Pestovanie semien zo semien: výsadba na sadenice a starostlivosť v otvorenom teréne

trávnička
Statika (alebo ako sa nazýva aj nemortelle, kermek, limonium)populárny sušený kvet, ktorý sa už dlho používa v krajinnom dizajne mnohých európskych krajín.

Rovnako ako u mnohých krajín SNŠ, socha sa zriedka používa ako záhradný ornament, ale niektorí záhradníci sa stále zaujímajú o nuansy siatia Kermeka.

Kermek Tatar
Rastlina je pozoruhodná svojimi vysokými stopkami, na ktorých ležia svieže sviečkové sviečky – kvetenstvo rôznych farieb a odtieňov.
Preto od kvetov imortelle môžete urobiť celú kvetinovú kompozíciu, najmä ak sa naučíte správne kombinovať s inými kultúrami.

Kŕmenie cez sadenice

Existuje niekoľko spôsobov šírenia sochy, ale najčastejšie rastliny sa množia semenami alebo sa pripravujú sadenice.

Keď je lepšie sať na sadenice

Hoci je socha považovaná za nenáročnou rastlinu, keď sa pestuje zo semien, existujú určité pravidlá. Po prvé, by mal správne určiť načasovanie výsevu. V tejto súvislosti je potrebné postupovať zo špecifickej metódy klíčenia sadeníc: v kvetináčoch (špeciálnych nádobách) alebo v skleníku.

V prvom prípade je optimálny čas pre výsev semien je považovaný polovice februára, zatiaľ čo pri pristátí v skleníku je nutné počkať, kým to je možné, aby sa zahrial, a to nebude do konca marca sa stalo – v polovici apríla.

semeno
Ak vezmeme do úvahy, že stati je teplovzdušná rastlina, teplota by mala byť v rozmedzí od 15 ° C do 22 ° C bez ohľadu na zvolenú metódu. Len vtedy, keď presne viete, kedy budete sochorom pestovať sadenice, budete mať v čase kvitnúce a svieže rastliny.

Vyberte si pôdu pre výsadbu sadenice

Výsadba semien nemorálov sa musí vykonávať vo voľnej pôde, pre ktorú je vhodný podklad založený na rašeline alebo špeciálnej pôde pre sadenice. Základná požiadavka: pôda by mala byť po zalievaní ľahká, voľná a nie silno zhutnená.

Dôležité! Na zvýšenie voľnosti pôdy sa pridajú tri časti substrátu s jednou časťou piesku.

Pripravený preosiatu pôdu odvádza z vetvičiek a ďalších hrudiek trosiek, po ktorých je žiaduce pridávať mangán v primeru roztoku, alebo vo svojej kalcinované rúre, ktorá zabije všetky mikroorganizmy a škodlivým hubám.

Výsledný substrát sa umiestni do hrncov s drenážnou vrstvou a špeciálnym vypúšťacím otvorom. Pred priamym vysádzaním semien je pripravená pôda navlhčená, ale nie príliš tvrdá, takže pôda nie je príliš mokrá.

Príprava semien pred sejbou

Čo je kermek a ako vyzerá limonium, môžu byť známe mnohým záhradníkom, ale nie všetci sa dostali cez semená tejto rastliny. V skutočnosti sú pozoruhodné, pretože majú relatívne malú veľkosť a predĺžený tvar so zužujúcimi sa koncami.

Príprava pôdy
Všetky semená sú uzatvorené v ovocí, ktoré sa nemusia čistiť ani skarifikovať, aj keď sa na prvý pohľad môže zdajú byť príliš husté. Pred priamym výsevom sa niekoľko hodín nalievajú teplou vodou, aj keď je to voliteľné opatrenie.

Na dnešnom trhu sa často vyskytujú semená, ktoré už boli zbavené ovocia, ale skúsení pestovatelia, ktorí dlho pestovali tieto sušené kvety, odporúčame zasiať statiky, položiť do zeme celé rebrované ovocie.

Viete? Historická vlasť nemorálne je Solončák stredomorskej krajiny, pre ktoré sa odporúča, aby agrotechnics boli pridané do vody pre zavlažovanie soli v pomere 1 lyžica. lyžicu soli na 10 litrov tekutiny.

Sejba osiva sochy

Statica veľmi zle toleruje transplantáciu, preto odporúčame, aby ste nepozerali všetky semená v jednej krabici. V ideálnom prípade, jedno semeno by malo mať jedno semeno, pretože koreňový systém týchto rastlín je taký objemný, že pri vysiatí skupiny sa v krabici dokonca vyskytujú aj semenáčiky.

Samotný proces výsevu vám netrvá veľa času. Na pripravenej pôde rozložte semená rastliny a ľahko posypané na vrchole pôdy. Kontajnery pripravené na prepravu sa lepšie prepravujú v skleníku alebo v skleníku, a ak to nie je možné, môžete jednoducho pokryť škatule so sklom alebo filmom.

substrát
Ako môžete vidieť, je ľahké vysadiť sadenice na sadenice a hlavnou vecou je poskytnúť im vhodnú pôdu a teplé miesto na rýchle klíčenie semien. Existujú však aj iné podmienky, ktorých dodržiavanie zabezpečí maximálnu klíčivosť semien.

Podmienky na klíčenie semien

Skúsení pestovatelia vedia o niektorých trikoch, ktoré môžu urýchliť proces získania sadenice Cermex. Aby sa klíčky objavili rýchlejšie, odporúčajú odborníci mierne chodia na “nosy” semien brúsnym papierom alebo hrubou pílou, po ktorej sú lepšie umiestnené v špeciálnom stimulačnom riešení.

Alternatívne sa môžu použiť aj mokré piliny, v ktorých sa semená ponoria počas 2-3 dní. Takto pripravený materiál sa pestuje v pohároch alebo v kvetináčoch (v závislosti od toho, kde rastlina bude rásť v budúcnosti: na otvorenom teréne, v prímestskej oblasti alebo v byte).

Pri pestovaní sochy by sa malo vykonávať očkovanie semien pre sadenie a zohľadnenie osvetlenia terénu. Ak rastliny rastú v kvetináčoch, je to jednoduchšie, pretože sa dajú presmerovať na akékoľvek osvetlené okenné parapety.

Ak sa však výsev uskutoční za skleníkových podmienok, potom pre dobré klíčenie semien by mal byť taký transparentný, ako akýkoľvek tieň alebo bielenie bude nepriaznivo ovplyvňovať úspech procesu. Pri nedostatku slnečného svetla sa výhonky stavu stávajú pretiahnutými a zriedenými a rastlina sama prestáva kvitnúť.

Dôležité! Že semenáčiky navzájom neporušujú, vzdialenosť medzi nimi by mala byť 25-30 cm.

strieľať
Minimálna doba klíčenia semien je približne 10 dní, aj keď tento proces môže trvať až 21 dní, najmä ak rastlina nebola vybavená komfortnými podmienkami rastu, vrátane expozície svetla, zloženia pôdy a správneho režimu napájania.

Okrem toho, ak máte obavy o klíčenie vysadených semien, potom môžete zahrievať kontajnery s budúcimi sadenicami s normálnou žiarivkou 60 W (stačí 4 až 5 hodín denne). Ak všetko ide dobre, čoskoro budete premýšľať o pikáčení vášho Kermeka.

Sadenie sadeníc

Vo veciach statiky sa odborníci trochu odlišujú. Niektorí tvrdia, že semenáčiky musia byť ponorené hneď, ako sú prepichnuté bez toho, aby čakali na prvé listy, zatiaľ čo iní veria, že naopak stojí za to čakať práve tento okamih.

V každom prípade, s rastom sadeníc, za predpokladu, že sú v rovnakej krabici, je potrebné presunúť do oddelených pohárov, po ktorých mladé rastliny idú do otvorenej pôdy.

To sa nestane až do júna, pretože v tejto dobe je pôda dostatočne zahriata a riziko poškodenia koreňového systému je výrazne znížené.

Vysádzanie sadeníc na otvorenom teréne

trávnička
Ak máte v úmysle zvierať sochu vo vašej záhrade alebo v prímestskej oblasti, potom by ste nemali vytiahnuť rastlinu s otvorenou plochou, pretože v takýchto podmienkach sa bude vykonávať ďalšia kultivácia a primeraná starostlivosť.

Kermek rastie dosť rýchlo a má vysokú odolnosť voči nepriaznivým poveternostným podmienkam. Preto do mesiaca a pol po vyzdvihnutí pristávajú ho na trvalé miesto. Samozrejme, je lepšie, aby počasie bolo nepretržite teplé, bez neočakávaných nočných mrazov.

Pri výsadbe sochy by interval medzi rastlinami mal byť 30 cm, inak by sa kvôli semenátiu kvety navzájom rušili, čo často spôsobuje kosenie kvetenstva a zníženie kvality kvitnutia. Pokiaľ ide o skutočný transplantačný proces, vykoná sa prechodom zariadenia z hrnca (šálka) do pripravenej studne.

Kvitnutie rastliny padne na 90-100 deň po zasiatí, to znamená v júni. Pred kvitnutím by sa socha mala nachádzať v pôde minimálne mesiac. Keďže Kermek patrí medzi ľahké a teplomilné rastliny, dobre znáša a je pod otvorenými slnečnými lúčmi.

Dôležité! Pri výsadbe rastliny by ste sa mali uistiť, že koreňová rozeta (nazývaná “bod rastu”) nie je pokrytá zeminou a je dobre osvetlená.

Kedy transplantovať sadenice

Najčastejšie na ďalšiu starostlivosť o sadenice sochy, ich transplantácia do otvoreného priestoru sa vykonáva na konci mája, ale najlepšie miesto pre zakorenenie mladých rastlín je na novom mieste, ak sa tam presunie v júni.

trávnička
Optimálna teplota pre kultiváciu je +22 … + 27 ° C počas dňa a približne +15 ° C v noci. Napriek tomu, že statika je pomerne odolná a za studena odolná rastlina, vážne mrazy (do -5 ° C) môžu zabíjať mladé sadenice.

Výber miesta na pestovanie sochy

Ako sme už povedali, Kermek miluje svetlo, a potrebuje veľa tepla, čo znamená, že prinesie veľký na priamom slnečnom svetle, a zasadil by malo byť v otvorenom priestore, ako v tieni rastliny nebudú cítiť zle: štart tlejúce lístie, stonky , a kvety sú vážne nakrájané.

Ale socha, zasadená na kvetinovú záhonu, rastie a vyvíja dobre, pretože najčastejšie vytvára najpohodlnejšie podmienky pre rast.

Vo vybranom území by mala existovať ľahká, drobivá a výživná pôda. Teoreticky môžete pestovať rastlinu v piesočnej pôde, ale len pri povinnom používaní hnojív. Nepoužívajte ťažké hlinité pôdy a veľmi vlhké miesta.

Ako sadiť rastliny na mieste správne

trávnička
Správne vysadenie sadeníc na mieste zabezpečuje jeho presné odčerpanie zo zásobníka alebo pôdy skleníka a následné pristátie vo vybranom mieste lokality. Pri transplantácii by sa pôda okolo koreňového systému sadeníc nemala ničiť, takže sadenica je mimoriadne opatrne vyhĺbená malou lopatkou.

Hĺbka otvoru na novom mieste by malo byť 5-15 cm (v závislosti na veľkosti sadeníc), a vzdialenosť medzi susednými jám by nemala byť menšia ako 30 cm. Ak umiestnite rastliny blízko, to spôsobí obmelchanie kvetenstvo.

Starostlivosť o statiky na mieste

Rovnako ako každá iná rastlina vysadená na mieste, statika potrebuje správny režim zavlažovania a včasné kŕmenie. Navyše jeho rezanie a sušenie hrajú dôležitú úlohu pri skladovaní kermeku.

Ako často sa voda

Ako je známe, socha je suchá rezistentná stepná rastlina, a preto je dôležité vyhnúť sa nadmernému zvlhčeniu pôdy v mieste jej rastu. Zavlažovanie sa vykonáva nie častejšie ako raz týždenne, s použitím mierneho množstva vody (približne 300 ml v koreni jednej rastliny).

trávnička
Nezabúdajte však, že zavedenie kvapaliny je potrebné iba v suchom počasí, a ak je pôda tak vlhká, potom držte sa schémy “raz za týždeň” nie je nutné. Bude to stačiť len na uvoľnenie hornej vrstvy zeme.
Vo vode na zavlažovanie je vhodné pridať malé množstvo soli.

Ako často a ako sa hnojiť

Vo väčšine prípadov sa krmiva kŕmia iba raz: pri príprave pôdy na pestovanie rastlín. V tomto prípade stačí komplexné hnojivo, ktoré sa vypočíta z 3 až 5 kg na 100 m2 výsadby.

Ak sa ukáže, že pôda je veľmi zlý živín, hnojivá sa vykonávajú každých 15 dní s použitím organických hnojív.

Odborníci radia kŕmiť Static 3-4 krát za sezónu: prvýkrát pôda oplodnené s organickou hmotou, druhý – v minerálnych látok a organických látok, a s nástupom obdobia kvetu rastliny úplne prevedená na komplexných minerálnych hnojív.

Rezanie a sušenie sochy

Niektoré znalosti o špecifikách výsadby a starostlivosti o statiky niekedy nestačia a mnohí záhradníci majú záujem o to, aby rastlina správne vyschla pre originálne suché kompozície. Po prvé, musíte rezať kvety, čo sa najlepšie robí v suchom počasí, pretože v opačnom prípade rastlina stmavne a začne hniť.

trávnička
Navyše, ak chcete rozstrihnúť do kytice, musíte si vybrať kermek, ktorý odhalil najväčší počet kvetov, a tým dávať ostatným príležitosť na rast trochu viac. Sušu sochu jeden po druhom, zavesenie rastlín nadol s hlavami v suchu a tieňovanej miestnosti.

Tak, trávnička možno nazvať naozaj úžasné kvetinu, ktorá nevyžaduje veľa úsilia na výsadbu a starostlivosť v otvorenom poli, ktorý, ak je to žiaduce, Poteší vás po celý rok, najprv na posteľ, a potom sa suší v pôvodnom kyticu.