Plemeno mäsa Dorking kurča – rysy kultivácie, opis plemena

Mäso z kuracieho dorkingu
Dorking – plemeno kureniec, ktoré sa považuje za jedno z najlepších v smere mäsa. Predstavitelia plemena majú atraktívny vzhľad a ich mäso je šťavnaté, mäkké a má bohatú bielkovinovú kompozíciu. Vtáky sú vysoko produktívne mäsové výrobky a sú často preferované poľnohospodárom, ktorí sa zaoberajú výrobou kuracieho mäsa.

Opis plemena Dorking

Dorking kurčatá sú skutočnými anglickými aristokratmi. Začiatok plemena je oficiálne datovaný až v roku 1874, hoci prví reprezentanti sa už od roku 1845 zúčastnili výstav. Vtáky boli vyvezené v mestečku Dorking County Surrey v Anglicku.

Cieľom bolo vytvoriť výber z produkcie kuracie mäso, ktoré by mohli rýchlo priberanie na váhe a dobre znášaný nie sú najpriaznivejšie poveternostné podmienky v Anglicku – vysoká vlhkosť vzduchu a daždivé.

Pri výbere sa zúčastnilo rímskymi sliepok, ktoré boli vyvolané na britských ostrovoch Rimanmi veľmi, veľmi dlhú dobu – pred takmer 2000 rok – a to v I. storočí po Kristovi.

Títo vtáci mali dobrú hmotnosť, rástli rýchlo, ale ťažko tolerovali miestne klimatické podmienky, a preto často bolesť a zomierali. Chovatelia sa rozhodli vytvoriť nové plemeno kurčiat, ktoré by boli schopné tolerovať vysokú vlhkosť vo Veľkej Británii.
Mäso z kuracieho dorkingu
Pre toto staroveké rímsky mäso kuracie krížené miestnymi domorodými plemenami, ktoré nedali dobrý výnos z mäsa, ale boli dokonale prispôsobené prírodným podmienkam Britských ostrovov.

Aby sa dosiahlo mäsových plemien kurčatá pestované ako je Langshan, la splachovacie brána, Jersey obor Kohinhina, Cornish, Plymouth, Orpington, Faverolles kurča.

Takto bolo pomenované Dorkingové plemeno, pomenované podľa mesta, kde bol prvýkrát odhalený sveta. Oficiálne uznanie plemena však nebolo okamžite poskytnuté konzervatívnym Angličanom.

Štandard plemena bol uznaný takmer za 30 rokov vďaka vedcom z Ameriky, ktorí prejavili záujem o nového chovateľa. A hoci dnes sú dorkingy skôr nápadné vtáky, s primeranou starostlivosťou sú schopné tolerovať zmeny teploty, nízku vlhkosť a zimnú zimu.
Mäso z kuracieho dorkingu
Vysoký ukazovateľ mäsových výrobkov a možnosť pestovania vtákov v stredných šírkach spôsobujú, že tieto kurčatá sú veľmi populárne medzi chovateľmi hydiny.

Vonkajšie značky

Norma plemena Dorking sa vyznačuje nasledujúcimi znakmi vonkajšieho vtáctva:

 • hlava dosť veľká, so širokým čelo;
 • hrebeň je listový alebo niekedy ružový, veľmi veľký a vzpriamený v kohútikoch a menší u kurčiat a ohnutý na jednu stranu;
 • zobák je malý, hrot je ohnutý;
 • náušnice stredné, široké, zaoblené;
 • krk krátky a široký;
 • kmeň veľký a masívny štvoruholníkový, podlhovastý a široký;
 • široké, rozvinuté krídla, tesne priliehajúce k bokom;
 • chrbát je široký, ale bližšie k chvostu mierne zužuje;
 • hrudník široký, vyvinutý, svalnatý;
 • chvost je objemný, veľký, pripomínajúci ventilátor;
 • nohy veľké, nie dlhé, zdobené tenkými a dlhými klincami;
 • plus rovnakej farby ako zobák, častejšie sú svetlo ružové, bledožltej alebo bielej;
 • perie je nafúkané a husté.

Mäso z kuracieho dorkingu

Živá hmotnosť dorkingu je nasledovná:

 • kohúty vážia od 3,5 kg do 4,5 kg;
 • klose váži od 2,5 kg do 3,5 kg.

Farba plemena môže byť veľmi rôznorodá, farebná a krásna.

Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili s hodnotením kurčiat na výrobu mäsa.

Je akceptovateľné rozlišovať tieto základné odrody farby:

 • biela – vtáky jasne bielej farby bez jediného farebného bodu. Na pozadí snehovo bieleho peria sú kontrastované jasné šarlátové náušnice a hrebene; Biela farba
 • viacfarebný – v celom pečení je zaznamenaná modrá kvapka peria. Na akých vrcholoch vtákov s touto farbou sú takmer vždy ružové;
  Odporúčame skontrolovať, či je kohút s sliepky uvedených vajec, prečo sliepky únavy pri navzájom, koľko by malo byť sliepok na kohúta, keď začnú behajú kuracie kuričiek, čo keď kurčatá zle vykonaná a únavy pri vajcia, ako odstaviť kura násadových vajec potrebujú.
 • strieborná sivá – krk, krídla a chrbát kurčiat sú zdobené krásnym strieborným perom, ale dolná časť kufra (hrudník, brucho a chvost) je úplne čierna; Strieborná šedá farba
 • japonský – krk, chrbát a pás sú ozdobené podlhovastým nažltnutým perím a chvost a spodné telo sú čierne; Japonskej farby
 • zlatý – horná časť tela je jasné a krásne červené a zlaté perie a chvost a dolnej časti tela tmavá – hnedo-šedé perie majú čierne škvrny; Zlatá farba
 • pruhované – na vrchole trupu vtáka pokryte perie červenohnedej farby s bielymi impregnáciami. Na čiernom hrudníku a nohách sú viditeľné belavé body. Zlatá farba
Dôležité! Vtáky, ktoré majú bielej farby, dávajú menšie výnosy z mäsa a majú nižšiu produktivitu ako ich rozmanité bratia. Avšak kvalita ich mäsa je lepšia, bohatšia na bielkoviny a chutnejšie.

znak

Postava Dorkings je celkom dobrá. Tieto vtáky nevykazujú zvláštnu lásku k boju a nie sú osobitne kontroverzné, aj keď niekedy majú potýčky. Boj o nadradenosť medzi kohútmi vznikajú častejšie v príliš veľkom stáde.

Aby sa minimalizoval počet cvikov v kohútich, odporúča sa začať mužov v takom pomere, že na každých 10 klusov by bol 1 vodca. Ak existuje viac kohútov, často sa budú bojovať a zraniť sa navzájom.
Dorking kurčiat
A ak sú menšie, počet oplodnených vajíčok bude trpieť a celková tvorba slepcov. Vďaka temperamentu sú dorkingi celkom aktívne vtáky. Sú zvedaví a napriek svojej veľkej veľkosti, ako aktívnej zábave, potrebujú tieto vtáky priestranné priestory, kde je dostatok miesta na aktivitu.

V opačnom prípade kurčatá Dorking nie sú agresívne, nie rozzlobené, nie pútavé. Majú živú, zvedavú povahu, sú dobrí a majú miesto pre seba.

Materinálny inštinkt

Napriek tomu, že mnohé hybridné plemená kurčiat po skončení výberovej práce strácajú svoj prirodzený inštinkt inkubácie, dorking sa môže pochváliť, že sa im to podarilo udržať.

Dusky tohto plemena sa stávajú krásnymi sliepkami. Oni dobre sedia vajíčka, zahrievajú ich s ich teplo po celú dobu, a potom veľmi úzkostlivo starať o rastúce potomstvo po dobu 2 mesiacov.
Kuracie mäso na vajciach
Prežívajúci inštinkt vyliahnutého dorkingu a vynikajúce materské návyky umožňujú mladým poskytovať dobrú starostlivosť a tým zlepšiť ich prežitie.

Dôležité! Napriek tomu, že dospelí sú z hľadiska obsahu, a môže sa beztrestne relatívne nenáročná vydržať teplotné extrémy, ich potomkovia sú veľmi citlivé na okolitých podmienkach v prvých troch týždňoch života prostredia.

Kurčatá sa veľmi bojí ťahov a studených, a veľmi potrebujú vysoko kvalitné, výživné a bohaté vitamíny, minerály sa živia. A sliepky pomáhajú chrániť kurčatá pred nepriaznivými podmienkami, ohrievajú ich, chránia a prenášajú plody, až kým sa nestanú úplne nezávislí.
Kurčatá Dorking

Výhody a nevýhody plemena

Plemeno Dorking má nasledujúce výhody:

 • vysoká produktivita mäsa;
 • vynikajúce vlastnosti chuti a kvality mäsových výrobkov;
 • Rýchle dozrievanie nosníc;
 • rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti;
 • vyvinutý inštinkt inkubácie;
 • atraktívny vzhľad.

Avšak okrem zjavných výhod má dorking určité nevýhody:

 • výnimočnosť podmienok údržby a dodávky;
 • zvýšil dopyt detí o životné podmienky v prvých troch týždňoch života;
 • priemerná výroba vajec;
 • osobitná potreba kvalitnej výživy u mladých ľudí, ktoré predčasne dozrievajú, zatiaľ nie sú ukončené.

Kuracie dorkovanie

Zrenie a ukladanie vajec

Dorking kurčatá sú predčasné, pretože majú pubertu veľmi skoro – v 4. mesiaci života. Je to plné skutočnosti, že mladé kurčatá začínajú nosiť vajcia, keď sami stále rastú.

Dôležité! Nedostatok výživy mladých vtákov vedie k tomu, že kluby sú v čase puberty stále nedostatočne rozvinuté. Rýchla precocita priamo závisí od výživy krmiva a pravidelnosti kŕmenia. Keď sa udržiava diéta, kurčatá rastú rýchlo, začnú bobtnať skoro a majú dobré zdravie.

A pretože majú zvýšenú potrebu výživy, bohatú na vitamíny, bielkoviny a stopové prvky, majú najmä zvýšenú potrebu vápnika. Yaytsenoskost v Dorkings je priemerný, čo je veľmi príjemné, pretože plemeno sa považuje za čisto mäso.
Kuracie vajcia
V roku sa kurčatám podáva 120 až 140 kusov vaječných výrobkov. V prvom roku výroby vajec môžu byť tieto ukazovatele mierne vyššie. Hmotnosť vajíčka je malá alebo stredná – od 55 g do 65 g. Farba škrupiny je biela.

Dorking kurčiat

Napriek tomu, že dospelí sú relatívne odolní, ich mláďatá v prvých troch týždňoch života sú veľmi slabé a citlivé na nepriaznivé podmienky. Zvlášť sa kurčatá veľmi bojí prievanu a nie je dostatok teploty teplého vzduchu.

Dôležité! kurča utratenie, aby sa zabránilo ochorení v celom plodu a stádo v prípade chorého mláďaťa, a tiež pomáha udržiavať v budúcnosti len silné a odolné jedinca, že iba posilňuje materskú zásobu a pomáha eliminovať väčší a silnejší budúce generácie.

Zvýšená vlhkosť a vlhkosť sú škodlivé pre mladé zvieratá. Pri kúpe kurčiat na trhu alebo pri získavaní nového plodu pod slepicou je vždy nevyhnutné starostlivo preskúmať vtáky a vyliečiť slabých a chorých.
Kuracie dorkovanie
Takže kurčatá podliehajú zabíjaniu, ktoré sú:

 • sú pokryté príliš malým chmýřom alebo ak majú plešaté škvrny;
 • Majú krivé nohy s poruchami;
 • majú bezvýraznú a príliš bledú farbu;
 • prekročili zobák;
 • vyzerať slabá, neaktívna, zle zjedená;
 • majú poruchu trávenia a sú zafarbené kvapalnými pruhmi.

Na farbu mladých je ťažké určiť, čo bude perie pre dospelého vtáka, pretože chumáčika sa úplne zmení na pero pre dospelých. Existujú však niektoré zákonitosti. Je zrejmé, že svetlohnedý chumáč mláďat naznačuje, že dospelí budú mať japonskú alebo zlatú farbu.

V počiatočných štádiách chmýrskych predstaviteľov je chumáč nasýtený, krídla a chrbát sú tmavé a na zadnej strane sú ľahké pásy, ale brucha sú súčasne biele. V bielej farbe zástupcovia plemenných mláďat majú nezvyčajný strieborný chmý.
Kuracie dorkovanie

Kŕmenie kurčiat

Kŕmenie kurčiat od prvých dní života by malo byť veľmi výživné, bohaté na bielkoviny, vitamíny a stopové prvky. Záruka zdravia nielen mladých, ale aj budúcich dospelých je práve v bohatej strave od narodenia.

Naučte sa, ako kŕmiť mláďatá v prvých dňoch života, ktoré môžu byť uvedené do kurčiat, ako im dať zelenú, ako používať infračervené lampy na vykurovanie kurčatá.

Mláďatá rastú veľmi rýchlo a rýchlo pribúdajú na váhe, jeho telo produkuje väčšie nároky na nutričnú hodnotu krmiva, než iné plemená kurčiat, pretože potrebujú, aby sa aktívne reagovať na potreby rastúceho organizmu.

Video: kŕmenie kurčiat

Kŕmny režim a strava by mali spĺňať základné požiadavky:

 1. Od prvého dňa života sú kurčatám podávané teplé, teplé fľaše, ktoré sú pripravené z prudko zváraných vajec, jemne obrusovaných obilnín, s prídavkom ovsených a kyslých mliečnych výrobkov.
 2. Výrobky z kyslého mlieka sú potrebné na malé dorkovanie, aby uspokojili stále rastúcu potrebu vápnika. Preto môžu byť kurčatá kŕmené kyslou mliekom alebo tvarohom.
 3. Od tretieho dňa života je možné začať pridávať rôzne jemne nasekané zeleniny do mash-buchty. Môže to byť lucerna, ďatelina alebo žihľava. Pred pridaním do kaše sa bylinky musia opaľovať vriacou vodou, aby zabili patogénne mikroorganizmy, ktoré sa v nich môžu nachádzať.
 4. Tiež užitočné pre deti bude prítomnosť v strave varenej zeleniny. Môže to byť napríklad dýňová a mrkva. Zeleniny sú varené a rozdrobené až do konzistencie štiepanej zemiakov, po ktorej sa pridajú do kaše.
 5. Prítomnosť iba zelene a zeleniny pre kurčatá Dorking nestačí na plný rast. Kŕmenie kurčiatIch zvýšené potreby si vyžadujú špecializované hotové vitamín-minerálne doplnky. Pridajte ich do krmív podľa pokynov a veku kurčiat.
 6. Kostná a rybia múčka sú nepostrádateľné prísady vo výžive mladých a dospelých kurčiat.
 7. Kurčatá by mali mať stály prístup k čistej a čerstvej pitnej vode. Nemali by byť smädné. Aby sa zabránilo mnohým infekčným chorobám, do vody sa môže pridať veľmi slabý roztok manganistanu draselného.

Po troch týždňoch života sa môžu kurčatá začať prevádzať na dospelé krmivo.

Dôležité! Príprava hubov je nevyhnutná bezprostredne pred každým kŕmením. Predbežná príprava a dokonca krátke skladovanie podporujú šírenie patogénnych patogénov patogénnych mikroorganizmov, v ktorých sú mladí jedinci obzvlášť citliví.

Starostlivosť o kurčatá

Starostlivosť o mladé dorking, okrem kŕmenia by mal brať do úvahy dva dôležité faktory – teplota a vlhkosť. Kuracie dorkovanie Kurčatá sú mimoriadne citlivé na zmeny teploty a zomierajú s výrazným poklesom teploty.

Spočiatku majú dosť neohrozené zdravie, takže prvé tri týždne by mali byť v dobre vyhrievanej miestnosti. Teplota by mala byť v rozsahu +30 ℃. Po uplynutí tejto doby sa teplota vzduchu musí každý týždeň znížiť o 3 ° C.

Pretože tento ukazovateľ je príliš vysoký pre dospelé stádo, plod s mláďatom sa uchováva v samostatnej miestnosti, ktorá je vybavená potrebami mladšej generácie. Teplotný režim sa udržuje pomocou ohrievačov.

Vynikajúce s touto úlohou zvládnuť infračervené žiarovky. Optimálnu teplotu možno posúdiť správaním kurčiat. Cuby, ktoré zmrazia, budú držať zdroj tepla, kuchkavatsya a stringe.

Video: správna výživa a obsah kurčiat

Pri nadmernom vykurovaní sa vyhnú zdroju tepla, objavia sa pomalé a smädné. Ak je teplota optimálna a kurčatá sú pohodlné, sú veselé, aktívne, zvedavé, budú škriabať, budú sa pozerať na seba a budú sa zaoberať svojimi “vtáčkovými záležitosťami”.

Druhým dôležitým ukazovateľom je vlhkosť. Jednoducho by to nemalo byť. Kurčatá sa veľmi bojí vlhkosti, zhoršujú sa a zomierajú v podmienkach vysokej vlhkosti. Preto by miesto ich údržby malo byť suché a teplé, bez najmenšej kondenzácie.

Nezabudnite na dobré vetranie miestnosti. Nemalo by to mať prievan, ale aj vzduch nemôže stagnovať, pretože to prispeje k hromadeniu vlhkosti a vzduch sa stane hustým a stale.
Kuracie dorkovanie
Vrh je ďalšou nuansou pri chove kurčiat, pretože sa môže stať zdrojom hromadenia nadmernej vlhkosti, špiny, odpadu, zvyškov potravy a v dôsledku toho sa stáva zdrojom násobenia patogénnych baktérií.

Viete? Anglický ornitológ Joe Edgra dokázal, že kurčatá sú schopné zažívať emócie a dokonca aj empatii. Sú smutní a šťastní, schopní sa pripojiť k sebe alebo k osobe a dokonca môžu vcítiť.

Podstielka by preto mala byť vždy čistá a suchá. Vyčistite ho každý deň, najlepšie dvakrát alebo trikrát počas dňa.

Materiálmi na podstielku môžu byť piliny, slama, seno. Hlavná vec je, že by mala byť teplá a suchá. Po kontaminácii vrhu sa postupne nahrádza.
Kuracie dorkovanie

Obsah a rast

Podobne ako kurčatá, dospelé stádo potrebuje teplo a sucho. Pre hospodárske zvieratá je potrebné neustále a pozorne sledovať izoláciu chorých vtákov, aby sa dobre a pravidelne živili, a tiež nepovoliť faktory, ktoré by mohli spôsobiť smrť hospodárskych zvierat.

Priestory družice by mali byť dobre izolované a suché. Tu sú návrhy neprípustné. Okrem toho musí byť hydina vybavená všetkými potrebnými zariadeniami pre vtáky – napájačky, kŕmne žľaby, útulné hniezda, hniezda v strednej výške a jaseňové kúpele.

Dobré vetranie je nevyhnutným atribútom vtáčieho domu. Vzduch by nemal stagnovať a vlhkosť by sa nemala hromadiť. Súčasne je potrebné zabrániť konceptom.
Chicken Dorkig
Suchá podlaha a čistý vrh – záruka zdravia stáda. Vrstva by sa mala pravidelne meniť, neumožňovať nahromadenie odpadu, nečistôt a zvyškov potravín. Podlaha musí byť dobre izolovaná. Vtáky by mali pravidelne ísť von.

Ak je však na ulici studené, daždivé alebo veterné počasie, kurčatá by mali byť ponechané vo vnútri. Paddock je povolený len vtedy, ak je teplota na ulici nad -8 ° C.

Napájanie

Výživa dospelého stáda, rovnako ako mladé zvieratá, by mala byť bohatá a výživná, inak budú vtáci slabé a to negatívne ovplyvní nielen nárast hmotnosti, ale aj produkciu vajec.

Odporúčame prečítať o tom, ako dať sliepkam otruby, mäsokostná múčka, rybí tuk, a kvasinky, rovnako ako to, či je možné dať kurčatá chlieb a penu.

Dospelí jedinci sú zvyčajne kŕmení mokrými vreckami na kaše jedenkrát denne a dvakrát s obilím.
Chicken Dorkig
Vyrábajú sa z komplexu rôznych produktov alebo hotových zmesových krmív. Najlepšie zo všetkého je obilie z kombinovaného krmiva.

Prečítajte si viac informácií o spôsobe klíčenia pšenice pre kurčatá, o tom, aké druhy zmiešaných krmív existujú a o tom, ako vyrobiť kašu a zmiešané krmivo pre kurčatá.

Zmes dorkingu by mala zahŕňať:

 • obilniny – pšenica, kukurica a jačmeň;
 • čerstvé zeleniny, v zime môžete nahradiť vyklíčené zrno;
 • sójová múčka;
 • koláč z slnečnice;
 • kosti, ryby a bylinná múka;
 • varená zelenina a koreňová zelenina;
 • práškové mlieko;
 • krieda, drvená škrupina, jemnozrnný štrk;
 • hydrolyzované kvasinky;
 • hotové vitamínové doplnky, ktoré sú potrebné najmä počas puberty, v prvom roku výroby vajec a kuracích sliepok počas inkubácie.

Video: dávka kurčiat

Základom stravy kuracieho kurča by malo byť kvalitné krmivo s vysokým obsahom bielkovín. Z času na čas sa do múrov môžu pridávať červy, mäsové kúsky a kyslé mliečne výrobky.

Svetlo a tepelné podmienky

Kurčatá vyžadujú veľa svetla a dlhý svetlý deň. Na to závisí ich pohoda a produkcia vajec, pretože kurčatá spěchajú len vtedy, keď je dostatočné osvetlenie.

Svetelný deň dospelého stáda by mal trvať približne 16 hodín. Toto sa musí uchovávať v zime. Z tohto dôvodu musí byť slepa dom vybavený dodatočným osvetlením.

Ak chcete ušetriť elektrickú energiu v zime, musíte dbať na to, aby sa v dome nachádzalo niekoľko okien, ktoré sa nachádzajú na južnej strane – čo zabezpečí dlhší deň prirodzeného denného svetla v chladnej sezóne.
Kurčatá Dorking
Pokiaľ ide o teplotný režim, dospelí potrebujú teplotu v hydinárni od + 11 ℃ do + 19 ℃. Ak je kurča dostatočne izolované a zimy nie sú príliš kruté, dodatočné vykurovanie nemusí byť potrebné. Upozorňujeme, že táto teplota je vhodná len pre tých jedincov, ktorí už majú starý mesiac. Mladé zvieratá potrebujú teplejšiu teplotu, ktorá sa postupne znižuje.

Choroby a liečba

Kuracie dorkovanie s nedodržaním pravidiel starostlivosti môže ublížiť.

Bude vám užitočné prečítať si príznaky a metódy liečby chorôb z hydiny.

Sú najviac náchylní na tieto choroby:

 1. Peroedy – roztoče, ktoré parazitizujú na perie vtáka, kvôli ktorému sú perá peria často perforované malými otvormi. Kurčatá sú svrbiace a nepokojné. Choroba je liečená insekticídnymi liečivami “Arpalit” alebo “Insektol”. Peroed
  Viete? V kuriatkovej “spoločnosti” existuje jasná hierarchia, ale patriarcha stále vládne. kohút skutočným vodcom stáda. Režim reguluje, informuje o začiatku dňa ráno a o zatvorení večer, vyzýva na zistené jedlo a chráni kurčatá pred predátormi.
 2. hlísty – Ovplyvniť vnútorné orgány vtákov. Kurčatá strácajú váhu, stávajú sa letargickými, pozorujú sa tráviace poruchy, zmizne chuť do jedla. Liečia sa antihelmintickými liekmi, ktoré môžu predpisovať iba veterinárny lekár, v závislosti od druhov hlíst, ktoré zasiahli sliepky. Na účely prevencie sa celé stádo ošetrí naraz.
 3. Pasteurelóza alebo vtáčia cholera – ochorenie kurčiat 2 alebo 3 mesiace. pasteurelózy
  Sú sprevádzané letargiou, zvýšenou smäd a zvýšenou telesnou teplotou, často s hnačkou a hrebeňmi a náušnicami modrou. Liečia sa lieky Sulfárom.
 4. Salmonelóza alebo paratyfóza vtákov – Mladí dospelí sú najčastejšie chorí, aj keď existujú prípady ochorenia a dospelých vtákov. Pacienti s kurčatami majú zvýšené slzenie, očné viečka bobtnajú a zatvárajú, hrudky a ťažkosti s dýchaním, vzniká penivý hnačka. Liečený furazolidonom.
 5. Infekčná bronchitída alebo nefrozeonefritída – ovplyvňuje reprodukčné orgány dospelých vtákov a dýchacích orgánov u mladých zvierat. Yaytsenoskost prestanú dlho. Infekčná bronchitída
  Pacienti vyvíjajú kašeľ, rinitídu, hnačku a depresiu. Nereaguje na liečbu.
 6. Vtáčia chrípka – mladí ľudia až do 20. dňa života, netrpí. Choroba vedie k porážke dýchacieho a tráviaceho traktu. U vtákov, dýchanie sa stáva namáhavé a chrapľavý, náušnice a hrebeň modrať, vták pomalý, zvýšenie telesnej teploty, hnačka často vyskytuje. Liečba nedáva.
 7. Pseudomor hydiny alebo atypická mor. Tiež sa nazýva vtáčia encefalitída. Mladí sú väčšinou chorí a u dospelých vtákov často prechádza asymptomaticky. Ovplyvňuje nervový systém, orgány tráviaceho traktu a dýchací systém. Najpozoruhodnejším príznakom je porušenie koordinácie pohybov, vták sa chveje, padá, spadne na jednu stranu, chodí do kruhov. Existuje ospalosť, horúčka, preťaženie hlienu v ústach a nosa, hrebeň modrý a prehĺtanie reflexu zmizne. Choroba je strašná, liečba nie je prístupná a prenáša sa na osobu. Pseudomor hydiny
  Ak je v stáde identifikovaný aspoň jeden chorý jednotlivec, všetky zvieratá podliehajú zničeniu. Mŕtve telá sú hlboko spálené alebo zakopané, predbežne posypané vápnom. Toto sú nevyhnutné opatrenia, pretože vírus je vysoko nákazlivý a húževnatý, čo vedie k 100% strate stáda.
Dôležité! Vzhľadom k tomu, veľa vtákov choroba nie je liečiteľná a nebezpečná pre človeka, vtáky množia Dorking v mladom veku (pred pubertou) sa vykonáva očkovanie proti najzávažnejším závažných chorôb Pseudomoru hydiny, salmonelózy, vtáčej chrípky a iných parazitických a vírusových ochorení.

Anglické kurčatá Dorking – “potešenie” nie je pre začínajúceho chovateľa hydiny. Tieto vrstvy, hoci majú vynikajúce výkonnostné charakteristiky, sú ešte stále veľmi obtiažne voči podmienkam zadržania.
Kurčatá Dorkig
Bez náležitej starostlivosti sa vtáci ochoria, čo prinesie len straty, okrem niektorých chorôb vtákov sú veľmi nákazlivé a prenášajú sa na osobu.

Viete? Vedci dokázali, že kurčatá môžu komunikovať. Všetky tie zvuky, ktoré sme nazývali “kokrčanie” a “húpanie”, v skutočnosti nič viac ako slová kurča. Má až 30 rôznych variácií a tvarov, ktoré sa ťažko odlíšia od ľudského ucha.

Ak chcete vytvoriť dorking vo svojej farme je len vtedy, ak ste si istí svojimi schopnosťami a budete im schopní poskytnúť náležitú starostlivosť.


Loading...