Plum pre región Moskvy. Opis odrôd. Vysádzanie a starostlivosť

Najlepšie odrody sliviek v regióne Moskva

Veľké množstvo odrôd sliviek nie je vyvolané ani rôznymi chuťovými preferenciami svojich milovníkov, ale aj územiami, pod ktorými chovatelia prispôsobovali každú odrodu.

Najmä v moskovskom regióne sa chovajú viac ako tucet rôznych sliviek. V článku ukážeme všetky vlastnosti odrôd a povieme im, ako ich pestovať a starať sa o ne.

Vyberáme odrody pre každú chuť

Slivky sú známe nielen svojim dobrým vkusom, ale aj ich liečebnými vlastnosťami. Okrem toho medzi odrôd nájdete rôzne veľkosti a vo farbe ovocie. Medzi Podmoskovnyi slivky sú skoré a neskoré dozrievanie, odlišné z hľadiska skladovania a hlavného účelu. Aby sme sa nemali mýliť pri výbere, podrobne popíšeme najznámejšie odrody.

Plum sort “Smolinka”

Podmienky dozrievania sliviek

Vynikajúca škála sliviek, ktorá je široko rozšírená v celom strednom Rusku a je vynikajúca pre pestovanie na predmestiach. Na výrobu tejto odrody sa použila slivka “Ochakovskaya Zheltaya”, ale vo vzhľade “Smolinka” je skôr ako jej druhý rodič – odroda “Renklode Ullesa”.

Charakteristickou črtou tejto odrody sú jej plody, ktoré majú veľmi pravidelný symetrický oválny oválny tvar so slabým rozvinutím brušnej sutúry.

zrejúce ovocie váži asi 35 gramov. Farba hornej vrstvy hustého kôry je tmavočervený odtok tejto odrody pokrytý voskovým povlakom. Dutina kože má žltozelenú farbu. Celulóza je sladká a veľmi jemná, žltá, dost šťavnatá. Chuťou je dezert.

ovocný tejto odrody dozrieť skôr – približne v období od 14. do 25. augusta. Okrem toho, že sú konzumované surové, slivky odrôd “Smolinka” sú veľmi dobré pri výrobe sušených sliviek, sušenia a mrazenia.

Strom môže vyrastať až na výšku 5,5 metra, čo umožňuje odkazovať sa na vysoké stromy. Tvar koruny je oválny, zahusťovacie médium. Kôra stromu má hnedastú farbu, zatiaľ čo jej povrch je veľmi hrubý.

Rozmanitosť je celkom dobrá, za jednu sezónu z jedného stromu sa zhromažďuje približne 20 kilogramov zrelých plodov vysokej kvality. V tomto prípade strom začína prinášať ovocie veľmi skoro, už v druhom alebo treťom roku rastu stromov.

Stojí za zmienku nielen vynikajúce chuťové vlastnosti plodov tejto odrody, ale aj jej stálosť a rýchle dozrievanie plodov. V mrazivých zimách je strom tejto odrody stredne veľký, ale veľmi rýchlo regeneruje a obnovuje svoje vetvy postihnuté nízkymi teplotami. Tiež vysoká schopnosť zotavenia je veľmi pozitívna pri prerezávaní stromu.

Smolinka rastie viac v oblasti amatérskych záhradníkov, ale chovatelia ju veľmi využívajú ako darca takých vlastností ako vynikajúca chuť a veľká veľkosť ovocia.

Plum “Smolinka” nie je schopný samovoľne znečisťovať. Preto používa peľové slivky “Blue Dar”, “Over-the-top”, “Opal”. Veľká veľkosť stromu zaberá veľa záhradného priestoru a robí to nevhodným zberom. Vetvy sa môžu zlomiť pod hmotnosťou zrelých sliviek a vyžadujú podporu.

Plum sort “v pamäti Timiryazev”

Druh

Táto odroda je vhodná na pestovanie nielen na predmestiach, ale dokonca dokonale vyhovuje zvyšku regiónu stredného Ruska a oblasti stredného Volga. Slivka bola vyrobená v dôsledku prechodu takých odrôd ako “Victoria” a “Skorospelka Krasnaya”, z ktorých získala vynikajúcu chuť a vynikajúci vzhľad.

zrejúce slivky Táto odroda má tvar ovocia, strednej veľkosti – váži iba asi 22 gramov. Horná farba ovocnej kože je žltá, pokrytá veľkou červenavou škvrnou na slnečnej strane slivky.

Charakterizované subkutánnymi prúdmi, ktoré majú červenú farbu. Ventrálna šijacia švanda v blízkosti slivky “Pamäť Timiryazev” je prakticky neviditeľná.

Žlté mäso je jemne zrnité v štruktúre, ale veľmi husté. Juiciness ovocného média, ale zároveň ich vôňa robí chuť neopakovateľná. Ak hovoríme o chuti, potom stojí za zmienku vyššiu kysnutosť. Špecialisti chuť drez bol hodnotený na 4,2 bodov s 5 možných. Na 100 gramov ovocia sa nachádza asi 11 mg kyseliny askorbovej.

akosť slivky “V pamäti Timiryazev” považované za neskoro. Zrelosť ovocia je na konci augusta. Obdobie výberu ovocia je najmä obdobie od 28. augusta do 3. septembra.

Táto odroda sa dá odlíšiť aj stredne vysokým drevom. Jeho koruna je charakterizovaná zaobleným klenutým tvarom. Vetvy koruny nie sú husto rozložené, čo prispieva k priemernému stupňu výsadby stromov. Strom je tiež charakterizovaný kvapkajúcimi výhonkami, ktorých kôra má svetlohnedú farbu.

Ovoce-nesú časti slivky “Na pamiatku Timiryazev” sú ročné výhonky. Niektoré druhy plodov sú tiež tvorené na kyticu. Prvá plodnosť stromu prichádza vo veku 4 rokov a môže trvať až 21 rokov.

Je dôležité, aby odroda bola samozhášaná a nespôsobovala ťažkosti s poprašovaním. Napriek tomu je výnos odrody mierne väčší ako priemer. V priemere je výnos na strom približne 9 kg za sezónu.

Táto odroda je samozhášaná

Venovať pozornosť tejto triede je spôsobené dobrou kvalitou ovocia a vysokou vhodnosťou na prepravu. Okrem toho je odroda samozhášaná a je dokonale obnovená po rôznych škôd (aj po orezaní).

drevo pekný odolné voči mrazu, hoci si vyžaduje veľkú pozornosť prípravy na zimu. Odolnosť odrody voči suchám je priemerná, strom je veľmi hygrofilný.

S takýmito ochoreniami sú prakticky neovplyvnené slivky ako klyasterosporióza a slivková slivka “na pamiatku Timiryazova”. Okrem amatérskej záhrady, odroda dobre rastie a plodí v priemyselných záhradách.

Okrem starostlivej prípravy na zimné obdobie bude strom musieť trvať veľmi dlho, aby ho ochránil pred poškodením kliešťami. Ovocie môže byť pravidelné, ale to neznamená, že strom bude potešiť úrody rok po roku. Na experimentálnych staniciach sa zistilo, že zo 16 rokov rastu stromov bolo iba 5 z nich neplodných.

Je tiež zaujímavé čítať o odrodách sliviek v tvare stĺpca

Plum sort “Blue Bird”

Slivky

Veľká rozmanitosť pre moskovskú oblasť, ktorá sa vyznačuje svojimi jasne modrými plodmi. Krimeňskí vedci, ktorí priniesli túto odrodu, použili ako darca slivku “maďarský kaukazus” a doplnili ju o “Kabardian Early”.

Severný Kavkaz teda bol prvým regiónom, v ktorom bol Bluebird vypustený. K dnešnému dňu je však dosť rozšírený v strednej, najmä na predmestí.

Odroda je vynikajúca ovocie Veľké veľkosti, ktoré sú v hromadnej forme asi 45 gramov. Tvar ovocia je široko oválny. Povrch ovocia má fialovú farbu, ktorá je pokrytá zhora veľmi hustou vrstvou vosku. Z tohto dôvodu sú ovocie, ktoré stále visia na strome a ktoré sa nikomu nedotkli, zdanlivo modrošedé.

Farba mäsa modrého vtáka je žltá. Zároveň je veľmi hustá a neobvykle chutná. Chuťové vlastnosti ovocia sú veľmi vysoké, ktorý je zabezpečený sladkosťou buničiny. Kameň plodu je veľmi ľahko oddelený od mäsa. Môžete použiť ovocie nielen čerstvé, ale aj po spracovaní na rôzne typy konzervácie a sušeného ovocia.

“Modrý vták” je druh strednodobého dozrievania. Plody sa stávajú vhodnými na spotrebu okolo polovice augusta.

Strom tejto odrody sa vyznačuje veľkou veľkosťou. Aj vysoký strom je kombinovaný s veľkou okrúhlou korunou. Vetvy stromu nie sú veľmi početné, nezhustujú korunu a nechajú ovocie dozrievať súčasne.

Veľké a ťažký strom môžu mať veľmi vysoké výnosy. Okrem toho, nesie ovocie drevo pravidelne. Stojí za zmienku aj výhoda, že slivka “Blue Bird” je rýchlo rastúca odroda a prvé plodiny je možné zozbierať 2-3 roky po zasadnutí stromu.

Popri všetkých uvedených výhodách a výhodách odrody stojí za to venovať pozornosť jeho vlastnej plodnosti. Navyše plody, ktoré majú výborný vzhľad, veľkosť a chuť, sú vhodné na prepravu na rôzne vzdialenosti. Nebojí sa triedy nízkych teplôt, existuje veľmi vysoká odolnosť voči najčastejšie sa vyskytujúcim ochoreniam sliviek – moniliáza, klyasterosporióza a polystigmóza.

Pre túto odrodu neexistujú prakticky žiadne nevýhody. Jedinou nevýhodou je jeho hrubá a rozľahlá koruna, ktorá zaberá veľa záhradného priestoru. Ale ak si myslíte, že táto koruna prináša neuveriteľné množstvo plodín, potom mínus sa automaticky zmení na veľmi tučný plus.

Ako sa správne starať o moskovský región klesá?

Slivky, ktoré sú špecificky určené pre moskovský región v centrálnom regióne, sa neodlišujú od všetkých ostatných zhromaždení v súlade s požiadavkami na starostlivosť. Napriek tomu je však potrebné zamerať sa na najdôležitejšie aspekty, ktoré pomôžu pestovateľom nielen pestovať vynikajúci a pravidelný strom, ale získať z neho pravidelné a chutné plodiny.

Po prvé, prerezávanie

Prerezávanie stimuluje rast plodov

Orezanie plodín sa odporúča rovnako ako zvyšok záhradných stromov. Jediný rozdiel je v tom, že nie je tak náročná pri tvorbe koruny.

Okrem stimulácie rastu stromu a tvorby veľkého ovocia, prerezávanie sliviek pomáha bojovať proti rôznym chorobám. Je to kvôli boju proti chorobám, najčastejšie sa odporúčajú prerezávať na jar a nie pred nástupom mrazu.

To sa robí za účelom poškodenia stromu po odstránení konárov poškodením mrazom. Smažte slivku už po rozkvitaní listov a dokonca aj v lete, aby strom necítil ostré zmeny teploty.

Prerezávanie by malo byť vykonané veľmi ostrým nožom a ak je to možné, nerezajte vetvu, ale ihneď ju odstráňte.

Hlavnou úlohou záhradníka nie je len odstránenie nadbytku, poškodených alebo suchých konárov, ale tiež snažiť, aby ste nepoškodili kôru slivky, ako to môže spôsobiť ochorenie. Nezabudnite rozmazať miesta plátkov, najmä veľké vetvy, pomocou záhradných výparov.

Po druhé, hnojivo

Na hnojivo slivka nie je náladový a môže sa bezpečne vyvíjať bez nich. Ale pretože vy pestujete strom, aby ste získali plodiny, nemôžete robiť bez kŕmenia.

Je dôležité to vedieť V prvých rokoch oplodnenia stromu to nestojí za to. V skutočnosti, po jarnej výsadbe, že ešte nie je čas sa usadiť dobre a takmer žiadnu schopnosť absorbovať živiny z pôdy, a ak to začne robiť to bližšie k pádu je príliš rýchly rast sadenice môže značne ovplyvnené čoskoro mrazy.

V druhom roku rastu drevo by sa malo oplodniť dusíkom. Oplodnenie stromu sa odporúča v prvej a druhej polovici júna a zavádza dusíka ako napájanie. Pri 10 litroch vody sa pridá iba 2 lyžice. Močovina (môže byť nahradená kvapalinou “Ideal”).

Hnojenie sliviek by malo zahŕňať tri hlavné etapy:

  1. Pred kvitnutím stromu dobre kopáme pôdu a zvlhčujeme ju živným roztokom: na 10 litrov vody 2 lyžice močoviny + síranu draselného. Norma pre jeden strom je asi 30 litrov tohto riešenia.
  2. V čase, keď plody na strome tvoria a majú požadovanú formu v pôde, je dôležité, aby sa voda, s 2 lyžice rozpustený v nej. močovina, 3 lyžice. nitrofoski (je uvedená norma s výpočtom pre 10 litrov vody). Jeden strom bude dosť 20-25 litrov takéhoto riešenia.
  3. Po plodení strom vyžaduje zalievanie s roztokom 2 lyžice. síranom draselným a 3 polievkové lyžice. superfosfát. Na jednom strome je potrebné nalievať až 35 litrov takéhoto riešenia.

Teraz o zavlažovaní švestkami

Je dôležité nezabudnúť na napájanie, v ktorom je švestka veľmi potrebná

O zalievanie veľa bolo povedané v predchádzajúcom pododseku, ale okrem zavlažovania za účelom hnojenia, je potrebné, aby voda a práve tak. Koniec koncov Slivka je veľmi vlhká rastlina a silne nesie sucho.

Preto, aby sa zvlhčila pôda okolo stromu by mala byť pravidelne vo všetkých letných mesiacoch a dokonca aj v septembri. V tomto prípade pravidelne stonajte strom, inak hrozí riziko prasknutia ovocia.

Skutočnosť, že ste prežili zalievanie, svedčí o žltej farbe listov a o vyschnutí vrcholu stromu.

Nakoniec sa pripravte na zimu

Varenie slivky na zimu by malo byť veľmi opatrné, pretože dokonca relatívne zima odolné odrody môžu trpieť mrazom. Veľkou nevýhodou sliviek je to, že keď sa strom otvorí skoro, kôra môže stuhnúť, čo spôsobí praskanie kôry.

Mladé stromy nielen väzba na silný kolík, ale tiež úplne spojiť celú korunu v jednej hromade. Pri veľkých stromoch, ktoré už nie je možné tak viazať, je každá vetva pripevnená k samostatnému kolíku.

Pôda okolo stromu je pokrytá snehom a seno.

Požiadavky na pestovanie sliviek

Vyberte si miesto na pestovanie sliviek

Plum veľmi miluje dobre osvetlené miesta. Preto, pri pokládke záhrady v každom prípade Nenechávajte slivky iné stromy. Tiež nedovoľte, aby slivka pristála na miestach, ktoré sú vyfúknuté vetrom. V tomto prípade riskujete stratu plodín, aj keď strom je veľmi kvitnúci.

Priame pristátie

Jamy pod drezom sa vykopávajú niekoľko týždňov pred priamym pristátie. Súčasne sa vykopáva hlbšie na 60 centimetrov, horná vrstva pôdy sa zmieša s kompostom 2 na 1 a naleje do dna jamy. V jame je tiež užitočné riadiť silnú stávku, ku ktorému viazame naše sadenice po výsadbe. Kôp by mal byť umiestnený na severnej strane sadenice.

Pri spúšťaní a vpichovaní sliviek je dôležité zvážiť, aby koreňový krk bol umiestnený nad povrchom pôdy približne o 5 centimetrov. Napokon po páde pôdy bude klesať nezávisle na požadovanej hĺbke a jeho spúšťanie pod pôdu v žiadnom prípade nemožno tolerovať.

Po výsadbe stromu by mal byť dobre zalievaný a zakryť pôdu okolo nej rašelinou alebo humusom (to umožní dlhšie udržať vlhkosť v zemi).

Pre výsadbu slivky v regióne Moskve je najlepšie vybrať jar. Hoci v zásade sa slivka často vysadzuje na jeseň. Ale na predmestí strom nebude mať čas prejsť do stavu pokoja pred nástupom mrazu, takže to môže jednoducho zmraziť a neopustiť na jar.