcovia čierneho zobáka a ľahko nažltlé labky, zatiaľ čo modrá – žltá zobák s tmavé prúžkami). Najbežnejšie je čierne perie so zeleným odtieňom. Nohy slepcov sú šedé, chodidlá sú žlté.

Jersey obrie

Viete? Spočiatku sa plemeno nazývalo “Black Giants” na počesť ich tvorcov – bratov Black. Boli odstránené ako náhrada moriek, a preto dosahujú také pôsobivé rozmery.

Dorking

Kurčatá tohto plemena sú viac známe pre veľmi chutné a jemné mäso, aj keď pri nízkej produkcii vajec. Predkovia dorkingov boli domorodé kurčatá mesta Dorking (Anglicko) a miestne predstavitelia plemien konca 19. storočia.
Dorking

 1. produkcie vajec: najviac 150 kusov ročne (hmotnosť jedného vajíčka je 45-60 g).
 2. driloměry: kurčatá – do 4,5 kg, kohúty – asi 6 kg.
 3. Externé funkcie: päť prstov (piaty je na zadnej strane chodidla a “pozerá” up), dobre značené jedinú šesťcípej hrebeň (niektoré odrody môžu byť označené ružovú farbu). Hlava je veľká a široká a krk, husto pokrytý perím, je takmer neviditeľný. Zobák – relatívne malý, ohnutý dole. Základné normy farebné perie sú považované striebrošedá, zlato, strakatý-modrá, tmavo červené, pruhované, kukushechny a bielej.

Dorking

Dorking nie je najlepšou voľbou pre začínajúcich chovateľov hydiny, pretože vyžadujú veľmi opatrný postoj a dobré životné podmienky.

Zistite, čo hľadať pri zakladaní chovu hydiny pri chove kurčiat.

Kočinčína

Cochins boli chované v Indočíne a zaregistrované ako plemeno na začiatku 19. storočia. Na európskom území sa objavili v roku 1843 a dodnes sa im podarilo získať značnú popularitu.
Kočinčína

 1. produkcie vajec: nízky100-120 vajec za rok (každý 50-60 g).
 2. driloměry: ženydo 4 kg, muži – približne 4,5 kg živej hmotnosti.
 3. Externé funkcie: silné telo, vysoké krídla, perie v tvare sedla, hladké, vertikálne stojace hrebeň s rovnakými zubami. Okrem toho predstavitelia plemena sú charakterizovaní pretiahnutými, silnými bokmi a širokým kufrom. Na pozadí hustého chvosta sa ocas často javí krátky. Lalky a vousy sú jasne červené. Farba peria by mala byť prevažne čierna, so zelenkastým odtieňom, hoci je povolený aj fialový odtieň. Tam sú tiež biele, modré, bledožlté, jarabovité cochins.

Kočinčína

Všetci predstavitelia plemena sa neodlišujú od svojich vysokých požiadaviek na podmienky ich údržby. Môžu odolávať nízkym teplotám a môžu robiť bez chôdze.

Objavte najviac neobvyklé plemená kurčiat.

Mechelenská kukačka

Jeden z najpopulárnejších druhov radu mäsa. Jeho názov pochádza z starobylého belgického mesta, aj keď to bude vyzerať inak v rôznych jazykoch. Takže na území predrevolučného Ruska zo 17. storočia sa Mechelenské sliepky nazývali Kuku de Malin, dnes však z tohto dlhého názvu existuje len “Malin”.

Zistite, aké sú plemená mečelenského kukačka.

Pri chove plemena boli použité také slávne kurčatá ako Flinders Cuckoos, Brahms, Číňania, Šanghaj a zástupcovia niektorých iných plemien.
Mechelenská kukačka
Všetci zanechali svoju “imprint” na vlastnosti Mechelenských sliepok, ktoré sú dnes vyjadrené nasledovne:

 1. produkcie vajec: 140-160 vajec za rok, s hmotnosťou 60 g každej.
 2. driloměry: kohútičky – 4-5 kg, kurča – 3-4 kg (mäso je jemné, s jemnou štruktúrou).
 3. Externé funkcie: Stupnatá, hustá postava, kvôli ktorému kurčatá nie sú veľmi agilné a nemôžu lietať. Krídla – krátke, tesne priliehajúce k zadnej časti a paralelné s ňou. Telo je umiestnené horizontálne. Na ňom dobre vystupujú chrbtový, hrudný a ramenný pás. Chvost je krátky, dokonca aj pre kohúty. Nohy – husto perie z vonkajšej strany a vnútorné úplne nahé. Najbežnejšia farba je pruhovaná alebo škvrnitá, aj keď sa nachádzajú čisto biele, strieborné, čierne alebo dokonca modré odrody Mechelenských sliepok. Hlava vtáka je pomerne priemerná, s červenou tvárou a malým jednoduchým hrebeňom, ktorého zadným koncom je horizontálne trup. Náušnice a ušné lúče – ohnivá červená farba, predĺžená. Iris očí – oranžovo-červená.

Mechelenská kukačka

Dôležité! Rýchla sada telesnej hmotnosti kurčiat sa vyskytuje počas prvých 6 mesiacov života, po ktorých klesá chuť do jedla a muži môžu byť poslaní na zabitie.

Jačmeňské kurčatá

Dnes je ťažké povedať presne, odkiaľ pochádza toto plemeno, ale prvá zmienka o javánskych kurčiat pochádza z roku 1853. Podľa niektorých správ je to americké plemeno, ktoré sa dostalo na naše územie zo Severnej Ameriky, ale toto vyhlásenie nie je úplne potvrdené.

Jačmeňské kurčatá

Čokoľvek to bolo, ale dnes máme hydinu so súborom pozitívnych charakteristík:

 1. produkcie vajec: 150-200 vajec za rok, za 45-60 g.
 2. driloměry: kohútiky – 4,5 kg, kurčatá – v priemere 3,6 kg.
 3. Externé funkcie: obdĺžnikový tvar kmeňa, dobre vyvinuté svalové tkanivo (viditeľné na zaoblenom prsníku, na bokoch, bokoch a nohách). Brucha vrstiev je výraznejšia ako bruško, pečenie je husté, s krásnym odtokom. Štandard poskytuje dve možné varianty farby: čierny + agátový príliv a rozkvitnutá s ľahkou impregnáciou na každom perie. Existujú aj čisto biele jávské kurčatá, ale väčšinou v Amerike.

Jačmeňské kurčatá

Všetci predstavitelia plemena sú v ich starostlivosti nenáročných a pokojne robia bez chôdze, čo z nich robí v chove veľký zisk.

Štúdium hodnotenia chovu kuracieho mäsa.

Dekoratívne kurčatá

V porovnaní s ktoroukoľvek z vyššie uvedených smerov kurčiat, ozdobné horniny sú oveľa menej časté. Sú zbytočné použiť ako zdroj vajec alebo mäsa, ale môžu sa stať skutočnou dekoráciou takmer každej výstavy. Dekoratívne kurčatá sú veľmi blízko k bojovým plemenám, ale majú svoje vlastné vlastnosti. Zoberme si najobľúbenejšie z nich.

Appenzeller Spitzhauben

Toto švajčiarske plemeno v domácom chove je oveľa menej bežné ako iné. Zjavilo sa to vďaka úsiliu chovateľov, ktorí sa snažili získať vták s ideálnym hrebeňom v tvare V, dobre viditeľným trsom a relatívne vysokou produktivitou vajíčok.
Appenzeller Spitzhauben

 1. produkcie vajec: približne 150 vajec (s hmotnosťou do 40 g).
 2. driloměry: muži – do 2 kg, kurčatá – do 1,5 kg.
 3. Externé funkcie: Farba vtáka sa môže pohybovať od čistého čierneho po modrého, zlatého a strieborného. Posledné predstavitelia, ktorí sa učia, je jednoduché, pretože na pozadí bielej základne je zreteľne viditeľné čierne lemovanie. Existujú dva poddruhy plemena: skutočná shpitshauben ( “nalepenie hrebeň”, a vyzerá ako klobúk) a Appenzellských barthyuhner, ktorá sa konala hrebeň perie fúzy a ružový hrebeň. Všetci predstavitelia plemena sa vyznačujú elegantnou postavou a dlhým krkom s malou hlavou. Na pozadí celého tela sa ocas môže zdať dosť veľký, s takmer vertikálne vyčnievajúcim perím. Dúhová – hustá, plná – hustá.

Appenzeller Spitzhauben

Appenzeller Spitzhauben nemá vysoké požiadavky na životné podmienky a pokojná povaha vtákov pomáha spolu s ostatnými predstaviteľmi kurenieckého sveta.

Naučte sa, ako si pri nákupe vyberiete kurča, alebo sa postavte, ako urobíte vykurovanie, vetranie a osvetlenie.

Ayam diniani

Predstavitelia tohto plemena vás určite nezamieňate s iným, lebo od labiek a končiac hrebeňom sú úplne čierne kurčatá. Prichádzali k nám z Indonézie, kde ich mnohí domorodí ľudia stále používajú na rituálne účely a dávajú im nadprirodzenú moc.

Ayam diniani

Hlavné charakteristiky plemena zahŕňajú:

 1. produkcie vajec: asi 100 svetlohnedých vajec s hmotnosťou 50 g každej.
 2. driloměry: kohútyasi 1,8 až 2 kg, kurča – 1,2 až 1,5 kg.
 3. Externé funkcie: hlavná je úplne čierna farba tela, nielen perie, ale aj mäso. Dokonca aj kosti by mali mať čiernu farbu, nehovoriac o hrebeň, náušnice a jazyk. Hlava – malá, hrebenatka – rovná, listová. Telo sliepok je úzke, stredne dlhé, s krídlami, ktoré sa naň priliehajú. Chvost je nádherný, s dlhými pleteninami.

Ayam diniani

Ayam diniani – plaché kurčatá, ktoré vyhýbajú ľuďom a pokúšajú sa s ním minimalizovať kontakt.

Je zaujímavé zoznámiť sa s najlepšími ruskými plemenami kurčiat.

kapucňa

Okrem toho, že niektoré francúzske gudány sa vyznačujú svojimi dekoračnými vlastnosťami, zvyšné vtáky majú tiež dobrú produktivitu, vďaka čomu môžu byť chované v záujme získania vajec a mäsa.
kapucňa

 1. produkcie vajec: až 150 vajec za rok (s hmotnosťou 45-60 gramov).
 2. driloměry: muži – približne 3 kg, ženy – 2,5 kg; trpasličí odroda – asi 1 kg.
 3. Externé funkcie: krásny a veľmi zamračený trsy na hlave, skrývajúci mušle. Všeobecne platí, že dekoračné kurčatá sú veľmi podobné veľké Gudanov, len menšie: hrudníka a brucha zaoblených ramien – široký telo je v tvare valca. Chumáč nezakryje matné oranžové oči. Hrebene majú rovnaké okvetné lístky. Na nohách je piaty prst, ktorý rastie nahor.

kapucňa

Mäso a dekoratívne gudány sú priateľské a mierumilovné vtáky, ale v prípade potreby kohúti môžu ukázať svoju odvahu a odhaľovať páchateľa.

Yokohama

Presný čas vzhľadu tohto plemena nie je dnes známy, ale skutočnosť, že jeho zástupcovia vyzdobili záhrady orientálnych šľachticov pred niekoľkými storočiami, je skutočnosťou. Pozoruhodní ľudia považovali yokohama za stelesnenie vtáčej planéty a uctievali ju.

Možno práve preto je druhým názvom plemena phoenix.

Yokohama Cock

Kľúčové vlastnosti:

 1. produkcie vajec: nie viac ako 150 vajec za rok, s hmotnosťou 50 g.
 2. driloměry: kohútikov – 2-2,5 kg, kurčatá – 1,5-1,8 kg.
 3. Externé funkcie: veľmi dlhý chvost, ktorý môže dosiahnuť dĺžku 3 metre. Farebné perie – biele s bodkami a sedlom červenej farby alebo úplne špinavé biele (v zriedkavých prípadoch sú strieborné kurčatá). Pečenie je husté, ale s prítomnosťou chumáča. Na nohách chýba perie. Telo je predĺžené, s konvexnou hrudnou časťou vyčnievajúcou dopredu. Hrebeň sa podobá matici, náušnice sú jasne červené, stredne vyvinuté. Oči môžu byť buď tmavo hnedé alebo červeno-žlté.

Yokohama kuracie mäso

Dôležité! Spolu s domorodými zástupcami jokohamského plemena dnes existuje aj nemecká pestrá vtáčia s kratším chvostom.

Campin

Vonkajšie kurčatá sa považujú za severovýchodnú časť Belgicka, po ktorom je názov plemena. Najbližším “príbuzným” je plemeno fayumi, ktoré sa chytilo na európskom území z Egypta pred niekoľkými storočiami.

Campin

Hlavné charakteristiky kampaní:

 1. produkcie vajec: 135-145 vajec za rok, s hmotnosťou 55-60 g.
 2. driloměry: kohútikov – 1,8-2,6 kg, kurčatá – 1,5-2 kg.
 3. Externé funkcie: malá veľkosť kmeňa so silnými, pomerne dlhými nohami a sotva viditeľnými holenami (tmavo modré pinyóny sú pomerne malé). Brucho a hrudník – výrazné. Hrebeň je listnatý, mäsnatý, s piatimi až šiestimi hroty (v kohútich stojí vertikálne av kuriatkach visí bokom). Perie je husté, na hlave a krku úplne biele a o niečo nižšie sa mení na bielu s tmavými inklúziami na hrive. Chvost samcov je svieža, čierna s tmavozeleným odtieňom a perím perím. V iných častiach tela majú obe pohlavia rovnakú farbu: pruhované perie má geometrický vzor.

Campin

Campíny sú veľmi mobilné vtáky, ktoré jednoducho nemôžu zostať na jednom mieste dlhú dobu a potrebujú pravidelnú chôdzu.

Kurčatá kempingu, inak – vločka, rozdeľte na zlatú a striebornú odrodu.

Crevecoeur

Ďalšie elitné plemeno kurčiat, známe ľuďom z dávnych čias. Predpokladá sa, že prvé vtáky boli odstránené v 15. storočí v dedine v Normandii nazývanej Crevecker, ktorá bola následne pridelená samotným kurčatám.

Crevecoeur

Charakteristické vlastnosti plemena:

 1. produkcie vajec: približne 120-140 vajec od jedného jedinca za rok (hmotnosť jednej semenníka je 60-65 g).
 2. driloměry: muži – 3,5-4,0 kg, sliepky – 2,8-3,5 kg.
 3. Externé funkcie: Silná, ťažká, čierna trsy na hlave, ktorá pozostáva z dvoch častí, niekedy dokonca aj s klíček. Oči – žlté, s odrazom, ušné laloky – mierne operené, náušnice – malé. Okrem toho sa kurčatá tohto plemena odlišujú hodvábnym vousom, ktoré sa hladko spoja s nádržami. Zobák – silný a zakrivený dole, v podstate je čierny, ale sú tu tiež ružové odtiene. Silný krk má mierne sklon k chvostu, má nádhernú hrivu peria. Hrudník je široký a svalnatý. Späť – silný. Chvost je široký, s perím tvaru polmesiaca. Zvyčajne je farba sušienok bližšia k čiernej farbe, ale niekedy sa môžete stretnúť s bielymi, modrými a slepenými slepačami. S vekom sa objavujú a bledé odtiene.

Crevecoeur

Pri prekročení plemena môže cracker s dorking a cochin získať viac odolných jedincov so zvýšenou chuťou mäsa.

Zistite, aké sú špecifiká obsahu plemena cracker.

Lakenfelder

Presný pôvod týchto kurčiat nie je dnes známy, avšak mnoho vedcov hovorí o ich belgických koreňoch. Chovatelia-milenci dlhú dobu prekročili miestne plemená s ostatnými, vďaka čomu bolo možné získať dobrých predstaviteľov mäsa a vajíčok.
Lakenfelder

 1. produkcie vajec: až 180 vajec ročne, v priemere 55 g každej.
 2. driloměry: kohútikov – 1,7-2,2 kg, kurčatá – 1,5-2,0 kg.
 3. Externé funkcie: exclusive farba peria, poskytuje pre vtáky biela tela, krídla a späť, v kombinácii dokonale s čiernym krku a chvosta (v niektorých prípadoch, čierne perie možno nájsť aj na krídlach). Telo je svetlé, nohy, ako zobák, sú šedé. Hrebene majú tvar líca, jasne červenú farbu a vyniknú veľmi dobre na pozadí čierneho krku. Laloky uší sú úplne biele. Dobre viditeľné a veľké oči sú zaoblené a dúhovka je farebne červeno-oranžová farba.

Lakenfelder

Lakenfelders môžu slúžiť ako skutočný príklad priateľnosti a vzájomného porozumenia, a vo vzťahu s osobou sú tiež modelom porozumenia. Ak chcete udržiavať poriadok pre 10 kurčiat, stačí len jeden muž.

Orel ruský kaliko

Toto plemeno bolo rozšírené v 70-tych rokoch 20. storočia 19. storočia. V tom čase boli jej zástupcovia hromadne vyvážaní do európskych krajín, kde získali ceny na rôznych výstavách (ruská hydinárska spoločnosť schválila normu Oryol calico v roku 1914).
Orel ruský kaliko

 1. produkcie vajec: 150 – 180 vajec za rok, s hmotnosťou 58 – 60 g (mladé kurčatá sa začínajú narodiť až vo veku 7-8 mesiacov).
 2. driloměry: muži do 3,5 kg, samice – do 3,0 kg.
 3. Externé funkcie: predĺžené trup, hrubé žlté nohy, krátky, rovný chvost, orelová hlava, s dobre definovanými superciliary oblúkmi. Hrebenok je vo forme pečate, sú hrnce a vousy. Krk – zúžený na základňu. Okrem toho je farba peria považovaná za rodokmeň: červeno-motýľovitý, s čiernymi a bielymi škvrnami na hnedom pozadí. Niekedy je možné spoznať úplne biele kurčatá s čiernym, čiernym, motýľovým, šarlátovým alebo orechovým sfarbením.

Orel ruský kaliko

Pri chovných kurčatách tohto plemena ich budú musieť vytvoriť najprirodzenejšie podmienky existencie s možnosťou celoročnej chôdze (nemajú strach z nepriaznivého počasia).

Získajte informácie o pravidlách chovu kureniec Orel.

Pavlovsky Chickens

Ďalšie staré plemeno ruského chovu, ktorého história nie je známa. Všimli si Pavlovských sliepok až na konci XIX. Storočia, keď boli vtáky takmer na pokraji vyhynutia. Dnes sú mimo nebezpečenstva a dokonca začínajú poľnohospodári chovajúc pôdu Pavlovians vo svojom statku.

Pavlovsky Chickens

Hlavné charakteristiky sú:

 1. produkcie vajec: približne 70 až 90 vajec za rok (každý 50 g).
 2. driloměry: muži – do 1,9 kg, ženy – 1,2-1,4 kg.
 3. Externé funkcie: Mocné telo, mierne predĺžené a horizontálne nastavené. Perie sa tesne priliehajú k telu a pokrývajú nielen harmonický kmeň vtákov a labiek, ale aj hlavu. Na hornej strane je veľký hrebeň, silne pripomínajúci korunu (v kohútiach je výraznejšia u kurčiat – o niečo menej). Nemenej významnou črtou plemena sú nádherné fúzy, batoľatá a perie. Farba pavlovských sliepok môže byť dvoch druhov: zlatá s čiernymi bodkami a striebristá, s rovnakými škvrnami.

Pavlovsky Chickens

Výhodou plemena je vysoká odolnosť voči namáhaniu. Medveď nie je ľahké vystrašiť, najmä ak je vedľa nich muž. V hejne sa takmer okamžite identifikuje vedúci, ktorý sa pokúša potláčať zvyšok jeho autoritou.

Zoznámte sa s jemnosťou chovných Pavlovských kurčiat.

poľský

Poľské plemeno kurčiat nemá nič spoločné so štátom s rovnakým názvom a podľa niektorých zdrojov sa objavilo na území Ázie. Odtiaľ v XII-XIII storočia. vták bol prepravovaný do moderného Poľska, kde pokračoval v jeho rozvoji. Väčšina chovateľov dodržiava túto teóriu výskytu kurčiat, ale všetky nuansy a okolnosti v tejto veci sú stále tajomstvom.
Poľské plemeno kureniec

 1. produkcie vajec: najviac 120 kusov ročne.
 2. driloměry: muži – 2,6 kg, ženy – najviac 2 kg.
 3. Externé funkcie: výrazný hrebeň, ktorý je výsledkom kužeľovej štruktúry lebky. Vtáčik v tvare písmena V sa stráca medzi ostatnými sviežimi perami a viac ako zamračené obočie. Náušnice môžu byť takisto výrazné a takmer nepostrehnuteľné a vo farbe peria sú dominantné farby bielej a čiernej, s okúzľujúcou vzorovanou hranou. Chvost poľských kurčiat nie je na rozdiel od iných plemien konštantnou charakteristikou a môže byť veľký alebo malý.

Poľské plemeno kureniec

Viete? V surovom vajci bude žĺtok vždy v centrálnej časti, v rovnakej vzdialenosti od všetkých stien škrupiny.

Bojové sliepky

Bojové sliepky už dlho používajú ľudia na organizovanie kohútik. V niektorých krajinách to nie je len zábavou alebo koníčkom, ale takmer národným športom, takže dnes je v tomto smere veľa druhov vtákov. Zvážte vlastnosti najobľúbenejších druhov.

Azil

Toto indické plemeno prišlo do Európy v 19. storočí a ešte stále nestratilo popularitu chovateľov kurčiat. Muži sú veľmi školení a sú schopní bojovať “v ringu” počas mnohých striedajúcich sa bojov, pre ktoré sú ocenení fanúšikmi takýchto zábavy.

Azil

Pokiaľ ide o rodokmeňové funkcie, tieto zahŕňajú:

 1. produkcie vajec: iba 50-60 malých semenníkov ročne (hmotnosť jednej do 40 g).
 2. driloměry: sa mení v závislosti od rozmanitosti kuracích psíkov. Tak, kohúty poddruh rezanie hmotnosť 2,0-2,5 kg (kuracie – 1,5-2,0 kg), zatiaľ čo Kulanga môže dosiahnuť 5-6 kg, hoci oni sú zriedka použité v boji.
 3. Externé funkcie: chrumkavé a robustné postavenie, pomerne krátke nohy a husté perie. Rovnako ako ostatné bojové plemená, azilky sú charakterizované dobre vyvinutým svalstvom tela, silným zobákom a snoticky temperom. Telo je krátke a pomerne široké, ramená sú tlačené dopredu a na svalnatých žltých nohách sú jasne viditeľné ostré ostruhy. Červené uši bez náušníc. Farba peria môže byť veľmi odlišná, ale častejšie je čierno-hnedá alebo čierna a biela, s rôznymi rozdielmi v rozložení týchto farieb. Veľkosť a postoj kurčiat je dôležitejším parametrom ako kresba a farbenie.

Azil

Napriek svojmu temperamentu sú tieto kurčatá veľmi priložené k majiteľovi a kedykoľvek je to možné, kohúty vykazujú svoje výhody.

Naučte sa podrobne o boji proti kurníku.

malajský

Ďalšie staroveké indické plemeno, ktoré sa dlhodobo rozvíja na území európskych krajín. Nadšenci hydiny chovajú tieto kurčatá, aby udržali silné a silné vtáky s vynikajúcimi bojovými vlastnosťami.

malajský

Medzi hlavné charakteristiky plemena patria:

 1. produkcie vajec: nie viac ako 100 vajec za rok, s hmotnosťou 50 až 70 g.
 2. driloměry: muži – asi 6 kg, ženy – asi 4,2 kg.
 3. Externé funkcie: hlboké oči, výrazné superciliary oblúky, silný zobák, malý hrebenatok (pripomínajúci polovicu vlašských orechov smerom von), nezrelá tvár. Rovnako ako všetci bojovníci, telo malajských kurčiat je široká, s konvexnou chrbtovou čiarou a vysoko zdvihnutými ramenami. Krídla – vysoká, široká, tesne priliehajúca k telu. Umiestnenie trupu je prakticky vertikálne. Perryshk na tele nie je moc, a na niektorých miestach môžete vidieť načervenalú pleť. Farebné perie – prevažne čierne, s nazelenalým alebo perleťovým odrazom. K dispozícii sú tiež také odrody farby ako meď, biela a dokonca aj modrá.

malajský

Vzrušená povaha malajských kurčiat ich nebráni dobre liečiť ľudí, ale keď sa starajú o vtáky, človek by nemal veriť kohútiam bezpodmienečne: v slepom dome by nemali byť žiadne ostré pohyby.

Starý anglický boj (bentamka)

Ďalšie staroveké plemeno kurčiat, ktoré podľa niektorých zdrojov existuje už viac ako tisíc rokov. Spočiatku sa tieto vtáky chovali len ako bojovníci, ale v 50. rokoch sa ukázali ako dobrí účastníci na dekoratívnych výstavách. Preto, ak máte záujem iba o boj, potom je lepšie uprednostniť rozmanitosť Carlish, zatiaľ čo pre estetické účely je žiaduce použiť zástupcov poddruhu Oxford.

Prečítajte si viac o odrodách bentamského kuracího plemena.

Staré bojovanie v angličtine

 1. produkcie vajec: približne 50 vajec za rok, s hmotnosťou 40 g každej.
 2. driloměry: muži – 2-3 kg, ženy – 1,75-2 kg.
 3. Externé funkcie: s malými rozmermi, svaly sú jasne viditeľné. Sternum je menej rozvinutý ako u iných plemien “stíhačiek”, telo je trojuholníkové, so šikmým chrbtom a stredným chvostom. Krídla a zaoblené lopatky sú pevne zatlačené na kufor. Hrebenica, laloky a oči sú jasne červené. Farebné perie môžu byť veľmi rozmanité: od zlaté a modro-pšenice, končiace čiernej a bielej s koláčom. Vo všeobecnosti tento parameter nie je veľmi dôležitý, pretože v prvom rade sú vždy bojové vlastnosti kurčiat.

Staré bojovanie v angličtine

Viete? Kurčatá kladú vajcia len vo svetle, takže aj keď sa blíži čas na odchod vajíčok, ale v tráve je tma, bude sliepka čakať na vhodné osvetlenie.

Sumatra

Títo bojovníci pochádzajú z Indonézie a podobne ako predchádzajúce verzie sa považujú za predstaviteľov veľmi starého plemena. Genetickí predkovia kurčiat Sumatra (pomenované podľa ostrova) sú podľa niektorých zdrojov džungľovými kurčatami a kempingmi. Toto plemeno bolo prinesené do Ameriky v roku 1847 a odtiaľ sa rozšírilo do iných krajín.

Sumatra

Špeciálne funkcie:

 1. produkcie vajec: až 150 vajec za rok, s hmotnosťou 60 g každej (pre odrodovú trpasličí, hmotnosť vajec nepresahuje 30 g).
 2. driloměry: muži – do 3,5 kg, ženy – do 2,5 kg. Trpasličí kurča váži nie viac ako 800 gramov a muži – asi 1,5 kg.
 3. externý vlastnosti: plochá hrudná časť s miernym bruchom pod ňou. Chvostové perie je dlhé a dobre vyvinuté. Hlava je malá, ale má nezvyčajnú fialovú farbu. Hrebeň na ňom je červeno-fialový. Na nohách mužov sú dvojité alebo dokonca trojité ostrohy, ale tu nie sú žiadne perie. Zvyšok telesného peria tesne prilieha k nemu a môže mať medenú, bielu a modrú farbu, hoci najčastejšie sú kurčatá čiernej farby so zeleným alebo perleťovým odtokom.

Sumatra

Sumatran nemôže byť trvalo držaný v zajatí, ale pri organizovaní prechádzky je potrebné vziať do úvahy ich schopnosť lietať: nie je vylúčený útek z malej hrádze.

Odporúčame vedieť, ktoré kurčatá majú najhorší charakter.

Shame

Shamo je poddruh malajských kurčiat, ktorý sa prvýkrát objavil v Európe v roku 1953. Existujú tri odrody týchto bojových vtákov: veľké o-shamo, stredné chushamo a pygmy co-shamo. Napriek rôznym parametrom majú všetky podobné vlastnosti vzhľadu a charakteru.
Shame

 1. produkcie vajec: až 60 vajec za rok, s hmotnosťou 35-60 g, v závislosti od druhu vtáctva jedného alebo druhého druhu.
 2. driloměry: veľké vtáky dosahujú 3-5 kg ​​(podľa pohlavia), priemer – 2,5-4 kg, trpaslík – 0,8-1,2 kg.
 3. Externé funkcie: mierne pretiahnutá a široká hlava (zdá sa, že je na zadnej časti hlavy hlboká, je malý hrebeň), silné obočie a hlboké oči, dobre vyvinuté tvárové svalstvo. Hrebenatka je podrodná, ale iba na začiatku, ďalej sa podobá na orech. Náušnice – mierne viditeľné a červený hltan takmer dosahuje krk. Hrudná časť je veľmi široká a konvexná, holá hrudná kosť vyčnieva dopredu. Dlhý a široký chrbát je pokrytý vzácnym perím, aj keď na krídlach sú “plešaté škvrny”. Chvost sa nedá nazvať široký, je neustále spúšťaný smerom dole. Nohy, ako sa má bojovať s kurčatami, sú svalnaté a majú trny. Farebné štandardy sa považujú za čisto čierne perie alebo čierne perie s nádychom červenej, striebornej, svetlej, hnedej, porcelánovej alebo modrej farby.

Shame

No, tu sme na konci revízie najobľúbenejších plemien moderného kuracieho mäsa. Po preskúmaní vlastností každého smeru si môžete ľahko vybrať najvhodnejšiu voľbu pre seba, čo je najdôležitejšie, nezabúdajte, že okrem produktivity a vonkajších vlastností je žiaduce podrobne sa naučiť a pravidlá starostlivosti o vybraného vtáka. To je jediný spôsob, ako pestovať najlepších predstaviteľov každého plemena.


Loading...