Pokyny na použitie lieku Dietrim pre králiky

Ditrim
Napriek sláve králikov ako najaktívnejšie chovné domáce zvieratá, tieto domáce zvieratá neprekonávajú choroby, s ktorými je potrebné bojovať pomocou veterinárnej medicíny.

Dietrim je jedným z hlavných liekov na liečbu infekčných ochorení u králikov.

Dietrim: aký druh drogy

Liečivo pozostáva z dvoch hlavných aktívnych zložiek – sulfadimezínu a trimetoprimu a je moderným kombinovaným antibakteriálnym činidlom. Prípravok je sterilná transparentná kvapalina žltej alebo svetložltej farby.
Dietrim pre králikov
Fassetsya Dietrim v utesnených sklenených fľašiach, uzavretých gumovou zátkou a izolovaných zhora s kovovým blistrovým uzáverom. Dávkovanie lieku – 20, 50 alebo 100 ml.

Viete? Králiky majú na prednej a zadnej nohe iný počet pazúrov. Existuje päť pazúr pred prednými končatinami a štyri v zadnej časti.

Hlavnými výhodami spoločnosti Dietrim sú:

 • účinný boj proti infekciám;
 • neumožňuje stabilné pôsobenie patogénov;
 • hypoalergénnosť a malý toxický účinok.

Proti tomu, čo sa používa

Dietrim je pomerne všestranný nástroj, ktorý pomáha bojovať proti patogénnym baktériám v rôznych častiach tela zvieraťa.

Zoznámte sa so základnými ochoreniami králikov, ako aj s chorobami králikov, ktoré sú nebezpečné pre ľudí.

Terapia sa úspešne vykonáva s rôznymi infekčnými ochoreniami v nasledujúcich orgánových systémoch:

 • respiračný trakt;
 • gastrointestinálny trakt;
 • genito-močového systému.

Dietrim pre králikov

štruktúra

Ako už bolo uvedené, liek sa skladá z dvoch hlavných účinných látok – sulfadimezínu a trimetoprimu. Tieto antibiotiká organicky vzájomne dopĺňajú svoj účinok, takže ich zmes má silný účinok a sú ocenené veterinármi a králikmi.

Dôležité! Použitie lieku pre králiky v pokynoch nie je samostatne regulované, takže pred jeho použitím sa skôr konzultujte s veterinárnym lekárom než s liečením sama.

Zloženie diéty (na ml):

 • sulfadimidín (sulfadimidín) – 200 mg;
 • trimetoprim (40 mg;
 • pomocné zložky (benzylalkohol, 2-pyrolidón, tiosíran sodný, dvojsodná soľ, destilovaná voda).

Návod na použitie

Tento liek je predpísaný pre hovädzí dobytok, kone, ošípané, psy. Ale u králikov je táto droga nádherným všeliekom pre infekčné ochorenia. Je len potrebné dodržiavať odporúčania pre jeho príjem pre toto konkrétne zviera.

Intramuskulárna injekcia

Dávka lieku je rovnaká pre rôzne domáce zvieratá – 1 ml na 10 kg živej hmotnosti. Pre dospelého veľkého králika, ktorého hmotnosť je asi 10 kg, je teda vhodná len injekcia 1 mg Dietrimu. V prípade mierneho alebo stredného priebehu ochorenia sa liečba v tejto dávke uskutočňuje raz denne.
Dietrim pre králikov
Ak je zviera vážne choré, potom prvé 2-3 dni môžete urobiť dve injekcie denne. Celkovo je tento kurz určený na 3-7 dní, počas ktorých by malo dôjsť k výraznému zlepšeniu stavu.

Dôležité! Zavedenie tohto liečiva je pre zviera dostatočne bolestivé a na mieste injekcie sa môže vyskytnúť hematóm. Je potrebné pozorne sledovať, aby sa následné injekcie neuskutočnili na tom istom mieste.

požití

S ohľadom na morbiditu a podávanie účinných látok v nekomplikovaných prípadoch lepšie odpájkovacie domáce zvieratá preferujú čerstvo pripravený roztok prípravku – do jedného litra vody sa pridá k 1 mg Ditrima. Prevencia také zmesi sa vykonáva po dobu troch dní.

A liečba môže byť podľa dvoch schém – buď nepretržite 5 dní, alebo troch dní užívania, prestávka na dva dni a opäť tri na terapiu.

preventívne opatrenia

Napriek pozitívnej spätnej väzbe na používanie tejto drogy, v niektorých prípadoch je potrebné ju nepoužívať. Organizmus každého zvieraťa je individuálny, preto sa môže prejaviť jednoduchá intolerancia zložiek, ktoré tvoria Dietrim.
Dietrim pre králikov

kontraindikácie

Dytrim by nemal poskytovať takéto skupiny králikov:

 • ženy počas tehotenstva;
 • zvieratá s patologickými stavmi obličiek a pečene;
 • osoby s precitlivenosťou na zlúčeniny sulfanylamidovej skupiny.
Králiky sú náchylné k chorobám, ako je pasteurelóza, kokcidióza, listerióza, myxomatóza, vredy v ušiach. A tiež zistiť, ako pomôcť králi so slnečným a tepelným šokom a čo robiť, ak králik kýchne.

Nežiaduce účinky

Pri dodržiavaní odporúčaní lekára a pokynov k lieku nevyvolávajú vedľajšie účinky z jeho užívania.

V prípade prekročenia dávky alebo obdobia užívania lieku môže mať králik vedľajšie účinky:

 • narušenie gastrointestinálneho traktu, prejavujúce sa ako hnačka;
 • porucha obličiek alebo pečene.

V tomto prípade sa Dietrim zastaví a ošetrí probiotikami, vitamínmi a výplachom žalúdka alkalickými roztokmi.

Ako už bolo uvedené, ďalším vedľajším účinkom užívania liekov vo forme injekcie je silné pocity bolesti spôsobené injekciou. Na traumatizovanom mieste môže dôjsť k vzniku modrín alebo začervenania, ktoré po skončení liečby zmiznú.
Dietrim pre králikov

Je možné jesť mäso po použití drogy

Obdobie stiahnutia lieku z tela zvieraťa je približne osem dní. Až po tomto období vyliečeného domáceho zvieraťa môže byť zabitý a jeho mäso použité na výživu.

Viete? Maternica králika je rozvetvená, čo dáva fyziologickú príležitosť znášať dve vrhy z rôznych koncepcií naraz a dokonca aj od rôznych mužov. A koncepcia môže mať iné pojmy.

Pomáhame králikom zabrániť výskytu smrteľných ochorení pre nich je dosť jednoduché – nie je potrebné husto obsadiť bunky, je potrebné držať zvieratá v čistých, suchých a teplých miestnostiach. Tiež nezabudnite na správny spôsob kŕmenia, vitamínových doplnkov a prevenciu pomocou rovnakého Dietrim.