Pasenie na pasienku

Pasbische

Pastvina je poľnohospodárska pôda, na ktorej prevažne rastú lúky a ktoré sa používajú na pasenie bylinožravcov. Každý farmár vie, že pasenie na pastvinách je oveľa užitočnejšie a účinnejšie ako umelé kŕmenie. Existuje však veľmi málo prirodzených miest, kde môžete pasťať zvieratá a nebojte sa, že sa zrania alebo nebudú otrávení. Preto je potrebné vytvoriť umelé dôvody pre hospodárske zvieratá.

Požiadavky na pôdu

Územie pasienky sa vyberá tak, aby bolo v blízkosti farmy. Prvá verzia pod pastvín súši, vo mokradí a lesných pôd majú tendenciu rásť tráva s nízkym obsahom užitočných prvkov, ktoré často vedie k rôznym chorobám, a to najmä u mladých zvierat.

pôda

Pôda musí byť pôdna, plodná alebo stredne plodná, s nízkou úrovňou kyslosti, kyslé pôdy sú vždy vápnené. Takáto pôda je najvhodnejšia na pestovanie väčšiny druhov zeleného krmiva.

Na jar, pôda na pastvinách potrebuje hroziť, tento postup uzavrie vlhkosť a ničí burinu. Potom sa pôda prevráti pomocou vodného valca, aby sa vytvorilo husté lôžko pre osivo.

Dôležité! Z terénu a kvality pôdy závisí na tom, aký druh kultúry by mal byť pestovaný na mieste. Aby ste sa nestratili s výberom rastlín, je najlepšie hľadať pomoc špecialistu.

Pasienky

Kŕmne rastliny pre zvieratá, ktoré sa pestujú na pastvinách, sú veľmi rozmanité. Ďalej uvažujeme o najvýznamnejších pasienkoch na kŕmnych plodinách.
pasienok

cereálie

Obilniny sú najbežnejšími krmovinami na obrábanej pôde. Existuje veľmi veľké množstvo obilnín pestovaných na pestovaných pasienkoch. Zoberme však do úvahy najbežnejšie druhy.

Taká obilná rastlina ako cirok sa môže použiť pre zelené krmivo, siláž a seno.

Jedným z nich je peří tráva. Táto rastlina je rozšírená v oblasti stepní a lesných stepní a má viac ako 300 druhov na celom svete a okolo 80 v našej krajine. Dobre konzumované v potravinách všetkými druhmi dobytka.

Medzi najbežnejšie druhy patria: perie trávy Lessing, feathergrass-chlpaté, Dněpru a perie trávy Sarept, známy najviac ako tyrsik. Najviac prevládajúcimi druhmi je Lessingovo perie. Tento druh nie je len dominantný, ale obsahuje aj viac živín ako zvyšok jeho príbuzných.

Mäkkýš lesný

Zvieratá používajú túto bylinku ako potravu pred koncom svojho kvitnutia, ktorá začína koncom júna, začiatkom júla.

Perie-trávy je druhou najbežnejšou formou, ale jeho rozdiel od ostatných je, že to je kvitne na konci leta, čím si zachová svoju výživovú hodnotu dlhšie a príťažlivosť pre hospodárske zvieratá.
Stipa capillata

Tipchak alebo Valissian fescue (tiež označované ako rôzne druhy trávy) je bežná tráva, obsahuje pomerne veľké množstvo bielkovín, ktoré nie sú vyššie ako 20 cm.
kostrava

Fávec je konzumovaný všetkými druhmi dobytka, ale väčšinou to spadá na chuť oviec a koní. Táto bylina je odolná voči suchu, rastie dobre po jedle zvierat. Často sa spája so zelenými listami, čo zvyšuje jeho hodnotu v zime a skoro na jar.

listovú zeleninu – zelené listy trávy v priebehu mája a júna rastie nie rýchlo, výška nepresahuje 40 cm Rovnako ako väčšina ostatných krmív zelených rastlín, je najlepšie spotrebované pred polovici leta, pretože potom coarsens a stráca svoju nutričnú hodnotu ..

listovú zeleninu

stehno hovädzie – má vysoký výnos a môže rásť na akejkoľvek pôde, dobre sa používa pri všetkých druhoch bylinožravcov. Tieto vlastnosti robia túto bylinku jednou z najlepších možností výsevu pastvín. Rovnako, s pravidelnými dažďami alebo zalievaním, táto rastlina zostáva šťavnatá až do jesene. Ľahko toleruje mierne zaťaženie pasienkov.

stehno hovädzie

Čučoriedka je bežná kultúra s výškou približne 20 cm, štvrtina sa skladá z bielkovín, ktoré dobre rastú na pastvinách devastovaných domácimi zvieratami. Kŕmenie modrej trávy začína bezprostredne po zostupu snehu a kohúti sa už uprostred jari.
Bluegrass žiarovka

Na zachovanie výživovej hodnoty bylín pre zvieratá na zimu možno pripraviť seno.

pulz

Fazuľa rastliny Sú ocenení vysokým obsahom bielkovín v nicha. Vzhľadom na ich chemické zloženie sú takéto rastliny najhodnotnejšou krmivou na pastvinách. Okrem toho strukoviny z veľkej časti oplodňujú pôdu dusíkom, čo na druhej strane pozitívne ovplyvňuje výnosy pôdy. Strukovín pastviny existujú rôzne druhy lucerny, horské ďatelina, Caragana, Hedysarum a mnoho ďalších.

Dôležité! Zakazuje sa pestovať Karagan na miestach, kde budú pasúť dojnice a teľatá, pretože zvieratá sa môžu zraniť z trní.

z lucerna v našej krajine môžete často nájsť polmesiaca a rumunčinu. Oba druhy sa zotavia dobre po pastve, ale rumunčina je odolnejšia voči suchému počasiu.
lucerna

Horský ďatelina je najpopulárnejší typ okrem iných kŕmnych jetelovin, pretože znáša sucho a môžu byť zasadené do stepi zóne rastie zle na zostrelených pastvinách.
Horský ďatelina

Jednou z najcennejších strukovín je krmivo vičenca. Získal veľký význam kvôli obrovskému obsahu živín v sebe. Tento závod je tiež mrazuvzdorný, pokojne toleruje suché počasie a zostáva šťavnatý počas leta. Avšak je slabo odolný voči paseniu a po ňom sa zle obnovuje.

Caragana Je malý keř asi pol metra na výšku. Veľkú výživnú hodnotu predstavujú iba mladé výhonky, ktoré nie sú dlhšie ako rok, pretože staršie kefy sa stávajú hrubými a na nich sa objavujú ostrice. Takisto obrovské mínus karagány je to, že silno upcháva pôdu, ak nechce kontrolovať jej rast.
Caragana

Osoki, cattails

Osochka má tvar stopu Je najbežnejším krmivom reprezentantom jeho rodiny. Výška nepresahuje 20 cm, obsahuje veľké množstvo bielkovín a vlákniny, čo prispieva k nárastu svalovej hmoty. Fakt, že takáto rastlina zvyšuje rast svalov, robí to nenahraditeľný v pasienkoch, kde sa pasú zvieratá “z mäsa”.
ostrice

Rovnako je žralok odolný voči paseniu a teplu, naďalej rastie a zostáva šťavnatý počas leta. Na zimu sa vyschnú iba špičky listov a sami zostávajú zelené, táto kvalita to robí nepostrádateľnou rastlinou v zimnej pastve.

Viete? Osoka má asi 2000 odrôd, ale približne 10 druhov sa pestuje na pastvinách.

Reedmace Jedná sa o rastlinu, ktorá rastie len pri vode a vyzerá ako rákosie. V kotle obsahuje veľké množstvo potrebných látok. Ale v jedle je odobratá v máji, júni, zatiaľ čo listy sú mladé a šťavnaté. V polovici leta sa listy koryta stávajú hrubými a hrubými.
Reedmace

strakatý trávy

K raznotravyu možno pripísať všetky bylinné rastliny okrem obilnín a fazule. Hodnota bylín ako zdroj potravy je druhoradá. Ale niektorí predstavitelia bylín pre svoju výživu nie sú horšie ako strukoviny alebo obilniny. V tejto skupine trávnatých porastov je veľké množstvo kompositov, umbellate a cruciferous, ružencov, labiátov a iných druhov.

Získajte informácie o používaní slnečnicového koláča v poľnohospodárstve.

Jedovaté rastliny

Najnebezpečnejšie pre dobytok sú jedľovec, jedľovec Belladonna, vráska, divoký rozmarín, prvosienka, Vlk kôra. Jedovaté rastliny, ktoré často možno nájsť v pastvinách, sú lastovičník, makové polia, divoké Echinops, praslička, mandle, Larkspur, čemerice, ľalie, rosička, čierna čemerice, záružlie, Taurian palina a mnoho ďalších.

Prevažne jedovaté rastliny sú bežné v mokradiach a oblastiach s vysokou vlhkosťou, ako aj na pasienkoch so zriedkavou pastvou, chudobnou starostlivosťou.
Jedovaté rastliny

Príprava pasienkov

Prípravné práce začínajú začiatkom jari. Takýto postup s cieľom riadne využívať územie a zabrániť rôznym traumám u hovädzieho dobytka, otravy jedovatými rastlinami atď.

Odstránenie odpadu a ničenie buriny

Pred vytvorením pasienkov, v ktorých budú kravy, ovce, kone a iný dobytok pasovať v budúcnosti, je z územia absolútne nevyhnutné odstráňte všetok odpad (staré kefky, kameň, kosti, fľaše atď.), odstráňte všetky buriny a jedovaté rastliny.

Je nevyhnutné znížiť a vykoreniť všetky nepotrebné kroviny, pretože budú pritenyat zem a zasahovať do rastu zasiateho krmovinového trávnika a prispieť k jedovatým. Aj v kríkoch často žijú roztoče a iné parazity, ktoré komplikujú život dobytka.

Spolu s kríkmi musíte odstrániť staré lepiace pne, vyplniť jamy, aby ste sa vyhli zraneniam a zraneniam. Je veľmi dôležité pred začiatkom sezóny odstrániť jedovaté bylinky, pretože sa často vyskytuje zem alebo používajú sa herbicídy.

Zakorenenie paličiek

V prípade, že stránka obsahuje mokrade, musí byť vypustený a naočkuje sa trávou, diery treba naplniť vodou, ak to nie je možné, mali by uzavrieť, ktoré nie sú používané ako napájadlo.

Viete? Rodina všetkých fazúľ na tejto planéte je považovaná za Stredozemné more.

umelé hnojivo

Ohnite pôdu na mieste, spravidla, minerálne hnojivá. V minulom roku sa kravská hnoja rovnomerne rozptýlila po celom území prekročenie úrovne dusíka, čpavku a ďalších prvkov v vrhu zabraňuje rastu krmív.

Sejba obilnín a strukovín

Hlavné príčiny znečistenia sú obohacovanie existujúcej kŕmnej bázy s ďalšími výživnými bylinkami a zvyšovaním hustoty, čo celkovo prispieva k produktívnejšiemu využívaniu územia.

Očkovanie bylín

Krmivo pre kŕmenie je lacnejšie ako úplná výsev lúky, pretože nie je potrebné vykonávať ošetrenie pôdy. Najlepší čas na výsev sa považuje za skorý jar. Výsev sa môže uskutočniť v lete, ale iba v podmienkach silných dažďov.

Pravidlá starostlivosti o kŕmne trávy

Starostlivosť o kŕmne trávy spočíva v ich správnom hnojení a pravidelnom kosení. V prípade plodín na fazuľa musí byť hnojenie fosfor a draslík oplodnené v množstve 60 kg na hektár, ktoré sa vykonáva na jeseň.

Oplodte obilniny minerálnymi alebo dusíkatými hnojivami v množstve 35 kg na 1 ha. Hnojenie zmesi, musíte zvážiť pomer. Ak máte viac ako polovicu – to sú strukoviny, potom dusíkaté hnojivá by mali byť menšie, pretože veľké množstvo dusíka nepriaznivo ovplyvňuje koreňové baktérie strukovín.

Racionálne využívanie pasienkov

Pri racionálnom využívaní územia je najprv potrebné začať pasenie včas a dokončiť ho. V zalesnenej oblasti sa odporúča, aby bol hovädzí dobytok vedený na pastvu, keď výška trávy dosiahne bod asi 15 cm a v zóne stepi a lesnej zóny je táto značka asi 10 cm.

pastviská

Pastva by sa mala robiť tak, aby jedol mladú trávu. Krvácanie sa začína uskutočňovať, keď trávy idú do trubice, a pre bylinky a strukoviny sa vytvárajú bočné výhonky. Ukončenie krvácania je nevyhnutné, keď obilniny začnú uprostred ucha, ale strukoviny začnú kvitnúť.

Taktiež by sa pasenie malo zastaviť, ak zvieratá už konzumovali približne 80% všetkých bylín, inak by sa produkcia pasienkov v budúcnosti výrazne zhoršila. Dokončite krvácanie niekoľko týždňov pred nástupom mrazu.

Ak sa sezóna stala produktívnou a viac tráv ako zvieratá konzumujú, musí sa kosiť a používať na vyvažovanie sena, na prípravu silážnej alebo bylinnej múky.

A na záver by som rád poznamenal, že pri správnej výseve byliny s bylinnými plodinami a správnym vyprázdňovaním môže produktivita niekoľkonásobne rásť.